شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 17:26 منتشر شده در مورخ: 1396/06/24 شناسه خبر: 1193513
گزارش دانا از خطبه های نماز جمعه سراسر کشور؛
تاکید بر توقف کشتار بی رحمانه مسلمانان مظلوم میانمار/ اشاره به واقعه "مباهله" و تشریح آن/واکنش به درخواست بازدید از مراکز نظامی ایران از سوی آمریکا/آغاز هفته دفاع مقدس و شروع سال تحصیلی جدید
نماز جمعه 24 شهریور ماه در حالی برگزار شد که ائمه جمعه در خطبه های خود بر موضوع کشتار بی رحمانه و سلطه گرانه مسلمانان میانمار و همچنین درخواست آمریکا مبنی بر بازدید از مراکز نظامی ایران پرداختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نماز جمعه 24 شهریور ماه در حالی برگزار شد که ائمه جمعه در خطبه های خود بر موضوع کشتار بی رحمانه و سلطه گرانه مسلمانان میانمار و همچنین درخواست آمریکا مبنی بر بازدید از مراکز نظامی ایران پرداختند؛ مهم ترین محور سخنان ائمه جمعه کشور اشاره به واقعه مباهله، اغاز هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید، تاکید بر توقف کشتار بی رحمانه مسلمانان مظلوم میانمار بوده است.

خراسان رضوی

 

به گزارش  صبح توس  آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در جوار مضجع شریف امام هشتم(ع)، با بیان اینکه امت اسلامی در جامعه ولایی قابل تحقق بوده و در غیر جامعه ولایی قابل تحقق نیست؛ اظهار داشت: جامعه ولایی دارای عترتی است که در روز مباهله مشارکت آنها در دین و نقش آنها در احیای دین مشخص شد.

وی تأکید کرد: یکی از ویژگی‌های جامعه ولایی وجود رهبر بوده و در مواقع سخت رهنمود رهبر، جامعه را دستگیری می‌کند و رهبر انقلاب گفته‌اند که مجمع تشخیص مصلحت نظام باید صد درصد انقلابی فکر و عمل کند و انقلابی باقی بماند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در واقع تشکیل شده از نخبه‌ترین سیاستمداران بوده و این تأکید اخیرا در بیش از یک سال و 2 سال بر انقلابی بودن و انقلاب ماندن مجمع تشخیص مصلحت نظام یک پیام بسیار مهم دارد. 

وی بیان کرد: در موقعیتی که معجزه انقلاب رویش‌هایی در نسل سوم و چهارم به وجود آورده که شهید حججی را تحویل این جامعه می‌دهد برخی مسئولان می‌گویند انقلاب گذشت و چهره زندگی آنها و روش معیشتی و معاشرتی آن‌ها از نظر تجملاتی در بستر این انقلاب در کنار خون شهدا به شکلی است که با انقلاب هماهنگی ندارد.

امام‌جمعه مشهد‌مقدس خاطرنشان کرد: این افراد نه فکر انقلابی و نه عمل انقلابی دارند برخی از مسئولان در فکر و رفتار و عملشان اصلا به شکل حججی نمی‌آید حتی بعضی اوقات جوانان انقلابی را به عنوان یک فرد تندرو می‌دانند.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: در این نظام یک طرف محسن حججی و شهدای رزمنده حرم هستند و یک طرف دیگری است فردی است که تفریحات تابستانی دخترش را از جیب بیت‌المال پرداخت کرده و یک نخبه سیاسی نیز می‌گوید که اینها ذخیره انقلاب هستند این حرف چه معنی می‌دهد یعنی شهید حججی ذخیره انقلاب نیست اما این‌ها هستند؟

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: ما در پیمودن مسیر انقلاب با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستیم و مردم ما باید مقابله کنند و این کار را دارند می‌کنند و دلیل آن هم مدافعان حرم است.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: در تشخیص مصلحت نظام باید مصلحت انقلاب در نظر گرفته شود و اگر بنا است یک روزی مراوده خارجی براساس مصلحت معیشتی و برخلاف مصلحت انقلاب باشد نباید به آن تن داد.

 

آیت‌الله خزعلی در فتنه 88 موضع روشنی علیه فتنه گران داشت 

 

به گزارش صبح توس همچنین حجت‌الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان خلیل‌آباد با اشاره به سالروز وفات مرحوم آیت‌الله خزعلی، اظهار داشت: آیت‌الله خزعلی از بزرگان انقلاب شکوهمند اسلامی و همراه همیشگی امام و رهبری بود.

وی بابیان اینکه آیت‌الله خزعلی زحمات زیادی را برای نظام و انقلاب کشیده است، خاطرنشان کرد: این مجاهد خستگی‌ناپذیر از مبارزان و یادگاران صدیق نظام و یار صدیق رهبری بود.

خطیب جمعه خلیل‌آباد با اشاره به مواضع این مرحوم در فتنه 88، تصریح کرد: آیت‌الله خزعلی در فتنه 88 مواضع روشنی علیه فتنه گران داشت به‌طوری‌که حتی از پسر خود که درراه فتنه گران بود اعلام برائت کرد و این نشان‌دهنده اهمیت حفظ نظام و انقلاب، خون شهدا و رهبری برای آن مرحوم بود.

 

کرامت انسانی از ماندگارترین پیام‌های عاشورا است

وی در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن ماه محرم قرار داریم، اذعان کرد: محرم در فرهنگ اسلامی یک تاریخ زنده و انقلاب خونین و تاریخ‌ساز به شمار می‌رود و این تاریخ همچنان در حال تکرار است به شرطی که جامعه بشری بتواند از این تاریخ درس‌های موردنیاز را بگیرد.

ناهیدی بابیان اینکه محرم یک مظلومیت آشکار بود که در آن، خون خدا به دست بدترین بندگان بر زمین ریخته شد، عنوان کرد: در این ماه بود که مسلمانان، نهضت شکوهمند اسلامی را به اوج خود رساندند و به‌خصوص در تاسوعا و عاشورا لرزه بر اندام طاغوتیان انداختند.

وی با تأکید بر اینکه عاشورا درس‌های فراوانی دارد، بیان کرد: کرامت انسانی ازجمله ماندگارترین پیام‌های عاشوراست که برای تمام مسلمانان آموزنده است.

 

در مراسم عزاداری امام حسین (ع) باید به اصل پیام عاشورا پرداخته شود

امام‌جمعه خلیل‌آباد امید به آینده روشن، سازش‌ناپذیری و تسلیم بودن در برابر امر پروردگار متعال را از ویژگی‌های قیام امام حسین (ع) برشمرد و تأکید کرد: مراسم عزاداری امام حسین (ع) فرصت بسیار ارزشمندی برای بیان مسائل اعتقادی و ارزشی و آشنایی مردم با این ارزش‌ها توسط واعظان، خطیبان و عالمان است.

وی بابیان اینکه دست‌اندرکاران برگزاری مراسمات عزاداری باید توجه ویژه‌ای به اصل پیام عاشورا داشته باشند، ابراز کرد: به آن میزان که به ابزارهای مراسم عزاداری امام حسین (ع) توجه می‌شود به اصل پیام عاشورا توجه نمی‌شود.

ناهیدی با تأکید بر اینکه هیئت‌های مذهبی باید اصل پیام عاشورا را به‌طور سازمان‌دهی شده ارائه دهند، افزود: افزایش نوآوری، محتوا، بهداشت و مسائل ایمنی در برگزاری مراسمات عزاداری بسیار حائز اهمیت است تا این‌گونه مراسم‌ها برای مردم خسته‌کننده نباشد.

 

آیه تطهیر دلیل روشنی بر معصوم بودن پیامبر و امامان است

وی در ادامه با اشاره به سالروز نزول آیه تطهیر، اذعان کرد: مقام عصمت به معنای یک تقوای الهی است که در امامان معصوم ایجاد شد و نتیجه این عصمت متوجه عموم مردم می‌شود.

این مقام مسئول  خاطرنشان کرد: آیه شریفه تطهیر یک دلیل و برهان روشنی بر معصوم بودن پیامبر و امامان است که در زیارت جامعه کبیره نیز به آن اشاره‌شده است.

وی همچنین در پایان به برگزاری پنجمین دوره نشست تخصصی خبرنگاران آزاد صداوسیمای خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: حضور این خبرنگاران در شهرستان می‌تواند فرصت خوبی برای انتقال ظرفیت‌ها و پتانسیل خلیل‌آباد باشد و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد.

 

استراتژی چماق و هویج آمریکا در قبال ایران/ «مباهله» مصداق قدرت‌نمایی جنگ نرم بود

 

 به گزارش خبرنگار ما حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس  نیز با اشاره به روز مباهله و تحلیل آیه ۶۱ سوره آل‌عمران اظهار کرد: مفسران و محدثان شیعه و سنی تصریح کردند که این آیه در شان پیامبر مکرم اسلام و اهل‌بیت او نازل شده است.

امام‌جمعه سرخس با تأکید بر اینکه حقانیت اسلام در روز مباهله بروز کرد، افزود: آیه مباهله یک ابتکار عملی را نشان می‌دهد، اینکه باید به اعتقادات دشمن حمله کرد و فقط دایره دفاعی نباشد، به همین دلیل پیامبر مکرم اسلام در مباهله حالت هجومی علیه دشمن گرفتند.

وی مباهله را مصداق قدرت‌نمایی جنگ نرم دانست و تصریح کرد: دشمنان به خاطر اینکه حقیقت اسلام را پنهان کنند از هر روشی همچون جنگ نظامی، جنگ روانی و به‌خصوص فتنه‌گری استفاده می‌کنند.

خطیب نماز جمعه سرخس عنوان کرد: پیامبر اسلام در مباهله از تاکتیک حمله استفاده کردند و همین اقدام موجب شد تا در این جنگ نرم توطئه دشمنان خنثی شود.

حجت‌الاسلام ارژنگ اظهار داشت: مقام معظم رهبری چند سال قبل فرمودند که افکار سنجی درباره ایران و آمریکا در دنیا صورت گیرد که این فرموده رهبر انقلاب یک نوع مباهله بود و باید اکنون هم از آن استفاده کرد.

امام‌جمعه سرخس بابیان اینکه باید از هر فرصتی برای روشن کردن باطن دشمن استفاده کرد، افزود: اگر در جنگ نرم به دشمن حمله نکنیم، دشمن بر ما مسلط می‌شود و به آنچه خودش دارد ما را برمی‌گرداند.

وی مباهله را ثمره تهاجمی عمل کردن پیامبر مکرم اسلام عنوان کرد و بیان کرد: در جنگ نرم ضعف نشان دادن در مقابل دشمن و امتیازدهی به او ممنوع است، چون دشمن را جسور و گستاخ می‌کند.

خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه به استراتژی چماق و هویج آمریکا علیه ایران اشاره و تصریح کرد: آمریکایی‌ها از طرفی می‌گویند مذاکره کنید تا تحریم نشوید و از طرفی با چماق تحریم می‌کنند.

حجت‌الاسلام ارژنگ تأکید کرد: ستمگری آمریکا را باید فریاد زد و افکار عمومی را علیه آن‌ها شوراند تا مردم دنیا بدانند که چه کسی فتنه‌گر و حامی تروریست است.

امام‌جمعه سرخس خاطرنشان کرد: شبهه سازی از ابزارهای دشمن در جنگ نرم است، اما با یک مباهله می‌توان توطئه دشمن را خنثی کرد و در حقیقت مباهله احتجاج در جنگ نرم است.

وی در ادامه با اشاره به ماه محرم اظهار کرد: در عزاداری محرم باید بتوانیم کاری کنیم که اعتقاد جوانانمان تحکیم و همراه با شور، شعور دینی نیز تقویت شود و وقتی محرم تمام شد، یک ارتقایی در سطح دینی ما صورت بگیرد.

 

دشمن بدنبال سست کردن بنیان خانوده های ایرانی است

 

حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور، امام جمعه جغتای نیز در خطبه های نماز جمعه جغتای که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، با اشاره به ادامه جنایات ضد بشری حکومت میانمار علیه مسلمانان روهینگیا، اظهار داشت: متاسفانه بعد از فشار های افکار عمومی مسلمانان، مجامع بین المللی به صدور بیانیه هایی خفیف در راستای محکومیت این نسل کشی بسنده کردند و اقدامی عملی در این راستا از آنها دیده نشد.

امام جمعه جغتای همچنین با یادآوری سخنان خانم آنگ سان سوچی در زمان دریافت جایزه صلح نوبل، افزود: این زن در زمان دریافت جایزه صلح نوبل حرفهایی درباره مباره با ظلم علیه انسان ها و تبعیض نژادی زده است که با عملکرد او بعد از نشستن بر مسند قدرت هیچ سنخیتی ندارد.

خطیب نماز جمعه جغتای گفت: سوگندهای دروغین خانم آنگ سان سوچی برای دفاع از حق ۴۰۰ هزار آواره و هزاران بی خانمان و کشته شدن مسلمان در میانمار تعهدی را ایجاد نکرده است از ای رو به نظر میرسد اهدای این جایزه به وی فقط و فقط برای نشاندن او بر صندلی قدرت مورد استفاده قرار گرفته است.

احتمال اجرای سناریوی آنگ سان سوچی برای حصرشدگان فتنه۸۸ وجود دارد

حجت الاسلام موحدی پور با اشاره به سوابق سیاسی رهبر میانمار، تشریح کرد: این زن پس از شکست در انتخابات میانمار، با حمایت غربی ها و پس از ۱۵ سال حصر و فعالیت سیاسی عوام فریبانه و البته مدیریت شده سیاستمداران غربی، به عنوان رهبر این کشور انتخاب شد و تمام حرفها و قول های رنگارنگ خود مبنی بر مبارزه با ظلم علیه انسان های بی پناه را از یاد برد.

وی گفت: چیدن سناریوی اهدای صلح نوبل به حصر شدگان فتنه۸۸ و استفاده ابزاری از آنها از طرف دولت آمریکا نیز به هیچ وجه از ذهن دور نیست، اما ورق زدن تاریخ و بررسی سوابق دریافت کنندگان صلح نوبل نشان می دهد که: نباید از برندگان این جایزه انتظار تلاشی به نفع انسانت و جلوگیری از ظلم داشت.

دولت به مشکلات بازنشسته ها توجه نماید

امام جمعه جغتای در بخش دیگری از خطبه های این هفته با اشاره به روز تکریم بازنشته ها اظهار داشت: وضع بد معیشتی بازنشستکان نهادهای دولتی به گونه ای شده است که، هر بازنشسته بعد از تسویه با نهاد محل خودمت، باید بدنبال شغلی برای تامین هزینه های زندگی خود باشد.

حجت الاسلام موحدی پور خاطرنشان کرد: فردی که پس از صرف عمر مفید خود در یک اداره بازنشسته می شود باید مورد حمایت دولت واقع بشود، نه اینکه بعد از تحمل انواع مریضی ناشی از کارهای سنگین، در دوران پیری و بازنشستگی به انواع بیماری های لاعلاج گرفتار شود.

دشمن بدنبال سست کردن بنیان خانوده های ایرانی است

خطیب نماز جمعه جغتای با یادآوری روز بزرگداشت خانواده گفت: دشمن با ابزار رسانه و فضای مجازی، تمام تلاش خود را برای ضربه به ارکان خانواده و از بین بردن کانون آن به کار بسته است.

وی یادآور شد: دشمن با درک درست از جایگاه ویژه مادر در میان خانواده های ایرانی و توجه خاص دین مبین اسلام به شخصیت مادر، برای ضربه به آن، از هیچ تلاشی فروگذار نیست، اتفاقی که تلاش مسولان فرهنگی کشور را برای حفظ شان ومنزلت مادران و زنان جامعه می طلبد.

 

مازندران

 

به گزارش  بلاغ آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این‌هفته نماز جمعه مرکز مازندران با اشاره به جنایت‌هایی که علیه مسلمانان میانمار اعمال می‎شود، اظهار کرد: سازمان ملل نباید به اطلاعیه اکتفا کند بلکه باید وارد عمل شود، این کشتارها در برابر مدعیان حقوق بشر انجام می‎شود و کار افرادی است که نه انسان هستند و نه حیوان بلکه پست‌تر از حیوان هستند.


وی افزود: سازمان‌های بین‌المللی نباید در برابر این جنایت‎ها خاموش باشند؛ پس خاصیت شورای امنیت و سازمان ملل چیست و چرا اقدامی نمی‌کنند، مردم مظلوم میانمار به بهانه‌های واهی و برای اینکه منافع آمریکا و اسرائیل تأمین شود، کشتار و آواره می‌شوند و آن‌هم به دستور رهبری که جایزه صلح نوبل را به‌دست آورده و دست‌پرورده آمریکاست.

خطیب جمعه ساری اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی الگوی مهمی چون اهل بیت(ع) دارد و از این‌رو است که دشمن با ابزارهای مختلف به‎دنبال از هم پاشیدن خانواده‌هاست، امروز آنچه را که در پوشش و طلاق و رفتارهای ناشایست می‌بینیم ناشی از تزلزل در خانواده‌هاست.

طبرسی با اشاره به روز مباهله که حقانیت و عظمت رسول اسلام(ص) را نشان داده است، علاوه بر آن، این نکته را متذکر شد که باید خانواده خود را جدی بگیریم زیرا دشمن روی این مهم زوم کرده است و الگوی خانواده‌ها نیز امام علی(ع)، حضرت فاطمه زهرا(س)، حسنین(ع) و حضرت محمد(ص) باید باشد.

وی با اشاره به اهمیت غدیر که آیات و روایات فراوان و بیش از 20 هزار جلد کتاب در این زمینه منتشر شده است، گفت: امروز بحث غدیر را در انقلاب داریم، در حاکمیت اسلام، در هشت سال جنگ تحمیلی و در اعزام مدافعان حرم همچون شهید حججی که در این شرایط دنیای مادی، به‎خوبی تربیت می‎شوند.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان کرد: 38 سال است که دشمنان به انواع و اقسام حقه‌ها می‌خواهند غدیر را خاموش کنند و همه این توطئه‌ها برای این است که می‎دانند غدیر زنده است زیرا تأثیر آن را در جریان‎های سیاسی انقلاب اسلامی می‎بینند.

طبرسی در پایان با اشاره به جشن عاطفه‌ها در آستانه بازگشایی مدارس گفت: افرادی که توان مالی دارند به نیازمندان کمک کنند هر چند کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مازندران نیز تلاش فراوانی دارد اما در هر صورت نیاز به مشارکت‌های مردمی است.

 

محرم نمایشگاه بی‌نظیر کرامت انسانی‌، اخلاص و فداکاری

 

حجت‌الاسلام سیدجلیل مرتضویی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته آمل، محرم را بهار عقل و عاطفه خواند و اظهار کرد: عقل حکم می‌کند به دنبال ابا عبدالله الحسین(ع) برویم و ایشان را بشناسیم، احساس‌مان حکم می‌کند تا با کاروان سید‌الشهدا همراه شویم تا او را درک کنیم.

وی محرم را نمایشگاه بی‌نظیر کرامت انسانی‌، شهادت، اخلاص و فداکاری عنوان کرد و افزود: هفته اول محرم امر به معروف و نهی از منکر است که این فریضه واجب را نباید فراموش کرد و با نگاه اسلامی، اثر بخش و اخلاقی این فریضه واجب را در هفته اول و تمام طول سال اجرا کرد.

امام جمعه آمل خدمت به مردم را سرلوحه کار مسئولان دانست و تصریح کرد: خدمات صادقانه و عشق به خدمت داشته باشیم و با مردم صادقانه برخورد کنیم، خدمت به مردم را عبادت ببینیم و از پیر، جوان، ندار، ضعیف و مستضعف همه را در یک کفه ترازو قرار دهیم.

مرتضوی به خدمات ارزنده امیر سلیمانی شهردار آمل در چند سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در زیباسازی و تمیزی شهر نمره قبولی نداریم و این نابه‌سامانی‌ها شایسته شهر آمل نیست؛ شهرداری انگیزه‌اش را باید صد چندان کند و در مسیر زیبایی و آبادانی شهر گام بردارد.

وی محرم را پیروزی خون بر شمشیر اظهار کرد و یادآور شد: سازمان تبلیغات، نیروی انتظامی و شهرداری باید در مراسمات محرم مدیریت داشته باشند و هر کس می‌خواهد خیمه‌ای برپا کند باید دارای مجوز باشد تا آنچه در شان حسین‌ بن‌ علی(ع) و ماه محرم نیست شکل نگیرد.

امام جمعه آمل در پایان به مراسم هفتم محرم اشاره کرد و گفت: محرم را جدی بگیریم و به عنوان پایتخت تشیع و دیار علویان، شهر عالم‌پرور و نخبگان برای سیدالشهدا کاری انجام دهیم و با برنامه‌ریزی درست مراسمی همچون سال پیش بی‌نظیر برگزار کنیم.

 

مسئولینی که تلاش دارند اقتصاد کشور را وابسته کنند قطعاً جاسوس و خیانتکار هستند

 

حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بابلکنار با انتقاد تند از وضعیت مدیریت اقتصادی کشور اظهار کرد: برخی از مسئولین و سیاسیون که تلاش دارند اقتصاد کشور را به وابستگی سوق دهند، قطعاً جاسوس و خیانتکار هستند زیرا هیچ انقلابی و مسلمان با شرافتی حاضر نمی‌شود که کشورش زیر سلطه غربی‌ها باشد.
   

وی افزود: دولت باید نسبت به هرم سنی مدیریت اجرایی کشور حساس باشد چون بدنه مدیریتی پیر هستند، پیرها بروند و جوان‌ها جای آن‌ها را پر کنند نه اینکه به پیرها بعد از بازنشستگی هم مسئولیت بدهند.
  

این مقام مسئول با اشاره به مطالبات اصلی مردم در حوزه های اشتغال، و اقتصاد ادامه داد: رفتن یا نرفتن زنان به ورزشگاه برای تماشای مسابقات مردان اولویتی ساختگی است که غرب‌زدگان برای مغفول ماندن مطالبات مردم درست کرده‌اند بهتر است مطالبات اصلی مدنظر قرار گیرد.
 

امام جمعه بابلکنار تصریح کرد: در طول ۳۸سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر ایران بیش از ۲۳۰۰۰ شعبه بانک ساخته‌ایم اما برای ارتقای معنویت، فرهنگی عمومی و ارزش‌های اسلامی تنها هزار مسجد ساختیم و این یعنی غفلت مسئولین، دینداران و تأثیر تهاجم فرهنگی دشمن در بین مسئولین.
 

حجت‌الاسلام بابائیان در پی اتفاقات چند سال اخیر در راه های مواصلاتی کشور گفت: وزیر راه و شهرسازی می‌گوید برای ارتقای ایمنی جاده‌های کشور پول نداریم ولی برای خرید ۱۱۴ هواپیمای مرجوعی مسافربری حاضرند ۱۰ میلیارد دلار پول بدهند و باید واقع‌بینانه بگوییم مبارزه با فساد اقتصادی، فرهنگی و اداری، قوانین نر می‌خواهد، ماده‌های قانون جوابگوی سیستم فاسد نیستند.
  

وی افزود: سخنگوی دولت می‌گوید چه اشکالی دارد که فرزندان مسئولان در صورت داشتن صلاحیت مثل پدران خود به مسئولیت برسند، مردم می‌گویند پس چه زمانی نوبت به فرزندان صلاحیت دار زیر دستان و محرومان جامعه می‌رسد؟
  

خطیب جمعه بابلکنار تاکید کرد: مجلس و نمایندگان مانع اجرای طرح خطرناک حذف قیمت‌ها از روی اجناس و کالاها شوند، مردم بیچاره ما بیش از این ظرفیت تحمل گرانی لجام‌گسیخته را ندارند.
  

بابائیان با اشاره به وضعیت نامطلوب دیپلماسی سیاسی کشور افزود: دیپلمات‌های مذاکره‌کننده برای تنویر افکار عمومی به ملت پاسخ دهند آیا طبق برجام، مأموران آژانس که همان جاسوسان آمریکایی و اسرائیلی هستند اجازه بازدید از پایگاه‌های نظامی ایران را دارند یا خیر؟
  

وی اضافه کرد: مشکل برخی از مسئولان ما این است که نمی‌خواهند بپذیرند چالش آمریکا با ایران بر سر چند موشک، چند حلقه چاه نفت، انرژی هسته‌ای و دیگر مسائل نیست، آمریکا و غربی‌ها با ما مشکل ماهیتی دارند و  حقوق بشر، حمایت از تروریسم همه بهانه است.
  

این مفام مسئول ادامه داد: آیا وقت آن نرسیده که مدال‌های افتخاری که برای بتن‌ریزی آب‌سنگین اراک و از کار انداختن هسته‌ای کشورمان به سینه آقایان مذاکره‌کننده نصب شده به خزانه دولت برگردد و مدال‌های بهتری به سینه‌های منتقدین دلسوز نصب شود؟
  

حجت‌الاسلام بابائیان با اشاره به وضعیت اسف‌بار مسلمانان در کشور میانمار اظهار کرد: جمهوری اسلامی پرچمدار آزادی‌خواهی، مبارزه با ظلم و ستم است، جا دارد که دیپلماسی فعالی در خصوص قتل و غارت، ظلم و جنایتی که در میانمار علیه مسلمانان روا داشته می‌شود از خود نشان دهیم، متأسفانه تاکنون خیلی منفعلانه و حتی عقب‌تر از کسانی که در برخی موارد با تروریست‌ها هم‌دست هستند حرکت می‌کنیم و این زیبنده نظام اسلامی نیست.
  

وی افزود: مسلمانان باید بدانند تا زمانی که تعادل قوا در جهان به نفع آنان برقرار نشود همیشه منافع بیگانگان بر منافع آنان مقدم می‌شود و هر روز شیطان بزرگ به بهانه فقط منافع خود به آنان ظلم‌و ستم می‌کند.
  

امام‌جمعه بابلکنار تصریح کرد: آن‌هایی که به عفریته‌ای مانند آنک سان سوچی جایزه صلح نوبل داده‌اند همان‌هایی هستند که دستور عملیات کشتار از اتاق همان‌ها صادر شده است، اگر دنیای اسلام منتظر هستند با روش‌های دیپلماتیک کشتار مسلمانان میانمار متوقف شود سخت در اشتباه هستند.
   

وی در پایان گفت: رسانه‌های اسرائیلی خودشان سند می‌دهند که به ارتش میانمار در سرکوب مسلمانان کمک می‌کنند اما سخنگویان اسرائیل در ایران نظر دیگری دارند و از اربابان خود دفاع می‌کنند واقعا خجالت‌آور است.

 

استقلال کردستان، زمینه‌ساز فتنه‌های جدید در منطقه

 

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه نکا با اشاره به مشکلات فراوان از سوی دشمنان برای ملت مسلمان ایران از ابتدای انقلاب تاکنون، اظهار کرد: اگر در مسیر ایمان و تقوا حرکت کنیم باید انتظار مشکلات را نیز داشت.

وی افزود: یکی از این مشکلات جریان تروریستی داعش بوده که بنابر طرح آمریکایی-اسرائیلی شکل گرفت تا در مرزهای فلسطین اشغالی سلاح خود را به سمت کشورهای اسلامی بگیرد که اکنون با تلاش و ایثارگری مدافعان حرم طومار آن در حال جمع شدن است.

امام جمعه نکا موضوع همه‌پرسی استقلال کردستان را فتنه جدیدی از سوی دشمنان برشمرد و خاطرنشان کرد: با استقلال کردستان و یکپارچه شدن کردهای ایران، عراق، سوریه و ترکیه این منطقه تبدیل به پاتق جدید برای دشمنان شده و اسرائیل جدید در منطقه متولد می‌شود.

راهی برای حل مشکل مسلمانان

این مسئول ماهیت آمریکا را اقدام برای انجام چنین کارهایی توصیف و اضافه کرد: امروز در مسئله کشتار مسلمانان میانمار نیز اسرائیل به صورت مستقیم درحال فروش سلاح و آموزش به نظامیان میانماری است.

وی رسیدن مسلمانان به مرز قدرت بزرگ جهانی را راه حل پایان مشکلات مسلمانان خواند و گفت: تا قدرت پیدا نکرده و در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در دنیا قدرتمند نشویم این روال ادامه دارد.

محمدی لائینی با اشاره به عدم کناره‌گیری زبانی آمریکا از برجام با وجود عدم پایبندی عملی به آن، خواستار اقدام قاطع از سوی مسئولان کشور شد و تصریح کرد: جمهوری اسلامی نیز به زبان پایبند به برجام بماند اما در عمل اقدامات هسته‌ای خود را از سرگیری و احیا کند.

توجه بیشتر به حجاب فرزندان

وی با اشاره به رویداد تاریخی مباهله در صدر اسلام، این اتفاق را نشانگر فضیلت و شرافت اهل بیت به خصوص علی(ع) دانست و افزود: در این آیه خداوند علی(ع) را به منزله جان پیامبر معرفی می‌کند.

خطیب جمعه نکا با بیان ارزش و جایگاه بسیار مهم خانواده در اسلام، خاطرنشان کرد: باتوجه به قرار داشتن در آستانه بازگشایی مدارس خانواده‌ها دو نکته را باید رعایت کنند که یکی از آن‌ها توجه به خانواده‌های نیازمند دارای دانش‌آموز است به گونه‌ای که دانش‌آموزان آن‌ها را نیز مانند فرزندان خود دانسته و به آن‌ها کمک کنند.

این مسئول اضافه کرد: دومین نکته مهم برای خانواده‌ها با حجاب فرستادن دانش‌آموزان به مدرارس است نباید به خصوص دختران را بدون حجاب و بدون چادر به بیرون فرستاده و در این زمینه تربیت و فرهنگ غلط را به کار برد.

وی خانواده و آموزش‌و‌پرورش را نهادهای مسئول و پاسخگو نسبت به تربیت فرزندان برشمرد و گفت: هرکسی بتواند از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکند خانواده و آموزش‌وپرورش نمی‌توانند عذر بیاورند.

محمدی لائینی با طرح این پرسش که چرا چادر درحال به حاشیه رفتن در مدارس است، تصریح کرد: آیا بی‌حجاب شدن با حجاب‌ها و بی‌چادر شدن چادری‌ها هنر است، چرا مدارس و خانواده‌ها مسئله چادر را جدی نمی‌گیرند.

محلی برای انتقال ارزش‌ها نه ضد ارزش

وی همچنین خواستار آموزش استفاده صحیح از موبایل به دانش‌آموزان از طریق خانواده و آموزش‌وپرورش شد و افزود: بسیاری از خانواده‌ها گلایه دارند که فرزندان آن‌ها برخی از نرم‌افزارها و اطلاعات غلط را در مدارس از دوستان خود می‌گیرند.

در پایان امام جمعه نکا مدرسه را محلی برای انتقال ارزش‌ها توصیف و خاطرنشان کرد: مدرسه نباید محل انتقال ضد ارزش‌ها در جامعه شود و در این راستا آموزش‌وپرورش باید مسئله را جدی بگیرد، باید توجه کنیم که ابتدا پرورش بر آموزش ارجحیت دارد.

 

ایجاد اشتغال خوب است اما نه فقط برای فرزندان مسؤولان!

 

حجت‌الاسلام سیدمهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه امروز در جمع نمازگزاران نوری در مصلی الغدیر نور با توصیه به تقوای الهی اظهار کرد: همه مشکلات ما از بی‌تقوایی است زیرا اگر تقوا پیشه کنیم و اعتقاد و باور دینی‌مان را تقویت کنیم هرگز دچار مشکلات، اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... نمی‌شویم.

امام جمعه شهرستان نور با اشاره به 24 ذی‌الحجه (روز مباهله) افزود: زمانیکه مردم به اسلام دعوت می‌شدند، مسیحیان هم از سوی پیامبر(ص) دعوت شدند ولی 60 نفر از بزرگان و دانشمندان با پیامبر(ص) بحث می‌کردند و می‌گفتند حق با ماست، رسول الله(ص) باا منطق و گفت‌وگو آنها را به حقانیت اسلام دعوت کرد و فرمود: (اگر به آنچه گفته شد ایمان داشتید، دیگر حرفی نباید باشد). شأن نزول آیه 61 سوره اعراف، در زمانی است که آنها قبول نکردند که حضرت عیسی(ع) نیز بنده خداست، مباهله کرد و پیامبر اسلام(ص) محکم ایستاد، استدلال آورد و مباهله کرد.

وی ادامه داد: مسیحیان گفتند اگر پیامبر(ص) در روز مباهله با سپاه آمد معلوم می‌شود زیاد هم به حق نیست ولی روز مباهله حضرت با اهل بیت(ع) خود آمد و بزرگ مسیحیان گفتند ما قبول کردیم شما بر حق هستید ولی مسلمان نمی‌شویم اما حاضریم مالیات بدهیم، آیه مباهله بر فضیلت و کمال اهل بیت(ع) دلالت دارد و به ما می‌فهماند که پیغمبر حق بود و بر اساس حقانیت علی(ع) را معرفی کرد و حق با علی(ع) بود.

خطیب جمعه شهرستان نور با اشاره به نزدیک شدن ماه محرم تصریح کرد: انتظار ما از همه متولیان مساجد، منابر، مداحان و روحانیون این است که عزاداری را در شأن امام برگزار کنند و مراقب انحرافات و خرافات باشند.

این مسؤول افزود: همه ائمه(ع) توصیه شان، تلاش برای احیای حق و سکوت نکردن در مقابل ظلم و ستم بود، برای رشد و تعالی آنان تلاش کنیم، تا جایی‌که می‌شود مردم را هدایت کرد ولی اگر هدایت نشدند و نمی‌خواهند به سمت فضایل بروند، باید در مقابل آنان ایستاد و وظیفه خود را انجام داد.

امیری‌ارجمند تصریح کرد: امروز سیاست ماکیاولی در میانمار حاکم است و می‌گویند مسلمانان و ضعفا نباید باشند و باید از بین بروند، در دنیای امروز دینداری سخت است، اگر می‌خواهید دیندار باشید باید با سیاست ماکیاولیسمی مبارزه کنیم و از مسلمانان دفاع کنیم.

امام جمعه شهرستان نور تصریح کرد: دغدغه مقام معظم رهبری در شعار سال باید گفتمان شود، البته بر سر زبان‌ برخی‌ها ساری و جاری است ولی برخی حتی این گفتمان را قبول ندارند و دغدغه‌شان رفع حصر و حضور زنان در ورزشگاه‌ها و ... است که از تریبون‌های مهم از جمله مجلس که دنیا آن سخنان را می‌شنود و رصد می‌کند بیان می‌کنند و با دشمنان همسو می‌شوند، باید به این افراد گفت که برخی مسائل باید ابتدا در شورای امنیت ملی و کمیسیون امنیت مجلس مطرح و بررسی شود و بعد در تریبون علنی مجلس گفته شود.

وی با انتقاد واگذاری برخی مسؤولیت‌های بزرگ در حد معاون وزیر و شهردار مناطق مهم به وابستگان و افراد کم سن و سال اظهار کرد: ایجاد اشتغال خوب است و البته تأکید نظام است اما برای همه است نه برای عده‌ای از فرزندان مسؤولان که ژن خوب دارند و در سن کم  مسؤولیت می‌گیرند، در مسؤولیت‌ها باید افراد متخصص و باتجربه و البته مؤمن و انقلابی با شایسته‌سالاری قرار گیرند.

خطیب جمعه شهرستان نور خاطرنشان کرد: تبرئه کردن حقوق‌بگیران نجومی از دیگر مسائلی است که در مدت طولانی در بوق و کرنا کردند و همه دنیا خبردار شدند ولی امروز می‌گویند عین قانون عمل شده و این افراد تبرئه شدند، البته راست می‌گویند، عده‌ای برای خود قانونی گذاشتند که یک مدیرعامل 170 میلیون تومان حقوق بگیرد، این از جیب ملت است و با شأن نظام جمهوری اسلامی سازگار نیست.

امیری‌ارجمند اظهار کرد: امروز معاون اول و سخنگوی دولت می‌گویند همه نجومی‌بگیران تبرئه شدند، برخی هم رفع حصر و ماندن در حصر را با نیات دیگر بیان می‌کنند، در پشت این حرف‌ها و اقدامات برخی مسائل دیگری را دنبال می‌کنند و منافع‌شان در این بگو مگو‌ها است، تنها کسانی که راست می‌گویند، مدافعان حرم هستند، نظامی که رهبری چون آیت‌الله خامنه‌ای و سربازان و افسران جنگ نرمی چون مدافعان، خانواده شهدا، جانبازان و ... دارد بیمه شده است و با این حرف‌ها خدشه پیدا نمی‌کند.

وی با اشاره به تلاش در لغو برجام و یا تغییر آن توسط ترامپ که سبب تنازع اروپا، انگلیس و آمریکا هم شده بیان کرد: آمریکا تقریباً تنها مانده است، امیدواریم اختلاف بین این دو طایفه باعث شود تا سربازان اسلام حقیقت دین و اسلام ناب محمدی(ص) را در دنیا جاری وو ساری و پرچم اسلام در جهان به اهتزاز در بیاید.

امام جمعه نور در پایان گفت: در آستانه بازگشایی مدارس و جشن عاطفه‌ها هستیم، آنان که تمکن دارند دست دیگران را بگیرند، به کمک دانش‌آموزان بی بضاعت بروند و آنها را خوشحال کنند و اجازه ندهند در کنار سایر دانش‌آموزان سرشان پایین باشد.

 
کهگیلویه و بویر احمد
 
 

به گزارش  صبح زاگرس آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

امام جمعه موقت یاسوج گفت:واجبات را فدای مستحبات نکنیم /روضه ای خوانده شود که سندیت داشته باشد/ عزاداری ها رقابتی نباشد

حجت اسلام موسوی اعظم در نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت مردم به رعایت تقوا و دوری از گناه گفت: برخی شرافت و کرامت خود را زیر پا می گذراند اما انسان های متقی آرامش و آسایش دارند.

 

وی به آیات وحی درباره بهشت اشاره کرد و گفت:  در قرآن گفته بهشتی که در آن باغ هایی زیبا وجود دارد و از زیر این درختان چشمه هایی روان است در بهشت همدلی و در کلامش آرامش وجود دارد.


حجت الاسلام موسوی اعظم عنوان کرد: نعمتی که خداوند به انسان ها می دهد از جمله میوه ها هر میوه ای که در کنار آنهاست این ها نیز در دسترس بهشتیان قرار می گیرد هر چیزی که خودشان انتخاب کنند و تمام شدنی نیست و هیچ کمبودی حس نمی شود.


وی بیان کرد: در بهشت هیچ ناراحتی نگرانی و اندوهی وجود نخواهد داشت این زندگی دنیوی یک فرصت به انسان هاست و در بهشت مرگی وجود نخواهد داشت و از عذاب در امان هستند.
امام جمعه موقت یاسوج تصریح کرد: سعادت واقعی و حب خداوند برای همیشه نسبت به بندگان با تقوایش وجود دارد ما باید در همه مراحل زندگی خود ابا عبدالله حسین را سر لوحه خود قرار دهیم.


حجت الاسلام موسوی اعظم در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته با اشاره به مناسبت های پیش رو گفت: شان نزول بسیاری از ایات و سوره های قرآن حضرت محمد،حضرت علی و فاطمه زهرا (س) است.


وی در خصوص نذر بیان کرد: تا نذر نکردم واجب نیست اما اگر مثلا نذر بر خواندن نماز کردم خواندن آن واجب است و باید خوانده شود و حتی جز چند نماز واجب می شود.
املم جمعه موقت یاسوج تصریح کرد:به نذرهایی که می کنیم توجه لازم را داشته باشیم ماه محرم در پیش است.


وی افزود: عده ای در این ماه روضه ای می خوانند که در شان امام حسین نیست چیزی مطرح شود و روضه ای خوانده شود که سندیت داشته باشد این بسیار مهم است.
حجت الاسلام موسوی اعظم عنوان کرد: امام حسین برای واجبات شهید شد واجبات را فدای مستحبات نکنیم عزاداری ها رقابتی نباشد اینها را کنار بگذاریم.


وی تصریح کرد:این شعرهای واهی و ترانه ها نباید گفته شود باید احترام کنیم و در شان امام حسین و با حضور مردم عزاداری ها را برگزار کنیم.

********************************************************

امام جمعه موقت دهدشت :به واسطه نماز شب خدای متعال پیامبر را به جایگاهی رسانده است که شفیع همه مردم در قیامت است
 
حجت‌الاسلام سید عبدالمطلب تقوی امام جمعه موقت دهدشت در خطبه های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: به واسطه عدالت هست که نظم در دنیا به وجود می آید.
 
امام جمعه موقت دهدشت خدای متعال در قرآن کریم به اهمیت شب زنده داری اشاره می کند و می فرماید، انسان هایی که در پاسی از شب برای خدا قیام می کنند و نماز شب می خوانند.
 
تقوی ادامه داد: خدای متعال به پیغمبر دستور داده و علاوه بر واجبات نماز شب را نیز بر پیامبر واجب کرده است.
 
