شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1396/06/22 شناسه خبر: 1192422
برخی منابع اعلام کردند که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا قرار است در ماه نوامبر به چین سفر کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در حالیکه تنش‌ها در شبه‌ جزیره کره به واسطه آزمایشات اتمی و موشکی «پیونگ یانگ» رو به افزایش است، یک منبع آگاه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد در ماه نوامبر به چین سفر کند.

بنا به گزارش پایگاه اینترنتی بلومبرگ، مقامات کاخ سفید حاضر نشدند در خصوص این خبر واکنش نشان دهند.

بنا بر این گزارش، ترامپ قصد دارد در ماه نوامبر در اجلاس همکاری اقتصادی آسیا- اقیانوسیه و انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا در ویتنام و فیلیپین شرکت کند.

«شی جینپینگ» رئیس‌جمهور چین در ماه آوریل زمانیکه به فلوریدا سفر کرده بود و رؤسای جمهور چین و آمریکا برای اولین بار یکدیگر را در زمین گلف ترامپ ملاقات کردند، دونالد ترامپ را برای یک دیدار رسمی، به چین دعوت کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در آن زمان نسبت به رئیس‌جمهور چین و برقراری ارتباط با این کشور ابراز علاقمندی کرد اما در ماههای بعد از آن، به انتقاد از سیاست‌های تجاری پکن روی آورد و این کشور را متهم کرد که به کره شمالی اعمال فشار نمی کند.

ترامپ به طور مداوم از چین می‌خواهد تا پیشرفت‌های اتمی کره شمالی را متوقف کند و در ماه ژوئیه اعلام کرد که پکن می‌تواند به راحتی به بحران کره شمالی پایان دهد.

سفر ترامپ به چین در واقع بیش از یکسال بعد از سفر «باراک اوباما» رئیس‌جمهور سابق آمریکا به چین برای شرکت در اجلاس کشورهای موسوم به گروه 20 صورت می‌گیرد.

منبع: فارس

 

http://dana.ir/1192422
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی املاک موسوی2 سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0633 sec