شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:21 منتشر شده در مورخ: 1396/06/23 شناسه خبر: 1192181
سراج:
ادامه دادن برجام درصورت عدم پایبندی آمریکا موضعی غیر اصولی است
کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: تیم جدید آمریکایی ها به دنبال حک و اصلاح برجام است و برای اینکه طرف ایرانی این اصلاح را بپذیرد از دو اهرم فشار یعنی وضع رژیم تحریم های جدید و اثبات عدم پایبندی ایران به برجام استفاده می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا سراج در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان در رابطه با اظهارات آمانو مبنی بر اینکه پروتکل الحاقی تفاوتی بین سایت‌های نظامی و غیر نظامی قائل نیست، گفت: اظهارات آمانو در خصوص بازرسی ها مرتبط با موضوع هسته ای می باشد؛ یعنی پروتکل الحاقی بازرسی ها را از تاسیسات هسته ای مجاز می داند.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه اظهار داشت: اما از آنجا که تیم مذاکره کننده ایران متن برجام را به صورت محرمانه پذیرفته و از تعهداتی که آمریکایی ها داده اند رو نمایی نکردند، نظارت های بی قید و شرط را قبول کرده اند؛ حال مشخص شده برجام بازرسی را از هر کجا و در هر زمان برای طرف غربی و آمریکایی مجاز شمرده است.

وی بیان کرد: بر اساس متن برجام آنها مجاز هستند بازرسی ها را انجام دهند در حالیکه این تعهدی یک طرفه بوده است؛ اکنون تیم جدید آمریکایی ها به دنبال حک و اصلاح برجام است و برای اینکه طرف ایرانی این اصلاح را بپذیرد از دو اهرم فشار یعنی وضع رژیم تحریم های جدید و اثبات عدم پایبندی ایران به برجام استفاده می کنند.

سراج با بیان اینکه بازرسی ها به منظور اثبات پایبند نبودن ایران به برجام دنبال می شود، تصریح کرد: در واقع غربی ها قصد دارند بخشی از این مسیر را با بازرسی ها طی کرده و بخش دیگر را به موضوع موشک های ایران و وضعیت منطقه مربوط کنند.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها به دنبال این هستند که ایران را به عدم پایبندی به برجام متهم کنند و با اثبات این امر، دور جدیدی از مذاکرات را با کمک کشورهای اروپایی شروع کنند؛ سپس در حک و اصلاح برجام در مذاکرات جدید، موضوع موشک ها و منطقه را وارد کنند که البته پس از آن حقوق بشر هم به برجام وارد خواهد شد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه با چنین شرایطی برجام یک توافق بی اعتبار خواهد شد، خاطرنشان کرد: متاسفانه علیرغم سنگ اندازی های آمریکا، برخی از طرف های ایرانی ادعا می کنند حتی اگر آمریکا به برجام پایبند نباشد، ما پایبندیم و با طرف اروپایی برجام را پیش می بریم که این موضعی غیراصولی و غیر عزتمندانه است.

 

انتهای پیام/م

http://dana.ir/1192181
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0275 sec