شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:38 منتشر شده در مورخ: 1396/06/23 شناسه خبر: 1192691
نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی سیستان وبلوچستان:
پایگاه های نظامی خط قرمز کشور هستند/ ملت ایران اجازه دخالت در امور نظامی کشور را به دشمنان نمی دهد
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارشناسان سیاسی سیستان وبلوچستان با بیان اینکه پایگاه های نظامی خط قرمز کشور است، گفتند: ملت ایران اجازه دخالت در امور نظامی کشور را به دشمنان نمی دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، در شرایطی که یک مقام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیشتر گفته بود که در حال حاضر ضرورتی برای بازدید مجدد از مراکز نظامی ایران مانند پارچین وجود ندارد‌، در میانه تنش لفظی میان مقامات ایران و آمریکا بر سر اجازه دسترسی به مراکز نظامی ایران «یوکیو آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته است: آژانس حق دسترسی به همه مراکز نظامی و غیرنظامی را دارد. آمانو ادامه داده است: «بر اساس شرایط مورد توافق ایران در حوزه بازرسی‌ها، آژانس بدون تفاوت قائل شدن میان مراکز نظامی و غیرنظامی، به همه آنها دسترسی دارد.»
در همین رابطه جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارشناسان سیاسی استان با بیان اینکه پایگاه های نظامی خط قرمز کشور است، گفتند: ملت ایران اجازه دخالت در امور نظامی کشور را به دشمنان نمی دهد.
 
پای شیطنت های آمریکا در میان است
حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص اظهارات آمانو مبنی بر اینکه پروتکل الحاقی تفاوتی بین سایت‌های نظامی و غیر نظامی قائل نیست، اظهار داشت: صحبت های آمانو با روح و متن برجام منافات دارد و بی ربط بیان شده است.
وی با اشاره به اینکه پایگاه های نظامی خط قرمز ما هستند و شکی نیست که شیطنت های آمریکا در این میان وجود دارد، گفت: متاسفانه همیشه دبیر کل آژانس بیشتر نوکر آمریکایی ها بوده الان هم آمانو مجبور است به خاطر بقاء خود تذکراتی که از سوی آمریکا دریافت می کند را رعایت کند ولی وزارت امور خارجه ما متاسفانه خیلی ملایم در برخورد با چنین مسائلی اقدام می کند که باید موضع جدی تر و شدیدتری اعمال کند.
 
پروتکل الحاقی تصویب به مجلس نرسیده است
شهریاری خاطر نشان کرد: پروتکل الحاقی تصویب به مجلس نرسیده و معلوم هم نیست که تصویب شود باید دید اینها چگونه عمل می کنند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اجازه بازدید از مراکز نظامی به آمریکایی ها داده نخواهد شد زیرا نظام، مقام معظم رهبری، ملت و مسئولان این اجازه را نخواهند داد بر همین اساس این یک خواب آشفته برای آمریکایی ها است.
 
اجازه بازدید از مراکز نظامی را نخواهیم داد
سید باقر حسینی نماینده سابق مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی هم در این باره به خبرنگار عصرهامون گفت: تحت هیچ شرایطی هیچ فرد یا سازمانی حق اعمال نظر و بازدید از مراکز نظامی کشور ایران را ندارد زیرا هر کشوری برای دفاع از خود باید امکاناتی را فراهم کند.
وی با بیان اینکه عملکرد دنیای استکبار بعد از برجام کاملا مشخص است، افزود: آنها به دنبال تضعیف جمهوری اسلامی ایران هستند تا دوباره مانند گذشته مستعمره و در اختیار آنها باشیم که قطعا چنین اتفاقی رخ نخواهد داد و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند در بحث دفاعی با کسی تعارف نداریم لذا آنچه لازم باشد برای دفاع خودمان فراهم می کنیم.
 
ایران بالاترین اقتدار در منطقه را دارد و به راحتی از خود دفاع می کند
حسینی با بیان اینکه کشور ایران در خاورمیانه حرف اول را می زند، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که در منطقه بالاترین اقتدار را دارد و می تواند به راحتی از خود دفاع و دست دشمنان را از تجاوز به حریمش کوتاه کند.
وی هدف دشمن را در بحث هسته ای عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرده جمهوری اسلامی هم باید تدبیر کند و دولت هم از طریق دیپلماسی با کشورهای عضو برجام به غیر از آمریکا یک تعاملاتی داشته باشد و راهکاری مناسب بررسی کند.
نماینده سابق مردم سیستان در مجلس خاطر نشان کرد: در برجام اگر همان اقدام متقابل را اجرا کنیم بیشتر منفعت برای کشور در پی دارد زیرا طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرد و از امتیازاتی که به آنها دادیم بر علیه ما استفاده کرد.
 