وی گفت: به واسطه نماز شب خدای متعال پیامبر را به جایگاهی رسانده است که شفیع همه مردم در قیامت است. 
 
تفوی تصریح کرد: امام صادق فرمود: خداوند پاداش همه چیز را جز پاداش شب زنده داری مشخص کرده است و شب زنده داری در اسلام بسیار اهمیت دارد.
 
امام جمعه موقت دهدشت به بیانات مقام معظم رهبری در جلسه با اعضای شورای تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و افزود: شورای مصلحت نظام از ابتکارات ارزشمند حضرت امام است که باید انقلابی فکر و عمل کند و انقلابی هم باقی بماند.
 
تقوی با اشاره به حادثه تاسف برانگیز میانمار گفت: تنها گروهی که در کشور میانمار جایگاهی ندارد و آن ها را دشمن می دانند مسلمانان این کشور هستند.
 
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری به مردم جوامع اسلامی فرموده است هر طور که می توانید به مردم کشور میانمار کمک کنید.
 
امام جمعه موقت دهدشت افزود: وزرای خارجه کشور های عربی به جای اینکه برای نجات یمن، سوریه و عراق از ایران تشکر کنند برای جمهوری اسلامی ایران توطئه می کنند.
 

********************************************************

امام جمعه چرام:آنچه مردم میخواهند عزت کشور است/باید جلوی شیطان با قاطعیت ایستاد و غنی سازی ۲۰ درصد را شروع کنیم

 

حجت الاسلام سید نورالله افشار در نماز جمعه این هفته شهر چرام با اشاره به آیه۲۷ سوره اعراف بیان کرد:خداوند متعال شیاطین را دوستان کسانی قرار داده که ایمان نمی‌آورند وچون شیطان دیده نمیشود ازاین  دشمنی که او را نمی بینیم باید سخت برحذر بود و همیشه آماده دفاع باشیم.

 

وی افزود:خداوند خطاب به شیطان می فرمایند تو بر بندگان من تسلط نخواهی داشت مگر بر گمراهانی که از تو پیروی می کنند.

 

افشار در ادامه خطبه اول اضافه کرد: درست است ما شیطان و دوستانش را مشاهده نمی‌کنیم اما رد پای آنها را می توانیم ببینیم.هرجا مجلس گناه است آنجا شیطان حضور دارد.

 

خطیب جمعه چهارم با اشاره به نقض عهدهای آمریکا درتوافق هسته ای اظهار کرد:قصه برجام و بد عهدی های آمریکایی‌ها تمامی ندارد و در این یک سال گذشته بارها توافق هسته ای مشهور به برجام نقض گردیده است.

 

امام جمعه چرام اضافه کرد: اما جواب قاطع از طرف مذاکره کنندگان ایرانی به دولت آمریکاداده نشد و شب گذشته نیز مجدداً تحریم‌هایی علیه افراد و شرکت های ایرانی توسط دولت آمریکا صورت گرفت.

 

افشار در ادامه خطبه دوم گفت:اتحادیه اروپا هم در مقابل نقض عهدهای آمریکا تصمیم عملی اتخاذ نکرده و سیاست همراهی با آمریکا را در پیش گرفته است.

 

خطیب جمعه چرام با به بیان چند نکته عنوان کرد:نقض عهد های توافق هسته ای مربوط به دولت آمریکا است و بعضی ها در داخل برای اینکه صورت مسئله را پاک کنند،تحریم‌های صورت گرفته را به آقای ترامپ نسبت می دهند درواقع چنین افرادی متوجه خوی استکباری آمریکا نیستند.

 

افشار افزود:بعضی ها می‌گویند اگر آمریکا ما را تحریم می کند ما دیگر اجماع جهانی علیه خود نداریم اما در جواب این آقایان باید گفت این چه اجماع جهانی است که در مقابل تصمیمات غلط آمریکا علیه ایران اسلامی موضعی نمی‌گیرند؟

 

امام جمعه چرام گفت‌: تا چه موقع باید شاهد این وضعیت باشیم و آمریکا مثل قبل از برجام به بهانه‌های واهی ما را تحریم کنند؟

 

خطیب جمعه چرام اضافه کرد: وقتی قرار است تحریم ها تمدید شوند و نگاه خصمانه آمریکا وجود داشته باشد پس برجام چه دستاوردی برای ما داشته است؟

 

وی در پایان خطبه دوم اظهار کرد:رحمت خدا بر امام خمینی ره که فرمود: آمریکا شیطان بزرگ است . باید جلوی شیطان با قاطعیت ایستاد و غنی سازی ۲۰ درصد را شروع کنیم چرا که قطعا آنچه مردم انقلابی از دستگاه دیپلماسی انتظار دارند،رعایت اصل عزت است.

********************************************************

امام جمعه شهر لیکک:در میانمار جنایات صبرا و شتیلا تکرار می شود

 

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی در خطبه‌های امروز ابتدا با اشاره به لزوم دقت در همسرگزینی گفت:اصالت داشتن و هم کفو بودن برای انتخاب همسر ضروریست.

 

وی با تاکید بر اینکه آغاز زندگی زناشویی نباید با برگزاری جشن های آلوده به گناه باشد، گفت:گاهی دعواهای زناشویی از اکراه همسر از رفتارهای زن شروع می شود که راضی به انجام آن ها نیست.

 

افروغی ادامه داد:خیلی از غیرت های مردانه نابجاست، زن ریحانه است و عاطفی و لازم است مردان حساسیت زیاد و بی جا در زندگی نسبت به رفتارهای همسر خود به خرج ندهند.

 

امام جمعه شهر لیکک با اشاره به لزوم توجه زنان به مردان در خانه، گفت:اگر مرد در داخل خانه از  لحاظ جنسی و عاطفی سیر باشد، هیچگاه در بیرون دنبال هور بهشتی نمی رود.

 

وی افزود:مردانی که از کانالهای جنسی در شبکه های اجتماعی استفاده می کنند، در خانه به زنان خود بدبین می شوند.

 

افروغی گفت:هر گناهی ابتدا در ذهن رخ میدهد و سپس در رفتارها و اعمال ما ظاهر می‌شود، پس مواظب افکارمان باشیم.

 

افروغی در ادامه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای مجمع تشخیص مسلحت نظام، گفت:رهبری تاکید داشتند که باید تفکرات امام بر تفکرات اعضای مجمع حاکم باشد؛یک علامت سوال اینکه چرا رهبری مرتب  بر واژه انقلابی بودن تاکید می کنند.

 

افروغی با اشاره به کشتار مسلمانان میانمار گفت: یادی کنیم از کشتار فلسطینیان اردوگاه های صبرا و شتیلا، در آن اردوگاه ها فاجعه‌هایی رخ داد که روی شمر را سفید کرد و الان هم جنایات صبرا و شتیلا در میانمار رخ می دهد.

 

وی افزود: اکنون در نبرد مسلمانان میانمار در تقابل با بودایی ها خط سیر رژیم صهیونیستی را میبینم، مسلمانان به هوش باشید که صهیونیست به دنبال به تعویق انداختن ظهور حتی برای یکسال است.

 

افروغی خاطرنشان کرد:در یمن هم با توجه به روایات مختلف نسبت به تحولات این منطقه در آخرالزمان، عربستان آلت دست صهیونیسم شد تا این منطقه را سرکوب کند اما باید بدانیم دشمن اصلی ما  مسلمانان عربستان نیست بلکه تفکر صهیونیسم است .

 

وی با اشاره به اینکه جنگ در میانمار یک جنگ سیاسی است، افزود: حادثه میانمار در سکوت رسانه ای بین المللی رخ می‌دهدو خانمی که عامل این جنایات است ،جایزه صلح نوبل می گیرد که انتظار می رفت رئیس جمهور در نشست آستانه این جنایات را محکوم می کرد.

 

امام جمعه شهر لیکک با تاکید بر لزوم انعکاس جنایات میانمار در رسانه ها، گفت:رسانه ها به جای پرداختن به مسائل آبکی داخلی ،جنایات میانمار را پیگیری کنند ؛در عین حال حوادث دلخراش سوریه ،یمن فلسطین را  هم  نباید فراموش نکنیم.

********************************************************

امام جمعه باشت:ما از جانب دولت از شما ملت عذر خواهی می کنیم که این برجام ننگین را امضا کردند/ از نیروهای باسواد در آموزش و پرورش استفاده شود

 

حجت الاسلام عبدالرحیم عبودی در نمازجمعه این هفته شهر باشت بااشاره به گرامی داشت ۲۴ذی الحجه روز مباهله عنوان کرد: این روز مصادف با خاطره ارزشمند و تاریخی است.

 

وی افزود:مسیحیان با پیامبر اکرم(ص) همیشه  بحث و مباهله درباره اسلام و مسیحیت می کردند.

 

عبودی ضمن اشاره به ماجرای مباهله تصریح کرد: مسیحیان از نفرین کردن انصراف دادند و صلح را پذیرفتند.که این موضوع هرساله باید تکرار شود تا فراموش نشود.

 

امام جمعه باشت در قسمت دیگری از خطبه های این هفته شهرستان باشت ضمن اشاره به مهرماه و بازگشایی مدارس اظهار کرد:تبریک به معلمان و دانش آموزان که بعد از یک تعطیلات اماده رفتن به مدارس می شوند.سواد و علم و آگاهی بسیار مهم است.

 

حجت السلام عبودی گفت: باید خانواده ها و آموزش و پرورش دقت بیشتری به کوزکانی که تازه وارد مهد و مدرسه می شوند داشته باشند.

 

وی افزود: نمره توصیفی که به دانش آموزان داده می شود خانواده ها متوجه درس خوان بودن کگدانش آموز نمی شوند و این نمره های توصیفی مخالفت های زیادی از طرف خانواده ها در سراسر کشور دارد.

 

عبودی ضمن اشاره به مهم بودن شغل معلمی عنوان کرد: خواهش ما از آموزش و پرورش این است که معلمان و نیروهایی که برای آنها حکم زده می شود از افراد باسواد و کاردان باشند.

 

وی افزود: معلمین دغدغه های زیادی دارند و در بحث فرهنگی صحبت های زیادی دارند.

 

عبدالرحیم عبودی تصریح کرد: از این نیروهای با سواد باید در آموزش و پرورش استفاده شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به جشن عاطفه ها در سراسر کشور اظهار کرد: دانش آموزان فقیر و نیازمند در شهرستان وجود دارد ،همه ما باید به این افراد کمک کنیم،کمیته امداد نیز همیشه برنامه های محرومیت زدایی برای دانش آموزان با کمک آموزش و پرورش دارد.

 

امام جمعه باشت ضمن اشاره به تحریم های جدید علیه کشور تصریح کرد: شخصا تمایلی ندارم دیگر در مورد برجام صحبتی کنم.

 

وی افزود: تحریم های غیر هسته ای برداشته نشد و حالا تحریم های هسته ای  هسته ای هم ایجاد شد.

 

عبودی گفت: آمریکا به تعهدات خود عمل نکرد و روز به روز تحریم هارا بیشتر می کند.پیشنهاد می کنم به دولت که اعلام کند ما در بحث  برجام اشتباه کردیم .

 

وی بیان کرد: عملا برجام تمام شده است.در بحث بانکی هیچ کاری صورت نگرفت و حالا هم تحریم پشت تحریم صورت می گیرد.

 

امام جمعه باشت به مصاحبه ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اشاره کرد و گفت: وی در مصاحبه خود می گوید قرار نبود برجام شق القمر کند!!!اتفاقا قرار بود در امضا برجام همه تحریم ها و مشکلات کشور حل شود که ایران در مسئله برجام بسیار ضرر کرد.

 

عبودی گفت: ما از جانب دولت از شما ملت عذر خواهی می کنیم که این برجام ننگین را امضا کردید.

 

عبدالرحیم عبودی ادامه داد: هیئت ها باید حرمت یکدیگر را داشته باشند و عزاداری ما صحیح باشد که دشمن از آن سوء استفاده نکند.

 

امام جمعه باشت در پایان به ماه محرم اشاره کرد و گفت: این ایام را پیشاپیش تسلیت عرض می کنم ،از شهروندان درخواست می کنم چند روز قبل از محرم پارچه های سیاه را بر سردر خانه های خود  نصب کنند و شهر را سیاه پوش کنند.

 

********************************************************

 امام جمعه موقت گچساران:آنهایی که وظیفه امنیت دارند به داد مردم برسند/این موضوعات به آبروی شهرستان لطمه می زند/ این مردم امنیت می خواهند
 
 
حجت الاسلام علیرضا صفایی امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به حوادث اخیر گچساران گفت:چند روز گذشته در شهر و منطقه ما مسائلی رخ داد و یکی از عزیزان در نیروی انتظامی ،شهید فرزادیان و شهید مدافع امنیت برای مقابله با اشرار به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
 

وی افزود:در شهر ما چند روز گذشته حوادث تلخی رخ داد، در روز روشن عده ای حمله کردند و دو تا از همشهریان را به قتل رساندند و ناامنی بوجود آوردند و مال و دارایی آنها را به یغما بردند.

 

امام جمعه موقت گچساران تصریح کرد:ما اولا تقدیر و تشکر می کنیم از نیروی های انتظامی و نظامی و امنیتی ،اما این مردم امنیت می خواهند و مشکلات فراوانی بوده و هست اما بالاترین نعمت، نعمت امنیت است واگر امنیت مردم مشکل پیدا کند آنوقت دیگر جای هیچ برنامه ای نخواهد بود.

 

آنهایی که وظیفه امنیت دارند به داد مردم برسند

صفایی ادامه داد: اگر انسان جانش ،ناموسش و مالش در خطر باشد،باید اولا مردم شریف از نیروی نظامی ،انتظامی و آنهایی که وظیفه برقراری نظم و امنیت را بر عهده دارندحمایت کنند ،در حالی که خود مردم اصل کارند و ان شاء الله مردم در صحنه بوده و هستند اما توقع است که آنهایی که وظیفه امنیت دارند به داد این ملت برسند.

 

امام جمعه موقت گچساران افزود:اگر قرار باشد که انسان از خانه اش بیرون بزند و هر لحظه خطری متوجه او باشد زندگی دیگر برای شخص معنی پیدا نمی کند البته عزیزان در نیروی انتظامی شخصیت بزرگی را از دست دادند و در واقع ما یک شخصیت بزرگ همچون شهید فرزادیان را از دست دادیم که تسلیت عرض می کنیم به نیروهای انتظامی و هم خانواده محترم فرزادیان و مردم استان.

 

وی گفت:واقعا این حادثه، غمناک و جانسوز بود که یک شخصیت برجسته از میان ما رخت بربندد اما باید کاری کرد و مسئولین استان و شهرستان اگر نیروهای انتظامی به امکانات ، تجهیزات و نیروی انسانی بیشتر نیاز دارد باید کمک کنند.

 

صفایی تصریح کرد:شورای تامین چه در استان و شهرستان قطعا به فکر هستند و قطعا بابت این موضوعات بیشترنگران هستند چرا که مسئله امنیت برعهده آنهاست ،اما عرض بنده این ست که اگر می خواهیم و می خواهید این مسئله ناامنی به پایان برسد و فردی جرات نداشته باشد به انسانی و به شخصی تعرضی کند باید در مقابل انسان های شرور و اشرار باید با قاطعیت برخود شود.

 

این موضوعات به آبروی شهرستان لطمه وارد می کند

وی افزود:برخورد با انسان های شرور یک وظیفه است که هم خانواده ها مسئولند و هم آنهایی که دم از تیره و طایفه می زند و بزرگان هر طایفه ای بدانند که مسئول هستند وباید به احترام هر طایفه بزرگان و ریش سفیدان دور هم جمع شوند و این مسائل را جمع کنند،چرا که این موضوعات دارد به آبروی شهرستان لطمه وارد می کند.

 

صفایی ادامه داد:بزرگان نصیحت کنند و از عواقب امر بگویند و اگر کسی جنایتی کرد و انسانی را کشت و متوجه آبروی مردم شد قانون باآنها برخورد می کند ،وظیفه گفتن است و وظیفه فرهنگ سازی است و علاوه بر مردم ،خانواده ها و ریش سفیدان وظیفه دولت است و دولت وظیفه برقراری امنیت در هر منطقه ای را برعهده خواهد داشت.

 

از حقوق مردم دفاع شود

امام جمعه موقت گچساران افزود:نیروهای نظامی و انتظامی، نیروهای دولت جمهوری اسلامی هستند و باید از حقوق مردم دفاع کنند و ما ان شاءالله درهفته های آینده توقع داریم که با برنامه ریزی هایی که انجام می شود و آنهایی که جسارت کردند و دو انسان را کشتنداز این تریبون مقدس بشنویم که گرفتند ،برخورد شد وبه سزای اعماشان رسیدند.عرض بنده این است از حقوق مردم دفاع شود و حق کسی پایمال نشود .

 

جنایات میانمار به پشتوانه دولت امریکا ست

وی درادامه با اشاره به مسئله کشتار مظلومانه مسلمانان میانمار گفت:هر انسانی و هر مسلمانی که از سیمای جمهوری اسلامی این جنایات را مشاهد می کند می بیندکه به چه غم و اندوهی و مشکلاتی گرفتار هستند و از خانه و کاشانه و از زندگی و همه چیز محروم کرده اند که درواقع این جنایات به پشتوانه دولت امریکا انجام می گیرد.

 

صفایی تصریح کرد:آنهایی که ادعای حقوق بشر دارند و داشته اند در این موضوع خاموشند و سکوت اختیار کرده اند ،اگر یک یهودی و یک مسیحی در هر جای این عالم ظلمی متوجه اش شود بلند گوهای عالم گوش انسان ها را پر می کند اما این مردم مسلمان مظلومانه و وحشیانه کشته می شوند و از خانه و کاشانه رانده می شود اماهیچکس مدافع آنها نیست.

 

امام جمعه موقت گچساران افزود:حرف ما این است که باید از هر انسان مظلومی که در هر نقطه از این عالم باشد دفاع کنیم و از مسلمانان عالم و از دولت های اسلامی تقاضا داریم به فریاد ملت مظلوم و مسلمان میانمار برسند چرا که این ظلم ها ممکن است فردایی هم سراغ ما بیاد و دامن ما را هم بگیرد.

 

وی بیان کرد: پیامبر(ص) فرمودند:"اگر صدایی از مسلمانی بلند شود که ای مسلمان به فریادم برسید و کسی به فریادش نرسد، مسلمان نیست".

********************************************************

هشدار امام جمعه سرفاریاب به آموزش و پرورش چرام/مگرسرفاریاب جزء شهرشتان چرام نیست؟
 

سیدفرج الله پژمان بااشاره به سوره انفال ایه (۲)عنوان کرد:مومنان فقط کسانی هستندکه وقتی یادخداشوددل هایشان ترسان می شود،وهنگامی که ایات اورامی خوانندبه ایمانشان می افزایدوبرپرودرگارشان توکل می کنند.

 

خطیب جمعه سرفاریاب بااشاره به خصوصیات مومنین افزود:مومنین کسانی هستندکه انچه خداوندبه انهاداده انفاق می کنند،وقتی قران برایشان تلاوت می شودایمانشان افزوده می گرددودرحقیقت همان هایی هستندکه مومن به حقند

 

پژمان به روز۲۴شهریورروزمباهله نام گرفته اشاره واظهارداشت: مباهله، عملی است برای اثبات حقانیت که در آن دو طرفی که ادعای حقانیت دارند برای همدیگر تقاضای لعن و نفرین الهی می‌کنند تا کسی که حق نیست دچار لعن و نفرین الهی شود.

 

پژمان ادامه داد:مباهله درتاریخ اسلام به ماجرایی اشاره دارد که طی آن، پیامبر اسلام صلّی اللّه علیه واله وسلّم پس از مناظره بامسیحیانِ نجران، پیشنهاد مباهله داد وآنان پذیرفتند؛ ولی در روز موعود از این کار خودداری کردند.بنابر اعتقادات شیعی، جریان مباهله پیامبر اسلام صلّی اللّه علیه واله وسلّم نه تنها نشانگر حقّانیّت اصل دعوت پیامبراست، بلکه بر فضیلت ویژه همراهان او در این ماجرا دلالت می‌کند،  واقعه مباهله در روز *٢٤ذی الحجّه*، سال نهم هجری، روی داد و قرآن در *آیه ۶۱ سوره آل عمران* به آن اشاره کرده است.
 

خطیب جمعه سرفاریاب ضمن تبریک روزخاواده وتکریم بازنشتگان به خانوادها ی امروزی اشاره کردوعنوان کرد:حتماامروزخانواده ای هست اماچه خانواده ای؟خانواده ای که نه ارامش وسکونی ونه سروسامانی وجوددارد،امروزه دراین زمینه باوضعی مواجهیم که دران حیثیت وشرافت انسان هاصورت مبتذلی پیداکرده است.

وی به برخی نابسامانی هادرخانواده اشاره کردوتصریح کرد:ازنابسامانیهاکه درخانواده وجودداردمن جمله روابط سست ومتزلزل زن وشوهرکه درکنارهمدیگرقراردارنداماوضعیت حیاتشان انان راچون بیگانه درکنارهم قرارداده است.امارطلاق بااندک بهانه ای ازطرف زن وشوهربالارفته است.
وی ادامه داد:مهروعطوفت برای فرزندان درخانواده هانیست ،غیرت ناموسی متزلزل شده وفرزندان غیرمشروع افزایش پیداکرده است.

امام جمعه سرفاریاب  بااشاره به تذکرات گذشته خودبه مسولین درشهرستان چرام وخواسته فرهنگیان ومردم سرفاریاب عنوان کرد:ازمسولین شهرستان چرام به ویژه اموزش وپرورش این نکته راگوش زد می کنم که مگرسرفاریاب جزء شهرشتان چرام نیست؟که مطمئناهست اماچراازنیروهای سرفاریاب درشهرستان بکارنمی گیریدمگرمکاتبات وخواسته مردم ازهمین تریبون اعلام نشد؟مگرطومارانهاحضوراتقدیم نشد؟چراتوجه نمی کنید؟چراداریدحساسیت به وجودمی اورید؟بااین کارهامردم رابه حساب نمی اوریدوعملکردشماباعث حساسیت شده وهرگونه عواقب راخودشماهاپاسخگوهستید.

 

سیدفرج الله پژمان درپایان ضمن عرض خسته نباشید محضرنماینده محترم کهگیلویه بزرگ عنوان کرد:مردم شهروبخش سرفاریاب همچنان منتظروعده های نماینده کهگیلویه بزرگ برای رفع مشکلات خود هستندچراکه باتوجه به وعده های داده شده بعَضی ازپروژه هاراکدوبعضی هم به کندی درحال کارندمن جمله( تصفیه خانه اب شرب )ازنماینده محترم تقاضا داریم هرچه سریعترنسبت به وعده های خودعمل کندودل این مردم ولایی راشاد کند.

 

زنجان

 

به گزارش موج رسا آیت الله شیخ علی خاتمی امروز در خطبه های نماز جمعه زنجان، با بیان اینکه 25 ذیحجه سال 10 هجری روز مباهله است، اظهار کرد: روز مباهله افتخاری است برای کسانی که پیرو و دنباله رو اهل بیت علیه السلام هستند.

وی با اشاره به اینکه 25 ذیحجه روز روز نزول سوره هل اتی است، ابراز کرد: اساس و پایه اجتماع خانواده است و یکی از ترفندهای مهم دشمن برای مسلط شدن به کشورهای اسلامی تهاجم فرهنگی است که به واسطه آن می خواهند بنیان خانواده را سست و ضعیف کنند.

نماینده ولی فقیه در زنجان با بیان اینکه روز تکریم بازنشتگان نیز یکی از رویداد های هفته جاری است، عنوان داشت: بازنشستگان سرمایه های عمومی جامعه هستند و باید جوانان در جامعه از تجربیات بازشستگان به خوبی استفاده کنند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه روز اشتغال بیروت توسط رژیم کودک کش و جعلی اسرائیل در سال 1361 یکی دیگر از رویداد های مهم هفته جاری است، تصریح کرد: این روز یک روز ننگین در تاریخ استکبار مخصوصاً آمریکا و رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل است.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه رژم کودک کش اسرائیل در این روز در میان سکوت خبری دنیا به مدت سه شب و سه روز جنایات متعددی را علیه مردم مظلوم بیرت انجام داده است ، افزود: در برخی از کتابها جنایات این رژیم کودک کش  به ثبت رسیده است که مردم مظلوم بیروت را به طرز فجیحی به شهادت رسانده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه نسل کشی مسلمانان فقط برای تامین امنیت رژیم کودک کش اسرائیل و آمریکا انجام می شود، ادامه داد: نمونه از این جنایات را می توان به نسل کشی و مسلمان کشی در میانمار اشاره کرد که رهبر معظم انقلاب در این راستا فرموده اند:مجامع بین المللی در قبال این جنایات کر و لال شده اند و بی تحرکی کشورها و دولت های اسلامی در مقابل این نسل کشی شاهد هستیم.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه همه توطئه ها زیر سر آمریکای جنایتکار است، اضافه کرد: گروه تروریستی و تکفیری داعش را برای ساقط کردم دولت سوریه تشکیل داده اند تا به وسیله این گروه تروریستی سوریه و عراق را تجزیه کنند که همه این جنایات در راستای تامین امنیت رژم کودک کش اسرائیل انجام شده است.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام سه خط اصلی دارند، گفت: تشخیص مصالح کلان کشور،مشاوره و ارائه راه حل در رابطه با معضلات کشور ار وظایف مهم مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

میانمار مصداقی از مکاری ها و فریبکاری های دموکراسی غربی است

حجت الاسلام زاهدی پور امروز در خطبه های این هفته اظهارداشت: وقایع میانمار که با دست‌های پشت پرده غربی‌ها  جهت تصاحب ثروت‌های هنگفت این کشور است، و جنایاتی که در این کشور اتفاق افتاده، همه نشان از این دارد که دموکراسی غربی به رغم آن که در ایران نیز ساده لوحان و نوچه‌های غربی نیز از آن حمایت می‌کنند، ظرفیت تأمین خواسته‌های واقعی مردم را ندارد. «و این همان چیزی است که بارها بنده عرض کرده‌ام که دموکراسی غربی استبدادی مدرن و البته زیرکانه و مکارانه است ».

وی افزود: ضعیفه‌ای بی‌رحم را جایزه نوبل می‌دهند؛ با رنگ و لعاب دموکراسی غربی حاکمیت را هم به او می‌دهند، و از طرفی با حاکمیت حقیقی نظامیان، مطامع سیاسی، اقتصادی و البته استعماری و استثماری خود را دنبال می‌کنند. این همان چیزی است که در کشورهای مختلف از جمله در ایران به دنبال آن‌ هستند.

خطیب جمعه ماهنشان با اشاره به فعالیت های کسانیکه دنبال تضعیف جایگاه نظام اسلامی و اهداف خود، هستند، گفت:  فتنه‌گران ۷۸ و ۸۸ اسباب‌بازی این هدف شوم بودند. فتنه‌گرانی که بدترین جنایت را در حق نظام مرتکب شدند، که گناهی بالاتر از آن نبود، و امروز برخی عمرو عاص‌ها با همراهی ابوموسی  اشعری‌ها به دنبال رفع حصر این خائنان دین و مملکت هستند.

 

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: موضعگیری رهبر معظم انقلاب در درس خارج و درخواست از دولت برای موضعگیری شجاعانه، نشان از این است که دیپلماسی ما باید در این زمینه نیاز به بازبینی و فعال شدن دارد.

*جریان مباهله بجز مسئله اعتقادی، یک مسئله سیاسی است

وی با اشاره به  روز مباهله پیامبر اکرم ص ، افزود: جریان مباهله غیر از اینکه یک مسئله اعتقادی است، بالاتر از آن یک مسئله سیاسی است که مقدمه‌ای مهم برای غدیر به حساب می‌آید.

 

امام جمعه شهرستان ماهنشان با بیان اینکه با دقت در جریان مباهله به این نتیجه می‌رسیم که وهابیت مسلمان‌نما، بسیار عقب‌مانده‌تر از مسیحیان نجران هستند، گفت:  آن‌ها با دیدن این صحنه، عقب‌نشینی کردند، ولی امروز وهابیان ناصبی محبت به اهل بیت، عزاداری و سینه‌زنی در عزای اهل بیت را حرام می‌دانند، اسف‌بار اینکه این جنایات را به نام سیره رسول الله (ص) انجام می‌دهند.

*پیام نامه بشار اسد به رهبر انقلاب، اقتدار ایران اسلامی است

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت:  بالاترین پیام، نامه بشار اسد به رهبر معظم انقلاب، اقتدار مثال‌ زدنی ایران اسلامی و تقریباً بی‌نظیر ایران اسلامی در چند قرن اخیر است.‌ ضمن آن که لحن نامه نشان از ارادت بشار به رهبر عزیزمان بود و قطعاً برای غربی‌ها و نوچه‌های عرب، ترک و فارس آن‌ها بسیار سخت و گران است.

وی افزود: و این که وطن‌فروشان تفاله داخلی هم باید در موضعگیری‌ انفعالی و از سر ضعف و زبونی خود تجدید نظر کنند و به آغوش ولایت بازگردند.

*جاده‌ها و خودروها باید در جرایم رانندگی سهیم باشند

خطیب جمعه ماهنشان تصادفات اخیر رانندگی به ویژه در ارتباط با وسائل نقلیه عمومی را  نشان از کاستی‌های عمیق در سه حوزه عامل انسانی، جاده و خودرو دانست و گفت:  متأسفانه ما در یک نگاه و تحلیل ناقص و نادرست فقط به ساده‌ترین عامل یعنی عامل انسانی بسنده کرده‌ایم. واقعاً جاده‌ها و خودروها باید در جرایم رانندگی سهیم باشند، البته چون قدرت دارند، مصون مانده اند.

حجت الاسلام زاهدی پور اظهارداشت: بالاتر از همه اخلاق است که حاکم بر همه عوامل است و البته مغفول مانده است. امنیت بدون اخلاق الهی، بدون توجه به حلال و حرام، یا پایدار نیست و یا در صورت پایداری نسبی بی ارزش است.

*ممنوعیت رانندگی شبانه با اقتضائات قرن ۲۱ ناسازگار است

وی افزود: نهایت اینکه با تصمیم‌ها‌ی آنی  تقلیل عامل تصادف به برچسب خودروها یا سرعت و سبقت و مانند آن درآمد دارد، اما تنها دلیل و حتی اصلی‌ترین دلیل نیست. بلکه یکی از دلایل اصلی است. همچنانکه تصمیم به ممنوعیت رانندگی شبانه هم با اقتضائات قرن بیست و یک ناسازگار است و به نوعی بدیهی البطلان .

امام جمعه شهرستان ماهنشان تصریح کرد: آموزش رانندگی باید به یک مقوله علمی تبدیل شده و فرمول‌های فیزیک و شیمی و مانند آن معطوف به رانندگی از دوران ابتدائی به دانش‌آموزان منتقل شود. این در حالی است که بخش مهم آموزش‌های رانندگی به بایدها و نبایدهای دستوری خلاصه می‌شود و ربطی به آموزش رانندگی ندارد.

*ماه محرم  ماه اعتقاد و سیاست است

حجت الاسلام زاهدی پور با اشاره به آغاز ماه محرم، اظهارداشت:  ماه محرم  ماه اعتقاد و سیاست است، ماه معرفی اسلام ناب محمدی (ص) است. هیئت‌ها سعی کنند بیشترین همتشان مصروف معرفی معرفت حسینی شود. اگر چه شور لازم است، اما شور در کنار معرفت حسینی هویت حقیقی خواهد یافت.

ایران باید از زیاده خواهی آمریکا جلوگیری کند

حجت الاسلام موسوی امام جمعه قیدار در خطبه های نماز جمعه اظهار کرد: بر اساس بررسى جامعه‏شناسان و جمعیت‏شناسان طى ۷۰ سال آینده جمعیت مسلمانان از مسیحیان بیشتر خواهد شد. یک نقشه بین‏المللى طراحى شده که جمعیت مسلمانان باید کاهش پیدا کند. این مسأله نه‏ تنها در میانمار بلکه در سوریه، عراق، یمن، بحرین، سودان، نیجریه، کشمیر، پاکستان و افغانستان در حال پیگیرى است و ما شاهد کشتار وسیع مسلمانان هستیم.

وی افزود:مسلمانان میانمار قربانی یک توطئه بین‌المللی شدند جنایت دولت میانمار در حق مسلمانان ناشی از سرسپردگی حکام کشورهای اسلامی است مسلمانان روهینگیا از تمام خدمات اجتماعی مثل کارت هویت، شناسنامه، بهداشت و درمان، تحصیل، استخدام، حق مالکیت و… محروم هستند و دولت میانمار آنها را به شهروندی کشور میانمار قبول ندارد. به شدت دست به کشتاربى‏رحمانه آنها می زند و بیش از ۴۰۰۰ زن و مرد و کودک مسلمان جان خود را از دست داده‏اند. اجساد آنان مثله شده و برخى نیز زنده سوزانده شده‏اند و منازلشان تخریب شده است و جالب این است که این جنایت وحشتناک به دست رژیمى صورت‏ می گیرد که رهبر آن‏ جایزه صلح نوبل را با حمایت کشورهاى مدعى حقوق بشر کسب کرده است. و متاسفانه جایزه صلح نوبل سکویی برای جانیتکاران شده است متاسفانه جامعه بین‌الملل را هم سکوت مرگبار گرفته و برخی از سران کشورهای مسلمان سرسپرده آمریکا و اسرائیل هستند در این میان مسلمانان جهان باید به پا خیزند و به وظایف انسانی و قانونی خود عمل نمایند و مانع از تداوم این جنایات هولناک شوند.

امام جمعه قیدار ادامه داد: جمهورى اسلامى ایران باید جهت حفظ منافع ملى از هرگونه زیاده‏خواهى و مطالبه‏گرى اضافى آمریکایى‏ها و یا هم‏پیمانان آن‏ها جلوگیرى نماید و به هر نقض و کاستى در اجراى برجام از سوى طرف آمریکایى یا دیگر غربى‏ها، به همان میزان و با رعایت تناسب واکنش نشان دهد. و اجازه ندهد آمریکا و اروپایى‏ها منافع ملت ایران را نادیده بگیرند اگر آمریکا در هر سطحى به تعهدات خود عمل نمى‏کند، ایران نیز با رعایت تناسب و در همان سطح باید جواب این اقدام آمریکا را بدهد.

وی افزود:مباهله پیامبر با مسیحیان نجران، در روز بیست وچهارم ذی الحجّه سال دهم هجری اتفاق افتاد. پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم طی نامه ای ساکنان مسیحی نجران را به آیین اسلام دعوت کرد. مردم نجران که حاضر به پذیرفتن اسلام نبودند نمایندگان خود را به مدینه فرستادند و پیامبر آنان را به امر خدا به مباهله دعوت کرد. نمایندگان مسیحی نجران از پیامبر مهلت خواستند با بزرگان خود به شور بپردازند. نتیجه مشاوره آنان این بود که به افراد خود دستور دادند اگر مشاهده کردید محمد با سر و صدا و جمعیت به مباهله آمد با او مباهله کنید و نترسید و اگر با نزدیکان و فرزندان خردسالش به میعادگاه آمد، بدانید که او پیامبر خداست و از مباهله با او بپرهیزید که خطرناک است. پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم و نمایندگان نجران برای مباهله به محل قرار رفتند. نمایندگان نجران دیدند که پیامبر فرزندش حسین علیه السلام را در آغوش دارد، دست حسن علیه السلام را در دست گرفته و علی و زهرا علیهماالسلام همراه اویند مسیحیان، هنگامی که این صحنه را مشاهد کردند، سخت به وحشت افتادند بنابراین از اقدام به مباهله خودداری کردند و حاضر به مصالحه شدند اسقف مسیحیان گفت من «من چهره هایی را می بینم که اگر از خدا درخواست کنند که کوه ها را از جای خود بکند، هر آینه خواهد کَند. پس مباهله نکنید که در آن صورت هلاک می شوید و یک نصرانی بر روی زمین نخواهد ماند»

امام جمعه قیدار ادامه داد: یکی از مسائلی که امروز، خانواده را با چالش های جدی مواجه ساخته است ، کارکرد رسانه های ارتباطی شبکه های اجتماعی و ماهواره ای و اینترنتی و مبایل ها است . رسانه های جمعی، به تدریج جایگزین ارتباط بین فردی شده اند، بطوریکه فضای انفرادی به جای فضای جمعی و عاطفی، بر خانواده ها حاکم شده است. درنتیجه، اعضای خانواده به جای گفتگوی صمیمی با یکدیگر ، با ابزارهای الکترونیکی ارتباط برقرار می کنند، افراد خانواده گرچه ظاهرا با هم نشسته اند اما فرسخ ها از هم دورند.

وی افزود: مسئله فرهنگ و تعلیم و تربیت در هر کشوری حرف اول را می زند و نقش فرهنگ سازان در جامعه نقش اول است در میان فرهنگ سازان مدرسه و معلم اصل و پایه است که بیشترین مخاطب یعنی دانش آموزان را مستقیم و خانواده های آنان را غیر مستقیم دارد. بزرگترین سرمایه یک ملت، که سرمایه انسانى اوست در اختیار آموزش و پرورش است تربیت و پرورش چنین نیروی انسانی می تواند پیشرفت و تعالى کشور را تضمین کند و کشور عزیز ایران سریع‏تر به قله‏هاى رفیع کمال دست یابد.

امام جمعه قیدار ادامه داد: آیت الله خزعلی فعالیتهاى براى پیشبرد انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نکرد همیشه یار صدیق امام خمینى (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامى، حضرت آیت‏الله خامنه‏اى بود و مردم را به تبعیت از ولایت مطلقه فقیه و مبارزه با خط نفاق تشویق مى‏کرد به طوری که در این راه از فرزند خود گذشت در فتنه ۸۸ مواضع شفاف و قاطعى علیه فتنه‏گران داشت و از فرزند خود که در جریان فتنه نقش‏آفرین بود، بارها اعلام برائت کرد. آیت‏الله خزعلى در بخشى از این بیانیه نوشته بود: «مدت مدیدى است پسرم مهدى خزعلى از راه مستقیم منحرف شده، درست در خط مقابل قرار گرفته، هرچه نصحیت مى‏کنم و براى هدایتش متوسل به اولیاى خدا مى‏شوم، اثر نمى‏کند. با بعضى از علماى بزرگ صحبت کردم، فرمود دست نگه دار شاید به راه بیاید. دیگر کاسه صبرم لبریز شده، دیگر با او صحبت نمى‏کنم و حرف‏هاى نامناسب او را برنمى‏تابم.

عملکرد انقلابی مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین کننده هندسه نظام اسلامی است

حجت الاسلام محمدباقر مقدمی«امام جمعه ایجرود» در خطبه های امروز نماز جمعه ایجرود با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار داشت: سه وظیفه مهم این نهاد یعنی تشخیص مصلحت، مشاورت در تعیین سیاست‌های کلی و ارائه راه‌حل در معضلات کشور با عملکرد و تفکر صد در صد انقلابی و انقلابی باقی ماندن از تاکیدات رهبر معظم انقلاب در این دیدار بود.

وی با بیان اینکه حضرت آیت الله خامنه‌ای با یادآوری مسئولیت بسیار ظریف و خطیر مجمع تشخیص نظام حساسیت و اهمیت این مجمع را خاطر نشان کردند، تصریح کرد: بحث‌های دقیق، کامل و مستدل با حضور فعال همه اعضا از جمله فقهای شورای نگهبان انجام شود.

امام جمعه ایجرود با تاکید بر اینکه یکی از وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام در واقع مشورت دادن به رهبری در تعیین سیاست‌های کلی نظام است، ادامه داد: مجمع تشخیص نظام سیاست‌های کلی، هندسه نظام را در مسائل مختلف تعیین می‌کند و بسیار مهم است.

حجت السلام مقدمی با اشاره به اینکه بازدید از مراکز نظامی ایران اسلامی را نه دولت و ملت اجازه نمی دهند و این آروز را سردمداران آمریکا به گور می برند، اضافه کرد: هدف اصلی آمریکا اجرای برجام آمریکایی در کشور است تا همه چیز را به نفع خود تمام کند.

خطیب نماز جمعه ایجرود با بیان اینکه ۲۴ شهریورماه روز مباهله است، عنوان کرد: این عید را خدمت همه تبریک عرض میکنم.

خطیب نماز جمعه ایجرود  با اشاره بر اینکه ۲۵ شهریورماه روز خانواده است و خانواده خواستگاه آرامش محسوب می شود، ادامه داد: خانواده در دین اسلام حائز اهمیت است چرا که خانواده با عزت، اساس عزت و عظمت کشور است.

