شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1396/06/22 شناسه خبر: 1192317
رییس پلیس راهور استان همدان مطرح کرد:
توصیه های ترافیکی به دانش آموزان و والدین در آستانه بازگشایی مدارس
رییس پلیس راهور استان همدان با تبریک بهار تحصیلی به دانش آموزان و خانواده های آنان، گفت: پلیس، آموزش و پروش، شهرداری، تمامی دستگاههای مرتبط و خانواده ها باید بنحوی عمل کنند که این آغاز زیبا با سهل انگاری و غفلت و وقوع حوادث ترافیکی به خاطره ای تلخ تبدیل نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع،سرهنگ "فکری" به نقش مهم والدین در پیشگیری از حوادث ترافیکی برای دانش آموزان در مسیر منزل تا مدرسه و بالعکس اشاره و تاکید کرد: خانواده ها برای انتخاب سرویس مدارس از مسیر نهادهای قانونی و استفاده از شرکت های مجاز با هماهنگی آموزش و پرورش و سازمان تاکسیرانی اقدام کنند.


این مقام انتظامی در ادامه به دانش آموزان عزیز توصیه کرد: برای عبور از عرض خیابان در صورت وجود پل عابر پیاده حتماً از آن استفاده کنند و در غیر این صورت از محل های خط کشی عبور نمایند ،در خیابان با یکدیگر بازی و شوخی نکنند ، در هنگام عبور از خیابان بصورت کامل رفتار رانندگان را زیر نظر گرفته و بصورت ناگهانی وارد خیابان نشوند ، هنگام سوار و پیاده شدن از سرویس مدارس عجله نکنند، از بیرون آوردن دست و سر خود از پنجره خودرو اجتناب کنند، از درب سمت راست خودرو جهت سوار شدن و پیاده شده استفاده کنند، در داخل راهرو سرویس های مدارس بی دلیل تردد نکنند و با دستگیره های باز کننده درب خودرو بازی نکنند.


رئیس پلیس راهور استان همدان با اعلام اینکه  با استقرار نیروهای لیس درمقابل مدارس در ساعت ورود و خروج از مدرسه این اطمینان وجود دارد که پلیس به وظیفه خود آشناست و با کمک همشریان عزیز در حد توان از بروز گره های ترافیکی و وقوع تصادفات جلوگیری خواهد کرد .


سرهنگ فکری همچنین توصیه هایی ایمنی و ترافیکی ذیل را در خصوص والدین دانش آموزان عزیز داشته و از آنان خواست مهارتهای زندگی را به کودکانی که می خواهند وارد محیط جدید خارج از خانه شوند آموزش دهند.


وی افزود برای عبور از عرض خیابان رعایت این نکات توسط دانش آموزان و والدین آنان ضروری است: وظیفه والدین این است که تا زمانی که کودک به سنی نرسیده که قادر به درک قوانین و تصمیم گیری باشد اجازه خارج شدن از خانه را به او ندهند.


ابتدا باید بدانید که در مواقعی که کودک همراهتان است بیش از مواقع دیگر نکات آموزشی و قوانین را رعایت کنید تا کودک به درستی الگوبرداری کند.


باید به کودک بیاموزید که بهتر است از ایمن ترین راه برای عبور از عرض خیابان استفاده کند محل هایی مانند زیر گذر، پل عابر پیاده ، خطوط عابر پیاده یا هر نقطه ای که توسط پلیس یا گشت عبور مدارس یا مربیان و بازرسان ترافیک کنترل می شود.


بهتر است برای عبور از عرض خیابان همیشه محلهایی را انتخاب کنید که همه جا را بدون هیچ گونه مانع و محدودیتی خوب ببینید به طوری که، میدان دید وسیعی در اطراف داشته باشید.


حتی الامکان از بین ماشین های پارک شده و نقاط کور پیچ ها و سربالایی ها و سرازیری های تند و از میان بوته های کنار پیاده رو عبور نکنید.


همیشه از مکانی عبور کنید که رانندگان بتوانند به راحتی شما را ببینند.


همیشه برای عبور از خیابانها، بر روی لبه پیاده رو توقف کنید و در جاده ها در کناری بایستید که زیاد به ماشینها نزدیک نباشید ولی بتوانید نزدیک شدن ماشینها را ببینید.


لازم است که به خوبی به اطرافتان نگاه کنید و صداها را خوب گوش دهید.


همیشه زمانی از عرض خیابان عبور کنید که فاصله مطمئنه را با وسیله نقلیه و وقت کافی را برای عبور داشته باشید.


همیشه از پیاده رو برای حرکت در طول خیابانها استفاده کنید.


در حرکت طولی در خیابانها اگر پیاده رو نبود و یا مسدود بود ، همواره کودک را در سمت پیاده رو قرار دهید و والدین مابین کودک و محل تردد وسایل نقلیه قرار بگیرند و در این مواقع همیشه خلاف جهت حرکت وسایل نقلیه حرکت کنید تا رفتار رانندگان را زیر نظر گرفته و عکس العمل مناسب از خود نشان دهید .

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1192317
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0551 sec