مسئولان کشورمان پاسخ اظهارات مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را بدهند
رضا خادمی کارشناس مسائل سیاسی درگفتگو با خبرنگار دلگان پرس با اشاره به سخنان یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص بازدید از اماکن نظامی و سایت های غیرنظامی کشورمان توسط بازرسان این آژانس، گفت: در توافق های گذشته خبری از بازدید از مراکزنظامی و یا مراکز حساس کشورمان نبوده است.
وی با تاکید بر اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی در حالی بیانیه ها و گزارش های مختلفی بر علیه کشورمان صادر می کند که رژیم صهیونیستی سلاح هسته ای دارد، افزود: رژیمی که تهدیدی جدی برای کل منطقه خاورمیانه و حتی دنیا است.
 
مراکز نظامی جزو مناطق ممنوعه است
این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه مراکز نظامی جزو مناطق ممنوعه است، ادامه داد: بازدید از این مناطق توسط افراد و یا بازرسان خارجی ممنوع است.
رضا خادمی با بیان اینکه آمانو در سخنانش گفته است  که : " ما بین سایت ها و اماکن غیرنظامی و نظامی تفاوتی قائل نمی شویم، این اصل به خوبی جا افتاده است و شامل همه کشورها، از جمله ایران می شود"، اضافه کرد: مسائل نظامی جزء خطوط قرمز کشور ما است و قطعا اجازه بازدیدی به بیگانگان داده نمی شود.
وی با اشاره به اینکه تمام برنامه های آژانس بین المللی انرژی اتمی توسط کشورهای استکباری و رژیم صهیونیستی نوشته می شود، اظهار کرد: قطعا این مشخص شده است که یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در تصمیم گیری های مستقل نیست.
این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: مسئولان اجرایی کشورمان و در راس آن وزیر امورخارجه و رئیس جمهور کشورمان جواب این سخنان مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی را با قاطعیت بدهند.
رضا خادمی خاطرنشان کرد: مسئولان در مذاکراتی که با کشورهای خارجی و سازمان های بین المللی دارند باید با از جانب قدرت وارد مذاکرات شوند.
 
ملت ایران اجازه دخالت در امور نظامی کشور را به دشمنان نمی دهد
امام جمعه اهل سنت کنارک گفت: قدرت نظامی کشور ارتباطی به هیچ کشور و سازمانی ندارد، آمریکا و هیچ کشوری حق دخالت در امور نظامی جمهوری اسلامی ایران را ندارد و ما چنین اجازه ای به دشمن نمی دهیم.
مولوی عبدالملک ملکی‌پور در گفت و گو با خبرنگارلادیز اظهار کرد: اظهارات اخیر آمانو درباره بازدید از اماکن نظامی ایران غیرمعقول و غیرقابل قبول است چراکه تسلیحات نظامی هر کشوری جز امور داخلی آن کشور است و نمی توانیم چنین اجازه ای به دشمنان بدهیم.
وی افزود: دشمنان به دنبال تضعیف قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران و تسلط بر آن هستند و بازدید از تسلیحات نظامی را بهانه ای برای دخالت در امور کشور است چراکه دشمنان با اطلاع از میزان قدرت نظامی کشور ما درصدد نابودی آن برمی آیند.
وی خاطرنشان کرد: قدرت نظامی کشور ارتباطی به هیچ کشور و سازمانی ندارد، آمریکا و هیچ کشوری حق دخالت در امور نظامی جمهوری اسلامی ایران را ندارد و ما چنین اجازه ای به دشمن نمی دهیم.
مولوی ملکی پور تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی و دولتمردان باید با قدرت و قاطعیت در مقابل این خواسته غیر منطقی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی ایستادگی کنند همان طور که رهبر کره شمالی قاطعانه در مقابل آمریکا ایستادگی می کند و روز به روز قدرت نظامی خود را افزایش می دهد، دولتمردان ما نیز باید در مقابل این خواسته نامشروع آمریکا و غرب ایستادگی کنند.
وی اذعان کرد: آمریکا صحنه گردان تمام این مسائل است و قصد دارد به بهانه قدرت نظامی ایران تحریم های جدیدی را علیه کشور ما وضع کند اما ملت ما تحت هیچ شرایطی اجازه دخالت در اامور نظامی کشور را به دشمنان نمی دهند.