 

سیستان و بلوچستان

به گزارش عصرهامون، امام جمعه موقت زاهدان در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم گفت: یکی از درس‌های ماه محرم این است که نباید به مظلوم ظلمی وارد کرد و فریاد حمایت از مظلوم باید همیشه طنین‌انداز باشد.
به گزارش عصرهامون، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی افزود: یکی از نکته‌های مهم این ماه این است که در فراغ عزیز باید اشک ریخت مثل زندگی حضرت یوسف چنانکه یعقوب نبی برای عزیز و فرزندش اشک ریخت و براثرآن بینایی خود را از دست داد و چشمانش سفید شد.
وی تاکید کرد: هرکس بگوید گریه کردن برای عزیز گناه است از اسلام فاصله گرفته و بویی از دین اسلام نبرده شود.
وی بیان کرد: نکته دوم که می‌شود از ماه محرم درس گرفت این است که در هیچ زمانی نباید به مظلوم ظلمی وارد شود فریاد مظلوم در دنیا مورد تاکید خداوند و قرآن است. جلسات عزای امام حسین نشان دهنده مظلومیت امام حسین و اهل بیت پیامبر است نشان دهنده پیام امام حسین است.


اظهار ضعف، دشمن را جری می کند


امام جمعه شهر علی اکبر عنوان کرد: اگر کسی الفبای دیپلماسی و دشمن شناسی را بداند میفهمد که اظهار ضعف، دشمن را جری می کند.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی اشرفیان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر ابراز کرد: روز گذشته برگ دیگری از سیاست استعماری آمریکا در کتاب برجام رونمایی شد و زمانی که رئیس جمهور آمریکا بعد از گزارش های مکرر آژانس بین المللی انرژی هسته ای مبنی برپایبندی ایران به برجام باید این صداقت ملت ایران را تایید می کرد مثل همیشه ایران اسلامی را متهم و خود را منجی ملتها دانست.
وی افزود: خزانه داری آمریکا هفت نفر و دو شرکت ایرانی را دیگر به لیست تحریم ها اضافه و تعلیق تحریم های برجامی ایران را برای ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرد.
خطیب نماز جمعه شهر علی اکبر اظهار کرد: آمریکا به انواعی از روش ها سعی در نقض برجام و در عین حال حفظ یک سوئه آن دارد و منظور آمریکا این است که شرایط را به سمتی ببرد که ایران از برجام هیچ منفعتی نبرد و در عین حال مجبور به پایبندی به آن باشد و با روشی طلبکارانه و قراردادن ایران در موضع ضعف مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر و پذیرش تعهدات بالاتر کند.
وی ادامه داد: دولت آمریکا برای رسیدن به این هدف از روش های مختلفی استفاده می کند از طرفی با تهدید شرکای اقتصادی ایران مانع از بهره مندی ایران از ارتباطات بین المللی اقتصادی می شود، از طرفی با هشدارهای بیجا فریب خطر همکاری با ایران را افزایش می دهد از طرفی با بیان اینکه برجام بدترین معاهده بین المللی آمریکاست به مخاطبانش چنین جلوه می دهد که اطمینانی به بقای برجام نیست و دلخوش به همکاری اقتصادی با ایران نباشند، از طرفی با متهم کردن ایران به عدم رعایت برجام سعی می کند هزینه های احتمالی عملی نشدن برجام را بر دوش ایران بیندازد و اگر امروز موضوع بازرسی از مراکز نظامی ایران را مطرح می کند برای این است که ما را به کاری وادار کنند که بهانه باشد تا ایران را ناقض برجام معرفی کنند، اما جمهوری اسلامی ایران با رعایت اصول سیاست خارجی خود که عزت، حکمت و مصلت است تلاش می کند اصل اسلامی و قانون پایبندی خود به تعهدات را حفظ کند اما در مقابل نقض مکرر برجام و درخواست های غیر متعارف مثل بازدید از مراکز نظامی کشور یک پاسخ محکمی نیاز دارد تا قدرت جمهوری اسلامی ایران را به یاد آورند، نه اینکه مسئولین دستگاه دیپلماسی ما اظهار ضعف کنند که اگر آمریکا هر چه نقض تعهد کند ما از برجام خارج نشویم.
وی تاکید کرد: اگر کسی الفبای دیپلماسی و دشمن شناسی را بداند میفهمد که اظهار ضعف، دشمن را جری می کند اگر چه ما هیچ وقت پیش قدم برای نقض عهد نبوده و نخواهیم بود.
حجت الاسلام اشرفیان افزود: امروز هرجا جنگ و آتش است رد پای آمریکا مستقیم و یا غیر مستقیم دیده می شود و عمده دشمنی آمریکا با ایران بدلیل استقلال و مقاومت این کشوردر مقابل سیاست های خصمانه آمریکاست، انرژی هسته ای و بقیه مسایل همه بهانه است و سیاست شیطان بزرگ به جان هم انداختن، تضعیف و تخریب نیروی های ارزشی است .
وی بیان کرد: کاسب تحریم خود امریکاست نه اینکه نیروهای انقلابی که وارثان انقلاب هستند، اگر کسی ذره ای در شدت دشمنی آمریکا با ملت ایران تردید کند در سلامت عقلی او باید تردید کرد.
حجت الاسلام اشرفیان در مورد کانون تربیتی خانواده سخن گفت و اظهار کرد: خانواده مهمترین و اولین کانون تربیتی افراد است، شاکله اصلی اخلاقی و توانمند سازی هر فردی در خانواده ساخته می شود، اگر خانواده ها سالم و استوار باشند بسیاری از مسایل مربوط به حیات اجتماعی سروسامان می یابند.
امام جمعه شهر علی اکبر تاکید کرد: در موضوع سلامت خانواده هم خود افراد موثر هستند و هم دستگاههای دولتی که متاسفانه هر روز می بینیم کوتاهی شده، در نظام حیات خانواده در اسلام مرد مسئول معیشت اعضای خانواده و زن موظف به ایجاد گرمی و آرامش و تربیت فرزندان است اما وقتی بیکاری و تورم غوغا می کند که حتی تهیه نان خالی هم سخت می شود، هزینه تهیه و اجاره مسکن تصاعدی بالا می رود نه مرد خانه می توند دست خالی به خانه برگردد و نه زن در آن خانه می تواند محور آرامش باشد، و لذا شما می بینید روز به روز آمار سرقت، آمار تکدی گری، حاشیه نشینی، کارتن خوابی، طلاق و بعضی از آسیب های اخلاقی اجتماعی که زبان از گفتن ان شرم دارد در سیستان در حال افزایش است.
حجت الاسلام اشرفیان خاطرنشان کرد: سیستانی که زمانی بهترین آرد و محصولات کشاورزی و دامی را صادر می کرد چرا امروز مردمانش برای نان شب خود کارت یارانه گرو بگذارند؟ چرا دختر و پسری که آماده تشکیل خانواده هستند فقط به خاطر نداشتن هزینه جهیزیه و عروسی سالها خانه نشین شده اند، کودکانی که بخاطر نداشتن کفش و لباس مناسب هم از تحصیل و هم از بازی با همسالان خود جامانده اند و بسیاری از آنها نه تنها در هفته ای یک بار غذای گرم نمی خوردند بلکه هزینه درمان بسیاری از بیماری های خود را ندارند، روزخانواده به این افراد نباید تبریک گفت، روز خانواده را باید به آن مسئولی تبریک بگوئیم که خودش در سیستان با بهترین امکانات و حقوق و خانواده اش در شهرستان دیگری زندگی می کند و از درد خانواده سیستانی چیزی نمی داند و وقتی قرار است برای بهبود معیشت مردم و اشتغالزایی منطقه کاری شود به بهانه های واهی سنگ اندازی می کند مسئولین عزیز بیائیم از حب و بغض های شخصی دست برداریم و به حرمت خون شهدایی که این کرسی های قدرت را به قیمت خون آنها بدست آوردیم برای مردم صادقانه خدمت کنیم، آمار آسیب های اجتماعی در سیستان بسیار نگران کننده است، ریشه همه این مسایل هم فقر است و فقر هم با کارجهادی جهت اشتغالزایی و رفع محرومیت از منطقه بر طرف می شود نه صرف سخنرانی و جلسه.
امام جمعه شهر علی اکبر در پایان گفت: مقام معظم رهبری از موضوع آسیب های اجتماعی به شدت احساس نگرانی می کند و می فرماید وقتی به این مسایل فکر می کنم خواب از چشمم می رود و بارها اشک ریختند و سال گذشته رئیس جمهور محترم از لسان رهبر انقلاب فرمودند که حتی اگر کسی به دین اعتقاد ندارد ولی ایران را قبول دارد حتی اگر کسی در عشقش به ایران تردید باشد ولی در وجدان سالم او تردید نباشد باید با تمام وجود برای مبارزه با آسیب های اجتماعی آماده باشد پس به خاطرخدا ناموس اسلام را دریابید ، اگر روستا ها را قلم بگیریم شب ها به گوشه و کنار شهر به ویژه در حاشیه شهر سری بزنیم ببینید چه خبر است.


سکوت مرگ مدعیان دروغین حقوق بشر، عامل اصلی کشتار وحشیانه مسلمانان میانمار


امام جمعه موقت شهرستان چابهار گفت: سکوت پست و وقیحانه رسانه ای جوامع بین المللی چهره اصلیشان را بیش از پیش آشکار می کند.
 حجت السلام و المسلمین مهدی کریمی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به کسانی که ظاهر انقلابی گری دارند اظهار کرد: کسانی که از آرمان های نظام و انقلاب فاصله می گیرند نباید بر منصب های کشور باشند، همه باید در مسیر انقلابی بودن و پایداری استکبار ستیزی را در پیش بگیریم.
وی افزود: مقام معظم رهبری بعد از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب می گوید من دیپلمات نیستم بلکه انقلابی ام و مقام معظم  رهبری این را به عنوان یک خطر برای جلوگیری از تفکرات انقلابی بیان کرده اند.
خطیب موقت چابهار ادامه داد: هر روز در گوشه ای از عالم چه در کشورهای اسلامی و چه در کشورهای غیر اسلامی اتفاقاتی شاهد هستیم، مجامع بین المللی دروغین که خود را مدافعان حقوق بشر دارند در مقابل تبعیض نژادی در میانمار هیچ واکنش اثرگذاری انجام نمی دهند، ننگ بر این مدافعان دروغین حقوق بشر که واکنشی برای پاکسازی قومی انجام نمی دهند.
وی گفت: اینها روی داعش را سفید کرده اند، زنده زنده می سوزانند، نوزاد را از شکم مادر در می آورند، خانم سان سوچی این افریطه ای که جایزه صلح نوبل را گرفته است چرا با بی رحمی تمام نسبت به مسلمانان این اعمال را انجام می دهند.
حجت السلام والمسلمین کریمی افزود: دشمنان پیش بینی کرده اند که در ۷۰ سال آینده جمعیت مسلمانان چند برابر مسیحیان می شود و دست به هرکاری می زنند، داعش دست پرورده صهیونیست است و الان هم بودائیان با خط و مش صهیونیست و اسرائیلی دست به مسلمان کشی زده که به ضررش تمام خواهد شد.
وی با اشاره به جشن عاطفه ها و کمک به هموطن اذعان کرد: در آستانه شروع سال تحصیلی فرزندانی از این شهر هستند که نیاز به لباس نو و اقلام لوازم التحریر دارند، این انسان دوستی و مسلمان دوستی ها فردای قیامت دستمان را خواهد گرفت اینها هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری اخروی است.
امام جمعه موقت چابهار گفت: محرم و صفر نزدیک است اگر استکبار ستیزی را در پیش گرفته ایم این از رفتار حسینی امام حسین(ع) است و باید فرهنگ مجالس روضه نوه نبی خدا(ص) را زنده نگه داریم که هر چیزی که داریم از اباعبدالله الحسین است، یک وقتی با استدلال حق روشن می شود، گاهی با مباهله و گاهی با ریختن خون که امام حسین (ع) با ریختن خونش مسیر حق را به ما نشان داد.
وی ادامه داد: امروز مباهله در دنیا اسلام صورت گرفت، ماه ذی الحجه که ماه ولایت است تلالؤ ولایت مانند خورشید فروزان رخ می نماید و ما به خودمان می بالیم که دنباله رو امیرالمؤمنین هستیم، در مباهله مسیحیان مجری زیر بار نمی رفتند و با مناظره ای که با پیامبر کردند مجاب شدند اما نمی خواستند حق را بپذیرند.
وی تصریح کرد: مسیحیان کارشان از معجزه و قانع شدن گذشته بود و یکی از راههایی که حق را روشن می کند مباهله است و دو طرفی که با یکدیگر مخاصمه دارند یکدیگر را نفرین می کنند و نفرین هر کدام که گرفت او پیروز است.
حجت السلام کریمی گفت: حضرت رسول (ص) به همراه امیرالمومنین علی(ع)، حضرت صدیقه طاهره(س) و حسنین آمد و کشیش با دیدن این صحنه گفت مبادا با اینها مباهله کنید که عزیزترین عزیزانشان آمده اند و قداستی دارند که اگر لب به نفرین باز کنند احدی از مسیحیان برروی زمین نخواهند ماند که این یک پیروزی عزیمی برای مسلمانان رقم خورد و گفتند یا باید مسلمان شوید و یا باید جزیه دهید که ظلمت های آنها مانع دریافت عظمت جامع اسلامی شد.
خطیب موقت شهرستان چابهار بیان کرد: فردا ۲۵ ذی الحجه برای خمسه طیبه وجود دارد که نازل شدن سوره العطا، که درب خانه اهل بیت در روز اول یتیمی آمد، مسکین و روزهای بعد اسیر آمد و بدون کوچکترین خودخواهی با اینکه چیزی در خانه نداشتند کمک کردند و آیه نازل شد.


دولت وعده های خود را امروز و فردا نکند


امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: پشت صحنه نسل کشی در میانمار آمریکا قرار دارد، همانطور که رهبر انقلاب فرمودند جنگ مذهبی بهانه است و آمریکایی ها قصد دارند به بهانه مذهب از گسترش اسلام عزیز جلوگیری کنند.
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های این هفته از شهرستان هیرمند وظیفه زن و شوهر را بسیار سنگین دانست و گفت: زن و شوهر به عنوان لباس و پوششی هستند که از آلودگی همدیگر را محفوظ می گردانند و نزد خداوند متعال هیچ نهادی محبوب تر و عزیزتر از تشکیل خانواده نیست.
وی افزود: امروزه بسیاری از جوانان به علت آزادی و افراطی گری هایی که در غرب بوجود آمده است از تشکیل خانواده گریزان هستند، متاسفانه این فرهنگ در کشور ما نیز در برخی از کلان شهر ها نفوذ پیدا کرده است.
خطیب جمعه هیرمند اذعان داشت: سخت گیری خانواده ها، مهریه های سنگین و هزینه های اضافی و گزافی که در برخی از عروسی ها دیده می شود از دیگر عواملیست که تشکیل خانواده را مشکل ساز کرده است.
حجت الاسلام گزمه خاطرنشان کرد: برخی ها امروز جایگاه تشکیل خانواده را ارضای شهوت و بچه دار شدن می دانند اما هدف خداوند از تشکیل خانواده بسیار بالاتر از این مسائل است، به طوری که آرامش افراد را در تشکیل خانواده می داند.
خطیب جمعه هیرمند اذعان کرد: امروزه به بهانه تساوی حقوق زن و مرد برخی از وظایف زنان و مردان جابه جا شده است، اگر خانواده ها در نظر دارند تا فرزندی انقلابی و اسلامی تربیت کنند باید هر یک از زوجین به وظایف خود عمل کنند.
وی بیان داشت: رهبر انقلاب اسلامی اخیراً بارها در خصوص انقلابی فکر کردن،انقلابی عمل کردن و انقلابی ماندن در حضور بزرگان انقلاب تاکید کرده اند، اینکه رهبر انقلاب این مسائل را بارها تکرار می کنند نشان از آن دارد که ایشان مسائلی می دانند که ممکن است برخی ها از راه خود تغییر مسیر داده باشند.
حجت الاسلام گزمه گفت: امروز داعش در سوریه نفس های آخر خود را می کشدبا پیروزی های اخیر جبهه مقاومت سوریه از چنگال داعش و آمریکایی ها خلاص خواهد شد.
وی افزود: ایران اسلامی با شهادت جوانان خود در این پیروزی ها هزینه ی سنگینی را متحمل شده است، اما این هزینه ها امروز کارساز بوده و اکنون امنیت و آرامش را در منطقه به ارمغان آورده است.
امام جمعه شهرستان هیرمند گفت: پشت صحنه نسل کشی در میانمار آمریکا قرار دارد، همانطور که رهبر انقلاب فرمودند جنگ مذهبی بهانه است و آمریکایی ها قصد دارند به بهانه مذهب از گسترش اسلام عزیز جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: خانمی که تحت حمایت آمریکایی ها به جایزه صلح نوبل دست می یابد امروز به بهانه مذهب نسل کشی عجیبی را در میانمار راه اندازی کرده است.
حجت الاسلام گزمه گفت: دولت دوازدهم شکل گرفته است و تغییرات در وزرا و استانداری ها نیز در حال انجام است آنچه که از دولت مردان امروز انتظار می رود تحقق وعده هایی است که دولت در هنگام انتخابات به مردم داده بود است، دولت وعده های خود را امروز و فردا نکند و به فکر خدمت رسانی به مردم باشد.
وی بیان داشت: در دولت یازدهم کشور مدت ها در انتظار برجام بود؛ برجامی که هر روز از سوی طرف مقابل به یک بهانه ای نقض می شود و تحریم های جدید بر علیه ایران اعمال می شود.
خطیب جمعه هیرمند تصریح کرد: انتظاری که از دولت مردان می رود این است که وعده های خود را به انتها برساند زیرا بهانه خالی بودن خزانه دولت غیر قابل پذیرش است چون خزانه دولت در دست همین افراد در دوره گذشته بوده است .
وی گفت: طرح  46هزار هکتار در سیستان قرار بود  ده هزار هکتار آن در سال 95 به بهره برداری برسد اما اکنون می گویند تا سال 97 تحویل داده می شود البته امیدوار هستیم تا در این سال تحویل بدهند زیرا روند کار کند و لاکپشتی پیش می رود.
وی ادامه داد: در آستانه سال تحصیلی جدید همه ی افراد به خانواده های نیازمند کمک کنند تا دانش آموزی به دلیل نداشتن کیف و کفش از تحصیل باز نماند.


هزاران نفر از مسلمانان میانمار در وضعیت بسیار تاسف آوری قرار دارند


امام جمعه جلگه چاه هاشم گفت: مسئولان قضایی، نظامی و انتظامی با مخلان آسایش و امنیت مردم با قاطعیت و به صورت جدی برخورد کنند.
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری امام جمعه جلگه چاه هاشم دلگان در خطبه های نماز جمعه این هفته به سالروز مباهله پیامبر اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت با مسیحیان نجران اشاره کرد و گفت: این حادثه تاریخی در سال دهم هجری قمری رخ داده است.
وی با تاکید بر اینکه در آیه 61 سوره آل عمران لبه مباهله اشاره شده است، افزود: آیه مباهله برپیامبر نازل شد تا با مسیحیان مباهله کند و وقتی که اسقف مسیحیان پیامبر اسلام و اهل بیت آن حضرت را دید که برای مباهله آمده اند از این کار خود صرف نظر کرد.
امام جمعه جلگه چاه هاشم در ادامه با بیان اینکه نباید شاهد وقایع تاسف آور در این منطقه باشیم، ادامه داد: باید مسئولان انتظامی، نظامی و قضایی با مخلان امنیت و آسایش که سلاح غیر مجاز هم دارند به صورت جدی و با قاطعیت برخورد کنند.
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری با تاکید بر اینکه باید با همه این مخلان امنیت برخورد شود، اضافه کرد: مردم هم باید با نیروهای نظامی و انتظامی در این زمینه همکاری داشته باشند.
وی در ادامه به سالروز حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه صبرا و شتیلا و جنایت نیروهای این رژیم در اردوگاه فلسطینیان آواره اشاره و بیان کرد: مسلمانان این جنایت رژیم صهیونیستی را هرگز فراموش نخواهند کرد.
امام جمعه جلگه چاه هاشم به جنایت رژیم میانمار بر علیه مسلمانان این کشور اشاره و خاطرنشان کرد: هزاران نفر از مسلمانان مظلوم میانمار در وضعیت بسیار اسفبار و تاسف آوری قرار دارند.


انقلابی بودن، یعنی اطاعت محض از منویات و شخص ولایت


امام جمعه شهر بنجار عنوان کرد: انقلابی بودن به معنای اطاعت محض از منویات و شخض ولایت فقیه است.
حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهر بنجار به دنباله مباحث گذشته در مورد مدیریت صحیح در خانواده و بالتبع کاهش آسیبها و معضلات اجتماعی احادیث و روایات و مطالب مهمی را ایراد کرد و گفت: علی رغم تفاوت افکار و سلایق والدین باید نظارت بیشتری روی فرزندان خود داشته باشند و با توجه به فضای مجازی و وجود انواع مدل ها و پوشش ها باید حساسیت بیشتری به خرج بدهند.
وی در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی ،شرح تفصیلی از جریان مباهله را بیان کرد و اضافه کرد: مباهله سند حقانیت اهل بیت (ع) است و می توانیم در برابر بعضی از نحله ها از آن استدلال کنیم.
حجت الاسلام پارسا خاطرنشان کرد: آن قدر مباهله اهمیت دارد که پیامبر فرمودند که اگر مسیحیان نجران مباهله میکردند به صورت میمون و خوک می شدند و وقتی حقانیت اهل بیت ثابت شد اسقف اعظم مسیحیان بیان کرد که اهل بیت انسانهایی هستند که اگر دست به آسمان بلند و دعا کنند کوه از جایش کنده می شود.
امام جمعه شهر بنجار در پایان به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند همه باید انقلابی بمانند و از شاخص های انقلابی گری عقب نمانند.
وی تاکید کرد: انقلابی کسی است که از آرمانهای امام عزیز و رهنمودهای حضرت آقا عدول نکند. بنابراین فردی انقلابی است که جهادی عمل کند و ساعات کاری برایش معنا نداشته باشد و در غیر ساعت اداری مشغول خدمت به مردم باشد.
حجت الاسلام پارسا خاطرنشان کرد: انقلابی بودن یعنی اطاعت محض از منویات و شخص ولایت مطلقه فقیه و در یک کلام انقلابی گری یعنی انقیاد کامل به اصول قانون اساسی و عقب نیفتادن از امام و رهبری.


استکبار ستیزی بارزترین صفت رهبر انقلاب اسلامی


خطیب نماز جمعه شهرستان سراوان اظهار داشت: با دست یابی به صبر و شکیبایی می توانیم از گناه و معصیت دوری کنیم.
بامری امام جمعه شهرستان سراوان در خطبه های سیاسی و عبادی این هفته خود، صبر و شکیبایی را راهی برای دوری از گناه و معصیت دانست و اظهار داشت: انسان اهل صبر می تواند به بندگی خدا دست پیدا کند و صبر یاری دهنده انسان در دنیا و آخرت است.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری با بیان اینکه متقین خوشی ها و راحتی های عالم عادی و زود گذر را قبول نمی کنند و به همین جهت در قیامت به راحتی ابدی دست پیدا می کنند، افزود: با داشتن صبر می توان دنیای مادی را به راحتی طی کرد و افرادی که صبر ندارند همیشه در اضطراب خواهند بود.
امام چمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه انسان با ایمان باید صبر پیشه کند و عدم داشتن صبر افراد را نابود خواهد کرد، تصریح کرد: صبر می تواند ما را از وسوسه و شهوات نجات دهد.
وی در ادامه با اشاره به فرمایشات امام علی (ع) افزود: اگر کسی اهل صبر باشد به راحتی دنیا را با آخرت عوض می کند و این تجارت پر سود را برای خود به دست می آورد.
حجت الاسلام والمسلمین بامری استکبار ستیزی را از بارزترین صفات مقام معظم رهبری دانست و خاطر نشان کرد: فکر انقلابی داشته باشید و با وحدت و همدلی است که می توانیم در مسیرهای مختلف گام برداریم و موفق شویم.
وی با اشاره به کشتار مظلومانه مسلمانان میانمار توسط بودایان گفت: بودایان میانمار افراطی عمل می کنند و زنان و کودکان بی دفاع را کشته و به طرز باور نکردنی آتش می زنند.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه مدعیان حقوق بشر در خواب غفلت به سر می برند و جایزه نوبل را به افراد جنایت کار و سلطه گر هدیه می دهند، اذعان داشت: از مسئولین کشور ایران انتظار داریم که از نسل کشی مسلمانان میانمار جلوگیری کنند.
وی در پایان با اشاره به اینکه در آستانه ایام محرم قرار داریم و مراسم سوگواری و نهضت حسینی را باید به بهترین وجه ممکن برپا کرد، اظهار داشت: نهضت حسینی یک نهضت تاریخ ساز است، چراکه اگر احیا نمی شد تاکنون به فراموشی سپرده شده بود.


تحریم مجدد فروش هواپیما نشانه ای بی اعتمادی به آمریکا


امام جمعه موقت ایرانشهر گفت: تحریم مجدد فروش هواپیما به کشورمان که از سوی آمریکا برخلاف توافقنامه برجام صورت گرفته نشانه بی اعتمادی به دشمن است.

حجت الاسلام محمد تقی افضلی تبار امام جمعه موقت در خطبه های این هفته با اشاره به تحریم های جدید فروش هواپیما به ایران افزود: تحریم مجدد فروش هواپیما به کشورمان که از سوی آمریکا برخلاف توافقنامه برجام صورت گرفته نشانه بی اعتمادی به دشمن است.
وی افزود: دشمن همیشه دنبال بهانه ای برای سنگ اندازی در امور کشور ایران بوده تا فقط به منافع خودش برسد و هیچوقت به خواسته های دیگران توجه نمی کند.
وی گفت: مسئولین ما باید جواب این بی توجهی و نقض پیمان را با قاطعیت بدهند و همیشه حواسشان به صحبت های دشمنان باشد.
امام جمعه موقت ایرانشهر با اشاره به اقدام داعش  در به شهادت رساندن جمعی از زائران که تعدادی از آنها ایرانی بودند، گفت: این اقدام داعش نهایت توحش و گرگ صفتی آنها را به کل دنیا ثابت و برهمگان آشکار می شود که این جماعت در ظاهر انسان و در باطن خوی حیوانی دارند.


مسلمانان میانمار نباید تنها گذاشته شوند


امام جمعه شهرستان خاش گفت: مردم مسلمان، مظلوم و ستمدیده میانمار که در روزهای اخیر مشقتها و رنج های فراوانی را از سوی جنایتکاران بودائی متحمل شده اند، نباید تنها گذاشته شوند.
حجت الاسلام غلامرضا دهقان در خطبه های نماز جمعه بیان کرد: طلب و یاری جستن از خداوند و گسترده کردن آئین های دعا و نیایش و راز و نیاز با پروردگار متعال، حضور در مراسم های راهپیمایی و محکوم کردن جنایتهای ظالمان، تشکیل کمپینهای حمایتی و رساندن صدای مظلومیت مسلمانان به سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری کمترین کار برای کاهش دادن دردهای مردم رنج کشیده میانمار است.
امام جمعه خاش با اشاره به دخالتهای غرب و آمریکا در امورات کشورمان افزود: پایبندی ایران در موضوع برجام و مذاکرات هسته ای بارها به اثبات رسیده و ایران هیچ چیزی برای پنهان کردن ندارد.
وی ادامه داد: سایت های نظامی و تسلیهات کشورمان متعلق به مردم ما بوده و به نمایش دادن آنها به بیگانگان کاری نادرست بوده و در این موضوع ایران حق دارد از خطوط قزمز خود صیانت کند و اجازه ندهد دشمنان از توانمندی های نظامی کشور با خبر شوند.
امام جمعه خاش تاکید کرد: بازدید از پایگاه های نظامی از نظر عقلی و اندیشه انسانی اقدامی نامعقول و بدور از منطق است.
امام جمعه خاش با گرامی داشت مناسبتهای هفته و از جمله فرارسیدن ایام گرامی داشت هفته دفاع مقدس و فصل بازگشایی مدارس گفت: روزهای با برکتی در پیش است که ضرورت دارد برای تبئین فرهنگ ایثار و شهادت همه اقشار جامعه پای کار باشند و در مبحث تعلیم و تربیت نیز برای کیفیت بخشیدن به آموزش ها تلاش شود.


ایران اسلامی حامی واقعی مسلمانان مظلوم و رنج کشیده است


امام جمعه شهرستان خاش گفت: کشور اسلامی ایران بعنوان حامی واقعی مسلمانان مظلوم و ملل آزادی خواه دنیا یاریگر مردم رنج کشیده بوده و همواره بر دفاع از حقوق انسانها تاکید می کند.
مولوی محمد علی شهنوازی افزود: مردم مظلوم میانمار در روزهای اخیر و سالهای گذشته سختی های بسیاری دیده اند که امیدواریم با بیدار شدن نهادهای حقوق بشری، سازمان ملل، مدعیان دفاع از حقوق انسانها، بیداری و اتحاد سران کشورهای اسلامی و ملتهای شجاع و مجاهدان راه حق و عدالت بتوانند در آینده روزهای آسانی را سپری کنند و آرامش و امنیت به منطقه آنها بازگردد.
وی بیان کرد: حفظ وحدت و همدلی و همبستگی در میان مسلمانان از رمزهای بسیار مهمی است که باید مورد توجه کشورهای اسلامی باشد.
مولوی شهنوازی حفظ دستاوردهای هشت سال جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس را برای کشورمان با اهمیت خواند و گفت: باید تلاش شود فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه با هدف مقابله با ظلم ظالمان و نجات مظلومان از چنگ مستکبران و جنایتکاران در جامعه اسلامی نهادینه شود.
خطیب این هفته نماز جمعه در مسجد جامع حنفاء اهل سنت خاش هم گفت: اثرات و جاذبه ها در دنیا زیاد است که انسان را از یاد خدا غافل و گمراه می گرداند.
مولوی محمد شهنوازی افزود:  پیامبر اسلام (ص) فرموده اند؛ بهترین راه برای دوری از اثرات بد، همنشین و همراه خوب است.
وی بیان کرد: به گفته امام محمد غزالی از انسان احمق، بد اخلاق، فاسق، اهل بدعت و حریص بر مال دوری کنید که این افراد در انسان اثر بدی می گذارد و انسان را از آخرت دور و سبب هلاکت می شود.

 

 

اصفهان

 

به گزارش صاحب نیوز، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های این هفته نماز جمعه اصفهان با تاکید بر رعایت و داشتن تقوا به همگان، اظهار کرد: انسان های گناهکار، کافران و منافقان در دنیا و عقبا مورد عذاب الهی قرار می‌گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه اصفهان واگذاری فرد گناهکار به حال خود را نوعی عذاب الهی بیان کرد و گفت: مهر بر قلب و چشم گناهکاران از سوی خدا، عذابی دیگر برای آنهاست.

وی بی بصیرتی را نوعی عذاب عنوان کرد و افزود: حکما، فلاسفه و بزرگان اخلاق قائل به داشتن دو عقل برای بشر هستند که به عقل نظری و عملی تقسیم بندی می‌شوند؛ تشخیص حقیقت اشیاء و شهود عینی مربوط به عقل نظری است.

آیت‌الله طباطبا‌یی‌نژاد با بیان اینکه میتوان مجتهد غیر متدین داشته باشیم، ادامه داد: براساس عقل عملی می توان خوب و بد را از هم تشخیص داد.

امام جمعه اصفهان بصیرت را مرتبط با عقل عملی عنوان کرد و گفت: اساسا مردمی هستند که شاید سواد نداشته باشند ولی متدین هستند اما درمقابل انسان های تحصیلکرده ای وجود دارند که نمی توانند بین حق و باطل تمییز دهند.

* کشتار مردم مظلوم میانمار به‌دست افراد عاری از انسانیت

وی با تصریح اینکه فرد بی تقوا فریب دشمن را می خورد، ادامه داد: کسانی که این همه  کشتار و آتش زدن مردم در میانمار را انجام می‌دهند، انسانیت ندارند، تا جایی که متاسفانه هفته گذشته این افراد عده ای را داخل خانه ای چوبی جمع کرده و آنها را به آتش کشیدند.

آیت‌الله طباطبا‌یی‌نژاد با اشاره به اهمیت دهه آخر ذی الحجه، گفت: نزول آیه تطهیر، ولایت و مباهله در بیست و چهارم ماه ذی الحجه انجام گرفته است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه بیشتر علمای اهل تسنن و شیعه قائل هستند که اعطای انگشتری در حین نماز توسط مولای متقیان علی بن ابیطالب انجام شده است، اظهار کرد: خداوند در آیه 25 سوره مبارکه مائده که مشهور به آیه ولایت است، خود، پیامبر و مومنی که در نماز زکات داده است را ولی معرفی کرده است.

وی با تصریح اینکه ما دنبال هستیم تا مکتب اهل بیت را در جهان فراگیر کنیم گفت: مبادا با صحبت های نادانسته ضرر به اسلام و مکتب تشیع زده شود و بهانه به دست دشمن بدهد.

* هرگز با گریه بر اباعبدالله الحسین(ع) مخالف نبوده‌ام

آیت‌الله طباطبا‌یی‌نژاد خاطرنشان کرد: بنده از 14 سالگی روضه خوانی امام حسین علیه‌السلام بوده ام،‌ هرگز با گریه بر اباعبدالله الحسین علیه‌السلام مخالف نبوده ام اما در کنار گریه معتقدم باید شعور و معرفت حسینی مردم را هم بالا برد.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: از غلو در مصائب سرور و سالار شهیدان پرهیز کنید.

شوراها به دور از مسائل سیاسی و قومی پاسخگوی مردم باشند

حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع اظهار کرد: پرداخت جزیه در زمان پیامبر توسط غیر مسلمانان حق بودن پیامبر اسلام را مشخص می کرد.

امام جمعه اردستان گفت: با توجه به اینکه همه باید حول محور ولایت فعالیت کنیم می طلبد از صدر تا ذیل رهنمود های مقام معظم رهبری را عملیاتی کنند.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری هم اشاره داشتند و به لطف الهی امسال شاهد اوج عزت ایرانیان در مراسم حج ابراهیمی بودیم.

حجت الاسلام دهشیری با بیان اینکه سران سعودی متوجه شدند که بی توجهی به مردم نتیجه آن عملکرد بر عکس دارد، تصریح کرد: همه این عظمت ها به یمن اقتدار مقام معظم رهبری بود که سعودی ها سر عقل آمدند.

خطیب جمعه اردستان تاکید کرد: مسئله امروز با توجه به نسل کشی 400 هزار میانماری که در حال اتفاق است همه از نقشه های رژیم صهیونیستی بوده و کشورهای ابرقدرت نیز آن را حمایت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: جمعیت 60 میلیونی میانمار حدود هشت میلیون آن مسلمانان هستند که با مسائل واهی کشته می شوند؛ آن هم مسلمانانی که در قرن اول اسلام آوردند.

حجت الاسلام دهشیری با اشاره به اینکه 85 درصد میانماری ها بودایی هستند و با مسلمانان برخورد خوبی نداشته و می گویند مسلمانان حق حیات ندارند و از طرفی رئیس دولت آنها جایزه صلح نوبل را دریافت می کند که جای بسی تأسف دارد.

امام جمعه اردستان با توجه به اینکه مسلمانان میانمار سنی مذهب هستند اما ایران را متهم می کنند که چرا از آنها حمایت می کند و می گویند ایران به فکر شیعه ها هستند.

وی یادآوری کرد: با توجه به نوع دوستی که باید داشته باشیم و ظلمی باقی نماند در راهپیمایی بعد از نماز شرکت کنید و کمکهای خود را نیز دریغ نکنید.

حجت الاسلام دهشیری همچنین با اشاره به جشن عاطفه ها گفت: مردم مسلمان ایران با شرکت در این جشن بزرگ لبخند را بر روی لب های مستضعفان خواهند نشاند.

امام جمعه اردستان از شوراهای اسلامی جدید خواست بدون مسائل سیاسی و قومی پاسخ گوی مردم بوده و در انتصاب شهردار جدید دقت کافی را داشته باشند.

وی تاکید کرد: سعی شود برنامه ریزی دقیق و به نفع مردم باشد و شوراها در چشم مردمند و کارکرد آنها و شهرداری را زیر نظر دارند، لذا شهرداری پیشانی شهر است و باید مسائل رفاهی مردم را جدی بگیرند.

کشتار مسلمانان میانمار سیاسی است/ کشورهای اسلامی به داد مسلمانان میانمار برسند

حجت الاسلام سید احمد مهدی نژاد در خطبه های نماز جمعه شهر خور با محکوم کردن کشتار مسلمانان میانمار گفت: تقلیل فاجعه میانمار به یک درگیری مذهبی بین مسلمانان و بوداییان درست نیست زیرا آن قضیه ای سیاسی و مجری آن دولت میانمار است.

امام جمعه خور افزود: فرمانده این جنایات زنی است که در گذشته جایزه صلح نوبل گرفته است و با این اتفاق ها مرگ این جایزه رقم خورد.

وی با اشاره به ابعاد غم انگیز و تأسف بار کشتار مسلمانان میانمار گفت: جلوی چشم مجامع مدعی حقوق بشر مردم بی گناه به خاک و خون کشیده می شوند و از کسی صدای اعتراضی شنیده نمی شود و اکنون زمان آن است تمام کشور های اسلامی وارد عرصه شوند و با فشارهای سیاسی و بین المللی به داد مسلمانان میانمار برسند.

خطیب جمعه خور با اشاره به اهمیت حفظ انقلاب اسلامی در همه زمان ها گفت: امام خمینی(ره) کسانی که انقلاب را حادثه می دانند، خائن قلمداد کرده و فرموده اند: مسئولان جمهوری اسلامی اگر به فکر ایجاد حکومت جهانی حضرت حجت (عج) نباشند خائن و خطرساز هستند حتی اگر به مردم خدمت کنند.

وی فلسفه اصلی انقلاب ایران را زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی (عج) عنوان کرد و افزود: تمام کسانی که در این راه به شهادت می رسند تنها به عشق امام زمان(عج) خون خود را اهدا می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این جامعه باید انقلابی باشد و تفکرات امام خمینی(ره) و انقلاب باید به صورت کامل بر مجمع تشخبص مصلحت نظام حاکم شود.

وی با اشاره به نقش پر رنگ این مجمع در تصمیم گیری های کشور گفت: در مسائلی که این مجمع به آن ورود و تصمیم گیری می کند باید راه و روش امام راحل در نظر گرفته شود.

امام جمعه خور تصریح کرد: این مجمع باید انقلابی فکر و عمل کند و هیچ مصوبه، موضع گیری یا اقدامی متفاوت با مبانی اصلی انقلاب و میراث گرانقدر امام(ره) از آن مشاهده نشود.
وی افزود: آرامشی که امروز در کشور حکم فرما است و انقلاب اسلامی همراه با روحیه جهادی و شهادت طلبی به همه کشور ها صادر شده است برخاسته از روحیه انقلابی گری است تا آمریکا و اسرائیل بدترین وضع دوران خود را تجربه کنند و فریاد مرگ بر اسراییل در مرزهای آن ها به گوش برسد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی نژاد خاطر نشان کرد: امروز دشمن در منجلاب یمن، عراق و سوریه گیر کرده و به زودی سفره جنایتگری های انها جمع خواهد شد.

مردم نمازگزار شهر خور پس از نماز جمعه جنایات دولت میانمار در کشتار مسلمانان بی دفاع این کشور را محکوم کردند.

لزوم انقلابی عمل کردن و انقلابی ماندن مسئولان

حجت‌الاسلام مسعود سرافراز، در خطبه‌های نماز جمعه فولادشهر گفت: انسان باتقوا به‌واسطه عنایت خداوند از بصیرت، روشن‌بینی و نورانیتی برخوردار می‌شود که بتواند حق را از باطل، خوب را از بد، زیبا را از زشت، راه مستقیم را از راه‌های انحرافی و سعادت را از شقاوت تشخیص دهد.

امام‌جمعه فولادشهر بابیان اینکه هر کس که از خدا بترسد و پرهیزگار شود خداوند راه برون‌رفت از بن‌بست‌ها را بر او می‌گشاید خاطرنشان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم آثار و برکات زیادی را برای پرهیزگاران برشمرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به وسعت رزق و آسان شدن مشکلات افراد اشاره کرد.

وی با اشاره به مطالبه‌های رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از مسئولان کشور اظهار کرد: مهم‏ترین مطالبه حضرت آقا در یکی دو سال اخیر از تمامی اقشار جامعه به‌ویژه از مسئولان نظام اسلامی، انقلابی فکر کردن، انقلابی عمل کردن و انقلابی ماندن است.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با تأکید براینکه انقلابی بودن به‌حسب حال و هوای هر قشری تعریف می‌شود تصریح کرد: انقلابی بودن علاوه بر شاخصه ‏ها و الزام‌های عمومی و مشترک بین همه اقشار به‌تناسب ظرفیت‌ها و کارکردهای هر طیف و قشری، سازوکار و برنامه ‏های راهبردی خاص خود را می‌طلبد.