اجازه بازدید از مراکز نظامی باعث تندروی بیشتر غربی ها می شود
حجت الاسلام مجید جهانگیری امام جمعه بزمان در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: اجازه بازدید از مراکز حساس و مهم نظامی ، امنیتی که از سوی آمانو مطرح شده است باعث تندروی و گستاخی کشورهای غربی به ویژه آمریکا می شود و این امر  توقعات و خواسته های آنها را بیشتر می کند.
وی افزود: چراغ سبز به غرب نشان دادند یعنی ما از قدرت پوشالی آنها واهمه داریم و هروقت اراده کنند ما باید با تمام توان به خواسته نابجایشان بله بگوییم که این برخلاف اهداف و آرمان های امام راحل(ره) و انقلاب است.
امام جمعه بزمان تصریح کرد: همان طور که هرگز آمریکا و رژیم صهیونیستی اجازه بازدید از مراکز هسته ای را برای شفاف سازی به آژانس بین المللی هسته ای نمی دهد و برخلاف پیمان های بین اللملی عمل می کند کشور ما هم حق بازدید از مراکز نظامی را به هیچ احدی نخواهد داد.
مولوی محمد ریگی کارواندری امام جمعه اهل سنت کارواندر نیز گفت:اجازه به غربی ها به ویژه یهودی ها برای بازدید از مراکز نظامی برخلاف سفارشات و آیات قرآن کریم است.
وی افزود: خداوند متعال در قرآن به مسلمانان توصیه کرده هرگز زیر بار حرف یهود و نصارا نروید چون آنها از شما کمتر و پایین تر هستند و اگر ما اجازه چنین کاری را بدهیم یعنی خود را در مقابل آنها خوار و ذلیل کردیم.
مولوی کارواندری تصریح کرد: ما به لطف خدا و همت امام راحل و فرزندان برومند این سرزمین انقلاب کردیم تا از زیر سلطه کشورهای غربی به ویژه آمریکا جدا شویم و اگر امروز اجازه بدهیم آنها هر کاری که دلشان می خواهد بکنند یعنی انقلاب ما بیهوده و بی نتیجه بوده است.
وی افزود: امروز قدرت جمهوری اسلامی ایران به یکه تازی در منطقه است که باعث سربلندی دین اسلام شده و برخلاف کشورهای ترسو و ضعیف عربی قاطعانه و محکم در مقابل در خواست های نابجا غرب ایستادگی کرد که این نشان دهنده عظمت و بزرگی ما در مقابل ابرقدرت های جهان است.

آمریکا به دنبال تخریب چهره ایران است

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: نه برجام و نه هیچ قرارداد دیگری در دنیا نمیتواند ما را مجبور کند تا در برابر هر درخواست نابجا سر خم کنیم.

عباس زاده در گفت و ‌گو با خبرنگار پاپایا اظهار داشت: وقتی آمانو در بیانیه خود تایید میکند که ایران به تعهدات هسته ای خود عمل کرده است دیگر سخن گفتن از بازدید و تهدید توسط آمریکا بی معنی بوده و تنها یک بازی سیاسی کثیف است.
وی افزود: نیکی هیلی تنها به دنبال سیاه نمایی است و فکر میکند میتواند با داد و بیداد کردن و بازی سیاسی خود را فعال و ‌اثر گذار نشان دهد.
این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه آمریکا به دنبال تخریب ایران با هر بهانه ای است، بیان کرد: بی شک این هیاهو سازی غرب تنها با هدف تخریب ایران در جهان است چرا که به خوبی میدانند ایران در جهان جایگاه والائی را به دست آورده و به عنوان یک قدرت منطقه ای اثرگذاری زیادی در خاورمیانه و جهان دارد.
وی ادامه داد: حرف بازدید از مراکز نظامی یا هر نقطه دیگری در کشور چیزی نیست که به دستور آمریکا یا هر کشور غربی دیگری انجام شود و حتی اگر هم شیطان بزرگ با استفاده از کانال زور و دلار چنین خواستی را به آژانس تحمیل کند هم خطوط قرمز نظام اجازه چنین کاری را به آنان نخواهد داد.
عباس زاده با تاکید بر اینکه بازدید از مراکز حساس کشور چیزی نیست که هر کسی بتواند آن‌ را درخواست کند، تصریح کرد: نه برجام و نه هیچ قرارداد دیگری در دنیا نمیتواند ما را مجبور کند تا در برابر هر درخواست نابجا سر خم کرده و آن را بپذیریم.