وی با توجه مؤلفه‌های انقلابی گری در جامعه متذکر شد: انقلابی بودن یک نماینده مجلس به درک درست او از شرایط و نیازهای کشور و وضع قوانین در راستای مصالح ملی و عدم وابستگی به باندهای ثروت و قدرت و درنهایت ایفای دقیق نقش نظارتی نسبت به عملکرد مجریان و دولتمردان به نیابت از توده مردم شریف ایران است.

سرافراز بابیان اینکه آبروی نظام و انقلاب و مردم بر آبروی نداشته افراد فاسد در هر شأن و منزلتی که باشند، ارجحیّت دارد تصریح کرد: انقلابی بودن قوه قضائیه نیز به برخورد به‏موقع و قاطع با انواع مفاسد اخلاقی، اجتماعی، اداری، اقتصادی و حتی سیاسی امنیتی است.

امام‌جمعه فولادشهر با توجه به جنایت‌های دولت میانمار در کشتار بی‌رحمانه مظلومان و مسلمانان این کشور خاطرنشان کرد: کشتار بی‏رحمانه مسلمانان میانمار به دست بودائیان با حمایت و پشتیبانى دولت و ارتش میانمار صورت می‌گیرد و تاکنون بیش از چهار هزار زن و مرد و کودک مسلمان جان خود را ازدست‌داده‌اند.

وی افزود: فراموش نکنیم که این جنایات وحشتناک به دست رژیمى صورت‏ گرفته است که رهبر آن‏ جایزه صلح نوبل را با حمایت کشورهاى مدعى حقوق بشر کسب کرده است.

مسلمانان برای توقف جنایت علیه مظلومان میانمار با همه توان به میدان بیایند

 امام جمعه گلپایگان گفت: مسلمانان از ظرفیت خود برای قطع و توقف اقدامات علیه مسلمانان میانمار استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد علاءالدینی در نماز جمعه امروز که در مصلای گلپایگان برگزار شد، اظهار کرد: مسلمانان میانمار به جرم اینکه روبه قبله نماز می خوانند، سلاخی می شوند.

وی با بیان اینکه مسلمانان هر جا ظالمی دیدند باید با آن دشمن باشند تصریح کرد؛ مرگ بر کسانی که مدعی صلح هستند و مرگ بر جوامع بین المللی که  جایزه نوبل خود را به افرادی مثل انور سادات و سرکرده های ظلم می دهند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به این صحبت ارتش میانمار  که اعلام کرده که به قدری جنازه های کشته شده مسلمانان زیاد است که باید آنان را سوزاند تصریح کرد: امروز انزجار عمومی و صدای مسلمانان بلند است.

حجت الاسلام علاءالدینی افزود: مسلمانان به میدان بیایند و از ظرفیت های خود برای قطع این اقدامات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه جبهه مقاومت از سه گروه حزب الله لبنان و حکومت بشار اسد در سوریه و تمام ملت ایران تشکیل شده است عنوان کرد: نقش رهنمودهای رهبری انقلاب در پیروزی جبهه مقاومت باعث کینه شدیدتر دشمن نسبت به کشور ما شده است.

خطیب جمعه گلپایگان، با یاداوری تصمیم مجلس امریکا برای قطع فروش هواپیما به ایران گفت: تاکنون دو هواپیما توسط امریکا به ما فروخته شده که این اقدام برای ما اهمیتی ندارد.

وی ادامه داد: ترامپ می گفت باید تحریم های گذشته را تمدید کنیم که تمدید نیز کردند و در اراده ملت ما خللی وارد نشد.

نقش مهم خانواده در تربیت نسل های حافظ نظام و انقلاب

 امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به جنایات وحشیانه دولت و ارتش میانمار علیه جمعیت مسلمان این کشور، اظهار کرد: با وجود این همه جنایت، هیچ صدایی از هیچ نهاد بین المللی و مدعیان دروغین حقوق بشر برنیامده است و این نشانگر این است که هرجا موضوع ضربه به مسلمانی درمیان است، ردپایی از کشورهای مدعی عدالت و البته زورگو نیز مشاهده می شود.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی با انتقاد از سکوت کشورهای مسلمان در قبال این فجایع، اظهار کرد: تنها کشوری که در این میان با تمام قوا وارد شده است جمهوری اسلامی است و درحالی که کشورهای مسلمان دیگر می توانند در قبال این نسل کشی با تحت فشار قرار دادن دولت میانمار، مانع ادامه این جنایات شوند اما متاسفانه فقط سکوت کرده و یا بیانیه محکومیت صادر می کنند.

وی با تاکید بر این که سکوت در برابر جنایات میانمار خیانت به اسلام است، اضافه کرد: یکی از عجایب دیگر در این دنیا اهداء جایزه صلح نوبل آن هم به کسانی است که دستشان به خون بی گناهان آلوده است و یک نمونه آن هم خانم آنگ سان سوچی رهبر میانمار است که در این جنایات به عنوان مقصر و گناه کار اصلی به شمار می آید.

خطیب جمعه بادرود با اشاره به دیدار اخیر اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با رهبر معظم انقلاب، اظهار امیدواری کرد تا این نهاد بتواند به عنوان بازوی رهبر معظم انقلاب به صورت انقلابی عمل کرده و در موضوع های مربوطه، تصمیم های اصولی، متقن و انقلابی بگیرد.

وی با اشاره به ۲۵ ذی الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان، افزود: نزول آیه هل اتی درس بزرگی برای مسلمانان به خاطر آن خلوص نیت حضرت امیر (ع) و حضرت فاطمه (س) به حساب می آید چرا که این دو بزرگوار برای رضایت خداوند بعد از سه روز روزه داری افطاری خود را در راه خدا به فقیر بخشیدند.

امام جمعه بادرود با بیان این که اسلام برای نهاد خانواده اهمیت بالایی قائل شده است، گفت: نوع نگرش به خانواده در جامعه اسلامی و جوامع غربی به طور کامل متفاوت است، آن ها به زن فقط از بعد جنسی می نگرند ولی در نظام اسلامی زن به عنوان پایه و اساس خانواده و از ارکان رشد و تعالی انسان ها به شمار می آید.

وی با تاکید بر این که یکی از اصولی که می تواند در تحکیم خانواده نقش اساسی داشته باشد، اصل تقدیر و تشکر است، افزود: قدردانی از زحمات همسر، پدر و مادر و حتی بزرگان خانواده، هم گشایش می آورد و هم روزی را زیاد و هم دعا را مستجاب می کند و نمونه بارز این مهم نحوه رفتار پیامبر اسلام (ص) با حضرت خدیجه است.

حجت الاسلام قاسمی تاکید کرد: نقش خانواده در تربیت نسل های حافظ نظام و انقلاب آن قدر مهم است که دشمن با تبلیغات مخرب ماهواره ای و ترویج سنت های غلط در فضای مجازی تلاش می کند تا این نهاد را از بین ببرد.

امام جمعه بادرود از اقشار مختلف مردم و مسئولان خواست تا برای رفع موانعی که شادی دانش آموزان بی بضاعت در فصل بازگشایی مدارس را کور کرده است، در جشن عاطفه ها حضور فعال و پررنگی داشته باشند.

مردم از شوراها کارِ قوی و جهادی می خواهند/ وظیفه ما در قبال دشمنی آمریکا مقاومت و ابراز انزجار است

امام جمعه موقت نطنز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به نازل شدن سوره مبارکه هل اتی، اظهار کرد: این آیه بیانگر جود، سخاوت، جوانمردی و بخشش حضرت علی و حضرت فاطمه (س) است که بعد از سه روز روزه داری طعام خود را به مسکین، یتیم و اسیر بخشیدند.

حجت الاسلام ابوالفضل مجیدی تبار افزود: مومنان باید از شان نزول این سوره و سبک زندگی امام علی (ع) درس گرفته و شاگردان خوبی در مکتب ایشان باشند تا روح بخشش و ایثار در جامعه زنده بماند.

وی با اشاره به ایام بازگشایی مدارس و برپایی پایگاه های جشن عاطفه ها توسط کمیته امداد امام خمینی (ره)، بیان کرد: مردم نطنز در صحنه های کمک به همنوعان هرگز کم نگذاشتند و این بار نیز با حضور پررنگ در جشن عاطفه ها لبخند را بر لبان دانش آموزان بی بضاعت خواهند نشاند.

خطیب موقت جمعه نطنز با اشاره به دشمنی های مکرر دولت آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: آمریکا از آن جا که قصد و نیتش با اهداف و آرمان های نظام و انقلاب ۱۸۰ درجه مغایرت دارد، تا قیام قیامت با انقلاب دشمن است و امروز وظیفه ما مقاومت و ابراز انزجار از آمریکا و استکبار جهانی است و فریاد های مرگ بر آمریکای ما نیز تا همیشه باید بلند باشد.

وی با تاکید بر این که برجام نتیجه ای برای جمهوری اسلامی نداشته است، تصریح کرد: آمریکا آرامش ما را هدف قرار داده است و هرگز قصد دوستی با ما را ندارد و به طور حتم مذاکره با این کشور و ایجاد برجام های جدید دیگر معنایی نخواهد داشت.

امام جمعه موقت نطنز با اشاره به نسل کشی مسلمانان در کشور میانمار، بیان کرد: این فجایع و جنایات ضعف مدعیان انسان دوستی را در جهان نمایان کرد و نشان داد که فقط خود مسلمانان باید به فریاد جهان اسلام برسند.

وی با اشاره به آغاز دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود: این مجمع باید توصیه های رهبر معظم انقلاب را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده و انقلابی تصمیم بگیرد و عمل کند.

حجت الاسلام مجیدی تبار همچنین با اشاره به آغاز فعالیت شوراهای شهرها و روستاها ضمن آرزوی موفقیت برای آن ها، ابراز کرد: مردم تنها از از اعضای شوراها کار قوی و جهادی برای رفع مشکلات خود را می خواهند و در این میان نباید از همکاری مسئولان با آن ها غافل شد.

وی خاطر نشان کرد: مردم مومن و ولایتمدار در سطح شهرستان در ایام محرم در کنار شور حسینی باید شعائر دینی و اسلامی را زنده نگه دارند و در کنار غذای جسم به فکر غذای روح نیز باشند.

آمریکا دشمن اصلی جهان اسلام/ مجمع تشخصی مصلحت از مهمترین ارکان نظام اسلامی است

 امام جمعه شهرضا ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا، که در محل مسجد و حسینیه صدیقه طاهره (س) این شهرستان برگزار شد، با اشاره به برخی از رویدادهای منطقه خاورمیانه، اظهار کرد: پیروزی مردم و ارتش سوریه به سوی مواضع تحت کنترل داعش و از ان جمله بازپس گیری شهر دیرالزور، نشان دهنده پایان عمر سیاسی و نظامی داعش در منطقه است.

حجت الاسلام سیف الله یعقوبی با اشاره به شکست حصر شهر دیرالزور عنوان کرد: این واقعه و شکست محاصره سایر مواضع داعش باوجود همه کارشکنی‌های آمریکا و حمایتهای آشکار و پنهان این کشور انجام شد.

وی تصریح کرد: آمریکا مدعی مبارزه با داعش است اما این تنها یک ادعای ظاهری است و این کشور در عمل از این نیروی تروریستی حمایت می‌کند.

امام جمعه شهرضا ادامه داد: ائتلاف آمریکایی در منطقه به زیان اسلام و مسلمانان است بطوریکه در همه اقداماتی که بر علیه مسلمانان انجام می‌شود و یا در همه اغتشاشات منطقه، دست پنهان و آشکار آمریکا وجود دارد.

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به کشتار مردم مسلمان در کشور میانمار، عنوان کرد: این واقعه نشان داد که دشمن در شرایط فعلی بیشترین تلاش خود را برای سرکوبی اسلام و از بین بردن مسلمانان در همه مناطق جهان به کار برده است.

وی بیان کرد: ابتذال اخلاق در جامعه جهانی به جایی رسیده است که افرادی که جایزه صلح نوبل را دریافت کرده‌اند امروز اقدام به نسل کشی و قتل عام انسان‌های بیگناه می‌کنند.

امام جمعه شهرضا تصریح کرد: محکومیت جنایات انسانی واقع شده در میانمار به تنهایی سودی ندارد، کشورهای مدعی حمایت از حقوق بشر باید همانند جمهوری اسلامی ایران برای ارسال کمک‌های بشر دوستانه شامل اقلام غذایی و دارویی به این آسیب دیدگان از خشونت اقدام کنند.

حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: قتل عام مردم میانمار و سکوت مجامع جهانی در قبال این واقعه نشانه بی توجهی به حقوق انسان‌ها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به دیدار اخیر اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با رهبر معظم انقلاب، عنوان کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام باید انقلابی فکر کند و انقلابی بماند البته یکی از مهمترین ویژگی‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام، انقلابی بودن آن است.

امام جمعه شهرضا اضافه کرد: هیچ مصوبه‌ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام و یا موضع گیری‌های آن نباید با مبانی انقلاب و میراث امام راحل (ره) متفاوت باشد.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب باید تفکرات امام راحل (ره) و انقلاب بر مجمع تشخیص مصلحت نظام حاکم باشد زیرا این نهاد انقلابی در مدیریت کشور تأثیر به سزایی دارد تا جایی که از مهمترین ارکان نظام محسوب می‌شود.

مباهله سندی بر حقانیت اسلام/ دنیای اسلام باید «غیرت اسلامی» خود را نشان دهند

 امام جمعه محمدآباد در خطبه های امروز نماز جمعه پس از دعوت نماز گزاران به تقوای الهی به ادامه مباحث سازگاری در محیط خانواده پرداخت و گفت: یکی از عوامل مهم در ایجاد سازگاری اخلاق نیکو است.

حجت الاسلام هاشمی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم تا این روابط نیکو میان همسران ایجاد شود، برای این کار مهارت هایی نیاز است که یکی از آن ها تغافل است.

وی افزود: تغافل آن است که آدمی چیزی را بداند ولی با اراده و عمد خود را غافل نشان دهد، این یکی از مهارت های خوش خلقی با همسر است که رفتارهای نامطلوب همسر که چندان چشمگیر نبوده و در خفا صورت گرفته است را به رخ او نکشیم و خود را از آن غافل نشان دهیم.

خطیب جمعه محمدآباد از دیگر عوامل ایجاد خوش خلقی را سخاوت مندی عنوان و تصریح کرد: خودداری از بذل و بخشش به همسر در موارد زیادی، عامل تندخویی و بد اخلاقی طرف مقابل می شود، از طرف دیگر بذل و بخشش به همسر آن هم بدون درخواست قبلی، از مصداق های خوش اخلاقی همسر شمرده شده است که به رفتار و اخلاق پسندیده طرف مقابل نیز خواهد رسید.

حجت الاسلام هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز ۲۴ ذی الحجه و روز مباهله بیان کرد: حادثه ای که در این روز در صدر اسلام اتفاق افتاد سندی بر حقانیت اسلام، پیامبر اکرم و اهل بیت است.

امام جمعه شهر محمدآباد با توجه در پیش بودن  محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان به نکاتی در این زمینه اشاره کرد.

وی همچنین اظهار کرد: شرط اول در عزاداری امام حسین(ع) اخلاص است، اگر به خاطر خداوند وارد عزاداری امام حسین علیه السلام شویم مثمرثمر خواهد بود.

خطیب جمعه محمدآباد با بیان این که در این عزاداری ها باید فرصتی را به معارف اسلامی اختصاص داد، خاطر نشان کرد: این ماه، ماه امر به معروف و نهی از منکر است و باید در مراسم هایی که برگزار می شود به احیای این فریضه پرداخته شود.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به این موضوع که هیئت های مذهبی باید پایگاه انقلاب اسلامی و حمایت از آن باشد، گفت: امروز انقلاب اسلامی خاری است در چشم دشمنان دین و در این مصاف هیئت ها باید نقش خود را به نحو احسن ایفا کند.

وی اذعان داشت: اینکه امروز ابرقدرت ها حاظر شده اند که با حمایت از جلادان و دولت ها و انسان های گرگ صفت آبروی خود را به خطر بیندازند، به خاطر این است که انقلاب اسلامی روز به روز قدرتمند تر می شود و منافع آن ها را به خطر می اندازد.

امام جمعه شهر محمدآباد  اظهار کرد: امروز جنایاتی که در میانمار، یمن و… صورت می گیرد نشان از عجز و ناتوانی و احساس خطر دشمنان اسلام است، باید در این تقابل بین حق و باطل، فرصت را مغنتم شمرد و از حق دفاع کرد.

دنیای اسلام باید غیرت اسلامی خود را نشان دهند

امام جمعه ورزنه در جمع نمازگزاران ضمن تبریک روز مباهله و نزول سوره انسان(هل اتی) اظهار کرد: خانواده قرآنی وفای به عهد و نذر دارد و اگر عهدی با خدا بست به آن پایبند خواهد بود.

حجت‌الاسلام اسماعیل شامحمدی ادامه داد: این پایبندی باعث می شود که به عهد خود نسبت به همسر و فرزندان پایدار باشد، باید در شروع زندگی های مشترک ابتدا جوانان با هم عهد ببنند و بعد عقد ببندند؛ چرا که صیغه عقد با صیغه طلاق باطل می شود ولی عهد هیچگاه شکسته و باطل نخواهد شد.

وی افزود: خانواده خوب باید از روزی که خداوند پرده ها را کنار می زند و حقیقت ذات ما برای همگان بر ملا می شود بترسد و دست به هر کاری نزند.

خطیب جمعه ورزنه به خانواده خوب از نظر قرآن اشاره و تصریح کرد: خانواده خوب اهل انفاق و دستگیری از مستمندان و نیازمندان است بنابراین وقتی اهل انفاق باشد برای مال دنیا و ارثی که به او می رسد بخل و طمع ندارد.

وی به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در ارتباط با مسلمانان میانمار اشاره و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به دنیای اسلام به مسلمانان عالم هشدار می دهد که در جلو یک و نیم میلیارد مسلمان یک ملتی را مظلومانه می کشند و زیر چکمه ظالمین لگد مال می شوند، باید کشورهای اسلامی فشارهای سیاسی خود را نسبت به دولت میانمار بخاطر نسل کشی که صورت می گیرد پیگیری کنند.

حجت‌الاسلام شامحمدی تصریح کرد: کشورهای اسلامی در روابط  اقتصادی و سیاسی خود با این کشور تجدید نظر کنند و همچنین دنیای اسلام باید غیرت اسلامی خود را بروز دهند و بیدار شوند و از مظلوم حمایت کنند.

 امام جمعه ورزنه تصریح کرد: تمام مسئولان از نماینده مجلس گرفته تا دولت و همه و همه باید از مسلمانان مظلوم میانمارحمایت کنند و دولت باید اقدامی عاجل انجام دهد.

 

قزوین

 

به گزارش صبح قزوین آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: اگر بخواهیم جهان صاحب نظم شود، روی صلح و امنیت را ببینیم و آحاد مردم و کل دنیا دارای امنیت و آرامش شوند، باید به تقوای الهی روی آورده و ولایت حاکمان دینی را بپذیریم.

 
وی با بیان اینکه آینده جهان با ولایت متقین ساماندهی می‌شود، ابراز کرد: ائمه خداوند و انبیای الهی جزو صادقین محسوب می‌شوند، زمانی مردم جهان روی صلح، آرامش و آسایش را خواهند دید که پیرو کتاب خداوند و ائمه الهی باشند.
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: حاکمیت بایدها و نبایدهای دینی در جامعه، زمینه صلح و آرامش را فراهم می‌کند. 
 
امام جمعه قزوین با اشاره به کشتار بی‌رحمانه مسلمانان میانمار بیان کرد: هفته گذشته با همت نمازگزاران استان قزوین راهپیمایی بزرگی در شهرهای مختلف استان برگزار شد که برای جهانیان دارای پیام‌های مهمی بود.
 
مجامع جهانی با سکوت خود به تماشای جنایت‌های هولناک علیه مردم میانمار نشته‌اند
 
وی عنوان کرد: دولت جنایتکار میانمار هزاران نفر از مردم مسلمان میانمار را آواره کرده و خانه‌هایشان را به آتش کشیده و بسیاری از آنها را در آتش سوزانده است و این شرایط در حالی است که مجامع جهانی با سکوت به تماشای این ظلم‌ها نشسته‌اند.
 
آیت‌الله عابدینی ادامه داد: زمانی که فتنه‌گران را در ایران برای منع فتنه‌گری با تمام امکانات در حصر خانگی قرار داده‌اند، مجامع جهانی که در مقابل کشتار مسلمانان میانمار سکوت می‌کنند فریادشان بلند می‌شود که ایران حقوق بشر را رعایت نمی‌کند.
 
وی یادآور شد: آیا هزاران نفری که در میانمار تحت جنایات دولت این کشور و با اشاره برخی از این مجامع جهانی کشته می‌شوند، جزو حقوق بشر نیستند؟ عده‌ای که گاهی برای حمایت از حیوانات صدای خود را بلند می‌کنند، امروز سکوت کرده‌اند.
 
امام جمعه قزوین تصریح کرد: اگر همین الان فتنه‌گری بمیرد همان‌هایی که در رسانه‌ها، خود را هلاک می‌کنند و فتنه به پا می‌کنند در تشییع جنازه آنها هم شرکت نمی‌کنند. حتی در مواقعی اتفاق افتاده که باز هم مومنین جنازه آنها را تشییع می‌کنند. این رسم روزگار است و نشان دهنده این امر است که ما به شدت به ولایت و تقوای الهی نیازمندیم.
 
اجرای همه پرسی در کردستان عراق، نقشه یهودی صهیونیستی است
 
وی عنوان داشت: اتفاق دیگر این ایام، نقشه یهودی صهیونیستی در اجرای همه پرسی در کردستان عراق است. 
 
آیت‌الله عابدینی اشاره کرد: کردستان عراق شامل ۶ استان است که ۷۴ هزار کیلومتر مربع مساحت آن استان کردستان عراق است. این مساحت برابر با ۲۰ درصد مساحت کل عراق بوده و ۶ میلیون نفر از جمعیت ۳۷ میلیونی عراق در این منطقه ساکن هستند.
 
امام جمعه قزوین یادآور شد: این منطقه دارای ذخایر زیرزمینی و آبی قابل اهمیتی است و صهیونیست‌ها بسیار امیدوارند که این منطقه از عراق جدا شده و یهودی‌ها با هدایت صهیونیست‌ها از سراسر دنیا در این منطقه جمع شوند و چیزی شبیه اتفاقی که در سرزمین‌های اشغالی اتفاق افتاد را در این منطقه نیز ایجاد کنند.
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: صهیونیست‌ها با این کار می‌خواهند برای مسلمانان ایران و عراق مزاحمت ایجاد کنند و ما باید مواظب باشیم و دولتمردان ما در تلاشند تا این اتفاق در منطقه پیش نیاید.
 
وی در خصوص مناسبت بعدی در این ایام اظهار داشت: در ایام سالگرد کشتار بی رحمانه صهیونیست ها در اردوگاه صبرا و شتیلا و کشتارهای فراوان دیگری که در اردوگاه‌های مختلف پناهندگان فلسطینی بی پناه انجام شد هستیم.
 
وی اضافه کرد: در اردوگاه صبرا و شتیلا نیز در مقابل چشم مجامع بین‌المللی قتل عام بی‌رحمانه جمعیت زیادی از پناهنگان را انجام دادند و این امر به ظاهر در تاریخ بایگانی و فراموش شد اما مسلمانان باغیرت تا زمانی که انتقام این مسلمانان را نگیرند از پا نخواهند نشست.
 
امام جمعه قزوین با اشاره به خسارات برجام گفت: موضوع امنیت، اقتصاد و پیشرفت کشور به قصه پرغصه برجام مربوط می‌شود و نمی‌توان در مقابل بدعهدی‌های آمریکا سکوت کرد؛ رئیس جمهور کشورمان در زمان تصویب برجام قول داده بود با تصویب این قرارداد همه تحریم‌های کشور لغو خواهد شد.
 
وی بیان کرد: با تصویب برجام کشور ما دچار خسران‌های زیادی شد و در حوزه‌های طب و درمان، اقتصادی و امنیت دچار ضرر شدیم و آبروی بین المللی ما دچار مخاطره شد.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اذعان کرد: آیا با تصویب برجام از آمریکایی‌های گرگ صفت و هم پیمانان ظالم می‌توان انتظار رفع تحریم‌ها را داشت؟ برجام به اسلحه آماده شلیکی در دستان استکبار جهانی تبدیل شده است و بدل این اسلحه در دستان ایران قرار داده شده است.
 
وی افزود: آمریکا هر روز با اسلحه واقعی برجام که در دستانش قرار دارد به تهدید ایران می‌پردازد و تحریم‌ها هم محکم‌تر شده و هم به تعداد شخصیت‌ها و شرکت‌های تحریم شده افزوده می‌شود.
 
آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: ما باید در آئینه قرآن با آمریکا و مستکبران رفتار کنیم و به جای اعتماد به آمریکا به قرآن و توصیه‌های الهی اعتماد کنیم؛ قرآن به ما می‌گوید دشمنان اسلام تمایل دارند شما را خسته و ضعیف ببینند.
 
وی تاکید کرد: اعتماد به آمریکا پیشرفت، استقلال، امنیت، عزت و آبروی ایرانی اسلامی را به مخاطره انداخته است و امروز شاهد نتایج اعتماد به استکبار در برجام هستیم.
 
امام جمعه قزوین ابراز کرد: منافع شخصی و مطامع حزبی نباید مصالح ملی و مبانی دینی ما را تحت الشعاع قرار دهد و امروز عده‌ای در حال تحمیل این فضا به ما هستند؛ تقوای سیاسی عامل نجات و حفظ ما در این شرایط است.
 
وی بیان کرد: عده‌ای در مقابل نیرنگ آمریکا فریب خوردند و امروز توبه راه حل مشکل است، امروز عده ای باید بابت این خسارت و گزارش غیر راستین به ملت ایران، از خداوند و مردم طلب بخشش کنند.
 
امام جمعه قزوین ابراز کرد: منافع شخصی و مطامع حزبی نباید مصالح ملی و مبانی دینی ما را تحت شعاع قرار دهد و امروز عده‌ای در حال تحمیل این فضا به ما هستند؛ تقوای سیاسی عامل نجات و حفظ ما در این شرایط است.
 
وی بیان کرد: عده‌ای در مقابل نیرنگ آمریکا فریب خوردند و همچنین به بدترین شکل ممکن زمین خوردند و امروز توبه راه حل مشکل است، امروز عده ای باید بابت این خسارت و گزارش غیر راستین به ملت ایران از خداوند و مردم طلب بخشش کنند.
 
وی اذعان کرد: امروز آمریکایی‌ها شرایطی را به وجود آورده‌اند که شاید بخواهند ما نقض برجام کنیم تا در مجامع جهانی مطرح کنند که ایران ناقض برجام بود تا ما را به مجامع حقوقی بکشانند.
 
امام جمعه قزوین بیان کرد: امیرمومنان (ع) در دوره حکومت خودشان در شرایطی قرار گرفته بودند که فرمودند استخوان در گلو و خار در چشم دارم؛ امروز داستان برجام نیز ما را در این شرایط قرار داده است.
 
وی عنوان کرد: ما به خدای متعال امیدوار هستیم و معتقدیم اسلام ناب الهی به راه خود ادامه می‌دهد و شجره طیبه هر روز بلندتر می‌شود و بساط ظلم و ظالم را هر روز برمی‌چیند و ما این امید را داریم که خداوند شکستی را که دیگران به ما تحمیل کردند، جبران خواهد کرد.
 
آیت‌الله عابدینی ادامه داد: با اعتماد و اتکال به خدای متعال اطمینان دارم که روسیاهی برای دو گروه باقی خواهد ماند، اول کسانی که با نفاق و خیانت مفاد برجام را به مردم و کشور تحمیل کردند. دسته دوم در موضوع تحمیل برجام افرادی هستند که باغفلت سیاهی لشگر منافقان شدند؛ این گروه نیز در آینده‌ای نزدیک از اعتماد به آمریکا و استکبار پشیمان خواهند شد.
 
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی اظهار کرد: انقلاب ما نشأت گرفته از ماه محرم و حادثه عاشورا است که امروز چشم انتظار این ماه پرسوگ هستیم و ماندگاری نظام هم به واسطه پیوند با محرم و غدیر و انتظار ظهور بستگی دارد.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین  ابراز کرد: کسانی که به این انقلاب نفاق ورزیدند، روسیاه خواهند شد و افرادی که غافل هستند پس از مشخص شدن حقایق این انقلاب پشیمان می‌شوند.
 
نماز جمعه ابیک : 
بیمارستان دولتی شهدای آبیک نیازمند تجهیز است
 
حجت الاسلام سید ابوالفضل فاطمی امام جمعه موقت آبیک در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه این هفته در مسجد حضرت ولیعصر(عج) این شهرستان با اشاره به روز مباهله اظهار کرد: مباهله پیامبر با (ص)مسیحیان نجران، در روز ۲۴ ذی الحجّه سال دهم هجری اتفاق افتاد. پیامبر (ص)طی نامه ای ساکنان مسیحی نجران را به آیین اسلام دعوت کرد. 
وی افزود: مردم نجران حاضر به پذیرفتن اسلام نبودند نمایندگان خود را به مدینه فرستادند و پیامبر (ص)آنان را به امر خدا به مباهله دعوت کرد.
امام جمعه موقت شهرستان آبیک اضافه کرد: وقتی هیئت نمایندگان نجران، وارستگی پیامبر (ص) را مشاهده کردند، از مباهله خودداری کردند و خواستند تا پیامبر (ص)اجازه دهد تحت حکومت اسلامی در آیین خود باقی بمانند.
 فاطمی با بیان اینکه مفسران و محدثان شیعه و اهل تسنّن تصریح کرده اند که آیه مباهله در حق اهل بیت پیامبر (ع)نازل شده است، بیان کرد:  منظور از «اَبْنائَنا» در آیه منحصرا امام حسن و امام حسین (ع)هستند، همان طور که منظور از «نِساءَنا» حضرت فاطمه (س) و منظور از «اَنْفُسَنا» تنها حضرت علی (ع) بوده است.
وی عنوان کرد: این آیه به این نکته لطیف اشاره دارد که حضرت علی(ع)در منزلت جان و نفس پیامبر اکرم است.
خطیب جمعه  شهرستان آبیک با اشاره به تغییرات مدیران استان اذعان کرد: متاسفانه شهرستان آبیک همچنان با مشکلات آب شرب و آلایندگی زیست محیطی دست و پنجه نرم می‌کند، امیدواریم استاندار جدید نسبت به رفع مشکلات شهروندان آبیک توجه ویژه‌ای داشته باشد.
 
وی با اشاره به مشکلات درمانی در شهرستان آبیک اطهار کرد: عدم تجهیز بیمارستان دولتی شهدای آبیک و بلاتکلیفی این مرکز درمانی از مشکلات درمانی این شهرستان است.
فاطمی در پایان خواستار شد: استاندار جدید نسبت به مشکلات شهرستان آبیک توجه ویژه‌ای داشته باشد تا این شهرستان از محرومیت خارج شود.
 
نماز جمعه اقبالیه : 
جایزه صلح نوبل سکویی برای جنایتکاران است
 
حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان امام جمعه اقبالیه در نمازجمعه این شهر به مناسبت روز خانواده بیان کرد: خانواده خوب یعنی زن و شوهری که با هم مهربان، صمیمی، و با وفا باشند و به یکدیگر محبت و عشق بورزند؛ مصالح یکدیگر را مهم بدانند و مراعات حال یکدیگر را کنند.
وی در ادامه افزود: والدین باید نسبت به اولادی را که در آن خانواده به وجود می‌آید، احساس مسئولیت کنند، از نظر مادی و معنوی او را به سلامت برسانند، به آموزش دهند و او را به آموزش وادار کنند، از صفات ناپسند او را باز دارند و خوبی ها را در او تزریق کنند. 
امام جمعه ادامه داد: یک چنین خانواده‌ای اساس همه اصلاحات در یک کشور است زیرا انسان در چنین خانواده‌ای خوب تربیت می‌شوند، با صفات خوب بزرگ می‌شوند و شجاع، مسئولیت پذیر، با محبت، جسور، خیر خواه و با نجابت می‌شود.
فاطمیان تشریح کرد: زمانیکه مردم جامعه این خصوصیات را داشته باشند؛ یعنی خیرخواه، نجیب، شجاع، متفکر و دارای قدرت اقدام باشند، این جامعه مسیر سعادت را طی خواهد کرد.
وی به نگرش درست به زن اشاره را کرد و گفت: زن قهرمان نیست؛ بلکه ریحانه است، گل خانه است؛ به همین علت قرآن خطاب به مردم می‌گوید، بهترین شما کسانی هستند که بهترین رفتارها را با همسرانشان دارند .
این خطیب نماز جمعه ادامه داد: مهمترین مسئولیت زن نیز کدبانویی است؛ معنای کدبانویی خدمتگذاری نیست، بلکه به این معناست که محیط خانواده را برای فرزندان و همسر، یک محیط امن و آرام توأم با مهربانی می کند.
فاطمیان در ادامه به دیدار اعضای جدید تشخیص مصلحت نظام با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این جلسه خطاب به اعضا مجمع فرمودند: تفکرات امام باید کاملا بر مجمع تشخیص مصلحت نظام حاکم باشد و هیچ مصوبه، موضع گیری یا اقدامی متفاوت با مبانی اصلی انقلاب و میراث گرانقدر امام خمینی(ره) از آن مشاهده نشود.
امام جمعه در پایان فاجعه میانمار را محکوم نمود و گفت: جایزه صلح نوبل سکویی برای جنایتکاران است.
 
 
 
استان همدان
 
 
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از نافع،نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته نیز با حضور پرشور و ولایتمدار مردم استان همدان اقامه گردید و ائمه جمعه سراسر این استان به ایراد خطبه ها پرداختند.

 

مشروح خطبه های نماز جمعه در استان همدان

 

همدان

جهانیان در برابر نسل کشی مسلمانان بیدار شوند

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های ابن هفته نماز جمعه همدان ضمن دعوت همگان به تقوی الهی با بیان اینکه ایام غدیریه به اتمام رسیده و در استانه عاشورای حسینی هستیم افزود: روزه و عبادت در عید غدیر بسیار ثواب و اجرهای فراوانی دارد و شناخت خود را باید نسبت به این ایام زیاد کنیم.

 

وی در ادامه به بیان اجرهای فراوانی که برای گریه بر مصیبت امام حسین (ع) وارد شده پرداخت و گفت: زیارت امام حسین (ع) اجرهای فراوانی دارد.

 

امام جمعه همدان در ادامه به بیان جنایت های وارده به مسلمانان پرداخت و گفت: شما شیعه ها باید بخاطر داشتن چنین رهبر و امام هایی بسیار خدا را شکر کنید.

 

وی با اشاره به جنایت های میانمار گفت: یک زن که حایزه صلح نوبل گرفته این همه جنایت را انجام می دهد.

 

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در ادامه با اشاره به برگزاری  حج توسط حجاج ایرانی گفت: امسال حاجیان بسیار مورد کرامت قرار گرفتند.

 

وی اظهار کرد: سعودی ها متوجه شدند که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار مقتدرانه در جهان عمل میکند.

 

ملایر

مسئولین در مقابل زیاده خواهی های آمریکا در رابطه با برجام موضع انقلابی بگیرند/مباهله عبرتی بزرگ برای همه است

 

حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر برقراری در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه ملایر با اشاره به جریان مباهله اظهار داشت: این جریان برای همه ما عبرت است که بدانیم دشمن هیچگاه از دشمنی خود دست نمی کشد حتی اگر معجزات فراوان ببینند.

 

وی با تاکید به نقش خواص در جامعه اظهار داشت: خواص جامعه در شرایط سخت و تاثیرگذار نقشی اساسی به عهده داشته و باید بر اساس اعتقادات عمل کنند.

امام جمعه ملایر بیان کرد: آیه مباهله نشان می دهد که عظیم ترین شخص دنیا پیامبر است وو امام علی(ع) جان پیامبر است.

وی افزود:  روز مباهله روز جایگاه رفیع امیرالمومنین علی(ع) است.

حجت الاسلام برقراری بیان کرد: اسلام دین کامل است در اوج بندگی به توجه به فقرا تاکید دارد.

وی با تاکید به توجه هر چه بیشتر در فقرا اظهار کرد:نهادهای کمک رسان همچون بهزیستی و کمیته امداد و مردم در این روزها به فقرا توجه بیشتری داشته باشند.

امام جمعه ملایر با اشاره به تاکیدهای اسلام درباره خانواده بیان کرد: اگر بخواهیم جامعه سالم داشته باشیم باید به خانواده توجه کنیم.

وی افزود: پرونده های سنگین در دادگاه ها نشان داده که دشمن خانواده ها را با استفاده از ابزار مختلف هدف قرار داده است.

حجت الاسلام برقراری بیان کرد: امروز تربیت فرزند بسیار سخت شده است و نهادهای فرهنگی باید هر چه بیشتر در این راستا تلاش کرده و خانواده ها با فرزندان انیس و مونس باشند.

وی تاکید کرد: امروز هدف اصلی دشمن از بین بردن بنیان محکم خانواده است و باید بسیار مراقبت کرد.
حجت الاسلام برقراری با اشاره به حملات به مسلمانان در میانمار بیان کرد: سازمان های مدعی حقوق بشر هنوز خواب هستند و این خون ها از دست برنده جایزه صلح نوبل می چکد.

وی تاکید کرد: مدعیان حقوق بشر به دنبال مسائل سیاسی بوده و هنوز هیچ واکنشی از خود نشان نداده و این ها مخالف اسلام هستند و دستان پلید و  شوم آمریکا و اسرائیل از پشت این اتفاقات پیداست.

امام جمعه ملایر گفت: دشمنان با تحمیل کردن داعش به دنبال کاهش قدرت نظام جمهوری اسلامی بودند که موفق نشدند و تجزیه کشورهای اسلامی هدف جدید آنان است.

وی افزود: دشمنان آرزوی تجزیه کردستان از عراق را به گور خواهند برد و اسرائیل چشمش به نفت کرکوک و منافع خودش است.

حجت الاسلام برقراری به برگزاری بزرگترین مانور نظامی اسرائیل اشاره کرد و افزود: برگزاری این مانور نشان از ترس رژیم صهیونیسمی از قدرت لبنان و سوریه است.

وی با اشاره دیدار رهبری با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: انقلابی عمل کردن و انقلابی ماندن مهمترین توصیه رهبری در این دیدار بود.

وی با اشاره به بازی های سیاسی کاخ سفید در رابطه با برجام بیان کرد: باید جلوی زیاده خواهی آمریکا گرفته شود و باید موضع انقلابی گرفته شود.

امام جمعه ملایر تاکید کرد: امریکا اجازه اجرای برجام را نداده و همواره به دنبال کوچک نشان دادن برجام و تهدید ایران است.

وی با تقدیر از برگزاری جشنواره‌ مبل و منبت و ایجاد تحولی که در صنعت مبل و منبت ایجاد کرد، افرود: یکی از کاستی های مبل و منبت ملایر نداشتن برند و نشانه ملایر است و باید و رابطه با آن فکر اساسی شود.

 

اسدآباد

مسئولان سه قوا نسبت به بدعهدی آمریکا موضع بگیرند

 

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد با محکوم کردن دشمنی های آمریکا برعلیه ایران در خصوص بدعهدی و تحریمها گفت: مسئولان نظام و مردم باید بدانتد که هرچه به جلوتر میرویم مکاری و عهد شکنی آمریکا نمایان می شود و باید مسئولان سه قوا و نیروهای اثرگذار نظام جمهوری اسلامی در این موضع گیری کنند.

 

وی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس بر برگزاری جشن عاطفه ها و کمک مردم به خانواده های بی بضاعت تاکید کرد.

 

 

رزن

شیعه باید مطیع اوامر خدا باشد

 

 

امام جمعه موقت شهرستان رزن در خطبه های این هفته با بیان اینکه نماز و روزه از اثرات تقوا هستند افزود: انسان هنگامی که نیروی قوی تقوا را داشته باشد نماز خواهد خواند و هرگز نمازش ترک نمی شود.

 

حجت الاسلام وثیقی ادامه داد: اگر تقوا باشد هرگز به فکر گناه کردن هم نمی افتد ومانند وقتی که بدن انسان در مریضی احساس بیماری نمی کند زیرا بدن ضد عفونی شده است .

 

وی گفت:بنا به گفته امام‌حسن‌ع روح انسان هم همینطور است و تقوا و پرهیزکاری موجب میشود که انسان از گناه جلوگیری کند.

 

وی افزود:ما در اوامر خداوند‌ مطیع دستورات خداوند باشیم پس شیعه هستیم .

 

وی با اشاره به اینکه سوال پرسیده میشود که در جامعه ولایی و جامعه غیر ولایی چه تفاوتهایی وجود دارد ادامه داد:متاسفانه با وضع فعلی و شرایط حاضر میخواهم بگویم که الان تفاوتی بین جامعه ولایی و غیر ولایی نیست یا خیلی کم است .

 

وی عنوان کرد: محرم نزدیک است و‌ما ایرانیان عادت کرده ایم که همزمان با محرم تغییراتی را در زن گی خود داده ایم و این بخاطر همان ولایت است که مظهر ولایت ما دو مورد  عید غدیر و  عاشورا است.

 

قهاوند

محکومیت کشتار مسلمانان میانمار در سکوت مرکبار جهان

حجت الاسلام حسین محققی امام جمعه شهر قهاوند در خطبه های نماز جمعه شهر قهاوند با اشاره به نسل‌کشی و کشتار مسلمانان میانمار توسط حکومت این کشور، اظهار داشت:
با وجود همه این جنایات برخی از کشورهای مسلمان و سران آن ها سکوت پیشه کرده‌اند و از بیم و ترس اربابان جنایتکار خود، اسرائیل و آمریکا هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند.

وی  از سازمان‌های بین‌المللی و انجمن‌های حقوق بشر خواستار مجازات عاملان این جنایت‌ها و محاکمه آنها به عنوان «جنایتکار جنگی» شد و گفت: «اگر این شهروندان که در معرض کشتار جمعی قرار دارند، از پیروان ادیانی غیر از دین اسلام بودند، نهادهای جهانی موضعی متفاوت اتخاذ می‌کردند.»

امام جمعه شهر قهاوند خاطرنشان کرد:مردم بی‌پناه میانمار توسط این گروه مورد بی‌رحمی و توحش قرار می‌گیرند و سکوتی مرگبار جهان را فراگرفته است.

حجت الاسلام محققی در بخش دیگری از سخنانش گفت: حادثه تاریخی و مبارک مباهله دلیل بر حقانیت اصحاب کسا و عصمت اهل بیت پیامبر است.

وی ادامه داد: با نزول آیه مبارکه مباهله بار دیگر یکی از فضائل اهل بیت از زبان قرآن بیان شد و جایگاه عالی عصمت و طهارت  اهل بیت به بشریت معرفی شد.

بهار

وقوع فجایع انسانی در میانمار دهن کجی به مسلمانان است

امام جمعه شهر بهار در خطبه نماز جمعه شهر بهار به وقوع فجایع انسانی در میانمار اشاره کرد و گفت: نه تنها مسلمانان که همه انسانهای آزاده در جهان باید نسبت به این اتفاقات عکس العمل نشان داده و صدای اعتراض خود را به گوش دنیا برسانند.

حجت الاسلام حاتم نیا ادامه داد: در عصری که برای حمایت از حیوانات و وحوش قوانینی وضع شده ، وقوع چنین جنایاتی در میانمار و سوزاندن مسلمانان مایه تاسف است.

نهاوند

جنایات میانمار لکه ننگی بر پیشانی مدعیان حقوق بشر است

امام جمعه نهاوند گفت: در سایه سکوت دولت‌های استکباری و مدعیان حقوق بشر، مسلمانان میانمار به خاک و خون کشیده می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری گرو، حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه های نماز جمعه نهاوند گفت: مسلمانان مظلوم در کشور میانمار به فجیع ترین شکل کشته میشوند ولی  مدعیان حقوق بشر هیچ موضعی ندارند.

وی اظهار داشت: مجامع حقوق بشری هم در قبال این جنایات سکوت کردند و این درحالی است که رئیس جمهور این کشور برنده جایزه به اصطلاح صلح است.

امام جمعه نهاوند افزود: در این شرایط وظیفه جامعه اسلامی حمایت از مسلمانان میانمار است و باید با وحدت اجازه اینگونه جنایات را در کشورهای اسلامی ندهند.

وی گفت: کشورهای استکباری در همه مشکلاتی که گریبانگیر جامعه اسلامی شده است دخالت دارند و به فتنه گری مشغول هستند.

 
 
آذربایجان غربی
 
 
به گزارش اروم نیوز، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

تمام فعالیت ها باید پیوست فرهنگی داشته باشد

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در نماز جمعه عبادی و سیاسی گفت: در اول همه را به تقوای الهی دعوت کردند و در مورد عالم برزخ عالم قبر و عالم آخرت صحبت کردند هر کس برادر مومن و اهل قبرستان را زیادت کند و ۷ مرتبه سوره قدر را بخواند خداوند گناهان هر دو را میبخشد و مردگان با همه ما در ارتباط هستند

وی، افزود: در اینجا به خانواده و بنیاد خانواده اشاره کردند و گفتند: در دین اسلام خانواده جایگاه والا و بزرگی دارد و اینکه در خانواده اعضا باید روابط خوب و حسنه ای داشته باشند انتظاراتی که اعضا خانواده از هم دارند معقول و منطقی باشد نه اینکه بیشتر از حد توان همدیگر باشد و در زندگی به هم عشق بورزند و به هم احترام بگذارند.

نماینده  ولی فقیه و امام جمعه ارومیه تصریح کرد: امروز روز ۲۴ ذی الحجه مصادف با روز مبارک مباهله است که در این روز پیامبر به مسیحیان نامه نوشت و درخواست کرد که با مسلمان شوند و با آماده جنگ که هیچ کدام را نپذیرفتن و خدا گفت با آنها مباهله کنین و سرگذشت حضرت عیسی و آدم اشاره کردند

وی در ادامه سخنان خود افزود: اولین کانون آرامش خانواده است و خداوند در قرآن جریان ازدواج را از نشانه های خود معرفی می کند.و امروز دشمنان سعی در تخریب بنیاد خانواده کرده و سعی دارند آنها را بهم بزنند و تربیت را نیز از بین ببرند

قریشی ادامه داد: در روز های شروع مدارس قرار داریم و امروز باید در تربیت و خرید وسایل مدارس از جنس های ایرانی خرید کنیم از نماد هایی که دشمنان بر روی این وسایل زده اند از نماد های کفر و نمادهای بت پرستی و شهوت و عشق و فجور استفاده و خرید نکنین

امروز باید از نماد های خدایی و هر چیزی که قلوب جوانان را به خدا میکشد استفاده کنیم

وی در پایان سخنان خود افزود: رهبری فرمودند امروز هر کاری هر تصمیمی گرفته میشود باید پیوست فرهنگی داشته باشد یعنی فرهنگ اصل قرار بگیرد و بقیه موارد در حاشیه باشند و اگر پیوست فرهنگی نباشد نتیجه اش از بین رفتن فرهنگ خواهد بود لذا از مسولین و اهل قلم میخواهیم که این مباحث و مدیریت و به منویات مقام معظم رهبری عمل نمایند

سکوت در قبال کشتار مسلمانان میانمار به منزله تایید آن است

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به اینکه انسان ها سه دسته اند، اظهار کرد: انسان ها در قبال موضوعات مختلف اجتماعی و سیاسی به سه دسته تقسیم شده و دسته ای از آنها طرفدار حق، دسته ای طرفدار باطل و دسته ای نیز ساکت هستند.
امام جمعه میاندوآب افزود: انسان های طرفدار حق، کسانی هستند که دلداده حق و حقیقت بوده و سینه چاک اسلام ناب محمدی(ص) هستند.
وی با اشاره به اینکه دسته دوم، طرفدار باطل هستند، گفت: اینگونه انسان ها کسانی هستند که قساوت دل ودین فروش بوده که برای حفظ قدرت حیوانی و به دست آوردن پست و مقام دنیوی حاضرند تا به جنگ پاک ترین انسان ها بروند و اینها همان کسانی هستند که در کربلا و در روز عاشورا، سر فرزند پیامبر(ص) را بر بالای نیزه ها بردند.
حسن زاده به ویژگی های دسته سوم اشاره و تصریح کرد: اینها کسانی هستند که در قبال موضوعات مختلف می گویند به من چه و مصلحت اندیشی می کنند و این دسته افراد همانند دسته دوم، قساوت دل بوده و در واقع دورقاب چین دسته دوم و سیاهی لشکر آنها هستند.
امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه انسان ها باید موضع گیری کرده و از سکوت در قبال موضوعات مختلف بپرهیزند، اظهار کرد: سکوت در مبارزه حق و باطل، خیانت بوده و باید از آن پرهیز کرد و این را بدانید که اگر سکوت کنی از باطل هستید.
وی با اشاره به اینکه عده ای در مورد واقعه کربلا سکوت کردند و گفتند به ما چه، گفت: امثال این افراد، امروزه هم هستند که می گویند بعد از ۱۴۰۰سال چرا عزاداری می کنید.
حسن زاده به کشتار مسلمانان میانمار اشاره و با انتقاد از سکوت کشورهای مختلف در قبال این جنایت، اظهار کرد: کسانی که در قبال کشتار مسلمانان میانمار سکوت کرده اند، خائن تر از آمریکا بوده و منافقین بین المللی بوده و در واقع طرفدار جنایت آنها هستند.
امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه نباید بی خاصیت بود، تصریح کرد: آمریکا به دنبال اسلام و مسلمانان بی خاصیت هستند که نماز بخوانند و روزه بگیرند و دیگر تمام و به سایر موضوعات کاری نداشته باشند.
وی افزود: ضرر مسلمان بی خاصیت بیشتر از غیرمسلمانان به اسلام و کشور است و آمریکا هم به دنبال این چنین افرادی است.
حسن زاده اظهار کرد: باید وارد عرصه شد و نباید نسبت به موضوعات مختلف شهری، استانی، کشوری و بین المللی بی خاصیت بود و در جایی که تقابل بین حق و باطل است، باید جانب حق را گرفت.
امام جمعه میاندوآب به درس های عاشورا نیز اشاره کرد و گفت: عاشور درس کرامت انسانی، امید به آینده و سازش ناپذیری در مقابل دشمنان و تسلیم در برابر اوامر الهی را به ما می دهد.
وی افزود: عاشورا درسی برای تمام دروان بوده و این عاشورا، محرم و صفر است که به فرموده امام خمینی(ره)، اسلام را زنده نگه داشته است و عاشورا نیز تا روز قیامت ماندنی بوده و خواهد ماند.
حسن زاده به اهمیت دینداری در زمانه کنونی اشاره و تصریح کرد: در این دور و زمانه که عصر رسانه و فضای مجازی بوده و افراد مختلف پشت سر دیگری حرف زده و دیگران هم آن را تایید کرده و فتنه ها روز به روز پیچیده می شود، دینداری سخت است و لذا باید هوشیار و آگاه بود.

 

دستگیری از نیازمندان وظیفه تمام آحاد جامعه است

حجت الاسلام محمدباقر اشرفی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه پلدشت با اشاره به مسئله تقوا گفت: تقوا یکی از مهمترین معیار های انسان بوده و راه صحیح زندگی را به انسان نشان می دهد.
وی با اشاره به ماه محرم تصریح کرد: ماه محرم یکی از باارزش ترین ماه های سال است و در این ایام درهای رحمت و بخشش گناهان به روی انسان ها است.
امام جمعه موقت پلدشت با اشاره به اهمیت نماز خصوصا نماز ظهر عاشورا افزود: نماز یکی از مهمترین امورات انسان است و بسیاری از اعمال انسان به واسطه نماز پذیرفته می شود.
اشرفی با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری گفت: وظیفه مجمع تشخیص مصلحت نظام بسیار ظریف و حساس است و باید در تصمیم گیری نهایت دقت را بکار گیرند.
وی تصریح کرد: تصمیماتی که در مجمع گرفته می شود باید تفکرات امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی بر آن حاکم باشد.
خطیب موقت نماز جمعه پلدشت ضمن محکومیت کشتار مردم میانمار افزود: برخی از اشخاص و سازمان حقوق بشر که دم از قانون می زنند چرا در برابر چنین جنایتی سکوت کرده اند.
اشرفی با اشاره به جشن نیکوکاری و باز گشایی مدارس گفت: وظیفه تک تک ما این است که در این جشن ها شرکت کنیم و دست نیازمندان را بگیریم.
امام جمعه موقت پلدشت با اشاره به ۲۵ شهریور روز تکریم بازنشستگان افزود: تلاش و کوشش این بازنشستگان منجر به پیشرفت کشور در تمام جهات شده است.

بنا بر فرمایشات امام راحل جنگ برای ملت ایران اسلامی یک نعمت الهی بود چرا که این جنگ برای کشور استقلال . پیشرفت ، امنیت و ناامیدی دشمنان را در پی داشت .

امامت نقش هدایت گری ،پاسداری دین ، تبیین و تفسیر قران ،جانشین خدا در روی زمین می باشد

حجت الاسلام حلمی با محکوم نمودن کشتار بی رحمانه ملت مسلمان میانمار این جنایات را ناشی از توطئه های آمریکا و استکبار جهانی بر علیه امت اسلامی دانست و گفت : امیدواریم آحاد جامعه اسلامی با واکنش و عکس العملل خود جواب قاطع خود را نسبت به این جنایات درد ناک بدهند و حمایت خود را از ملت مظلوم و ستم دیده میانمار اعلام نمایند .

وی با تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس بر تمامی ملت ایران اسلامی از این هفته به عنوان یاد آور رشادتها و جانفشانی های رزمندگان و ایثار گران در طول ۸ سال دفاع مقدس یاد کرد و گفت : بنا بر فرمایشات امام راحل این جنگ برای ملت ایران اسلامی یک نعمت الهی بود چرا که این جنگ برای کشور استقلال . پیشرفت ، امنیت و ناامیدی دشمنان را در پی داشت .

امام جمعه موقت شهرستان چالدران بر حضور پرشور مردم در جشن عاطفه ها تاکید کرد و گفت: با توجه در آستانه بازگشایی سال تحصیلی جدید چه بسیار دانش آموزانی هستند که به دلیل بضاعت مالی امکان تهیه وسایل نوشت افزار و پوشاک مدارس را ندارند لذا در جهت یاری رساندن به اینگونه افراد چه خوب است با حمایتهای مالی خود دست اینگونه افراد را بگیریم .

حجت الاسلام حلمی به سالروز خانواده و تکریم بازنشستگان نیز اشاره کرد و گفت :بازنشستگان آیینه شاغلان هستند سالها با اخلاص و فداکاری در جهت خدمت به مردم تلاش نمودند و در حال حاضر نیز به بازنشستگی نایل شده اند

اگر تقوا رعایت گردد موجب قرب الهی میشود

حجت الاسلام رنجبر امام جمعه شهرستان ماکو در خطبه های نماز جمعه گفت:اگر تقوا رعایت گردد موجب قرب الهی میشود و از خصایص مومن باید اهل عفو و گذشت باشد، به ضعیفان ترحم کند همانند همین که هلال احمر در حیاط مسجد چادر زده و برای مردم مظلوم میانمار کمک نقدی جمع میکند لذا باید در تمامی ابعاد از ضعفا حمایت شود از لحاظ اقتصادی و جسمی .

وی افزود: مومن باید در مجالس علما در مجالس پند و نصیحت زیاد شرکت داشته و مطالب را به نسل های بعدی انتقال دهد.

رنجبری با اشاره به جایزه صلح نوبل که به رییس جمهور میانمار داده شد گفت:ما کشتار و قتل عام وحشیانه مردم میانمار را محکوم میکنیم و حقا که این رییس جمهور بی کفایت عرضه جایزه صلح نوبل را ندارد .

وی اشاره کرد :مجمع تشخیص مصلحت نظام باید با نگاهی بلند مدت و ارائه راهکار های کارساز به موضوعات جامعه بیشتر بپردازد.

وی در ادامه گفت: در جشن عاطفه ها باید خوبی ها و مهربانی های خود را با نیازمند سهیم شویم .
امام جمعه ماکو با اشاره به ۲۵ ذی الحجه روز تکریم خانواده گفت:صلاح جامعه در راستای صلاح خانواده است که دشمن در تلاش است به خانواده ها آسیب برساند که باید این امر را مورد توجه قرار داده و پیشگیری کنیم
وی با اشاره به ماه محرم گفت : ماه محرم پیش رو است باید لیاقت شور حسینی در کنار شعور حسینی داشته باشیم

رنجبری در پایان با اشاره به سوم مهر روز همه پرسی برای استقلال کردستان گفت:خدا انشاءالله این توطئه را از کشور ما دور کند چرا که این هدف اسرائیلی ها می باشد همان از نیل تا فرات اینها میخواهند دولت دموکرات تشکیل دهند البته ما با برادران سنی خود مشکل نداریم ولی تعدادی قصد دارند فتنه ای در کشور به پا کنند این توطئه شوم که کشور اسرائیل به آن جواب مثبت داده قصد بر ایجاد اسرائیلی دیگر دارند و میخواهند در ترکیه ایران و عراق اهداف شوم خود را پیاده کنند که انشاءالله خداوند کشور را از گزند این توطئه ها در امان بدارد.

فرد انقلابی بایست التزام عملی به ولایت فقیه را در راس کار خود قرار دهد

حجت الاسلام والمسلمین حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ در خطبه های امروز نماز جمعه عموم نمازگزاران و مومنین را به رعایت تقوی الهی دعوت کرد و بر بحث تزکیه نفس تاکید کرد.

وی واژه مراقبه که در واقع حفاظت دایمی انسان از خود از حیث معنوی است را مبحثی ارزشی در باب عاقبت بخیری بشر عنوان کرد .
امام جمعه شاهین دژ فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را به نیروهای نظامی و انتظامی و خانواده های شهدا و ایثارگران تبریک گفت و علت اصلی تحمیل جنگ در سال ۵۹ بر ایران را مبارزه انقلاب اسلامی با ظالمان جهان عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده بود و عده ای و دراس این عده آمریکای جنایتکار منافعشان به خطر می افتاد جنگ را بر ایران تحمیل کردند اما با وجود تحمیل این جنگ هرچند امکانات جنگی محدودی داشتیم ام با توجه به روحیه انقلابی و جهادی که در دلهای جوانانمان داشتیم و بر اساس بیانیه ی که امام (ره) دادند جبهه های حق علیه باطل مملو از رزمندگانی شد که روحیه خداشناسی داشته و پرورش یافته محافل قرآنی بودند و پیروز میدان شدیم.

حجت الاسلام فصیح نیا پیشاپیش فرا رسیدن ماه محرم را بر عاشقان ثارالله تسلیت گفت و اظهار داشت : ماه محرم ماهی است مسیر انسانیت و عبودیت و معرفت را راحتتر میتوان یافت و نزدیکترین مسیر برای خداشناسی است.

امام جمعه شاهین دژ در تذکره به هییت های عزاداری گفت : در مراسم های عزاداری حتما از عالمان دینی برای شناخت بیشتر قیام عاشورا و هدف امام حسین (ع) دعوت شود تا شور را با شعور همرا سازند و اهداف هییت ها عزاداری برای امام حسین (ع) و قرب الهی باشد.

وی ادامه داد: رعایت حق الناس و مطرح نمودن مسائل سیاسی روز بایست از دیگر اهداف هییت های عزاداری باشد.
خطیب نماز جمعه شاهین دژ تصریح کرد :در عاشورا هم غیرت ناموسی بود و هم غیرت دینی پس امروز ما هستیم که باید با رعایت حجاب دینی خود پیام باطنی عاشورا را ترویج دهیم.

فصیح نیا به دیدار رهبر فرزانه انقلاب با رییس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد که امام خامنه ای (مدظله العالی) در این دیدار بر انقلابی فکر کردن و عمل کردن این مجمع تاکید کردند.
وی ویژگی انقلابی بودن را در اعتقاد راسخ به اسلام،حراست از ولایت فقیه و التزام به ولی فقیه،درخط امام قرار گرفتن و به آرمانهای ایشان اعتقاد داشتن،تقوی سیاسی و دینی داشتن،پایبندی به استقلال کشور و همچنین اهل ادب و منطق و علم بودن دانست.

امام جمعه شاهین دژ در پایان از سپاه پاسداران شاهین دژ به پاس بازسازی مراسم معنوی و تاثیر گذار واقعه غدیر تشکر و از همکاری ادارات این شهرستان در این امر سپاسگذاری کرد.

 

استان اردبیل

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما ائمه جمعه استان اردبیل این هفته بر مسئله نسل کشی در میانمار، فرا رسیدن ایام محرم و نیز لزوم کمک به مستمندان و دانش آموزان نیازمند در آستانه بازگشایی مدارس اشاره کردند.

امام جمعه اردبیل:
 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم گفت: طبق روایات، ثواب حضور در عزای امام حسین (ع) محیرالعقول است.
حضرت آیت الله عاملی روح عزاداری را در توجه به هدف و مرام امام حسین (ع) دانست و گفت: امر به معروف و لزوم رهبریت حاکم صالح، رکن اصلی قیام امام حسین (ع) است.
وی افزود: بدون امر به معروف و نهی از منکر امکان ورود به اردوگاه امام حسین (ع) نیست. بزرگترین بیعت با امام حسین (ع) در اول محرم این است که با حضرت عهد ببندیم که در برابر منکر تغییر رفتاری داشته باشیم. این تغییر از هزاران ساعت عزاداری ارجح است چون عزاداری مقدمه همین فریضه است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان از شعراء، مداحان و عزاداران خواست با پالایش شعر و مداحی و عزاداری، از هرگونه عمل با سخن بی اساس، فرصت شماتت و اهانت و تحقیر را از دشمنان اهل بیت (ع) سلب نمایند.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها از حضور وزیر راه و شهرسازی در استان اردبیل و مشاهده مشکلات مربوط به راه و شهرسازی از نزدیک تشکر نمود و گفت: حضور وزیر محترم فرصت خوبی بود تا نیازهای اصلی و اساسی استان در حوزه راه و شهرسازی به ایشان منعکس شود.
وی افزود: اینجانب سخن خودم را با ایشان از بیله سوار شروع کردم و به اطلاع ایشان رساندم که وضع ناشایست جاده های بیله سوار و گرمی، غرور مقدس اهالی و بلکه ملت ما را شکسته است. مقایسه راه های دو طرف، وهن بزرگ برای کشور و دولت و منشأ خطر امنیتی است. همچنین با ایشان مطرح شد که شهرستان پارس آباد با رشد سریع به دومین شهر استان تبدیل شده و با سرازیر شدن سه هزار میلیارد تومان برای مهار آبهای مرزی گرمی، بیله سوار، پارس آباد و اصلاندوز حجم تردد در جاده های منتهی به پارس آباد مخصوصا جاده مشکین شهر به پارس آباد بسیار پرمخاطره شده و مدام تلفات می گیرد و اینجانب با شنیدن هر تصادف و داغدار شدن هر خانواده، خود را صاحب عزا دانسته و احساس حقارت و شرمندگی و قصور، تمام وجودم را فرا می گیرد. از این رو دو بانده شدن جاده مشکین شهر پارس آباد از مطالبات حیاتی ماست
امام جمعه اردبیل ادامه داد: اضافه شد که یکی از مهم ترین محل های تفریح و سیاحت اهالی مکرم و معظم آذربایجان شرقی و بلکه آذربایجان غربی، سرعین و آستارا است و این باعث ترافیک بسیار شدید و حتی گاهی انسداد در جاده نمین آستارا می گردد؛ به همین جهت احداث باند دوم این جاده از مطالبات اصلی اهالی استان است همچنانکه مسئولین آذربایجان شرقی دقیقا به همین جهت اقدام به دو بانده کردن مسیر بستان آباد به سراب نموده اند.
وی در ادامه گفت: اضافه شد که استان به طور متوازن پیشرفت نکرده و جنوب استان با محرومیت و مهاجرت تکان دهنده مواجه است. در این خصوص احداث جاده خلخال به ماسوله و درّام به طارم موجب رونق گردشگری و صنعت توریسم در این منطقه خوش آب و خوا خواهد بود. همچنبن با بیان حجم زیاد تردد و حادثه خیز بودن جاده سرچم به تکمیل باند دوم این جاده تاکید شد.
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه سخنان خود گفت: همچنین بیان شد که استان اردبیل با دارا بودن بیش از 60 آب گرم معدنی در دامنه سبلان، استعداد فوق العاده برای سرمایه گذاری در بخش توریستی دارد. اگر کمربند توریستی سبلان که از سرعین شروع و در مشکین شهر ختم می گردد، تکمیل و زیرساخت های سرمایه گذاری فراهم شود، قطعا استان از انقلاب اقتصادی برخوردار خواهد بود.
وی افزود: در نهایت بر ذهنیت منفی اهالی استان نسبت به عملکرد دولت در خصوص راه آهن و تبعیض بین استان ها اشاره شد و اینکه اگر خزانه خالی است باید برای تمام استانها خالی باشد و جناب وزیر با بیان اینکه راه آهن اردبیل به هزار میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد، پیشنهاد دادند راه آهن اردبیل از طریق صندوق توسعه ملی حمایت مالی شود و اظهار داشتند در این خصوص ما اقداماتی انجام داده ایم و شایسته است نماینده ولی فقیه از طریق مکاتبه با مقام معظم رهبری، اجازه استفاده از صندوق را اخذ نمایند.
حضرت آیت الله عاملی با بیان موافقت خود با این پیشنهاد اظهار داشتند: اینجانب ضمن موافقت با این پیشنهاد، در این خصوص ضرورت موضوع را با معاون اول رئیس جمهور نیز در میان خواهم گذاشت. جناب وزیر نیز قول دادند که در این خصوص از هیچ تلاشی مضایقه نخواهند کرد و پیشنهاد دادند که موضوع راه آهن را در معیت نماینده ولی فقیه در استان، در تهران به طور مشترک پیگیری نمایند.

امام جمعه نیر:

مهمترین درس عاشورا سازش ناپذیری با دشمن است

به گزارش نیریمیز، حجت الاسلام میکائیل مقدسی در نماز جمعه این هفته شهرستان نیر با اشاره به استکبارستیزی امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: سیدالشهدا خیلی راحت می‌توانست با یزید بیعت کند و جان خودش و خانوده‌اش را حفظ کند اما اهداف والای او موجب شد که سر سوزنی با استکبار سازش نکند.
 

خطیب جمعه نیر با بیان اینکه عاشورا درس مبارزه است نه مذاکره ابراز کرد: واقعه کربلا جنگ تمام عیاری بین ایمان و کفر بود و اگر امام حسین(ع) به دنبال  تسلیم و پذیرش ظلم بود که دیگر نیاز به جنگ نداشت.

 

وی یادآور شد: گفت‌و‌گوی‌های سیدالشهدا با عمر بن سعد و لشکریانش از موضع قدرت بود و با هدف هدایت آن‌ها صورت گرفت نه اینکه امام از برخی مواضع کوتاه بیاید تا آن‌ها دست از جنگ بکشند و این واقعه عظیم بیانگر اوج استکبارستیزی، دشمن شناسی و زیر بار ظلم نرفتن است و مردم و مسئولان باید از آن الگو بگیرند.

 

حجت الاسلام مقدسی گفت: یقین داشته باشیم که دشمنان اسلام سعی می‌کنند اصالت پیام و حقانیت عاشورا را زیر سئوال ببرند تا شاید به اهداف انحرافی خود که دور کردن اسلام از حق و حقیقت و آزاد‌اندیشی است دست یابند.

 

وی دینداری را اصالت فلسفه ناب سید‌الشهدا برشمرد و خاطرنشان کرد: آنچه که امروز در مکتب امام حسین (ع) باید به ظرفیت و قابلیت آن توجه کنیم انس گرفتن با مبانی ارزشی است که می‌تواند حیات طیبه جامعه اسلامی را به سمت اعتلا و اعتماد واقعی بکشاند.

 

امام جمعه شهرستان نیر یادآور شد: برخی‌ها سعی می‌کنند با دست زدن به حرکت‌هایی که ارزش و اصالتی ندارد به دست دشمن بهانه‌ای در تخریب و تضعیف نظام اسلامی بدهند که اگر خوب توجه کنیم با بصیرت و آگاهی بیشتر می‌توانیم این آسیب‌ها را از دامن اسلام و عزاداری‌های حسینی پاک کنیم.

 

حجت الاسلام مقدسی در ادامه سکوت مجامع بین المللی در قبال وقایع اخیر و نسل کشی در میانمار و یمن را تاسف بار خواند و افزود: بی شک این سکوت مرگبار نقطه تاریکی در کارنامه مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر و دموکراسی خواهد بود.

 

وی گفت: فاجعه‌ای که در میانمار در حال رخ دادن است قطعا یک نسل کشی گسترده است که در سکوت مجامع بین‌المللی در حال انجام است.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر صفری:

نباید بنیان خانواده در سایه بی توجهی ها سست شود

به گزارش سیفار، حجت الاسلام و المسلمین دکتر صفری با دعوت عموم مردم به تقوای الهی گفت: تمام نصایح برای انسان بخاطر داشتن تقوا است و کارها بدون تقوا هیچ ارزش ندارد.

 

امام جمعه گرمی با اشاره به ۲۵ ذیحجه روز خانواده و روز نزول آیه «هل اتی» در سوره الانسان که راجع به خانواده و استحکام پایه‌های آن است، گفت: اگر الگوی هر خانواده ای، امیرالمومنین علی(ع) و فاطمه زهرا(س) است نباید در حد حرف باشد بلکه باید اخلاق و رفتار و کردار و منش آن خانواده هم شبیه آنها باشد.

 

وی با انتقاد از وضعیت نامناسب حجاب برخی خانم ها در سطح شهر و سست شدن بنیان خانواده ها در سایه بی توجهی ها، گفت: خانواده ها بخاطر غفلت خود و برنامه ریزی که دشمن برای سست کردن بنیان خانواده ها دارد در معرض خطر قرار گرفته و نتیجه این بی توجهی ها هم افزایش طلاق و بدحجابی در سطح جامعه است.

 

حجت الاسلام و المسلمین صفری گفت: بیشتر خانواده ها نه بخاطر عشق و محبت در زندگی بلکه بخاطر  ترس از قانون و مهریه و بخاطر توافقی که بینشان صورت می گیرد در کنار هم زندگی می کنند و به همین خاطر بنیان خانواده سست شده و با اندک اختلافی از هم می پاشد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ماه محرم و ماه قیام اباعبدالحسین(ع)حسین در پیش است و نیاز به ماه محرم بیش از هر زمان دیگری بخاطر وجود فتنه از تمام لحاظ احساس می شود، اظهار کرد: وظیفه ما در ماه محرم صرفا گریه و زاری نیست بلکه باید پیام عاشورا را به نسل جدید انتقال دهیم و جوانان را با طبل و مسائل حاشیه ی سرگرم نکنیم و این از وظیفه ریش سفیدان و هیئت امناء مساجد است.

 

خطیب جمعه گرمی با بیان اینکه اسلام ناب از ثمرات کربلاست؛ افزود: پیام محرم هم به احساسات و هم به عقل و منطق نیاز دارد؛ در عزاداری های محرم که در شهرستان برگزار می شود عموما از احساسات استفاده می شود و در حالی که قلبها احساساتی و آماده شنیدن پیام ماه محرم می شود پیام رسانی در مراسمات وجود ندارد تا اهداف و فلسفه قیام اباعبدالحسین (ع) را به انها  انتقال دهد به همین خاطر وجود مبلغ و روحانی در عزاداری ها لازم و ضروری به نظر می رسد.

 

حجت الاسلام و المسلمین صفری با بیان اینکه مردم کمیته امداد امام(ره) را در انجام ماموریت هایشان دستگیری کنند، افزود: ۸۰۰نفر دانش آموز و دانشجو تحت پوشش کمیته امداد شهرستان گرمی وجود دارد و و این نهاد مقدس در نظر دارد برای هر کدام از این تحصیل کرده ها بخاطر در پیش بودن بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بسته ۲۰۰ هزار تومانی تهیه و در اختیار آنها قرار دهد.

امام جمعه موقت پارس آباد مغان:

مسئولان برای حل مشکل آب کشاورزان تدبیری بیاندیشند

به گزارش آران مغان، ظهر امروز آیین سیاسی عبادی نماز جمعه با حضور پرشور مردم پارس آباد و امامت امام‌جمعه موقت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن باقری اقامه شد.

امام جمعه موقت پارس آباد در خطبه اول با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه کردن ایام روز مباهله را تبریک گفت و به شرح کوتاهی از این واقعه تاریخی پرداخت.

باقری در ادامه با اشاره به جنایت‌های دلخراش میانمار و محکومیت شدید آن اظهار کرد: از مجامع بین‌المللی که ادعای حقوق بشر دارند انتظار می‌رود به سکوت مرگبار خود در قبال جنایت گسترده در میانمار پایان دهند.

امام جمعه موقت پارس آباد با بیان اینکه امروز شاهد سکوت و نسل‌کشی مسلمانان در پیش چشم جهانیان هستیم، گفت: اگر یک فرد جانی را اعدام کنند استکبار جهانی سریعا موضع گرفته و ادعای حقوق بشر می کند اما در مقابل کشتار کودکان مظلوم میانمار لب تر نمی کنند.

باقری با اشاره به نامگذاری 27 شهریور به روز شعر و ادب فارسی و روز بزرگداشت سید محمدحسین شهریار گفت: این شاعر پرآوازه آذربایجان نقشی مهم در عرصه شعر و ادب فارسی و انقلاب اسلامی در کشور ایفا کرد که علی ای همای رحمت از سرودهای مهم این شاعر نامی است.

وی به فرارسیدن 31 شهریور ماه آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هشت سال دفاع مقدس سند افتخار و بیانگر شجاعت، دلاورمردی و ایثارگری های فرزندان ایران اسلامی است.

امام جمعه موقت پارس آباد افزود: در طول تاریخ و در جنگهایی که صورت گرفت بخشی از خاک کشورمان را از دست داده ایم اما با ایثارگری های جوانان و از خودگذشتگی شهدای سرافراز در جنگ تحمیلی هشت ساله یک وجب از خاک کشور به دست دشمنان نیافتاد.

باقری به آغاز سال 1439 هجری قمری و شروع محرم الحرام اشاره و ضمن تاکید بر ساماندهی ایستگاه های صلواتی، بر ضرورت جذب جوانان و برگزاری برنامه ها در مساجد تاکید کرد.

خطیب نمازجمعه موقت پارس آباد در بخش دیگری از سخنان خود به نارضایتی کشاورزان منطقه اشاره و گفت: نبود آب کافی برای آبیاری مزارع کشاورزی باعث شده تا کشاورزان پارس آبادی در مقابل دفتر امام جمعه این شهر تجمع کرده و نسبت به این امر معترض باشند.

وی با بیان اینکه مسئولین تدبیری برای حل مشکل آب کشاورزان اتخاذ کنند، بر فرهنگ سازی و تبیین ضرورت حفاظت از منابع آب از سوی مردم تاکید کرد.

باقری در پایان به درگذشت پدر امام جمعه پارس آباد اشاره و از طرف مردمان این شهرستان، این مصیت وارده را به حجت الاسلام رشادی و خانواده معزا تسلیت گفت.

 

استان سمنان

 

به گزارش  مرآت، استان سمنان نیز این هفته شاهد حضور گسترده مردم در آیین عبادی و سیاسی بود و امامان جمعه در خطبه های نماز جمعه به مسائل مختلف روز اشاره کرده و مباحثی را مطرح کردند.

اگر مداحان نبودند عاشورا به فراموشی سپرده شده بود/ مجمع تشخیص مصلحت نظام "انقلابی" بماند

 آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته سمنان به 24 ذی الحجه و واقعه مباهله  پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: در روز مباهله حقانیت ائمه اطهار (س) بر مسیحیان نجران اثبات شد.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه نبی اکرم (ص) در روز مباهله امام علی (ع)، حضرت زهرا (س) و حسنین را به همراه خود برده بود اظهار کرد: رهبر مسیحیان نجران با دیدن همراهان پیامبر گفت اگر یکی از این افراد لب به دعا بردارند ما دچار خسارت عظیم خواهیم شد و پس از آن نجرانی ها با رسول خدا مصالحه کردند.

شاهچراغی با اشاره به درپیش بودن ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) گفت: محرم و صفر از شعائر بزرگ اسلام است که همه باید در برگزاری هرچه باشکوه تر این عزاداری تلاش کنند.

وی حفظ حرمت محرم و صفر را یکی از مصادیق تقوا دانست و افزود: خوشبختانه اقشار مختلف جامعه ما از محبان و ارادتمندان ساحت مقدس امام حسین (ع) هستند و به ایام عزاداری محرم و صفر احترام می گذارند.

نماینده ولی فقیه در استان با تقدیر از مداحان و هیات های مذهبی به جهت زنده نگهداشتن فرهنگ عاشورا تصریح کرد: قطعا اگر مداحان و سخنرانان هیات های مذهبی نبودند نهضت عاشورا به فراموشی سپرده شده بود.

شاهچراغی در بخش دیگری از خطبه های خود به کشتار مسلمانان میانمار در هفته های اخیر اشاره کرد و گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند حوادث کشور میانمار حوادثی تلخ و بی نظیر است که در آن 3 هزار مسلمان را بدون دلیل کشتند و ده ها هزار نفر را آواره کردند.

وی با ابراز تاسف از سکوت مجامع بین المللی در این خصوص تاکید کرد: شورای امنیت تازه از خواب خرسی بیدار شده است و می خواهد این وقایع را بررسی کند که باید گفت خاک بر سر شما که بعد از این همه کشتار تازه تصمیم گرفته اید این کشتار را بررسی کنید.

خطیب جمعه سمنان با اشاره به حضور همیشگی ملت ایران در حمایت از مظلومان جهان گفت: مردم ایران هرجا که ظلمی رخ بدهد در برابر آن خواهند ایستاد و این موضوع را نیز به طور جدی پیگیری خواهند کرد.

شاهچراغی با یادآوری دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با اعضای دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: رهبر انقلاب در این دیدار بر انقلابی ماندن همه ارکان نظام بویژه مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کردند که یکی از مصادیق انقلابی ماندن ایستادگی در برابر استکبار جهانی است.

وی ادامه داد: فراموش نکردن جنایات آمریکا و عدم سازش با دشمنان، حل مشکلات اقتصادی کشور و رفع گرانی و بیکاری از دیگر مصادیق انقلابی ماندن ارکان نظام است.

نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری در بخش پایانی خطبه های خود با اشاره به حمله تروریستی شب گذشته داعش به جمعی از شیعیان در ناصریه عراق گفت: در این حمله جمع کثیری از شیعیان عراق و تعدادی از زائران ایرانی به شهادت رسیدند که لازم است این حادثه تلخ را به خانواده این شهدا تبریک و تسلیت عرض کنم.

اجازه بازرسی از مراکز نظامی کشور را به بیگانگان نمی دهیم

حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به صحبت های آمانو  در خصوص اینکه "تفاوتی بین بازرسی از مراکز نظامی و غیرنظامی وجود ندارد"، گفت: مراکز نظامی جزء اسرار هر کشور است و به هیچ وجه اجازه بازرسی از مراکز نظامی کشورمان را به بیگانگان نخواهیم داد.

وی با اشاره به نسل کشی میانمار توسط نظام های استکباری اظهار کرد: در میانمار و یمن تعداد زیادی از مسلمانان را می کشند، زنده زنده می سوزانند اما مجامع بین المللی و حقوق بشری و برخی کشورهای مسلمان سکوت اختیار کرده و هیچ اقدامی نکرده اند.

خطیب جمعه شاهرود با اشاره به سکوت سازمان کنفرانس اسلامی افزود: نسل کشی و جنایات استکبارگران در کشورهای مسلمان مقابل چشم مجمع بین الملل رخ می دهد و سازمان کنفرانس اسلامی و سازمان ملل سکوت اختیار کرده اند و سران برخی از کشورهای مسلمان نیز در این توطئه های آدم کشی مسلمان شریک هستند.

امینی به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص فاجعه میانمار اشاره و تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری تنها راه حل این قضیه اقدام عملی کشورهای مسلمان و فشار اقتصادی و سیاسی به دولت بی رحم میانمار است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس بیان کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی است تا دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس، ایثار و فداکاری، مقاومت و جانفشانی های جوانان این مرز و بوم برای نسل جوان بازخوانی شود.

امام جمعه شاهرود در ادامه با اشاره به 25 ذی الحجه روز تکریم بازنشستگان و تکریم خانواده گفت: بازنشستگان سرمایه های باتجربه ای هستند و باید از فکر آنها استفاده شود اما پسندیده نیست در برخی از ادارات و نهادها با وجود جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی جویای کار باز هم بازنشستگان به کار گیری می شوند.

حقوق بشر ابزار دست استکبار است

حجت الاسلام علی سقائیان امام جمعه موقت مهدیشهر در خطبه های امروز نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت  25 ذی الحجه روز نزول آیه هل اتی در شان آل عبا که به نام روز خانواده نامگذاری شده است، اظهار کرد: اساس هر جامعه خوبی خانواده خوب است.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروزه خانواده ها از رنگ اسلامی دور می شوند و رنگ غربی به خود می گیرند که باید بیش از این مواظب باشیم، تصریح کرد: اگر خانواده خوب باشد جامعه نیز خوب می شود و اگر خانواده بد باشد جامعه را به بدی می کشاند.

امام جمعه موقت مهدیشهر ادامه داد: همانگونه که امام خامنه ای فرمودند نهادهای فرهنگی ما باید احساس وظیفه کنند و در مقابل آنچه که جامعه و خانواده های ما را دارد از هم می پاشد، مبارزه کنند.