سایه فشارهای غربی بر مجامع بین المللی به خوبی دیده می شود
نوید ژاله در گفتگو با چهاربهاران اظهار کرد: اظهارات مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به بهانه برجام برای دید و بازدید از مراکز نظامی به صورت مشخص خوراک بیگانگان به یوکیا آمانو است و اگر واقعا ایران خطرناک است چرا تسلیحات اتمی اسرائیل و آمریکا مورد دیدو بازدید قرار نمی گیرد، اسرائیلی که سالهاست به فلسطین ظلم می کند و استعمارگری را به وضوح نشان داده است.

وی افزود: امروزه نمی توانیم به هیچ سازمان بین المللی اعتماد کنیم وقتی که ۴ هزار نفر از مسلمانان میانمار قتل عام می شوند و هیچ نهاد بین المللی با قدرت مقابله نمی کند و حتی جایزه صلح نوبل به رئیس دولت میانمار می دهند این چه سازمان بین المللی است!

ژاله بیان کرد: دشمنان انقلاب در سازمان های بین المللی نفوذ کرده اند و این سازمان ها هم قابل اعتماد نیستند وقتی که خاورمیانه توسط همین آمریکایی ها به ناامنی مبدل شده است و ایران معدود کشور اسلامی دارای امنیت می باشد، چگونه می توان به غربی ها اعتماد کرد مسلمأ ما کلید قدرت و دفاع کشورمان را در اختیار هیچ نهاد خارجی نخواهیم گذاشت.

کارشناس امور سیاسی چابهار ادامه داد: مشخصأ سازمان بین المللی انرژی اتمی می داند ایران بازدید از مراکز نظامی را مانع شده و اگر به دنبال بهانه برای افزایش تحریم هاست مشخصأ هر فشاری که آمریکا توانسته به کشور وارد کرده و اکنون ناتوان است وگرنه هر ضربه ای که قادر باشد می زند.

وی خاطرنشان کرد: ما امروز اگر به خودکفایی برسیم به هیچ کشوری نیاز نخواهیم داشت و قدرت اقتصادی بیشتری برای ثبات در منطقه پیدا خواهیم کرد همانطور که با قدرت نظامی ما هیچ کشوری جرأت حمله به خاک کشور را ندارد.

آمانو تحت فشار غرب و آمریکاست
هادی ادیب راد در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: تناقض در سخنان آمانو موج می زند به طوری که در هر یک از اظهارات خود سخنی متفاوت بیان می کند و این موضوع نشان از بی کفایتی وی دارد.
وی با بیان اینکه آمانو برای دلخوشی اربابان غربی خود انگشت اتهام به سمت ایران دراز می کند، ادامه داد: مدیر کل آژانس بین المللی اتمی در بحث نظارت بر ایران بارها عنوان کرده که یکی از قویترین انواع نظارت ها را بر ایران داشته است.
ادیب راد تصریح کرد: در جمع بندی اظهارات آمانو تحت فشار بودن وی توسط قدرت های بزرگ جهان به ویژه آمریکا هویدا است و آمانو به منظور جلب رضایت آمریکا چنین اظهاراتی را بیان می کند.
وی تاکید کرد: با توجه به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان آمریکا قصد تحت سلطه قرار دادن ایران را از سال های بسیار دور در نظر دارد و از هر طریقی قصد رسیدن به اهداف شوم خود را دارد و در این راستا به وضوح بهانه بودن برنامه هسته ای ایران قابل مشاهده است.
دانشجوی دکترای علوم سیاسی و استاد دانشگاه آزاد زابل اظهار کرد: بازرسی از مراکز نظامی ایران به هیچ وجه امکان پذیر نیست چرا که هیچ عقل سلیمی افشای اطلاعات نظامی را نمی تواند قبول کند  بنابراین مسولان باید بیش از پیش روی این موضوع حساس باشند.
وی خاطرنشان کرد: موضع گیری ایران اسلامی در این زمینه باید به گونه ای باشد که موضوع نظامی از هسته ای کاملا جدا باشد چرا که ایران نمی تواند اطلاعات بخش های نظامی خود را در اختیار بیگانگان قرار دهد.