سقائیان با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی در کشتار مسلمانان میانمار، اضافه کرد: حقوق بشر ابزار دست استکبار است که دهها هزار کشتار دسته جمعی مسلمانان در جای جای جهان اتفاق می افتد ولی آنها خفقان گرفته اند.

وی با اشاره به در پیش رو بودن ماه محرم و صفر، گفت: باید از ظرفیت ماه محرم برای اصلاح جامعه و مبارزه با ظلم و ستم استفاده کنیم و به تاسی از ابا عبدالله الحسین(ع) ظلم ستیزی را احیا نماییم.

امام جمعه موقت مهدیشهر با تاکید بر عزاداری پرشور، بیان کرد: همین شور عزاداری ها و زنجیر زنی و سینه زنی ها باعث شد نهضت امام حسین(ع) زنده بماند و دین و شیعه گری خود را حفظ کنیم.

سقائیان همچنین با اشاره به برپایی موکب اربعین در کربلا به همت مردم مهدیشهر، اظهار کرد: سال گذشته با کمک های مردمی موکب تغذیه بسیار خوبی در کربلا برپا شد که امسال علاوه بر موکب تغذیه، موکب اسکان نیز در نظر گرفته شده است که خیرین و مردم از همین الآن کمک های خود را به ستاد اربعین ارئه کنند.

سازش ناپذیری با دشمن از درس های بزرگ محرم است

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان امام جمعه شهرستان دامغان در خطبه های عبادی سیاسی این هفته با انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در مقابل کشتار مردم مظلوم میانمار گفت: آنان که در مقابل حوادث کوچک جهان هیاهو می نمایند چگونه در مقابل این همه فجایع انسانی سکوت اختیار کرده و به راحتی از آن چشم پوشی می کنند.

وی همچنین تصریح کرد: فاجعه میانمار و کشتار مسلمانان و همچنین دریافت جایزه صلح نوبل توسط جنایتکاران و خانم سوچی جای سوال دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به اینکه مدعیان حقوق بشر از انسان های بیگناه حمایت کنند، بیان کرد: امیدواریم هرچه زودتر مدعیان حقوق بشر وارد صحنه شوند .

امام جمعه شهرستان دامغان به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم گفت: چگونه زیستن را در محرم باید فرا گرفت چراکه کرامات انسانی در محرم موج میزند.

حسینیان با بیان اینکه محرم کلاس انسان سازی است، اظهار کرد: باید فرصت های محرم را غنیمت بشماریم و تکایا و مساجد را برای این مهم آماده کنیم.

 

استان بوشهر

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ امام جمعه شهر برازجان در خطبه‌های امروز نماز جمعه به روز مباهله اشاره کرد اظهار داشت: روز مباهله در روز 24 ذی الحجه رخ داد و در این روز پیامبر(ص) و برابر با 40 روایت از اهل سنت حضرت علی(ع)، حضرت زهرا(س) و امام حسن(ع) وامام حسین(ع) از از اهل بیت پیامبر هستند.

حجت الاسلام حسن مصلح در ادامه صحبت های خود درباره جشن عاطفه ها گفت: جشن عاطفه ها هر ساله به منظور جمع آوری کمک های مردمی به دانش آموزان بی بضاعت برگزار می شود و امسال نیز مانند دیگر سالهای گشته مردم در این زمینه کمک های خود را به این قشر فراموش نکنند.

وی به صحبت های رهبر معظم انقلاب در دیدار با مجمع  تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و بیان داشت: مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور امام بزرگوار و فراورده انقلاب است و در فرآیند اداره  مدیریت کشور تاثیر زیادی دارد و تفکرات امام(ره) باید کاملا بر مجمع تشخیص نظام حاکم باشد.

مصلح با مراسم کلنگ زنی بیمارستان 17 شهریور برازجان خاطر نشان شد: از وزارت بهداشت و درمان بخاطر تامین اعتبار بیمارستان 17 شهرویر تشکر و قدرانی می شود و امید است هرچه زودتر در این مدت مشخص شده کار ساخت آن به اتمام برسد.

وی به مسئله انتخاب شهردار برازجان توسط شورای شهر تاکید کرد: جای تقدیر از شورای شهربرازجان  بخاطر اتخاب شهردار امین و کاردست و دست پاک است و امید است از شهردار برگزیده در جهت کارهای عمران و آبادی حمایت کنند و اجازه دهند به امور زیر بنایی اساسی پرداخته شود.

به گزارش سپاس حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیر نیز با بیان اینکه امام حسین (ع) برای نماز به شهادت رسید اظهار داشت: باید واجبات را فدای مستحبات نکنیم و عزاداری‌ها را رقابتی نکنیم.

وی در این رابطه افزود: باید آداب عزاداری محرم رعایت شود و عزاداران حسینی با اخلاص به سوگواری بپردازند.

امام جمعه بندر دیر در ادامه بر اهمیت بنیان خانواده اشاره کرد و گفت: نباید اجازه دهیم خانواده ها از هم بپاشند.

وی با اشاره به نزدیک شدن هفته دفاع مقدس گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با تحریک استکبار جهانی، صدام به ایران حمله و جنگ را آغاز کرد.

حسینی افزود:  رزمندگان ما با رشادت و فداکاری های خود، هشت سال از خاک میهن اسلامی کشورمان در مقابل دولت بعثی محافظت کردن و حتی یک وجب هم از این خاک را به بیگانگان ندادند.

به گزارش سپاس حجت الاسلام و المسلمین علی زاهددوست در خطبه های این هفته نماز جمعه دلوار اظهار داشت: با توجه به مولفه های مهم حادثه کربلا، بزرگترین حادثه تاریخ بشیریت است و باید محافل عزای سالار شهیدان پر شور و دارای معرفت افزایی عزادران  برگزار و نهایت استفاده شود.

وی افزود:  تاریخ بشیریت مدیون مجاهدت ها و خودگذشتگی های مرد بزرگ تاریخ  یعنی اباعبدالله الحسین (ع) است و همه ما باید این حرکت بزرگ تاریخی را الگوی خود بدانیم وپیرو واقعی این امام  معصوم باشیم.

امام جمعه دلواربیان داشت: مجلس عزای اباعبدالله الحسین باید به عنوان یک مدرسه ارزش های دینی و محل معرفت افزایی و بصیرت افزایی در تمامی کشور و در این منطقه تبدیل شود.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف مهم قیام امام حسین (ع) مسئله امربه معروف ونهی از منکر هست که همه ما به عنوان پیروان سیدالشهدا  باید ازاین فریضه در عمل احساس مسولیت کنیم.

زاهددوست با بیان اینکه در این هفته دو رویداد مهم دربخش دلوار اتفاق خواهد افتاد گفت: حوزه علمیه خواهران این شهر با تعداد 38 طلبه با اهداف اهمیت نظام خانواده در اسلام و اثرگذاری نظام خانواده  افتتاح می شود.

وی تصریح کرد: دعای  پرفیض ندبه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و اول محرم در روز جمعه ۳۱شهریورماه از شبکه سراسری در سالن شهید جمادی با حضور سخنران و مداح برجسته کشوری برگزار می شود.

 

امام جمعه موقت گناوه:

منابع طبیعی زمین های مردم را به نام دولت مصادره نکندامام جمعه موقت گناوه در خطبه های این هفته گفت: مسئولین منابع طبیعی نباید زمین های کشاورزی مردم را که بعضی هم سند دارند و موروثی هستند را به نام دولت مصادره کنند و مواظب باشند در روستاها به زمین های مردم دست اندازی نشود.

حجت الاسلام عبدالعلی بدری افزود: اداره منابع طبیعی نباید با معارض شدن به زمین های کشاورزی دارای سند و موروثی برای مردم مشکل سازی کند.

وی اظهارکرد: مردم و بیشتر روستایی ها گلایه دارند که منابع طبیعی زمین های کشاورزی داری سند و موروثی را به نام آن اداره ثبت و ضبط می کند و دولت نیازمند آن نیست که برای بیلان کاری زمینی در روستایی مصادره تا به مردم و کشاورزان فشار وارد شود.

امام جمعه موقت گناوه تکریم و احترام به ارباب رجوع ضرورت دارد مسئولین تا میتوانند به مردم احترام کنندو هدف از خدمت به مردم و جامعه اسلامی را خشنودی خداوند قرار دهند.

 

 

استان گلستان 

 

به گزارش  گلستان ما، حجت الاسلام محمد صالح منصوری در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به شان نزول سوره "هل اتی " و روز خانواده اظهار داشت:خانواده مهمترین بنیان اجتماعی است که در دین مبین اسلام از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به آمار تاسف بار ثبت احوال استان سال گذشته در خصوص آمار طلاق در بندرترکمن افزود:متاسفانه سال گذشته بندرترکمن آمار 43 درصدی طلاق را داشته که نسبتا به سالهای قبل از رشد قابل توجهی برخوردار بوده و این جای بسی تاسف است.

 

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به اینکه طلاق یکی از منفورترین امور و مورد غضب خداوند است تصریح کرد:خانواده و خاصه زنان که نقش تربیتی را در این نهاد مقدس به عهده دارند باید نقش اصلی خود را ایفا کنند تا شاهد افزایش آمار طلاق و آسیبهای اجتماعی آن نباشیم.

حجت الاسلام منصوری با اشاره به مهمترین علتهای طلاق اضافه کرد:عدم دقت کافی در انتخاب همسر،عدم توجه به مسایل دینی در خانواده ها،هوسرانی،عدم پذیرش مسولیت از طرف خانواده طرفین،دخالتهای بیجای خانواده ها و تغییر سبک زندگی از مهمترین علل طلاق است که جای بسی نگرانی است لذا خانواده ها و مسولین فرهنگی باید به هوش باشند .

وی با اظهار تاسف از میزان استفاده لوازم آرایشی در کشورمان بیان کرد:متاسفانه مقدار پول ایرانی ها برای خرید کتاب در یک سال کمتر از میزان خرید لوازم آرایشی در یک روز است،انشاء الله که این آمار درست نباشد.

خطیب توانمند بندرترکمن با اشاره به روز مباهله اذعان داشت:مباهله روز اثبات حقانیت دین اسلام و وجود نازنین پیامبر اکرم در 24ذیحجه است.

این مقام مسوول با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص فاجعه میانمار عنوان کرد:دولتهای مسلمان عملا در این مساله وارد شوند،ایران همواره این افتخار را دارد که در مقابل ظلم و ستم به پا خیزد،میانمار قضیه مذهبی بین مسلمانان و بوداییان نیست بلکه مساله ای سیاسی است از طریق هم پیمانان استکبار در کشورهای اسلامی پیاده می شود.

حجت الاسلام منصوری با اشاره به برگزاری حج امسال در سایه آرامش و امنیت ادامه داد:انشاالله با نابودی آل سعود حج بهتری برگزار شود.

امام جمعه تشیع بندرترکمن با اشاره به جشن عاطفه ها و دستگیری از کودکان نیازمند برای آغاز سال تحصیلی خاطر نشان کرد:وظیفه هر مسلمان دستگیری از نیازمندانی است که در حد توان خود یاریگر کودکان محروم باشند و در این امر خداپسندانه حضوری موثر داشته باشند.

وی با اشاره به دستگیری 300تروریست داعشی در شهریار عنوان نمود:سربازان گمنام امام زمان یکی از سرشاخه های بزرگ داعش را در ایران دستگیر نمود که قرار بود در ماه محرم 300تروریست را برای خرابکاری در مناطق مختلف کشور اقدام کند.

حجت الاسلام منصوری یادآور شد:این دستگیری ها حاکی از تیزبینی نیروهای اطلاعاتی ایران است که همواره با اقدامات ارزشمند خود آرامش و امنیت را به کشور هدیه می دهند.

کشتار مسلمانها مهمترین علت سکوت دنیا در حادثه میانمار است

حجت الاسلام محمدباقر جلالی امام جمعه موقت شهر رامیان در خطبه های این هفته درباره اعیاد قربان و غدیر گفت: اعمال حج و حاجیان در قربانی به تاسی از حضرت ابراهیم (ع) است و این اعمال زمانی نتیجه بخش است که منتج به ولایت امیرمومنان حضرت علی(ع) و امامت شود و در غیراینصورت بویی از بهشت نخواهد گرفت.

وی با اشاره به آزمایشات الهی در زندگی انسان اظهار کرد: فساد جامعه را غرق می کند لذا آقایان و بانوان محجبه و باایمان و اعتقاد، باید همجون پیامبران در گذشته دست از اعتقاداتشان بردارند.

حجت الاسلام جلالی ضمن محکوم کردم حادثه کشتار مسلمانان میانمار، افزود: جوامعی که در برابر حقوق حیوانات همچون سگ صیانت می کنند ولی در مقابل کشتار انسانها سکوت کرده اند.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین علل سکوت دنیا این است که این اتفاق برای کشور مسلمان نشین رخ می دهد و در حال کشتار مسلمانان هستند چون داعشی ها خود را مسلمان می نامند و با این اقدام موجی از اسلام هراسی و انزجار از مسلمانها را بوجود آورند.

امام جمعه موقت رامیان با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها، گفت: جشن عاطفه ها فرصتی است برای  خیرین و مردم تا به کمک اقشار ضعیف جامعه بیایند که به دلیل هزینه های گزاف، فرزندانشان را از تحصیل باز می دارند و لذا کمیته امداد با جمع آوری کمکهای مردمی دل کودکان و خانواده هایشان را شاد می کند.

وی تصریح کرد: فعالیتهای فرهنگی تفرجگاه باغ تاشته باعث شده است امنیت در آن فضا حکمفرما شود و بسیاری از خانواده های از فعالیتهای مذهبی و فرهنگی در آن مکان استفاده بهینه کنند.

حجت الاسلام جلالی با گلایه از عدم حضور مسئولین ادارت شهرستان در برنامه های فرهنگی و مذهبی خواستار حضور پرشور مسئولین شد تا دلگرمی برای دیگر اقشار شود.

 

 

استان چهارمحال بختیاری

 

 

به گزارش جهانبین نیوز ، ائمه جمعه استان چهار محال و بختیاری در خطبه های این هفته نماز جمعه بر لزوم پایان کشتار مسلمانان در میانمار تاکید داشتند.

حجت‌الاسلام سید ابوالحسن فاطمی در خطبه‌های نماز جمعه  این هفته شهرکرد گفت: امت اسلامی نگران کشتار مردم میانمار به دست عده‌ای بت‌پرست و ظالم هستند، این دسیسه از بازی‌های آمریکا برای کشتار مسلمانان است

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران علاوه بر ارسال مواد غذایی و اقلام دیگر، باید برای حل مشکل و پایان دادن به فجایع منطقه میانمار با دولت جنایت‌کار و خدانشناس این کشور مذاکره کند.

خطیب موقت نماز جمعه شهرکرد استقلال کردستان عراق را از دیگر نگرانی‌های امت اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: چهار کشور ایران، سوریه، ترکیه و عراق با مردم کرد نسبت دارند و استقلال کردستان عراق موجب آغاز جنگ در منطقه خواهد شد.

فاطمی اضافه کرد: آمریکا قصد دارد با استقلال کردستان عراق، اسرائیل دیگری در منطقه مستقر کند.

وی گفت: دولت آمریکا معاهده با کشور ایران را نقض می‌کند و با این رفتار این معاهده بی‌ارزش شده است، این در حالی است که کوچک‌ترین حرکت مسؤولان کشور ایران را نقص برجام می‌دانند.

امام جمعه موقت شهرکرد افزود: تمامی این دسیسه‌های دشمنان و آمریکا با توکل بر خدای متعال، عنایت امام زمان ( عج) و پیروی از فرمان و درایت رهبر معظم انقلاب برطرف خواهند شد.

فاطمی با بیان اینکه اغلب مردم در جامعه دارای تقوای کامل نیستند ادامه داد: این افراد ظواهر احکام اسلام مانند روزه و نماز را اجرا می‌کنند ولی در روابط و تعاملات اجتماعی مشکل دارند؛ در معاملات حق دیگران را ضایع می‌کنند ولی می‌پندارند که متقی هستند.

وی اضافه کرد: پنج راه‌حل برای تقویت این افراد وجود دارد که اولین آن‌ها خواندن نماز به صورت اول وقت و با حضور قلب است، به یاد مرگ بودن، توکل به خدا در مشکلات، توسل به معصومین و ائمه اطهار و خواندن بعضی از ادعیه بعد از هر نماز از دیگر موارد هستند.

 

حجت الاسلام مهرداد بهرامی امام جمعه شهر اردل در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اردل ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی گفت:تقوا یعنی اگر کسی گناهی یا اشتباهی کرد اعتراف کند و توبه کند نه اینکه توجیهی داشته باشد و خودخواهانه از آن بگذرد

بهرامی افزود:اشتباهاتی که دیگران کردندراه های غلطی که رفتندحوادثی که درطول عمرانسان درتاریخ اتفاق افتاداینهامایه عبرت ودرس آموزی است ازاینهابایددرس گرفت تادچارنتایج آنهانشویم .

وی بیان کرد:اگر میبیند در جایی ظلمی اتفاق می افتد یا کسی را دیدید که گرفتار است بی تفاوت نباشید و برای حل مشکلات آنها تلاش کنید چرا که این کارها زمینه ساز راه سعادت و خوشبختی است.


وضعیت بیمارستان شهرستان اردل خوب نیست/ جای تاسف است که تنها پروژه افتتاح شده در هفته دولت در شهر اردل بعد از چند روز تعطیل شد


امام جمعه شهر اردل در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اردل با اشاره به ۲۵ شهریور روز خانواده و تکریم بازنشستگان گفت: پایه اصلی سلامت وامنیت وپیشرفت جامعه خانواده است.

بهرامی افزود:خانواده خوب یعنی زن وشوهری که باهم مهربانندباوفاوصمیمی هستندو به یکدیکرمحبت وعشق بورزند.

حجت الاسلام بهرامی ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس بر برگزاری هر چه باشکوه برنامه‌های هفته دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: تجدیدخاطرات دوران دفاع مقدس برای نسل جدید لازم است و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در پی دارد.

وی بیان کرد:یکی از سرمایه های ارزشمند ملت ما دوران ۸سال دفاع مقدس است چرا که ملت ما در سخت ترین شرایط زیر بار زورگویان نرفت و با استقامت و پیروی از ولایت دست بیگانگان را برای همیشه از سرزمین ایران قطع کرد.

خطیب جمعه شهر اردل با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت ملت مادراین ماه راه روشن سیداشهداء رادوباره بازخوانی می کندهرروزعاشوراوهرزمان کربلاست تفکروتمدن یزیدیان زمان رابایدشناخت وعلیه اوقیام کرداین مسیری است که کربلا به مایاد داد.

امام جمعه شهر اردل با اشاره به وضعیت نامناسب بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان اردل گفت: امروزتنهابیمارستان مادچاراتفاقاتی است که به هیچ وجه قابل پذیرش نیست، با آمدن مدیریت جدیدامیدواربودیم مشکلات این بیمارستان مرتفع بشودقولهای هم دادنداماآنچه شاهدیم غیرازاین است.

حجت الاسلام بهرامی گفت:متاسفانه وضعیت بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان اردل قابل قبول نیست و به دلیل نبود پزشک متخصص مشکلات زیادی دارد.

وی ضمن گلایه از مسئولین شهرستان اردل در خصوص بسته شدن کلینیک تخصصی شهرستان اردل گفت:افتتاح کلینیک تخصصی بیمارستان شهرستان اردل مهمترین پروژه شهرستان اردل در هفته دولت بود که بعد از چند روز تعطیل شد که این جای تاسف است.

حجت الاسلام بهرامی گفت:مطالبه مردم ازمسئولان شهرستان پی گیری این امراست وازمسئول علوم پزشکی حل اساسی این مسئله است بنده فکرمی کنم بیمارستان یک شهرستان نیازبه یک مدیریت مستقل دارد.

امام جمعه شهر اردل در پایان با اشاره به جشن عاطفه ها گفت:انشاء الله مردم ولایتمدار شهرستان اردل نیازمندان ودانش آموزان بی سرپرست یتیم راحمایت کنند،مردم مانوع دوست مهربان خیرخواه بودندوهستنددرآغازبازگشائی مدارس کمک کنیم تا دانش آموزان نیازمند باخوشحالی ،انگیزه ونشاط راهی مدارس بشوند.

 

دفاع مقدس و دوران پر حماسه آن برای ملت ایران پرارزش است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جهانبخش یوسفی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه فارسان ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی و پرهیز از محرمات گفت: تفکر و تأمل در مباحث معاد باعث نهادینه شدن روحیه تقوا و خداترسی در وجود انسان می‌شود.

وی تصریح کرد : هزاران نفر را در فاجعه میانمار کشته اند بدون تردید در پشت‌صحنه این جنایات رژیم صهیونیستی است. این حرف من نیست، نماینده ویژه سازمان ملل گفته که حامی اصلی این ارتش رژیم صهیونیستی است.

وی بیان داشت: کشتار مسلمانان میانمار و نسل‌کشی در یمن و بحرین باهدف تحت‌الشعاع قرار دادن مسئله فلسطین صورت می‌گیرد و مسلمانان باید نسبت به آن آگاه باشند.

وی در ادامه به هفته دفاع مقدس اشاره داشت و گفت : دفاع مقدس و دوران پر حماسه آن گنجی فرهنگی و معدن طلای پرارزش برای ملت ایران است و نباید این معدن طلا و این گنج پرارزش به فراموشی سپرده و مورد بی‌توجهی و غفلت واقع شود.

خطیب موقت نماز جمعه شهر فارسان ادامه داد: دفاع مقدس فصل شجاعت و ایثار درراه خداست که ارزش‌های معنوی و درس‌های بزرگی دران نهفته است و با نزدیک شدن هفته دفاع مقدس ، نیاز است که ابعاد مهم این سرمایه فرهنگی و معنوی برجسته شود و تلاش مضاعفی در اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و تفکر عاشورایی و ولایی صورت بگیرد.

وی گفت: هفته دفاع مقدس برای همه ایرانیان به‌عنوان هفته شرف و اقتدار است و انتظار می‌رود برنامه‌های خوب و آموزنده‌ای در طول آن برگزار شود

 

انفاق همراه با ایثار یکی از با ارزش ترین راه ها در راه رضایت پروردگار می باشد

حجت السلام سید حسن میر افضلی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت به تقوایی الهی گفت:یکی از جنبه های مهم واساسی دین مبین اسلام سلامت مسلمانان و مومنان است دین اسلام امنیت و حمایت و سلامت را در ابتدا بر پایه ی وحدت قرار داده است وحدتی که باعث ایجاد  تفکر و عدالت و آسایش می شود.

وی افزود : در دین اسلام نگاه به یک جامعه باید بر اساس عدالت مهربانی و هم نوع دوستی قرار بگیرد و خود بینی و خودپسندی جایگاهیدردین اسلام نداردهمهی مسلمانان و مومنان نسبت یه هم نوع و افرادی که در یک شهرو یک کشور زندگی می کنند مسئول بوده و باید همه دغدغه ی حمایت از یکدیگر راداشته باشند.

میرافضلی بیان کرد : انفاق ،ایثار ،گذشت، صدقه در دین اسلام بسیار مورد تاکید بوده و ازجایگاه والا و بالایی برخوردار است انفاق همراه با ایثار یکی از بالاترین و با ارزش ترین راه ها در راه رضایت پروردگار می باشد.

خطیب نماز جمعه بن گفت : یک عده ای هستند که در ظاهر دین را حفظ کرده ولی در باطنشان دین را تکذیب می کنند و اعتقادی به مبانی اسلام ندارند این افراد در هنگام عبور از کنار درماندگان جامعه از کنار آن ها بی تفاوت گذشته ونسبت به آن ها ترحمی انجام نمی دهند.

وی بیان کرد:خداوند رزق و روزی هر شخص را مقدر و مشخص کرده است و چه بسا این رزق و روزی که از سمت خداوند به انسان می رسد بواسطه ی خانواده و زن و فرزند اوست و حال خداوند می فرماید:از این مالی که خودمان به شما داده ایم انفاق کنید و در راه خدا بدهید.

خطیب نماز جمعه ی شهر بن ضمن اشاره به دیدار اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت:در این دیدار رهبر معظم انقلاب سخنان مهم و گران قدری را فرمودند که باید مورد توجه مسئولین و به خصوص اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد.

وی افزود:امروزه تفکر انقلابی مهم ترین نیاز جامعه ی ما می باشد که متاسفانه بعضی از روشن فکران امروزی می گویند که پیشرفت و توسعه با روحیه ی انقلابی و انقلابی گری سازگار نیست این سخنان از پایه اشتباه است.

وی بیان کرد : امروز اگر کشور عزیز ایران در سخت ترین شرایط با وجود سنگین ترین تحریم هایبین المللی در بالاترین رتبه های علمی ،نظامی، پزشکی وموشکی قرار دارد و فقط بخاطر همین روحیه ی انقلابی و انقلابی گری مردم و جوانان غیور این آب و خاک می باشد.

میرافضلی گفت: چند شب گذشته مجددا از سمت کشور های آمریکایی 9مورد تحریم جدید بر کشور عزیزمان تحمیل شد حال باید بگوییم که چه کسانی دارند نقض برجام می کنند این آمریکایی ها هستند که در تمامی مراحل برجام را زیر پا گذاشته و پای بند به این معاهده نبودند و در تمامی این موارد ایران را ناقض برجام می دادند.

وی ضمن اشاره به کشتار وحشیانه ی مردم میانمار توسط دولت و بوداییان متعصب گفت:اگر  امروز پیامبر عظیم الشان اسلام در بین ما بود معلوم نبود که چه برخوردی با سران کشور های مسلمان انجام می داد که در گوشه و کنار این جهان مسلمانان را به خاک و خون می کشند و بعضی از این سران کشور های اسلامی به جان مسلمانان دیگر کشور ها افتاده اند و دارند مردم مظلوم این کشور ها را بطور وحشیانه ای قتل عام می کنند و الله باید درمقابل رسول الله پاسخ گو باشند.

مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید درمقابل این گونه رفتار ها ایستاده و به شدت با این ها برخورد نمایند.

وی بیان کرد:امروز مسلمانان در سراسر جهان با سختی های فراوانی زندگی می کنند امروزاگر مسلمانان کشور میانمار را بکشند و نابود بکنند بعد می خواهند به سراغ مسلمانان سایر کشور های اسلامی مانند بحرین و یمن رفته و این مسلمانان را نیز از بین ببرند این ها با اصل اسلام مشکل دارند امروز روز آگاهی و زنده دل بودن است و نباید اجازه دهیم که با این گونه حرکاتشان مردم و مسلمانان را در فشار و تهدید قرار دهند.

 

تربیت اسلامی دانش آموزان اولویت کاری آموزش و پرورش باشد

حجت الاسلام حسین قاسمپور امام جمعه موقت لردگان در نماز جمعه این هفته گفت: نعمت ولایت بعد از نعمت خلقت و هدایت به ما ارزانی داده شد، ولایتی همچون امیرالامومنین علی (ع) تا جائی این ولایت برای همه مهم است که قانون سازمان ملل بر گرفته از نامه حضرت امیر به مالک اشتر است اگر همه مسئولین ما مثل حضرت علی (ع) نسبت به بیت المال تلاش کوشش کنند در کشور  دیگر مشکلی نخواهیم داشت.

قاسمپور در ادامه به قتل و عام مردمان بی گناه میانمار اشاره کرد و گفت : شما ببینید امروز در میانمار چگونه مردم را قتل و عام می کنند و این سازمانهای به اصطلاح حقوق بشر خفه شدند و حرفی حتی از این جنایات نمی زنند اما در ایران اسلامی اگر یک حیوانی کشته شود علیه آن سرو صدا راه می اندازند که در ایران حقوق حیوانات رعایت نمی شود.

وی به بحث تحریم های جدید آمریکا اشاره نمود و تصریح کرد: رهبری معظم  انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای بارها فرمودند: این شیطان بزرگ قابل اعتماد نیست ودروغ می گوید وقبول ندارد، حتی امضاهای خودش را قبول نمی کند، 

وی گفت: باری دیگر توسط آمریکا  تحریم خرید هواپیمای مسافربری و برخی شرکت ها را مصوب کردن و به اینها هیچ اعتمادی نیست، کسانیکه باور نمی کردند شیطنت های این شیطان بزرگ را حالا دیگر باور کردند و متوجه خواهند شد که آمریکا قابل اعتماد نیست .

امام جمعه موقت لردگان درباره جشن عاطفه ها گفت: آنهایی که توان مالی دارند به کسانیکه حتی توان خرید لباس نو و کشف نو را برای فرزندان خود را ندارند کمک کنند .

وی به باز گشائی مدارس نیز اشاراتی کرد وگفت: آموزش و پرورش علاوه بر آموزش درسی دانش آموزان به بحث تربیت توجه ویژه ای داشته باشد .  

حجت الاسلام حسین قاسمپور در خصوص هفته دفاع مقدس گفت: در سال 59 تمام کشورهای استکبار جمع شدند و یک سگ وحشی(صدام) را جلو انداختند و هشت سال با کشوری تازه تاسیس شده و نو پا درگیر کردند و ندانستند این ملت درسایه امام راحل در برابر تمام قدرتها خواهند ایستاد و کمر استکبار را به خاک کشاندند.

وی با اشاره به نزدیک بودن ماه محرم، ماه حزن و غم و اندو گفت: در این ماه وحدت، اتحاد و انسجام هیئت ها و دستجات عزاداری حفظ شودو سعی کنید در ماه محرم از اختلافات هیئت ها بپرهیزیم .

خطیب جمعه لردگان در پایان به روز مباهله و روز شکست قانون ننگین رضا شاه و برداشتن چادر از سر زنان ایران اشاراتی نیز داشتند .

 

کیار خبرنگار ندارد و همه بی تفاوت اند/ اعتراض به نسل کشی مسلمانان در میانمار را همه جا باید فریاد بزنیم

حجت الاسلام صیفی در خطبه های نماز جمعه امروز شلمزار به مهمترین وقایع و رویدادهای هفته آتی اشاره نمود.

امام جمعه موقت شلمزار با اشاره به روز مباهله پیامبر اسلام گفت: مباهله پیامبر با (ص)مسیحیان نجران، در روز بیست وچهارم ذی الحجّه سال دهم هجری اتفاق افتاد. پیامبر (ص)طی نامه ای ساکنان مسیحی نجران را به آیین اسلام دعوت کرد. مردم نجران که حاضر به پذیرفتن اسلام نبودند نمایندگان خود را به مدینه فرستادند و پیامبر (ص)آنان را به امر خدا به مباهله دعوت کرد.

وقتی هیئت نمایندگان نجران، وارستگی پیامبر (ص) را مشاهده کردند، از مباهله خودداری کردند. ایشان خواستند تا پیامبر (ص)اجازه دهد تحت حکومت اسلامی در آیین خود باقی بمانند.

طبق توافق قبلی، پیامبر(ص)و نمایندگان نجران برای مباهله به محل قرار رفتند. ناگاه نمایندگان نجران دیدند که پیامبر (ص) فرزندش حسین (ع)را در آغوش دارد، دست حسن (ع) را در دست گرفته و علی و زهرا علیهما السلام همراه اویند و به آنها سفارش می کند هرگاه من دعا کردم شما آمین بگویید. مسیحیان، هنگامی که این صحنه را مشاهد کردند، سخت به وحشت افتادند و از این که پیامبر (ص)، عزیزترین و نزدیک ترین کسانِ خود را به میدان مباهله آورده بود، دریافتند که او نسبت به ادعای خود ایمان راسخ دارد؛ زیرا در غیر این صورت، عزیزان خود را در معرض خطر آسمانی و الهی قرار نمی داد.

بنابراین از اقدام به مباهله خودداری کردند و حاضر به مصالحه شدند.

حجت الاسلام صیفی در ادامه افزود: علی رغم حقانیت خاندان عصمت و طهارت اما هیچگاه ایشان حاضر نشدند مردم را نفرین کنند و نمونه ای از آن مباهله بود و نمونه ای دیگر در گودال قتلگاه اتفاق افتاد زمانی که شمر علیه العنه قصد شهادت امام حسین علیه السلام را داشت اما آن حضرت علی رغم همه رنج ها و مصائبی که از دست آن قوم بدکار کشید حاضر به نفرینشان نشد.

امام جمعه موقت شلمزار در ادامه با انتقاد از دستگاه های فرهنگی شهرستان کیار گفت: یکی از مهمترین ظرفیت های شهرستان ها انعکاس اخبار شهرستان در شبکه های استانی و ملی صداو سیماست اما شهرستان کیار از این مهم محروم است و نزدیک دو سال است که شهرستان کیار فاقد خبرنگار است اما مسئولان هیچ اقدامی نمی کنند.

وی در پیان خطبه های نماز جمعه این هفته شلمزار به مصائبی که بودایی ها بر سر مسلمانان میانمار می آورند اشاره کرد و گفت: اسلام دین برابری، صلح، عدالت و مهربانی است اما در برابر متجاوزان کوتاهی و عقب نشینی نمی کند و اکنون بر همه مسلمانان است که در دفاع از هم کیشان خود و در محکومیت جنایات دولت میانمار از هر عرصه ای که می توانند وارد میدان شوند تا حق مظلومان میانماری از بین نرود.

 

غمباری آزادی خواهان دنیا از کشتار مسمانان میانمار/شکست، ثمره ترویج فرهنگ مذاکره است

حجت الاسلام دکتر رضا سعادت فر در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر بروجن ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: دشمنان ایران از فرهنگ انتظار و ایجاد تمدن بزرگ اسلامی هراس دارند که عامل دشمنی ابر قدرت ها با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی ضمن بیان این که اسلام علوی با جبهه نفاق و با جریان استکبار دوستی و آشنایی ندارد، گفت: امروز اسلام ترکیه ای و عربستانی نه تنها با استکبار و صهیونیست مشکلی ندارند بلکه رفاقت و دوستی هم می کنند.

حجت الاسلام سعادت فر ضمن بیان این که اسلام ناب محمدی مدعی است که رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را تجربه نخواهد کرد، گفت: امروز بایستی کانوان خانواده و جامعه ما مملو از فرهنگ جهاد و مبارزه علمی، فرهنگی و اقتصادی و نظامی با پدیده شوم استکبار و صهیونیست باشد.

شکست، ثمره ترویج فرهنگ مذاکره است

خطیب نماز جمعه بروجن با تصریح این که ثمره ترویج فرهنگ سازش کاری و مذاکره و تفاهم شکست و یا استحاله اسلام است، گفت: مهمترین سیاستی که آمریکا در منطقه خاورمیانه دنبال می کند حول حفظ رژیم اشغالگر اسرائیل است.

وی ادامه داد: بر اساس اسناد فاش شده آمریکایی ها به این نتیجه رسیده بودند که تنها راه حفاظت از اسرائیل ایجاد جریانی در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی است که سلاح خود را به جای این که به طرف اسرائیل هدف بگیرد به طرف کشورهای اسلامی نشانه برود.

سعادت فر با اشاره به دیدار اخیر اعضای مجمع تشیخص مصلحت نظام با مقام معظم رهبری و تاکید ایشان در جهت گیری، عمل و تفکر انقلابی اعضای این مجمع، افزود: در جریانات برجام و سایر موضوعات هر اندازه ای که در مقابل آمریکا کوتاه بیاییم آنها گستاخ تر و دنبال امتیاز گیری بیشتری خواهند بود.

حجت الاسلام سعادت فر گفت: توقع قاطع مردم از دولت و مجلس آن است که به میزان نقصی ها و کاستی های اجرای تعهدات طرف مقابل اقدامات قاطع، عاجل و مقتدرانه را به رخ ابرقدرت های دنیا بکشند.

غمباری آزادی خواهان دنیا از کشتار مسمانان میانمار

وی با اشاره به جنایات و نسل کشی مسلمان میانمار که دل تمام آزادی خواهان دنیا را غمبار کرده است، گفت: کشتار مسلمانان با حمایت دولت میانمار و در راس آن زنی که جایزه صلح نوبل را دریافت می کند رخ می دهد که متاسفانه منجر به کشته شدن بیش از ۴ هزار مرد و کودک و زن می شود.

خطیب نماز جمعه شهر بروجن در ادامه ضمن بیان این که جنایات میانمار سیاسی است و درگیری مذهبی نیست، گفت: جمهوری اسلامی این افتخار را برای خود حفظ می کند که علیه ظلم در هر نقطه ای از جهان صریح و شجاعانه موضع خود را اعلام می نماید.

وی گفت: متاسفانه جای تعجب است علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری و حمایت آمریکا در این توطئه ها رئیس محترم جمهور گفتند در نشست آستانه وقت نبود و درباره میانمار فقط یک بیانیه صادر شد که برای امت حزب الله قابل هضم نمی باشد.

 
استان فارس
 
 
به گزارش شیرازه،  ائمه جمعه شهرستان های فارس با اشاره به بد عهدی های امریکا  و نقض آشکار  برجام توسط انها؛ نظام سلطه را نا آشنا با زبان مذاکره دانستند.
 
دنیای کنونی دنیای جهالت مدرن است 
 
حجت الاسلام مهدی نقوی امام جمعه صفاشهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به فجایع تلخ میانمار اظهار داشت: در هر گوشه دنیا که نگاه می کنیم مسلمان‌ها هستند که به فجیع ترین شکل کشته و تکه پاره می شوند؛ در یمن، عراق و سوریه، میانمار و بحرین مسلمان ها هستند که کشته می شوند.
 
وی افزود: دنیای اسلام به کجا رسیده است که کودکان مسلمان را به فجیع‌ترین وضع به قتل می‌رسانند و مجامع بین‌المللی مانند شورای امنیت در سکوتی مرگبار در برابر این کشتار و بی‌رحمی‌ها مانند فجایع تلخ میانمار که سال‌ها در حال وقوع است کلمه‌ای بر زبان نمی‌آورند.
 
حجت اسلام نقوی خطاب به افرادی که شورای امنیت را در دنیا مهم می دانند گفت: دلیل ما برای اینکه این سازمان‌ها و دست مستکبران است سکوت آنان در مقابل کشتار آواره شدن مسلمانان میانمار است در حالی که در مقابل یک جاسوس دستگیر شده و محاکمه آن در کشور ما، صدا  خود را بلند و از او دفاع می کنند.
 
وی افزود: دبیر کل سازمان ملل فقط اظهار می کند که ما این جنایت ها را محکوم می کنیم، لعنت بر شما، باید اقدام صورت گیرد، اگر مسلمان هم نباشند اینان مسلمان هستند.
 
امام جمعه صفاشهر دنیای کنونی را دنیای جهالت مدرن دانست و ابراز داشت: این جنایات در کشوری روی می‌دهد که رهبر آن دارای جایزه صلح نوبل است، البته سابقه اهدای این جایزه به افرادی مانند شیمون پرز و دیگر جنایتکاران تعجبی برای ما باقی نمی‌گذارد، امیدواریم با بیداری دنیای اسلامی این فجایع پایان یابد.

بعضی افراد در شهرستان دنبال از بین بردن عفت زنان هستند

امام جمعه استهبان در خطبه های نماز جمعه این هفته استهبان ضمن اشاره به روز خانواده گفت: خانواده در اجتماع اساس و پایه اصلی است و تمام تلاش دشمنان بر این است که زن که مظهر عشق و محبت و صمیمت است را مظهر پرخاش گری و بد دهن بکنند تا نسبت به سایر اعضای خانواده این رفتار را داشته باشد.

 

حجت الاسلام و المسلمین خاوری، امام جعه استهبان گفت: حفظ عزت وعفت زن و مرد و خانواده باید انجام شود اما در شهرستان می بینیم یک عده تمام تلاششان را می کنند که به هر راهی عفت را از خانواده ها بگیرند. الان دیگر عادی شده است که در سطح شهرستان زنان مانتویی بگردند و بعضا هم بد حجاب باشند؛ این یعنی در راه نابودی خانواده داریم قدم برمی داریم.

 

وی در ادامه افزود: کشتار مسلمانان در میانمار بدست کسی در حال اتفاق است که جایزه صلح نوبل را به او داده اند و این معنای صلح را از دیدگاه آمریکا نشان می دهد؛ معنای حقوق بشری که آمریکا و سازمان ملل وحقوق بشر تعیین میکنند همین است.

نظام سلطه زبان مذاکره را نمیفهمد

حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی ربانی شیرازی امام جمعه زرقان در خطبه نماز جمعه امروز با اشاره به خطبه ای از امام علی(ع) در مورد پیشه کردن تقوای الهی اظهار داشت: نخستین ویژگی تقوا این است که تقوا ظرفیت این را دارد که خیرها و برکاتی را جمع کند که هیچ‌چیز دیگری این کار را نمی‌تواند انجام دهد، همچنین خیرهایی به‌وسیله تقوا به دست می‌آید که با چیز دیگر به وجود نمی‌آید.

وی با اشاره به مدعیان حقوق بشر گفت : در تمام فتنه ها،جنگ ها،خونریزی ها و کشتار مردم بی گناه پای آمریکای جنایتکار در میان است.

خطیب نماز جمعه زرقان باشاره به کشتار مسلمانان در میانمار اظهار داشت: دست وهابیت، آمریکا و رژیم صهیونیستی در این جنایت وجود دارد و جنایات استکبار باید برای همه علنی شود.

امام جمعه زرقان با اشاره به تحریم های جدید علیه ایران گفت : بهانه گیری های امریکا در خصوص مساله حقوق بشر و امثال آن نشان دهنده کینه دیرینه آمریکا علیه ایران و انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی ربانی شیرازی با بیان اینکه آمریکا بارها برخلاف تعهدات خود در برجام عمل کرده است، تصریح کرد: آمریکا با نقض آشکار برجام نشان می‌دهد که به دنبال رسیدن به خواسته‌های استکباری‌اش است و نظام سلطه زبان مذاکره را نمی فهمد.

وی از روز مباهله به‌عنوان روز پیروزی اسلام یاد کرد و گفت: دراین روز بسیاری از آیات مهم قرآنی نازل شد که به فضیلت اهل بیت (ع) اختصاص داده شده در روز مباهله ریشه دورغگویان کنده شد.

مسئولین و مردم در جشن عاطفه‌ها شرکت کنند و قلوب دانش آموزان نیازمند را شاد کنند

حجت‌الاسلام اصغر شاکری امام‌جمعه شهر مُهـر در ابتدای صحبت‌های خود بیان داشت: شغل‌های خشن باروحیه لطیف و احساسی بانوان سازگاری ندارد و چند مدتی است که صداوسیمای جمهوری اسلامی این نوع شغل‌ها را به نمایش گذاشته است که جای سؤال است.

 

حجت‌الاسلام شاکری با اشاره به فرمایشات امام مسلمین گفت: کلمه صلح باید ازجمله جایزه صلح نوبل برداشته شود و به‌جای آن کلمه جنایت و توحش باید جایگزین شود.

وی افزود: وقتی افرادی که جنایتکارتر هستند جایزه صلح نوبل می‌گیرند به کاربری عنوان صلح، صحیح نیست.

 

وی با اشاره به جلسه دیگر مقام معظم رهبری بیان داشت: مجمع تشخیص مصلحت که مجمع سلایق مختلف است، همه اعضاء باید انقلابی و ارزش‌مدار باشند و از خطوط اصیل ارزش‌ها حمایت کنند.

 

وی به سالروز ارتحال عالم مجاهد آیت‌الله خزعلی را یادآور شد و خاطرنشان ساخت: وی نمونه بارز ولایتمداری را برای همه افراد جامعه ترسیم کرده‌اند.

 

شاکری در بخش دیگری دانش و سواد را به‌منزله بینایی شمرد و تصریح کرد: نهضت سوادآموزی ظرفیت بسیار مناسبی است که باید همه اعضاء جامعه باسواد شوند.

 

حجت‌الاسلام اصغر شاکری امام‌جمعه مهر در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: حاجیانی که از سرزمین وحی برگشته‌اند و تمامی مؤمنین با کمک‌های خود هرچند کم اما در جشن عاطفه‌ها شرکت کنند و قلوب دانش آموزان نیازمند را شاد کنند.

عزت ایران اسلامی به خاطر دفاع ازمظلوم است

حجت الاسلام موسوی انور امام جمعه شهرستان سپیدان درخطبه های نماز جمعه 24 شهریورماه ضمن سفارش مومنین و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: امروز متاسفانه عوامل بی تقوایی وجاذبه بی تقوایی در جامعه زیاد شده است واین غفلت دارد مردم را از مسیر اصلی دور می کند جاذبه های مجازی تبدیل به قربانگاهی برای فرزندان ماشده است  ودر این مسیر ؛ایمان خیلی ها را باخود می برد.

 موسوی انور افزود: باید مومنین اهل بکا وتضرع وخشوع وخضوع باشند وبرای اطاعت وعبادت خدا وقت بگذارید ودر این مسیر هم خود وخانواده را دراین مسیر الهی هدایت کنید و راه حقیقت وذات بندگی خداوند را برای فرزندانتان هموار سازید ودر جوانی شیوه پاک بودن ودوری از گناه را به آنها یاد داد.وبا حضور خود احساس کنید که خداوند به شما در قلب شماست واین حضور خداوند را باید با رعایت تقوی الهی درک کرد.

 وی درخصوص روزمباهله گفت: روز مباهله به میدان آمدن تمامی اسلام در مقابل تمامی کفر بود  ومقابله اسلام وکفر با آمدن تمام وجود اسلام بود در این روز تمامیت اسلام برای دفاع از اسلام در مقابل کفر امدند روز مباهله مهمترین مقابله اسلام در تاریخ بود روزی که تمام موجودیت اسلام با نزدیکترین اشخاص خود برای ثابت شدن اسلام به میدان آمدند ودر این مسیر موفق شدند.

خطیب نماز جمعه سپیدان درادامه خطبه های این هفته گفت: امروز اگر بشریت ومسلمان دچار آسیب می شوند نتیجه آن دوری وفراموشی غدیر است غدیر یکی از مهمترین مباحث بشری است که متاسفانه توسط ایادی کفار در دنیای اسلام دارنداین مهم را کمرنگ می کنند تا به اهداف شوم خود برسندt اگر غدیر فراموش نمی شد محرم بوجود نمی آمد وجامعه مسلمین دچار انحطاط وانحراف نمی شد.

امام جمعه سپیدان ضمن محکوم نمودن کشتار مسلمانان در میانمارافزود: امرزو خواستگاه جهان اسلام ودفاع از حق کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام القری جهان اسلام است وهر جایی که صدایی مظلوم شنیده می شود این ایران اسلامی است که برای دفاع از فریاد مظلم مسلمان در هر جای دنیا اقدام می کند وفریاد رس آنها است در کشتار مسلمانان بی دفاع ومظلوم میانمار حقوق بشر وحامیان کمپین ها کجاهستند وچرا فریاد ملت مظلوم میانمار را نمی شنود.

حجت الاسلام موسوی انورگفت: امروز کشور جمهوری اسلامی ایران با تمام توان وقوا در مقابل ظلم ایستاده است وهمین ایستادگی در مقابل ظلم  واستکبار به ایران اسلامی عزت داده است و عزت ایران اسلامی به خاطر دفاع از مظلوم است امروز غدیر وامیرالمومنین به ما عزت داده است وبا عزمی راسخ وبا قاطعیت در مقابل ظلم ایستادگی می کنیم.

امام جمعه شهرستان سپیدان درخصوص مسئله برجام عنوان داشت: برخی از مسئولین درکنار مسئله برجام به سادگی رد می شوند باید با دشمن با زبان محکم وقاطع صحبت شود کار آمریکا دشمنی است وهیچگاه دست از دشمنی برنخواهیم برداشتt باید موضوعات برجام شجاعانه وعلنی وبا پاسخی دندان شکن جواب داده شود . ما نیاز به امریکا نداریم ودر چهل سال گذشته به لطف امام زمان (عج)  وهمت مردم حرکت کرده ایم وبه این حرکت خود ادامه خواهیم داد.

خطیب نماز جمعه سپیدان گفت: محرم بزرگترین فرصت برای جهانی کردن حکومت امام زمان (عج) است  باید عاشورا راقدربدانیم واز محرم وعاشورا درس بگیریم آنهم درس انسانیت ومردانگی ومقابله با ظلم وستم وکرامت انسانی است وهمه باید در محرم از وعاظ ومسجدی ومومنین برای درس گیری از عاشورا وعبرت های اقدام کنیم ودر این میان باید مراقب بود برخی از حرکات در شان عاشورا ومحرم نیست که باید دقت کرد.

برای فصل مهر به دانش آموزان نیازمند کمک کنیم

حجت الاسلام علی مدد زارع امام جمعه شهرستان بوانات در خطبه های نماز به سخنان رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه کشور ما و برخی مسولان در مصلحت هایی که بوجود می آید خیلی زیاد تندروی می کنند که نمونه آن در قضایای برجام و پر کردن قلب راکتور اتمی اراک بود که هنوز امضای برجام خشک نشده  بتن آماده و قلب راکتور را پر کردند.

خطیب جمعه بوانات در ادامه سخنان خود روز مباهله را سندی ماندگار برای اهل بیت و شیعه برشمرد و تصریح کرد: در روز مباهله پیامبر اکرم(ص) افراد خاص خانواده خود را به دستور قران کریم شرکت داد، حضور امام علی(ع) در مباهله نشان از اهمیت ولایت دارد.

امام جمعه بوانت در جای دیگری از سخنان خود به سالروز اعدام یکی از منافقان کور دلی که در ایام خود جزو اصحاب انقلاب بود و گمراه شد اشاره  کرد و گفت: ملاک تشخیص افراد حال افراد هست چرا که صادق قطب زاده از افرادی بود که در انقلاب نیز زحماتی کشید و مدتی نیز رییس سازمان صدا و سیما بود اما فریب خورد و به جرگه منافقین پیوست و حتی در ترور امام راحل نیز مستقیما وارد عمل شد که این ترور نا فرجان ماند و وی را اعدام کردند تا درس عبرتی باشد برای دیگران.

حجت الاسلام زارع همچنین به فرا رسیدن ماه محرم اشاره کرد و از مسولان هیات و برگزار کنندگان مراسم خواست تا از اسراف و زیاده روی و تجمل گرایی در عزاداری ها پرهیز کنند.
وی ادامه داد: به فصل شروع مدارس نیز نزدیک شده ایم به همین منظور و کمک به دانش آموزان نیازمند جشن عاطفه ها توسط کمیته امداد برگزار می شود که با کمکهای شما خیرین دانش آموزان نیازمند نیز بتوانند به تحصیل خود ادامه دهند.

 
 بوداییان در حال کشتار مردم مسلمان میانمار هستند، اما از هیچ کشوری صدایی بلند نمی شود
 
 حجت الاسلام رضا صفایی در خطبه های این هفته نماز جمعه شیعیان خنج با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام باید در مسیر امام و انقلاب تصمیم گیری نماید و مسایل شخصی را به کار نگیرد.
 
 وی در ادامه به حوادث میانمار اشاره کرد و گفت: در این منطقه، بوداییان با همکاری ارتش این کشور جان هزاران هزار مسلمان بی گناه را گرفته و در حال کشتار آنها به طرز فجیع می باشند، اما از کشورهایی که ادعای حقوق بشر می کنند، هیچ صدایی بلند نمی شود.
 
صفایی اظهار داشت: آن چیزی که انتظار است این است که هر مسلمانی در هر جایی که هست و به هر شیوه ای که می تواند باید این حادثه را محکوم کند و مسوولین دولتی نیز از این مسلمانان بی گناه و بی دفاع، به طور قاطع احقاق حق کنند.
 
 وی در ادامه به نقض دوباره برجام توسط آمریکا اشاره نمود و آن را نشان دهنده بدعهدی آمریکا دانست.
 
 امام جمعه شیعیان خنج در بخش دیگری از صحبت های خود به فرارسیدن ایام محرم اشاره نمود و گفت: محرم، ماه عزت است و باید به این عزت ها توجه نماییم. مراقب باشیم بدعت ها وارد عزاداری ها نشود.
 
 صفایی همچنین با اشاره به فرارسیدن ایام مهر و آغاز سال تحصیلی جدید، مردم را به مشارکت در جشن عاطفه ها و کمک به دانش آموزان نیازمند، توصیه نمود.
 
وی در پایان از جمعیت هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان به دلیل اقدام به جمع آوری کمک به مردم مظلوم میانمار و همچنین دانش آموزان نیازمند، تشکر کرد.
 
ازدواج سفید نسب خانواده ها را نشانه رفته است

آیت الله لطف الله دژکام امام جمعه جهرم در خطبه های عبادی_سیاسی امروز نماز جمعه با تبریک بازگشت حجاج جهرمی٬ گفت: دیدار حجاج عزیز امری پسندیده است طوری که  به فرموده خداوند هرکس زائر من  را زیارت کند مثل این است که مرا زیارت کرده است.

 
 وی با اشاره به روز مباهله٬ گفت: روز مباهله روزی است که پیامبر برای اثبات حقانیت خود عزیزانش را به نزد مسیحیان نجران آورد تا بجای جنگ با نفرین کردن مشخص شود که آیا آنها صحیح می گویند یا پیامبر حق است اما آنها با دیدن حضرت زهرا(س) و همسر و فرزندانش پذیرفتند پیامبر حق است.
 
خطیب جمعه جهرم اشاره ای نیز به روز خانواده  همزمان با ۲۵شهریورماه داشت و افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران الگوی خانواده ها باید خانواده پیامبر باشد همان خانواده ای که سه روز و سه شب نان خود را به فقرا بخشیدن و خودشان در این مدت روزه گرفتند که به همین دلیل خداوند سوره« هل اتی» نازل کرد‌.
 
امام جمعه جهرم در بخش دیگری از خطبه ای نماز جمعه این شهر٬ تصریح کرد: متاسفانه عده ای به فرزند کم ترغیب شده اند و با تدابیر رهبر معظم انقلاب و سیاست گذاری ها کمی از این مورد فاصله گرفته ایم اما سیاست گذاری کافی نیست باید فرهنگ نیز اصلاح شود.
 
آیت الله دژکام ادامه داد: روحانیون٬ صاحبان اندیشه و دانشگاهیان برای اصلاح این فرهنگ  تلاش کنند.
 
وی با انتقاد به اینکه عده ای با به کار بردن کلماتی مانند ازدواج سفید نسب خانواده ها را نشانه رفته اند٬ تاکید کرد: به گفته مراجع تقلید و علما فرزند خارج از رحم مشکل شرعی ندارد اما برخی درصدد تغییر نسب ها از این طریق هستند که خوشبختانه این اقدام مورد توجه مجلس قرار گرفته است.
 
امام جمعه جهرم تصریح کرد: در آینده کشور با افراد مسن روبرو می شود که صاحبان اندیشه باید برای مراقبت از این افراد تدبیری بیندیشند.

مباهله سندی بر حقانیت اهل بیت

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد فقیه امام جمعه موقت نی ریز در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی این شهر گفت : آموزش قرآن به فرزند همانند ده هزار جهاد در راه خدا می باشد، جایگاه قران را در زندگی خود مشخص کنید.

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد فقیه افزود: زنان خانه دار میتوانند بجای غیبت کردن و تلف کردن اوقات خود با قرآن مانوس شوند و زنانی که به فرزندان خود شیر میدهند قرآن را برای فرزندان خود قرائت کنند.

وی ادامه داد: لالای در گوش فرزندانتان قرآن باشد، دانشمندان و عالمان معتقدند که صداهایی که بچه در ابتدای زندگی خود می شنود تا پایان زندگی در سعادت و خوشبختی او تاثیر دارد.

امام جمعه موقت نی ریز خاطر نشان شد: قرآن و آیات قرآن مونس ما در دنیا و آخرت خواهد بود و نجات دهنده ما در قبر و قیامت خواهد بود.

وی در ادامه گفت: اگرقرآن در زندگی ما جایگاه خود را پیدا کند نماز، روزه، امر به معروف و نهی از منکر، کمک به مستمندان  جایگاه واقعی خود را پیدا میکند وتبعیض کنار خواهد رفت.

خطیب جمعه نی ریز افزود: متاسفانه دستگاها و نهادهای ما با فرهنگ قرآنی فاصله دارند.

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد فقیه با اشاره به غربزگی و فرهنگ غرب عنوان داشت: متاسفانه عده ای با سگ و حیوانات مانوس پیدا کردند و شب با او می خوابیند و به حدی افراط به خرج میدهند که حتی خود خارجی ها هم از این رفتارها متعجب می شوند.

وی در ادامه در خصوص شان نزول آیه مباهله گفت: شیعه و سنی به اتفاق گفتند این آیه در شأن اهل بیت، علی الخصوص علی (ع) نازل شده است.

امام جمعه موقت نی ریز در ادامه با اشاره به ویژگی های یک مرد مومن بیان کرد: متاسفانه عدی از مردها خرج همسر و فرزندان خود را نمیدهند و حاضر هستند همسرشان برای این موضوع از دیگران درخواست کند و پست ترین فرد کسی است که زن او برای خرجی به دیگران رو بزند.

وی در ادامه با اشاره به درپیش بودن ماه محرم گفت: مداحان و هیات های مذهبی در نظر داشته باشند که اشعارشان به گونه ای باشد که بهانه دست دشمن ندهد و اشعار شان و منزلت اهل بیت و امان حسن (ع) را پایین نیاورد.

حجت الاسلام والمسلمین فقیه در ادامه اظهار داشت: چرا عده ای به خود اجازه می دهند هر چیزی را به امام حسین (ع) و اهل بیت نسبت دهند به جای این بدعت های اشتباه از مقام و مکتب امام حسین (ع) گفته شود.

دارند برجام را از درون میپوسانند و نابود میکنند.

حجت الاسلام صادقی امام جمعه داراب در خطبه های این هفته گفت: نمایندگان مجلس آمریکا دوباره در راستای نقض برجام قدم جدیدی برداشت گرچه این اقدام بصورت قانونی نیست

وی افزود: آنچه مجلس نمایندگان تصمیم بگیرد در سنای آمریکا مطرح می شود و هنگامی که ریاست جمهوری امضاء کرد بصورت قانون در می آید.

امام جمعه داراب در رابطه با نقض برجام گفت: اخیرا حرکت جدیدی در راستای نقض برجام انجام شد، فروش هواپیماهای مسافر بری به جمهوری اسلامی ایران ممنوع شد.

وی افزود: با توجه به بند های مختلف برجام، فروش هواپیما های مسافر بری جز تعهدات برجام است و مشکلی ندارد.

حجت الاسلام صادقی گفت: دارند برجام را از درون میپوسانند و نابود میکنند، آنچه آقای ترامپ گفته بود که برجام را پاره میکنم محقق نشد و به این نتیجه رسیدند که اگر برجام را پاره کنند به نفع آنها نیست بلکه به ضرر آنهاست.

وی افزود: برجام را به ظاهر حفظ میکنند ولی از درون به قوانین آن هیچگونه احترام نمیگذارند و هرروز میگویند باید مراکز نظامی ایران باید بازدید شود و دیگران را میترسانند که اگر بانک ها و مراکز تجاریشان با ایران معامله داشته باشد، آنهایی که ایران هراسی راه می اندازند کور خواندند، نظام جمهوری اسلامی با آنها مقابله خواهد کرد.

امام جمعه داراب با توجه به آغاز سال تحصیلی گفت: در شهرستان داراب بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ کودک بی بضاعت وجود دارد که لباس و کفش برای رفتن به مدرسه ندارند و در تامین هزینه کتابشان مانده اند.

وی گفت: به فقرای خویشاوند و فامیل خود برسید، در فامیل ها فقرای متدین زیادی وجود دارد که نمی توانند دست دراز کنند و رو بزنند.

حجت الاسلام صادقی در رابطه با کمک به دانش آموزان نیازمند گفت: عده ای از معلمین هستند بخشی از حقوق خود را به دانش آموزان بی بضاعت اختصاص میدهند و در طول سالهای تحصیلی که با این دانش آموزان روبرو هستند به آنها کمک می کنند.

وی افزود: با اداره آموزش و پرورش و کمیته امداد همکاری کنید که هر ریالی که کمک میکنید ثواب بسیار بالایی در پیش و روی شماست.

حجت الاسلام والمسلمین حسین جمالی زاده در خطبه های عبادی سیاسی خود در مصلی بزرگ نمازجمعه فسا روز بیست و چهارم شهریور ماه نود و شش در جمع مردم شهید پرور و همیشه در صحنه فسا به نکات زیر اشاره نمودند .

روزمباهله سند قطعی حقانیت اسلام است

حجت الاسلام درویشی امام جمعه بیضا درخطبه اول نماز با اشاره به اهمیت وجایگاه تقوای الهی گفت:تقوای الهی به عنوان بهترین توشه همراه مومن و به عنوان بهترین ومطمئن ترین پناهگاه برای انسان است،توشه ای که انسان را تا آخرات همراهی وحفظ می کند،کسی که در این پناهگاه قرار گیرد در برابر همه خطرات وحوادث محفوظ است.

ایشان سپس به تشریح ابعاد مختلف شخصیت حضرت علی «ع» از زبان ودیدگاه پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی پرداخت وگفت:پیامبر بزرگ اسلام«ص» بیش از 460 صفت بارز وشاخص را برای ایشان بیان می کند و در خصوص اهمیت ونقش مهم ایشان در حفظ اسلام تاکید می کندکه دربعضی از حوادث اگر وجود حضرت علی «ع» نبود علاوه بر شکست اسلام من هم هلاک می شدم.

امام جمعه بیضا در خطبه دوم با اشاره به روز مباهله گفت:روز مباله سندقطعی اسلام ودین حنیف ابراهیمی ومحمدی«ص»است چرا که در این روز حضرت محمد مصطفی «ص» حقانیت وحق بودن دین مبین اسلام را اثبات کرد.

امام جمعه بیضا با اشاره به کشتار مسلمانان در میانمار گفت:قتل وعام مسلمانان در این میانمار وسایر کشور ها آنهم به جرم مسلمان بودن از نقش و توطئه های صهیونیستها واستکبار جهانی است.

خطیب نماز جمعه بیضا با اشاره به بیانات مهم وارزشمند مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس واعضاء مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:معظم له در این دیدار با تاکید بر اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام یاد آور امام عزیز است افزودند:مجمع تشخیص مصلحت، یادآور امام بزرگوار و فراورده‌ی انقلاب است، و در فرایند اداره و مدیریت کشور دارای تأثیر بسیار مهمی است؛ بنابراین باید تفکرات امام و انقلاب بر آن کاملاً حاکم باشد، انقلابی فکر و عمل کند و هیچ مصوبه، موضع‌گیری یا اقدامی متفاوت با مبانی اصلی انقلاب و میراث گرانقدر امام از آن مشاهده نشود. امام جمعه بیضا با اشاره به طرح بهانه های واهی وپوچ سران امریکا به ویژه ترامپ در خصوص نقض برجام گفت: ترامپ  یک انسان وحشی، خشن ودیوانه ای است که می خواهد برای ما تعیین تکلیف کند که باید بداند نقض بر جام  نه تنهابرای مردم ما مشکلی ایجاد نمی کند بلکه زمینه شکست ونابودی خود آنها را فراهم می کند.

آغاز هفته دفاع مقدس، آغاز سال تحصیلی جدید وبرگزاری جشن عاطفه از دیگر موضوعاتی بود که امام جمعه بیضا به آن اشاره وپیرامون آنها مطالبی بیان کرد.

 

استان کرمان

 

به گزارش    آرمان کرمان ؛ ظهر امروز نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم مومن و ولایتمدار در سراسر شهرستان های استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر میخوانید.

امام جمعه موقت کرمان:کشورهای اسلامی باید سازمان ملل را  نسبت به کشتار مسلمانان میانمار حساس کنند/ضرورت تلاش مداحان در تبیین پیام عاشورا

 

حجت الاسلام و المسلمین  مهدی عربپور در خطبه های نماز جمعه کرمان در مصلی امام علی(ع) با بیان اینکه در چند سال گذشته در کشورهای مختلف نسل کشی بین مسلمانان اتفاق افتاده که توطئه ای از سوی دشمنان اسلام است، اظهار کرد:کشورهای اسلامی باید مراکز بین المللی و سازمان ملل را نسبت به کشتار مسلمانان میانمار حساس کنند.
امام جمعه موقت کرمان با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید تاکید کرد: تحصیل و کسب علم باید همراه با آگاهی باشد و مدرک به درد جامعه ما نمی خورد و همچنین در کنار علم آموزی به تزکیه نفس بکوشیم.
وی با اشاره به سالروز قتل عام مردم مظلوم فلسطین در اردوگاه های صبرا و شتیلا  تصریح کرد: صهیونسیت های جنایتکار با بی رحمی مسلمانان را به خاک و خون کشیدند.
حجت الاسلام عربپور با اشاره به 24 ذی الحجه و روز مباهله افزود: این روز به عنوان روز خانواده نامگذاری شده است و خانواده رکن اساسی جامعه بشمار می آید که اگر این رکن سالم باشد جامعه به سمت سعادت می رود.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد:خانواده سنگ بنا و زیرساخت جامعه است و در صورت تربیت صحیح جامعه رستگار می شود و خانواده کانونی برای تربیت و رشد است و اگر در آن آرامش باشد جامعه به جهت درست هدایت خواهد شد.
وی با بیان اینکه اسلام به مساله خانواده اهمیت زیادی قائل می شود تاکید کرد: اگر بنیان خانواده سست شود، معضلات اجتماعی زیادی به وجود می آید.
حجت الاسلام عربپور با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم گفت: این ایام حزن و عزاداری سیدالشهدا(ع) است و باید در نشست ها پیام این ماه را تببین کنیم و از فرصت ماه های محرم و صفر برای بالابردن سطح آگاهی و بصیرت مردم استفاده کنیم.
وی افزود: خطیبان و مداحان ضمن مرثیه و نوحه سرایی برای امام حسین(ع) و خاندان مطهرشان باید در تببین پیام عاشورا نیز بکوشند.

 

امام جمعه بافت:دولت به سکوت و بی‌توجهی خود در برابر جنایات میانمار پایان دهد

 

حجت‌الاسلام مهدی زاده، امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، بعد از دعوت به تقوای الهی، ضمن تبریک روز مباهله بیان داشت: در جریان مباهله تمام کفر در مقابل تمام اسلام قرار گرفت، وقتی‌که همه اسلام در برابر همه کفر قرار گرفت آنچه که بارز شد و ظهور و تجلی پیدا کرد صلابت و اقتدار اسلام بود. ما نیز در انقلاب اسلامی مباهله داشتیم و آن هفته دفاع مقدس که برای ما مباهله بود، یعنی همه اسلام ما در برابر همه کفر قرار گرفت، که توانستیم در مقابل تانک‌های غول‌پیکر و ابزار جنگی زمان، با انسان‌های پاک، با تن، گوشت و خون خود به پیروزی برسیم.

وی عنوان کرد: امروز ما باید در جبهه‌ی مقابله با کفر، همه‌ی اسلام را به میدان بیاوریم و در کوچک‌ترین مسئله‌ای با کفر مسامحه و تعامل نکنیم و سر یک میز ننشینیم، این صلابت ما چشم کفر را پر می‌کند. اما اگر تعامل کردیم و سر یک میز نشستیم، تفکر و خط سیاسی خود را برای توسعه، تعامل و ارتباط با کفر هماهنگ کردیم، اولین شکست برای ماست و ما شکست خواهیم خورد. لذا اگر مسئولین ما همچون مدافعان حرم که با تمام کفر داعشی روبرو هستند، مذاکره و مسامحه نمی‌کنند، باقدرت و صلابت برخورد می‌کنند عمل نمایند، چیزی که نتیجه‌اش پیروزی بر اسلام و شکست خفت‌بار در برابر ظالمان است نخواهد بود.

حجت اسلام مهدی زاده در ادامه ضمن اشاره به فجایع صبرا و شتیلای لبنان در سال ۶۱ ابراز داشت: امروز صبرا و شتیلایی دیگر در میانمار به‌وسیله صلاح‌های اسرائیل در حال شکل‌گیری است، که توسط جلادان بودایی بچه‌ای کوچک، پیرزن و پیرمرد را در آتش می‌سوزانند و اجساد را سلاخی می‌کنند. جنایاتی صورت می‌گیرید که رهبر این کشور زنی بی‌رحم تحت حمایت آمریکا جایزه صلح نوبل دریافت می‌کند اما دستانش به خون هزاران نفر آلوده است. جنایاتی که با سکوت مرگبار سازمان ملل و مدعیان حقوق بشر انجام می‌گیرد.

امام‌جمعه بافت تصریح کرد: ملت‌های مسلمان نباید در مقابل این جنایات سکوت کنند. مسئولین کشور ما نیز نباید سکوت کنند، اعلام انزجار داشته باشند و از طریق شورای امنیت این جنایات را دنبال کنند. از دولت محترم انتظار می‌رود در قبال مصائبی که به مردم مسلمان میانمار می‌گذرد بی‌تفاوت نباشند، به وظیفه انسانی، شرعی و انقلابی خود عمل کنند و به سکوت و بی‌توجهی غیرقابل‌توجیه خود در برابر این جنایات پایان دهند.

وی همچنین هشدار داد: اگر پیگیری این جنایات صورت نگیرد، روند کشتار مسلمانان به کشورهای دیگر تسری پیدا خواهد کرد و فاجعه انسانی رخ خواهد داد.

در پایان خطیب جمعه بافت در واکنش به همه‌پرسی جدایی کردستان عراق اظهار داشت: دسیسه‌ای دیگر توسط رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه در حال جریان است و آن‌همه پرسی برای جدایی کردستان عراق از کشور عراق است. همه‌پرسی‌ای که می‌تواند تهدیدی عظیم و بحرانی جدید در منطقه شکل دهد که فقط سود آن را رژیم صهیونیستی خواهد برد و جنگ و کشتار را برای منطقه در بر خواهد داشت.

 

امام جمعه ریگان:دولت جمهوری اسلامی در قبال مردم مسلمان میانمار بی تفاوت نباشد

 

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ریگان اظهار داشت: اگر امروز جهان اسلام با اتحاد ، انسجام و دوستی به مباهله با دشمنان اسلام به پا خیزد کسی جرات نمی کند به مسلمانان عالم تعرض کند.

امام جمعه ریگان ادامه داد: امروز دشمنان از اسلام سیلی خورده اند به دنبال این هستند که جمعیت مسلمانان را کاهش دهند چون از رشد مسلمانان در جهان اسلام احساس خطر می کنند .

وی افزود:کاهش جمعیت مسلمان نه در میانمار بلکه در سوریه، عراق، یمن، بحرین، سودان، کشمیر، پاکستان، افغانستان جزو پروژه های استکبار جهانی است که در حال پیگیری است، اگر نسل کشی در میانمار خاتمه پیدا نکند روند کشتار مسلمانان مثل یک بیماری به دیگر کشورها سرایت خواهد کرد.

رنجبر ماهانی با بیان اینکه اگر دولت جمهوری اسلامی به دولت هند فشار بیاورد دولت میانمار نمی تواند این چنین گستاخانه عمل کند،تصریح کرد:چرا برخی کشورها و دولت های اسلامی بیانیه تشریفاتی می دهند؟ و همینجا از دولت جمهوری اسلامی انتظار داریم در قبال مسائل مردم مسلمان میانمار بی تفاوت نباشد به وظیفه انقلابی ،شرعی و قانونی خود عمل کند و همچنین از قوه قضائیه انتظار داریم مسئول پیگیری حقوقی و تعقیب قضایی ارتش میانمار در مجامع حقوقی جهانی باشد.

وی افزود:امروز سازمان ملل در مقابل جنایات میانمار لال شده است.

امام جمعه ریگان اشاره داشت به سالگرد رحلت عالم فرزانه مرحوم آیت الله خزعلی و ادامه داد:مرحوم آیت الله خزعلی جزو رجال سیاسی است که نام و نشانی از او به میان نمی آید و ایشان به نظام اسلامی ما خدمات شایسته و ارزنده ای داشته است.

وی بیان داشت:در سال ۸۸ آن مواضع شفاف و قاطع و انقلابی که مرحوم آیت الله خزعلی علیه فتنه گران داشت. از فرزندش که در فتنه ۸۸ نقش آفرینی کرده بود تبری جست . ای کاش برخی از شخصیت های سیاسی آن زمان هم مثل مرحوم آیت الله خزعلی در پرونده انقلابی گری آنها این جملات واضح و شفاف درج شده بود.

خطیب جمعه ریگان در ادامه اشاره داشت به فرا رسیدن ماه محرم الحرام و تصریح کرد: اگر جهان اسلام بخواهد امروز در مقابل ظلم و ستم پیروز شود باید از زندگی اباعبدالله الحسین(ع) سرمشق و الگوگیری داشته باشد.

رنجبر ماهانی اشاره داشت به دیدار ولی امر مسلمین آیت الله خامنه ای با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و بیان داشت:رهبری فرمودند، تفکرات امام و انقلاب باید کاملا بر مجمع تشخیص مصلحت حاکم باشد .انقلابی فکر و عمل کند و هیچ مصوبه و موضع گیری یا اقدام متفاوت با مبانی اصلی انقلاب و میراث گرانقدر امام از آن مشاهده نشود.

وی گفت:در حقیقت این جمله ای که آقا فرمودند جواب کسانی است که می گویند امروز مصلحت کشور و انقلاب چیز دیگری است. امروز طوری دیگری باید اقدام کرد و فکر کرد. رهبر عظیم الشان می خواهد به ما یاد بدهد تفکر انقلابی و اقدام و عمل انقلابی، مصوبه انقلابی ،موضع گیری انقلابی در تعارض با مصلحت نظام نیست بلکه عین مصلحت نظام است.

 

امام جمعه بخش آسمینون منوجان: تحریم‌های جدید نشان از زیاده‌خواهی آمریکا و غربی‌ها است/جایزه صلح نوبل سکویى براى جنایتکاران است

 

حجت‌الاسلام رضا احمدی‌نیک امام جمعه بخش آسمینون منوجان  ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با محکومیت اقدامات وحشیانه دولت میانمار گفت: جایزه صلح نوبل سکویى براى جنایتکاران است.

وی در ادامه  افزود: فاجعه کشتار مسلمانان میانمار که حقیقتاً جزو حوادث کم‌نظیر تاریخ و بلاشک مورد حمایت استکبار جهانی و با همدستی برخی کشورهای مدعی منطقه است، به ‌دنبال گرفتن انتقام از اسلام عزیز و مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع است.

امام جمعه آسمینون خاطرنشان کرد: نکته تاسف‌بار موضوع این است که در مقابل چشمان مدعیان دروغین حقوق بشر این جنایات صورت می‌گیرد، اما آنان سکوتی مرگبار انتخاب کرده‌اند و هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.

احمدی‌نیک چاره فاجعه میانمار را در گام نخست ورود عملی تمام دولت‌های مسلمان دانست و ادامه داد: در گام دوم جمهوری اسلامی ایران مثل همیشه علنی و صریح حرف خود را در مقابل ظلم بزند و از ظرفیت‌های دیپلماسی برای رفع این فاجعه برای کمک به مسلمانان مظلوم میانمار بهره گیرد.

وی با گرامیداشت ۲۴ ذی‌الحجه روز مباهله بیان داشت: همان‌طور که عید غدیر، عید اکبر و افضل اعیاد است، روز مباهله هم عید بزرگ و بافضیلت حضرت علی (ع) است، چرا که خداوند در آیه مباهله از حضرت علی (ع) به نفس پیامبر اکرم (ص) تعبیر کرده است.

احمدی‌نیک با اشاره به در پیش بودن سال تحصیلی جدید عنوان کرد: انتظار می‌رود که مسؤولان آموزش و پرورش ارتقای کیفیت آموزشی را به ‌صورت جدی پیگیری کنند و برای رفع مشکلات مدارس، اقدام عملی داشته باشند.

امام جمعه آسمینون با اشاره به نقض مکرر برجام از سوی دولت آمریکا خاطرنشان کرد: تحریم‌های جدید از جمله ممنوعیت فروش هواپیما به ایران، نقض صریح برجام است و این نشان از زیاده‌خواهی آمریکا و غربی‌ها است، علیرغم اینکه آژانس بارها پایبندی ایران را به برجام تایید کرده است.

امام جمعه منوجان:کشتار مردم مظلوم میانمار ادامه ظلم ظالمان دنیا است/جشن عاطفه جشن مهرورزی، مهربانی و نیکوکاری است

حجت‌الاسلام امین رضوانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  شهرستان منوجان با بیان اینکه بهترین راه و توشه برای رسیدن به خدا پیمایدن راه تقوای الهی است، گفت: با تأسف پای ما در مسائل دینی لنگ است و تنها چیزی که ما را در این مسیر یاری می‌کند، تقوای الهی است.

خطیب جمعه منوجان با اشاره به فرارسیدن هفته نیکوکاری و جشن عاطفه‌ها و اینکه در فرهنگ اسلام نیکوکاری جود دارد، بیان کرد: جشن عاطفه جشن مهرورزی، مهربانی و نیکوکاری است، امروز بسیاری از خانواده‌ها در تکاپوی تهیه وسایل مدرسه برای فرزندانشان و ورود آن‌ها به سال تحصیلی جدید هستند که وظیفه ماست برای مهرورزی و کمک به نیازمندان بدون منت تلاش کنیم و فرهنگ اسلامی را به نمایش بگذاریم.

رضوانی با اشاره به ۲۵ ذی‌الحجه روز خانوداه، افزود: امروزه چشم بشریت به سوی اسلام و مسلمانان است، لذا مسلمانانی که ایمان دارند هرگز از مسائل خانواده حتی روحی و روانی غافل نمی‌شوند.

خطیب جمعه منوجان فضاهای مجازی و گوشی‌های هوشمند را بلای جان خانواده‌ها خواند و ابراز داشت: توصیه بزرگان دین به خانواده‌ها محبت و مهرورزی است که با تأسف این مهرورزی با وجود فضاهای مجازی و گوشی‌های هوشمند به‌ تدریج در حال از بین رفتن است و از شوخی‌های بین اعضای خانواده دیگر خبری نیست.

رضوانی با بیان اینکه مسؤولان باید جوانان را دریابند، گفت: بسیاری از جوانان به دلیل عدم کار و معیشت از ازدواج سر باز می‌زنند و این وظیفه مسؤولان است که با برنامه‌ریزی و مشارکت و از طریق تشکیل بنگاه‌های اقتصادی کوچک جوانان را به تشکیل خانه و خانواده تشویق کنند.

وی با اشاره به ۲۵ شهریور تاریخ اشغال بیروت توسط صهیونیست‌ها در سال ۶۱ اظهار کرد: در این واقعه آنان وحشیانه‌ترین رفتار را با بشریت داشتند و اینکه بیش از ۶۰ سال از حیات نامشروع این رژیم ضداسلامی و آزار شهروندان فلسطینی می‌گذرد.

رضوانی با محکومیت قتل و عام مردم میانمار تصریح کرد: این کشتارها ادامه همان ظلمی است که ظالمان دنیا برای خودکامگی خود انجام می‌دهند و کشتار مردم میانمار به‌صورت نسل‌کشی، اینگونه جنایات کار ابرقدرت‌ها است.

امام جمعه منوجان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند جنایت‌های میانمار سیاسی است نه مذهبی و ملت مسلمان باید فریاد و اقدام نظامی کند ما یک میلیارد مسلمان هستیم چرا باید اجازه دهیم ملتی مظلوم و مسلمان اینگونه قتل عام شوند.

رضوانی رسیدن مسلمانان به مرز قدرت‌های جهانی را یکی از ملزومات دانست و خاطرنشان کرد: در این دنیا اگر قدرتمند نباشیم زیر دست و پای ابر قدرت‌ها له می‌شویم و آن‌ها مایل نیستند، غیر از خودشان کشوری به قدرت برسد.

امام جمعه بم:آقای رئیس جمهور تاکنون چند جلسه شورای عالی فضای مجازی تشکیل شده است؟/ فضای مجازی عامل فروپاشی چندین خانواده در شهرستان بم است

 حجت الاسلام دانشی امام جمعه بم در خطبه‌های نماز عبادی، سیاسی جمعه این شهر با اشاره به ایام پیش روی محرم اظهار داشت: در آستانه حلول ماه محرم هستیم و ان شاالله خداوند به حق امام حسین لطفش را بیش از گذشته شامل حال ما کند تا این ماه را درک کنیم و به بهترین وجه از آن استفاده کنیم.

وی گفت: در خصوص پخش نذورات در محرم فرمانده نیروی انتظامی تذکراتی دادند که باید توجه داشته باشیم تا فرصتی برای سواستفاده دشمنان فراهم نکنیم و زمینه آلوده کردن نذورات بوجود نیاید.

امام جمعه بم با بیان اینکه موکب اربعین شهرستان بم در سال گذشته بخوبی خدمت رسانی کرده است، بیان داشت: امسال با استفاده از تجربه‌ سال گذشته به یاری خدا بهتر از گذشته انجام وظیفه خواهیم کرد ‌لذا همه عزیزان به ستاد این‌ موکب در محل دفتر امام جمعه نذورات خود را تقدیم کنند.

خطیب جمعه بم با اشاره به کشتار مسلمانان میانمار ابراز داشت: به فرموده مقام معظم رهبری، شایسته است فراتر از این محکوم کردن های ظاهری کشورهای اسلامی اقداماتی صورت گیرد و به این حد اکتفا نشود و از طریق ارتباطات سیاسی وظیفه اسلامی و انسانی خود را انجام دهند چراکه به فرمایش ایشان جمهوری اسلامی باید این اقتدار را حفظ کند و علیه ظلم صریحا حرف خود را بزند.