مسئولان ایران باید جواب یاوه گویی ها و رویاپردازی های استکبارجهانی را بدهند

نماینده مردم شهرستان خاش و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران هرگز اجازه بازدید از تسلیحات و مراکز نظامی را به آمریکا نمی‌دهد و استکبار جهانی همواره به بهانه های مختلف به دنبال راهی جهت خروج از برجام است.
 

علی کرد در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به سخنان اخیر نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه "اگر بازرسی از سایت‌های نظامی ایران رویا است، پایبندی ایران به برجام هم رویا است" اظهار کرد: ایران به هیچ عنوان اجازه بازدید از سایت و امکان نظامی را نخواهد داد و استکبار جهانی به بهانه های واهی و پوچ همواره به دنبال زیر پاگذاشتن برجام است و لذا باید آرزو بازدید از پایگاه های نظامی ایران را با خود به گور ببرد.
 
وی با بیان اینکه بازدید از پایگاه های نظامی از نظر هر انسان دارای فکر و اندیشه اقدامی نامعقول و غیر منطقی است، تصریح کرد: قدرت نظامی و توان رزمی هر کشور طبق قرآن کریم هرگز نباید برای سایر کشورها نمایان شود.
 کرد ادامه داد: مسئولان ایران باید در مقابل درخواست های غیرقانونی استکبار جهانی با شجاعت و صلابت ایستادگی کنند و نسبت به این خواسته ها پاسخی صریح و روشن بدهند تا آمریکا و ایادی آن ها بدانند که بازدید از پایگاه های نظامی ایران خطوط قرمز نظام است و هرگز عملی نخواهد شد.
 وی با بیان اینکه برای هر زره از این خاک ایران اسلامی جوانان بسیاری خون دادند، گفت: ملت ایران اسلامی هرگز اجازه نخواهند داد تا هیچ شخصی به خاک ایران تجاوز و یا بخواهد از پایگاه های نظامی آن بازدید کند.
 نماینده مردم شهرستان خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مراکز و پایگاه های نظامی حساس ترین نقطه هر کشوری هستند، تصریح کرد: هیچ شخصی بدون اذن و اجازه رهبر انقلاب حق بازدید از مراکز و پایگاه های نظامی را ندارد.
 کرد با بیان اینکه ادعای بازدید از مراکز نظامی ایران بهانه جدید آمریکا برای نقض برجام است، گفت: کشورهای اسلامی با حفظ وحدت و برادری هرگز نباید اجازه دخالت استکبار جهانی در امورات را بدهند چرا که آمریکا و ایادی آنان به دنبال تسلط بر کشورهای اسلامی هستند و استکبار جهانی باید بداند که ایران با تکیه بر توان داخلی و اراده ملی از هیچ کشوری ترسی نداشته و سخنان یاوه را قبول نخواهد کرد.
 وی اذعان کرد: کشور ایران اسلامی ابر  قدرت جهان است و هرگز اجازه نخواهد داد تا بیگانگان با هر وسیله ای از مراکز و پایگاه های نظامی آن بازدید کنند و آمریکا هیچ حقی نسبت به این مسئله ندارد.
 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رهبر انقلاب چندین بار در سخنان خود در خصوص عدم اجازه بازدید از مراکز نظامی به بیگانگان تاکید کرده است که باید مسئولین به این فرمایشات و دستورات توجه کنند.

مسئله تأسیسات نظامی از مراکز هسته ای جدا است
پیرمحمد ملازهی کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با شستون در خصوص اظهارات اخیر آمانو دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، اظهار داشت: آمانو گفته است پروتکل الحاقی تفاوتی میان سایت های نظامی و غیر نظامی قائل نیست که این موضوع خلاف برجام است چرا که در برجام به طور شفاف مسئله تأسیسات نظامی از مراکز هسته ای تفکیک شده اند.
وی با اشاره به وجود جملات گنگ و نامفهوم در قسمت هایی از مفاد برجام، گفت: آمانو می خواهد از این جملات به نفع خود استفاده کند و باب میل آمریکایی ها از تأسیسات نظامی و تسلیحات موشکی ایران بازدید داشته باشند که ایران چنین اجازه ای را نه به سازمان ملل و نه به دیگر سازمان ها نمی دهد و این موضوع را از ابتدا مشخص کرده است چرا که آمریکا قصد دستیابی به سلاح های موشکی ایران را دارد.
 کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: تفسیر آمانو از برجام به دلیل اینکه تحت فشار آمریکا می باشد، با تفسیر ایران بسیار متفاوت است.
ملازهی اضافه کرد: کشورهای اروپایی، آژانس بین المللی انرژی اتمی و حتی خود آمریکا به این موضوع واقف هستند که ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است و این آمریکایی ها بوده اند که برجام را نقض کرده اند.
وی تصریح کرد: ترامپ از این موضوع که زیر دستانش پایبندی ایران به برجام را تأیید کرده اند بسیار نارحت است و به آنان دستور داده است که تا 90 روز آینده گزارشی را ارائه دهند که ایران ناقض برجام است و از این طریق می خواهد به مراکز نظامی ایران دست پیدا کند.
کارشنانس مسائل سیاسی در پایان خاطر نشان کرد: به نظر می رسد ناراحتی ترامپ از گزارشات ارائه شده موجب شده است که آمانو در گزارش اخیر خود بسیار محتاط عمل کند و به صراحت پایبندی ایران به تعهداتش در برجام اعلام نکند تا بهانه ای برای نظارت و بازدید از مراکز  نظامی داشته باشند اما آژانس بین المللی می تواند از مراکز هسته ای ایران بازدید داشته باشد و نه مراکز نظامی.

مسئولان مراقب باشند تا میوه برجام تلخ تر نشود
امیر فرزادی کارشناس مسائل سیاسی و  مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در گفت و گو با ندای هیرمند بیان داشت:  سفرقابل انتظارنماینده آمریکا به مقرسازمان انرژی اتمی و دیدار با آمانو و متعاقب آن اظهارات غیرمسولانه رییس انرژی اتمی درمورد دستاوردهای برجام تعجب همگان را برانگیخت.
وی افزود: ژست قلدر مسلکی ترامپ که حاکی ازشخصیت اخلاقی اوست نشان میدهد،راه آمریکا و آمانودریک ریل قراردارد.
فرزادی بیان داشت: حرفهای تازه ای که به گفته مسئولان مطلع ایرانی در قرارداد معروف به برجام ازآن تعریفی به میان نیامده است همه وهمه نشان از تغییر رفتار مسئول انرژی هسته ای با آنچه توافق شده است را دارد.
کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: آمانو از یک طرف پایبندی ایران را به برجام تایید می کند و مدعی بالاترین رژیم نظارتی درموضوع هسته ای ایران است که ازسوی سازمان مربوطه صورت می گیرد و از سوی دیگرحرفی رامی زندکه مطمئن است درایران خریداری ندارد و فقط او را با مسئولان آمریکایی همصدا میکند.
وی خاطرنشان کرد:   دشمن ،دشمن است واز هر راهی درصدد ضربه زدن به آرمانها ودست آوردهاست.
فرزادی گفت: درهمین روزها اسراییل به خودجرات داده وخواستار برهم زدن توافق 1+5 است ومدعی است که این یک قرداد بد است که یا بایداصلاح شود و یا به کلی ازبین برود، همصدایی این گروه و سردادن آوایی جدید به عنوان بازدیدازسایت های نظامی وغیرنظامی،نشان ازیک واقعیتی به عنوان همصداشدن آمانو وآمریکارادارد.
وی همچنین افزود: اما درداخل مسئولان  بایدمراقب اظهارنظرات خودباشند، تا زمینه سواستفاده طرف مقابل فراهم نشود،گرچه میوه برجام کام کسی را شیرین نکرد ولی خودمان به تلخی اش اضافه نکنیم که آنها در صدد همین موضوع هستندتا مارابرهم زننده برجام معرفی کنند.
وی افزود: آنهامدعی اندکه ما پایبند توافق هستیم اگر ایران هم باشد؛ آمریکایی ها منتظرندتا به بهانه ایی برای خروج ازتوافق هسته ای راپیدا کنند وکشورهای اروپایی که خیلی دراظهاراتشان دفاعی ازتوافق پیدا نمی شود نیز آن راهمراهی کنندتا برجام بماندو اظهارات عجیب وغریب فردی مانند آمانوکه ازدست برقضا به سوی آمریکا درحال غش کردن است .
کارشناس مسائل سیاسی ابراز داشت: مخصوصا که این افراد بازدیدازسایت های نظامی وغیرنظامی رایک مساله عادی بین المللی می دانند؛  اصولا مساله برجام طوری پیش می رودکه گویی منتی را هم باید از سوی طرف مدعی تحمل کنیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1192691
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0360 sec