حجت الاسلام دانشی با اشاره ورود حجاج ایرانی بیت الله الحرام خاطرنشان کرد: با درایت مقام معظم رهبری و دولتمردان حج بدون مشکل خاصی برگزار شد و به این عزیزان خیر مقدم می گوییم اما اینکه امسال حکام آل سعود رفتارشان را آنگونه که باید انجام دادند به این معنی نیست که از خوی وحشی‌گری و گرگ صفت خود عقب نشینی کرده اند بلکه این نوع رفتار بخاطر قاطعیت مقام معظم رهبری در پی حادثه منا و هشدار ایشان به حکام خائن آل سعود بوده است چراکه چهره واقعی آل سعود، شهادت و سربریده شدن امثال شهید حججی و جنایت ها علیه مردم یمن و سایر مناطق مسلمان جهان است.

امام جمعه بم گفت: شورای اداری در منطقه سید طاهر‌الدین‌ برای برطرف کردن مشکلات این منطقه برگزار شد که از نماینده محترم و فرماندار و سایر مسئولین شهرستان جای تشکر‌ دارد اما توقعمان تحقق گامهای اساسی و‌ عملی برای حل مشکلات مردم این منطقه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بم با اشاره به روز خانواده بیان داشت: محبوبترین بنا و کانونی‌ که‌ در پیشگاه خداوند شکل گرفته است خانواده است و مبغوضترین حلال فروپاشی آن است که خداوند از آن نفرت دارد و عرش خداوند را به لرزه در می‌آورد اما متاسفانه سن ازدواج بالا رفته است و بالعکس آمار طلاق در کشور و دیارمان افزایش پیدا کرده، اشکال کار کجا است؟ آیا نباید همه ما‌ و دولتمردانمان بخود بیاییم و بگوییم ما را چه شده است؟

وی افزود: هر قدر از مبانی و ارزش های اسلامی فاصله می‌گیریم و سبک زندگیمان از سبک اهل بیتی که به ما سفارش شده است فاصله می‌گیرد این مشکلات برای ما‌ بیشتر‌ بوجود می آید لذا ضعف بنیه های اعتقادی متاسفانه از عوامل اصلی طلاق و از عوامل اصلی کاهش آمار ازدواج و افزایش سن ازدواج است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بم گفت: ضعف بنیه های اعتقادی موجب شده ‌است که بی بند و باری‌ های اخلاقی بوجود آید و بجای اینکه برخی از دختران و پسران جامعه بدنبال یافتن شریک زندگی خود در کانون گرم خانواده باشند، در کوچه و بازار و در فضاهای مجازی دنبال یار خودشان می‌گردند که در این خصوص نهادهای فرهنگی باید پاسخگو باشند و بگویند چکار کردند؟ دولتمردان فارغ از همه مسایل سیاسی و سلیقه های جناحی بین خودشان و خدای خودشان پاسخ دهند که چه کار کردند؟

حجت الاسلام دانشی تصریح کرد: آیا دولتمردان ما‌ طی این سالها یک هزارم آنهمه وقتی که برای برجام گذاشتند را برای تحکیم بنیان خانواده ها گذاشتند و این را در عمل و‌ نه در شعار پاسخ دهند که متاسفانه در برخی موارد همان شعار را هم ندادند و حرف هایی زدند و اقداماتی کردند که نه تنها در جهت تحکیم خانواده کمک نکرد بلکه در جهت سست نمودن آن هم تلاش کرد.

امام جمعه بم با اشاره به نقش فضای مجازی در افزایش آمار طلاق در شهرستان بم گفت: شورای عالی فضای مجازی کشور به ریاست مقام محترم ریاست جمهور است و ایشان به مردم گزارش بدهند که تاکنون چند جلسه این شورا را برگزار کرده اند و چند جلسه خودشان شرکت کرده اند و چقدر برای شما فضای مجازی مهم بوده و مهم است در حالیکه در ایام انتخابات شعار داده می شد که طرف مقابل می خواهد فضای مجازی را ببندند و ما هستیم که نگذاشتیم اما آیا شما چقدر کمک کردید و چقدر خواستید و تلاش کردید آسیب های فضای مجازی را که بنیان خانواده را متأسفانه مورد تعرض قرار داده است، از میان بردارید، یا خبر نداریدکه جای بسی تأسف استو یا خبر دارید که باید بگویید چه کار کرده‌اید.

وی افزود: من در حد خودم در محدوده شهرستان دارالصابرین بم که برخی از پرونده‌های طلاق به دفتر امام جمعه فرستاده می‌شود در جریان تأثیر مخرب فضای مجازی بر بنیان خانواده‌ها هستم اما نمی‌خواهم بگویم هر کس که تلفن هوشمند در دست داشت و از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کرد الزاماً همه و همهدر حال استفاده‌های نادرست هستند چرا که این طور نیست و مقام معظم رهبری فرمودند این فضا دارای مضرات فراوان و فواید زیاد است اما دولتمردان پاسخ‌گو باشند و بگویند بیشترین استفاده از فضای مجازی مثبت است یا استفاده منفی است و اگر استفاده منفی است، شما بگویید چه کار کرده‌اید؟ این یک حرف سیاسی در ایام انتخابات نیست که بخواهیم رأی یک گروه را کم کنیم و رای گروه دیگر را اضافه کنیم.

امام جمعه بم ضمن ابراز تأسف گفت: در حد اطلاعات خودم مطلع شدم که متأسفانه چندین خانواده در این شهرستان به واسطه فضای مجازی از هم پاشیده شد و چندین خانواده نیز متأسفانه به همین دلیل در حال فروپاشی است، هر چند که همه تقصیرها را بر گردن دولتمردان می‌اندازیم اما به هر حال آن‌ها کوتاهی‌های خود را کرده‌اند و توجیهات غیر مسئولانه در قبال فضای مجازی داشته‌اند و خوشحال هستند که در دورافتاده‌ترین روستاهای کشور پهنای باند اینترنت را زیاد کردند فلذا مسئولان ما یا نمی‌دانند و یا می‌دانند و آن کار شایسته و انقلابی را انجام نمی‌دهند که در پیشگاه خداوند مسئولیت دارند.

وی گفت: انتظار می‌رود نمایندگان مجلس نیز وظایف خود را در مقابل این مروجین اباحه‌گری انجام دهند.

حجت الاسلام دانشی با اشاره به روز مباهله اظهار داشت: مسیحیان نجران گفتند ما خودمان دین داریم، دعوت به اسلام چیست، و استدلالات رسوال الله را نپذیرفتند و گفتند ما باهم مباهله می کنیم و زمانی که وقت مباهله فرا رسید قرار بر این شد که هر گروه بستگان و خانواده خود را بیاورند، سران هیئتی نمیاندگی منطقه نجران با یکدیگر گفتگو می‌کردند و می گفتند که ببینید حضرت محمد ص چگونه وارد عرصه مباهله می شود، اگر با شکوه مادی وارد شد اعتماد به ادعای او نیست اما اگر به وضعی ساده وارد شد باید فکر دیگری کرد که در ادامه مشاهده کردند رسول اسلام در حالی با گام های استوار در حرکت است که دست آقایی را گرفته و پیشاپیش ایشان دو نوجوان حرکت میکنند و پشت سر ایشان هم بانویی به این عرصه وارد می‌شود.

وی گفت: موضوع مباهله به این معنی است که ما می توانیم با نامسلمانان مباهله کنیم و در حقانیت این اعتقادات هیچ شک ‌و تردیدی نداریم پس یک شیعه و غیر شیعه می توانند با هم مباهله کنند همچنان که یکی از اساتید برجسته کشورمان این کار را انجام دادند که بخاطر ملاحظات خاص خودش رسانه ای نشد اما در فضای مجازی مباهله استاد رائفی پور وجود دارد که در اثر این مباهله خانمی از غیر‌ شیعه سکته می کند و فلج می شود که خانواده وی پس از کش و قوس یافتن این ماجرا مسلمان می شوند اما التماس می کنند اسامی ما ‌مخفی بماند چراکه جانمان در خطر است لذا واقعه‌مباهله دلیلی بر حقانیت دین مبین اسلام و مذهب تشیع است.

 

امام جمعه راور:دشمن با تمام نیرو به جنگ با بنیان خانواده اسلامی برخاسته است

 

حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی در خطبه های این هفته نماز جمعه راور در باب تقوا به روایتی از حضرت علی(ع) اشاره کرد و گفت:ایشان همیشه به بازار می رفتند و به بازاری ها تاکید می کردند باتقوا باشید و از قسم و سوگند در معاملات بپرهیزید، هرچند قسم خوردن به کار و حساب شما رونق می دهد ولی برکت را از کار شما می برد.

امام جمعه راور در ادامه به سالروز نزول سوره انسان که در شان اهل بیت(ع) است و این روز در ایران اسلامی بعنوان روز خانواده نامگذاری شده است اشاره کرد و گفت: خانواده با تمام ابعاد گوناگونی که دارد یکی از موضوعات مهم جامعه اسلامی است و به شدت مورد هجمه دشمن قرار گرفته است.
تویسرکانی بیان کرد: خانواده سالم زمینه ساز یک جامعه سالم است و دشمن با تمام نیرو به جنگ با بنیان خانواده اسلامی برخاسته است.
وی افزود: دشمن از 3 راه وارد شده و خانواده مسلمان و شیعه را هدف قرار داده است که یکی از این راه ها نسل کشی و قتل عام و فجایع ای است که در سرزمین های اسلامی اتفاق افتاده که جزو هولناک ترین جنایت ها علیه مسلمانان است و در این رابطه به جنایات اردوگاه صبرا و شتیلا که زنده زنده مردم مسلمان را پوست کردند و چشم های آنها را بیرون کشیدند اشاره کرد و گفت: با این هدف که این مسلمانان را از ریشه نابود کنند چنین جنایاتی را انجام دادند.
امام جمعه راور ادامه داد: امروز ببینید در میانمار با جمعیت 8 میلیونی چه حوادث هولناکی دارد اتفاق می افتد و چگونه دارند جنایت می کنند تا ریشه اسلام را در این کشور بخشکانند، آدم از این جنایت ها شرمش می آید در حالی که به مسببان آن جایزه نوبل می دهند.
وی راه دیگرهدف قرار دادن خانواده اسلامی را شیوه مرموزانه ای که در مواد غذایی و دارو دارد اتفاق می افتد عنوان کرد و گفت: دشمن از راه تغذیه ما هم وارد شده و نسل ما را هدف قرار داده آنهم با مواد غذایی که کوتاهی عمر را به دنبال دارد.
امام جمعه راور افزود: راه دیگر، جنگ نرم دشمن است که سبک زندگی غربی را دارند به ما تحمیل می کنند و می خواهند ما را از هویت دینی و اسلامی و اعتقادی خود خارج کنند.
تویسرکانی خاطر نشان کرد: ما به دنبال یک جامعه اسلامی و کشور مترقی در ابعاد معنوی و مادی هستیم و یکی از ارکان اصلی آن خانواده سالم است.

وی در ادامه چند ویژگی خانواده خوب را از جمله زن و شوهر نسبت هم مهربان باشند، باوفا و صمیمی باشند، به یکدیگر محبت وعشق بورزند و همچنین به وظایف والدین نسبت به فرزندان از جمله احساس مسئولیت نسبت به فرزندان، فرزند را از نظر مادی و معنوی سالم بزرگ کنند، چیزهای خوب به بچه ها یاد دهند و صفات خوبی را به آنها تزریق کنند، اشاره کرد.

 
 
استان یزد
 
 
به گزارش یزد رسا، بیان اهمیت روز مباهله، تاسف بار بودن سکوت مجامع بین المللی مدعی حقوق بشر و کشورهای اسلامی در برابر جنایات میانمار، ضرورت اقدام قاطعانه در مقابله با کشتار مسلمانان در میانمار و در نظر گرفتن معیار انقلابی بودن در فکر و عمل برای انتخاب مسئولان و استانداران از مهم‌ترین محورهای خطبه‌های نماز جمعه شهرستان‌های یزد بود.

امام جمعه موقت یزد: حسینیه ایران به مسئولینی با فکر و عمل انقلابی نیاز دارد/ سکوت مجامع بین‌المللی در برابر جنایات میانمار تأسف‌بار است

حجت‌الاسلام و المسلمین سید جواد آیت‌اللهی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به جایگاه و عظمت روز 24 ذی‌الحجه در تاریخ مسلمین، به‌عنوان روز مباهله بیان داشت: این روز روزی است که فضائل اهل‌بیت علیهم‌السلام بر همگان شناسانده می‌شود.

امام‌جمعه موقت یزد با تأکید به جایگاه و اهمیت مباهله در تاریخ اسلام و تشیّع تصریح کرد: اگر مکتب ما چیزی جز آیه مباهله نداشت، همین یک آیه برای اثبات حقانیت شیعه کفایت می‌کرد.

وی بیان اینکه در چنین روزی بود که آیه تطهیر در وصف فضائل اهل‌بیت و آیه ولایت پیرامون جایگاه و مقام والای امیرالمونین علی (ع) نازل شد افزود: شأن نزول این آیات هم در منابع شیعه و هم در بیش از 30 کاتب روایی اهل سنت آورده شده است.

حجت‌الاسلام آیت‌اللهی در ادامه ضمن قدردانی از گروه‌های مردمی و مذهبی استان که در این مدت برنامه‌های متعددی را در راستای گرامیداشت عید بزرگ غدیر و شناساندن جایگاه ولایت و امامت به مردم برگزار کردند خاطرنشان کرد: شکرگزاری نعمت ولایت ائمه اطهار همواره باید موردتوجه دوستداران و پیروان اهل‌بیت باشد.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود به جنایات وحشیانه دولت و بودائیان میانمار علیه مسلمانان این کشور اشاره کرد و اظهار داشت: سکوت مجامع بین‌المللی مدعی حقوق بشر و عدم اقدام و واکنش قاطعانه کشورهای اسلامی در برابر این جنایاتی که در تاریخ بی‌سابقه است، جای تأسف دارد و نشان از عدم استقلال و کذب بودن ادعاهای این مجامع و دولت‌ها و نفوذ استکبار در آن‌هاست.

امام‌جمعه موقت یزد با تأکید بر لزوم همبستگی و اتحاد مسلمین جهان در برابر ظالمان و جنایتکاران افزود: در این راستا دولت جمهوری اسلامی مسئولیت ویژه و خطیری دارد که باید به‌درستی و به‌موقع به آن عمل کند و قاطعانه در برابر مستکبرین واکنش نشان دهد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی باید علیه ظلم در هر نقطه از جهان صریح و شجاع اعلام موضع کند اذعان داشت: ظلم‌ستیزی از اصول اصلی مکتب ماست و این مهم درسی است که از مکتب عاشورا آموختیم.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد در ادامه به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و بابیان اینکه انقلابی فکر کردن، انقلابی عمل کردن و حاکمیت تفکرات امام راحل عظیم‌الشأن و اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی بر تصمیمات اعضای مجمع از موارد مورد تأکید رهبر انقلاب به اعضای مجمع بود، تصریح کرد: مخاطب این توصیه‌ها تمام مسئولین نظام هستند و همه مدیران در هر جایگاهی باید فکر و عملی انقلابی داشته باشند و اصول انقلاب اسلامی بر تصمیمات آن‌ها حاکم باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین آیت‌اللهی بابیان اینکه دولت در انتخاب مسئولین و مدیران باید به ویژگی انقلابی بودن و کارآمدی آن‌ها توجه ویژه داشته باشد تصریح کرد: یزد به‌عنوان حسینیه ایران به مسئولینی بافکر و عمل انقلابی نیاز دارد و مسئولین استانی نباید افرادی باشند که منافع حزبی و جناحی خود را به منافع مردم استان ترجیح دهند و از کارآمدی لازم برخوردار نباشند.

وی با اشاره به توصیه‌های امام علی (ع) به مالک اشتر در خصوص انتخاب مدیران و مسئولین مبنی بر لزوم خودداری از خودرأی بودن در انتصاب مسئولین و عدم تصمیم‌گیری از روی هوای نفس افزود: در انتخاب مسئولین باید به نظر عموم مردم و علما و دلسوزان استان توجه شود و دولت باید در این خصوص با بزرگان و نماینده ولی‌فقیه در استان مشورت کند؛ نه اینکه تنها نظر طیف و جریان خاصی را ملاک قرار دهد.

خطیب این هفته نماز جمعه یزد در پایان بابیان اینکه کسی که مسئولیتی را قبول کرد باید خود را خدمتگزار همه مردم بداند افزود: مسئولین باید باروحیه جهادی و انقلابی و بدون تعصبات حزبی و گروهی در راستای حل مشکلات مردم و کشور تلاش کنند.

*************************************************************

امام جمعه ابرکوه: دولتمردان قاطعانه با فجایع پاکسازی قومی در میانمار برخورد کنند

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه امروز ضمن گرامیداشت روز مباهله اظهار کرد: مباهله یکی از ایام پرافتخار مسلمانان به ویژه پیروان مکتب ولایت است.

حجت الاسلام حسینی، با اشاره به برنامه پیاده روی که جهت بیان راهکار مبارزه با هپاتید و بیماری دیابت در ابرکوه برگزار شده بود، افزود: همه ما در قبال مصالح جامعه مسئول هستیم و نباید کاری کنیم، که در جامعه منکر و کارهای خلاف شئونات دینی ترویج شود، مخصوصاً در شهرستان ابرکوه که دارالمؤمنین استان است.

وی از همه مسئولین و مدیرانی که توصیه های صیانت بخش وی در جلسات درس اخلاق مدیران را عملی می کنند، تشکر و تأکید کرد: امّا مسئولان هوشیار باشند که گاهی شیاطین زیر آبی می زنند. اولاً قحط الرجّال نیست که زن برای برنامه های مذکور دعوت شود و برای عموم آموزش می دهد.

حسینی تصریح کرد: ثانیاً باید برنامه های کارشناس کنترل شود تا با حرکات سخیف به عواطف مذهبی این مردم پاک آسیب نرساند. چرا تأکید برآمدن کارشناس مرد نکردید.

امام جمعه ابرکوه عنوان کرد: متأسفانه در جهان اسلام شاهد تداوم جنایت ارتش میانمار و عوامل امریکا و اسرائیل علیه مسلمانان هستیم. قتل عام بیش از چهار هزار مسلمان میانماری و سکوت مرگبار مجامع حقوق بشری، عواطف مسلمانان را در جهان جریحه دار کرده است.

حسینی اذعان کرد: به رغم محکومیت ملت های جهان، سازمان های بین المللی که آلت دست امریکا و اسرائیل هستند و این جنایت را از اهداف خود می دانند، عملاٌ با این قتل عام فجیع و آوارگی صدها هزار روهینگیایی و پاکسازی قومی در میانمار همراهی می کنند.

این مقام مسئول از دولتمردان خواست تا قاطعانه تر با این فجایع برخورد کنند و از مسلمانان مظلوم حمایت کنند.

وی ضمن آرزوی توفیق برای مجموعه شورای جدید شهر، گفت: امیدوارم با تفاهم جمعی در انتخاب شهردار کسی را گزینه کنند که توانمند، کاردان، باسابقه و با مدیریت قوی در مدیریت شهری باشد و بتواند از راه های مقدور و قانونی برای شهر جذب اعتبار کند و چهره  شهر را تحولی مطلوب بخشد.

*************************************************************

خطیب نماز جمعه هرات:  انقلابی بودن در فکر و عمل، معیار اصلی انتخاب استانداران

خطیب نماز جمعه هرات در خطبه های این هفته خود، ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا الهی به آیه 18 سوره حشر اشاره و اظهار داشت:خداوند در این آیه می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید،از خدا پروا کنید و هر کسی باید (به دیده دل) بنگرد چه چیزی برای فردا (ی خویش) پیش فرستاده و از خدا پروا کنید،که خدا از آنچه می کنید آگاه است.

حجت الاسلام محمد علی جعفری ضمن تبریک روز مباهله گفت: مباهله دلالت بر حقانیت پیامبر و سند عظمت اهل بیت (ع) است.

جعفری با اشاره به اهمیت  روز مباهله افزود: روز مباهله در حقیقت تکمیل‌کننده عید غدیر است.

امام جمعه هرات در ادامه به روز 25 ذی‌الحجه به‌عنوان روز نزول سوره«هل‌اتی»و روز خانواده اشاره و خاطر نشان کرد:خانواده های ایرانی باید سبک زندگی امام علی (ع) و حضرت فاطمه را الگو خود قرار داده و در راستای یک جامعه اسلامی گام بردارند.

خطیب نماز جمعه هرات با اشاره به کشتار مسلمانان در میانمار و سکوت سازمان های بین المللی در برابر این فاجعه، اظهار داشت: این اتفاقات با هدف قتل عام و اجبار مسلمانان میانمار به مهاجرت از این کشور است.

جعفری در ادامه با اشاره به شروع فعالیت دولت دوازدهم به انتخاب مدیران و استانداران اشاره و افزود: وزیر کشور باید در انتخاب استاندار ملاک انقلابی بودن در فکر و عمل را معیار اصلی خود قرار دهد.

وی گفت: افرادی که برای پست های مدیریت انتخاب می شوند باید چند معیار را از جمله داشتن روحیه جهادی، سوابق درخشان، ولایتمداروولایت محور، درد آشنایی مردم و با تجربه  و کاردان داشته باشند.

حجت الاسلام جعفری در پایان خاطر نشان کرد: زمزمه های از تغییر استاندار یزد به گوش می رسد که امیدواریم فردی که انتخاب می شود دارای معیارهای گفته شده باشد و حتما مسئولین به این نکته واقف باشند که انتخاب فرد مورد نظر مورد تایید و رضایت نماینده ولی فقیه آیت الله ناصری در استان قرار گیرد.

*************************************************************

امام جمعه موقت میبد: جامعه جهانی نسبت به نسل‌کشی مسلمانان مظلوم میانمار سکوت نکند

امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به روز مباهله بیان داشت:  مباهله یعنی رو در روی هم قرار گرفتن و علیه هم نفرین کردن، پیامبر(ص) پیشنهاد مباهله به عده ای از دشمنان دادند، تا هرکس بر حق نیست، مجازات شود، آن ها نیز قبول کردند، زمانی که در مقابل هم قرار گرفتند، اما زمانی که دیدند، پیامبر(ص) بدون اصحاب و تجملات وارد محل مباهله شدند، ترسیدند و مصالحه کردند، بسیاری از آن ها ایمان آوردند. امروز روز جلالت مقام اهل بیت است و مباهله روز تجلی جلالت و مقام ولایت امیرالمومین علی (ع) است و امروز روز بزرگی است.

حجت الاسلام محمد اعرافی جشن عاطفه ها فرصتی مناسب برای کمک قشر آسیب پذیر جامعه دانست و گقت: جشن عاطفه ها زمانی مناسب برای کم و برطرف کردن نیازهای دانش آموزان و خانواده های نیازمند و محروم جامعه بوده که این امر خیر و خداپسندانه، ذخیره ای برای قیامت و موجب خشنودی پروردگار است.

خطیب جمعه موقت میبد در خصوص قتل و عام مسلمانان مظلوم روهینگیا و سکوت مدعیان حقوق بشر اظهار کرد: مدعیان حقوق بشر آمریکایی برای تامین منافع خودشان در برابر نسل‌کشی مسلمانان سکوت کردند، جامعه جهانی خصوصا مسلمانان باید اعتراض گسترده خودشان را به این جنایت نشان دهند. 

وی با تاکید بر اینکه جنایات تروریستی و افراطی مورد تائید اسلام نیست، گفت: سکوت سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشر در برابر فجایع انسانی تعجب‌آور است. کسانی که این فجایع انسانی را می‌بینند و در مقابل آن سکوت و بی‌تفاوتی را در پیش گرفته اند نشان می‌دهد که آنها بویی از انسانیت نبرده اند.

حجت الاسلام محمد اعرافی با اشاره به روز خانواده اذعان داشت: امروز نهاد خانواده مورد هدف و هجوم استکبار و بدخواهان است. خانواده خوب یعنی خانواده ای که در آن زن و شوهر نسبت به هم احترام بگذارند و باهم مهربان، باوفا، صمیمی باشند و نسبت به فرزندانشان احساس مسئولیت کرده و برای امور مادی و معنوی آنها اهمیت قائل شوند و در این راه تلاش کنند تا افرادی سالم وبا انگیزه به جامعه تحویل دهند. اگر خانواده درست شود جامعه و اجتماع نیز درست می شود.

وی در پایان ضمن اشاره به 28 شهریور سالروز رحلت مرحوم آیت الله اعرافی (ره) و گرامی داشتن یاد و خاطره ایشان اذعان داشت: مرحوم آیت الله حاج شیخ محمدابراهیم اعرافی از روحانیون مبارز دوره انقلاب بود که مردم را بر علیه رژیم دژخیم شاهنشاهی هدایت می کرد و نقش مهمی در منطقه و در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

 

استان هرمزگان

 

 

به گزارش  هرمز؛ ائمه جمعه استان هرمزگان با اشاره به نسل کشی و قتل عام مسلمانان در میانمار اظهار کردند: دشمنان اسلام از وحدت امت اسلامی می ترسند چون در صورت اتحاد اسلامی نمی توانند به مقاصد و اهداف پلید خود دست پیدا کنند بنابراین به نسل کشی مسلمانان در میانمار اقدام کردند.

 

استکبار تمام توان خود را برای نابودی نظام جمهوری اسلامی  بکار گرفته است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه نماز جمعه سنگر دفاع از شیعه و اسلام است؛ گفت: نماز جمعه محل سیاسی و عبادی در جمهوری اسلامی است و خطبه های نماز جمعه از هجوم بی وقفه دشمن جلوگیری می کند و حضور در نماز جمعه پاسخی به این هجمه ها است.

امام جمعه بنندرعباس  با بیان اینکه مسلمانان روهینگیا در میان مارهای خونی قرار گرفته اند؛ اظهار کرد: اغلب مردم میانمار بودائی هستند که برخلاف چهره ای که در جهان به عنوان افرادی مهربان نشان داده می شوند ولی با برخوردی که با مسلمانان میانمار کردند، وحشت گری آنها به تمام جهان اثبات شده است.

وی تاکید کرد: بودایی ها از اسلام می ترسند و با وجود گسترش اسلام در جهان خشم خود را از اسلام بر سر مسلمانان روهینگیا خالی می کنند.

خطیب نماز جمعه بندرعباس ضمن محکوم کردن جنایت میانمار بیان کرد: مجامع بین المللی ابزار کار آمریکا است و این سازمان مستقلی نیست بلکه بازیچه دست صهیونیزم و آمریکاست.

نعیم آبادی با تاکید بر اینکه غدیر روز انسانیت و بشریت برای جهانیان است، یادآور شد: در استان برنامه متنوعی در این روز برگزار شد که مایه بسی امید در ارائه فرهنگ غدیری در استان است ونیز در روستای کرمون 110 زوج با تمام تجهیزات زندگی، مراسم ازدواجشان را جشن گرفتند.

وی با اشاره به پایبندی مسئولان به وعده هایی که می دهند؛ عنوان کرد: اگر مسئولان توانایی کاری را ندارند به مردم قول ندهند تا اینکه بین عموم به عنوان فردی بد قول شناخته نشوند.

خطیب نماز جمعه بندرعباس گفت: استکبار جهانی تمام زور و توان خود را برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی گذاشته است ولی با وجود خون شهداء و رهبری فرزانه به هیچ نتیجه ای نرسیده که این از برکات جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه تقیه حکم عقل و حکم شرع است که اختصاص به شیعه ندارد؛ خاطرنشان کرد: شیعه چون همیشه در فشار دشمنان بودند تقیه آن همواره آشکار بوده است لذا اگر تقیه در شیعه نبود در حال حاضر آثاری از شیعه دیده نمی شد.

 

جامعه انسانی نباید در مقابل کشتار مردم مسلمان میانمار سکوت کند

حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمامی شئون زندگی و با اشاره به سالروز اشغال بیروت توسط ررزیم غاصب اسرائیل، جنایت های صهیونیست در صبرا و شتیلا را محکوم و اظهار کرد: در تاریخ هر زمان ظالمان قصد انجام جنایتی را داشتند ابتدا جامعه انسانی را مورد آزمون قرار دادند و سپس اقدام به جنایت کردند.

وی افزود: 60 سال است که جامعه انسانی در مقابل جنایت های ظالمان که هر روز حادثه ای مصیبت بار می آفریند در خوابی عمیق فرو رفته؛ تنها نظاره گر است و از خود حرکتی نشان نمی دهد.

خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه در دنیای امروز جنایت کاران به نام حقوق بشر و جایزه صلح نوبل هر جنایتی را در جامعه انسانی رقم می زنند افزود: در طول تاریخ به ویژه در حادثه کربلا نمونه بارز این ظلم وجنایت را به وضوح می توان دید.

وی ادامه داد: در تاریخ هم ابتدا افرادی به غیر از اهل بیت را سربریده و سرها را بر نیزه شهر به شهر چرخاندند و زمانی که از سکوت مردم در مقابل جنایت خویش مطمئن شدند کسی جرآت اعتراض ندارد و اهل بیت پیامبر را سربریده و سرها را بر سر نیزه شهر به شهر چرخاندند.

امام جمعه کیش با تاکید بر اینکه رژیم جعلی اسرائیل نیز 60 سال است که در جامعه انسانی جنایت می کند، گفت: تمامی مجامع و مدافعان حقوق بشر و کسانی که شعار دفاع از حقوق بشر را سر میدهند سکوت اختیار کرده و نتیجه آن امروز تبدیل به قتل عام مردم بیگناه و مسلمان میانمار است.

وی جنایت های رژیم جعلی اسرائیل در صبرا و شتیلا را نمونه ای از کشتار وحشیانه اسرائیل دانست که حتی به بیماران بیماررستان ها رحم نکرده و آن ها را در گودال ها به روی هم تلمبار کرده پس از تیرباران زنده و مرده آن ها را زنده به گور کردند.

خطیب جمعه کیش تاکید کرد: زمانی که جامعه انسانی به ویژه مسلمانان در مقابل چنین جنایت هایی سکوت کرده و حتی برخی شیوخ و روسای کشورهای مسلمان به صورت پنهانی دست اتحاد با اسرائیل غاصب داده و از آن حمایت می کنند چه باید کرد؟

وی با بیان اینکه مجامع بین الملی در مقابل جنایت های اسرائیل همواره سکوت اختیار کرده اند ادامه داد: هر زمان هم اعلامیه ای از سوی سازمان ملل صادر شد باحق وتو ظالمانه آمریکا مواجه شد.

امام جمعه کیش تصریح کرد: زمانی که ظالمان جامعه انسانی را اینگونه امتحان کردند به جایی رسیدیم که امروز 400 هزار نفر از مردم میانمار آواره شده و برخی زنده زنده در آتش سوزانده شدند و خانه هایشان به آتش کشیده شد.

وی افزود: در این جنایت ارتش که باید حامی مردم باشد در رآس جنایتکاران قرار گرفته و همچنان این قتل عام و نسل کشی در میانمار ادامه دارد و کوچکترین اعتراض و اطلاعیه ای از سوی مجامع مدافع حقوق بشر صادر نشده است.

علیدادی تاکید کرد: با وجود چنین جنایت های بی رحمانه ای در معلوم است که جامعه انسانی دچار چه مشکلاتی خواهد شد.

وی ادامه داد: امروزدر مقابل این همه ظلم و جنایت تنها می توان شکایت به سوی خداوند برد و درخواست کرد تا با ظهور منجی عالم بشریت عدالت بر جهان سایه گسترده و جهان پر از عدل و داد شود.

خطیب جمعه کیش همچنین با محکوم کردن جنایت های تکفیری در کشورهای مسلمان یمن، سوریه و عراق اظهار کرد: در راس تمامی این جنایت ها استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار قرار دارد که از سویی معاهده امضا می کند و از سوی دیگر خود آن را نقض می کند.

وی به نقض برجام توسط اوباما و ترامپ اشاره کرد و افزود: کسانی که خود برجام را به وجود آوردند اولین نقض کنندگان این معاهده بودند پس چگونه می توان به آنان اعتماد کرد.

علیدادی تصریح کرد: از دیپلماسی کشور، وزارت خارجه، دولت و مجلس می خواهیم که با قاطعیت هرچه تمامتر جواب آمریکای جنایتکار را بدهند.

وی افزود: ما برجامی را قبول داشته و پای آن می ایستیم که طرف مقابل هم به تعهدات خود عمل کند و اگر قرار است برجام یکطرفه باشد چه تعهدی باید به برجام یک طرفه بدهیم؟

 

دولت تکلیف مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش را مشخص کند

امام جمعه کیش با اشاره به اهمیت تحکیم خانواده در دین مبین اسلام بیان کرد: خانواده سالم الزاماتی دارد که اسلام بر آن ها بسیار تاکید کرده و باید به بحث خانواده به صورت جدی توجه و پرداخته شود.

وی همچنین با تاکید بر تصمیم گیری سریعتر دولت در انتخاب مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: دولت، مشاور رئیس جمهور و مسئولان مناطق هر چه سریعتر تکلیف مدیرعامل جزیره کیش را مشخص کنند زیرا عدم وجود مدیرعامل در منطقه حساس کیش مشکلاتی را مانند گرانی برای جزیره کیش به وجود آورده است.

خطیب جمعه تاکید کرد: یکی از مهمترین آثار عدم وجود مدیرعامل در منطقه آزاد کیش افزایش بی رویه قیمت ها به ویژه قیمت بلیط هواپیماست که در رونق جزیره تاثیر بسزایی از خود به جای گذارده است.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به سالروز مباهله پیامبران با بزرگان نجران اشاره کرد و افزود: این روز یکی از روزهای برجسته تاریخ اسلام است که با حضور اهل بیت پیامبر رقم خورد و در میان مسلمانان موجب تثبیت و راسخ تر شدن اعتقاد و ایمان آنان و در جبهه مقابل موجب قطعیت حقانیت اسلامی و پیامبر اسلام(ص) شد.

امام جمعه کیش همچنین با تسلیت درگذشت آیت الله خزعلی، سالروزبزرگداشت استاد شهریار را گرامی داشت.

نسل کشی در میانمار، هراس از اتحاد مسلمانان است

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه شهرستان پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه  با تبریک ٢٤ ذی الحجه و روز مباهله گفت: مباهله پیامبر و اهل بیت(ع) نشانه عزت مسلمین است و این عزت تا قیامت می ماند چرا که خداوند وعده داده است که "لیظهره علی الدین کله و لو کره المشرکون".

میرزایی با اشاره به جنایت و نسل کشی مسلمانان در میانمار، اظهار کرد: اگر همه مسلمانان زیر پرچم توحید علیه ظلم فریاد بزنند هیچ ظالمی نمی تواند علیه اسلام و بشریت ظلم کند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در خصوص جنایات میانمار و تأکید معظم له به دروغ بودن ادعای حقوق بشری، تصریح کرد: دشمنان اسلام از وحدت امت اسلامی در هراس هستند و می دانند در صورت اتحاد اسلامی نمی توانند به مقاصد خود برای چپاول مسلمانان اقدام کنند.

امام جمعه پارسیان با اشاره به سالگرد کشتار بی رحمانه صبرا و شتیلا توسط رژیم غاصب صهیونیستی گفت: همین فاجعه به تنهایی کافی بود تا پرده از چهره سیاه و ماهیت پلید صهیونیستی بردارد.

میرزایی با اشاره به دیدار اعضای دور جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام با مقام معظم رهبری و تذکر معظم له به این که در مجمع باید تفکرات انقلابی حاکم باشد و هیچ مصوبه و موضع گیری نباید متفاوت با مبانی اصلی انقلاب باشد، بیان کرد: تشخیص مصلحت نظام در فرآیند مدیریتی کشور نقش مهمی دارد و تأکید رهبر معظم انفلاب،بر روحیه انقلابی هم، دلالت بر این مهم دارد.

وی با اشاره به ٢٥ ذی الحجه و سالروز نزول سوره هل اتی در شان اهل بیت پیامبر(ص) و روز خانواده گفت: خانواده پایه اصلی در جامعه است، اگر سالم باشد بقیه ارکان جامعه نیز به سلامت هستند.

امام جمعه پارسیان با یادآوری کلام مقام معظم رهبری در خصوص احساس وظیفه کردن نهادهای فرهنگی نسبت به مروجین اباحی گری  و بی ارزش جلوه دادن نهاد خانواده، از اجرا نمایش تئاتری که موجب اعتراض متدینین و مسئولین انقلابی شد، انتقاد کرد.

میرزایی با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب، در فروردین سال نود و سه و تأکید ایشان بر این که عده ای لذت جویی را یک امر مطلوب دانسته و هر چه مایه لذت کسی باشد را مباح می دانند، که در مقابل آنها نباید بی تفاوت ماند، گفت: اگر پخش تئاتر موجب اباحی گری و ترویج فرهنگ مضمحل غربی و ویرانگر پایه های خانواده  باشد به شدت محکوم و برخود می گردد.

وی با تسلیت ماه محرم و آغاز این ماه حزن و اندوه در هفته آینده، عنوان کرد: محرم شروع حرکتی برای براندازی نظامی فاسد بود که با الگو گیری از آن، انقلاب اسلامی طومار ظلمت و تاریکی را از این کشور خارج کرد که این ماه، در فرهنگ اسلامی یک تاریخ زنده است و جریان دارد.

خطیب نماز جمعه پارسیان با یادآوری شروع سال تحصیلی جدید و جشن عاطفه ها توسط کمیته امداد امام(ره) گفت: ٣٨٠ هزار نفر دانش آموز و دانشجو در این جشن ذی نفع هستند که با کمک مردم هیچ انسدادی در رشد استعداد دانش آموزان و دانشجویان محروم در این کشور اتفاق نمی افتد.

 

آمریکا عامل و مدیر سازمان های تروریستی و نسل کشی ها

حجت اسلام والمسلمین علی ابراهیمی امام جمعه موقت شهرستان بشاگرد در خطبه های نماز جمعه، ضمن محکوم کردن فاجعه انسانی کشتار مسلمانان در میانمار، اظهار کرد: نسل کشی نژادی، قومی و مذهبی که امروز در کشور میانمار شاهد آن هستیم در سکوت کامل جوامع بین المللی و حقوق بشری اتفاق می افتد و سازمان های حمایتی صرفا به انتشار بیانیه بسنده کرده اند.

امام جمعه موقت شهرستان بشاگرد با بیان اینکه عامل مدیریت سازمان های تروریستی و نسل کشی ها آمریکا  است،افزود: اگر امروز کوچکترین اتفاقی در آمریکا رخ دهدائتلاف های بین المللی یکی پس از دیگری برای حمایت از این کشور تشکیل می شود اما با نسل کشی کشی آمریکایی ها به وسیله سازمان های تروریستی هیچ واکنشی از سازمان ملل و سایر نهاد های حمایتی د یده نمی شود.

ابراهیمی در ادامه گفت: پس از گذشت دو سال از جنگ یمن که عربستان سعودی به نیابت از اربابان خود شبانه روز کودکان و زنان بی دفاع این کشور را به قتل می رسانند اما چون منافع آمریکا در میان است حقوق بشر فراموش می شود.

وی با اشاره به نقض یرجام توسط امریکا،تصریح کرد: مقام عظمای ولایت و رهبری فرمودند اگرآمریکا برجام را پاره کند ما برجام را به آتش می کشیم لذا زبان صحبت با آن ها، زبان زور است و رئیس جمهور و سایر مقامات این کشور باید از تاریخ عبرت بگیرند.

امام جمعه موقت بشاگرد ادامه داد: اتفاقات شبه جزیره کره پیام و درس عبرتی برای آمریکا وسایر هم پیمان های آن ها است که با وجود جلسات متعددی که در شورای امنیت برای محکوم کردن کره شمالی برگزار می شود اما باز  این کشور از افزایش قدرت دفاعی و موشکی خود دست نمی کشد.

ابراهیمی با اشاره به نزدیک شدن به دهه محرم و ایام عاشورای حسینی، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر هدف اصلی عاشورا است لذا همه ما وظیفه داریم  به این امر واجب الهی، اسلامی و انقلابی عمل کنیم و هرجا معروفی دیدیم تشویق و در مواجهه با منکر، نهی و برخورد کنیم.

وی تصریح کرد: شور و حرات محرم  که ناشی از داغ واره به سید الشهدا (ع) است باید تا قیامت حفظ شود و حرکاتی که زیبنده عاشورا و شیعه نیست در این ماه تکرار نشود.

امام جمعه موقت بشاگرد با اشاره به احادیث معصومین(ع) در خصوص ایام محرم و عاشورای حسینی، گفت: امامان و مراجع تقلید ما در این ایام  با برگزاری مراسمات عزاداری مختلفی به سوگواری می پردازند و شایسته است مردم بشاگرد مانند، سال های گذشته مراسمات سنتی خود را همچنان پر شور برگزار کنند.

ابراهیمی با اشاره به انتصاب فریدون همتی به عنوان استاندار جدید هرمزگان، خاطر نشان کرد: امید است استاندار جدید در انتخاب معاونین و همکاران خود شایسته سالاری، خدمتگزاری و تخصص را مد نظر قرار دهد و با حضور  در میان مردم ، پاسخ گوی مطالبات آن ها باشد.

 

کشتار و نسل کشی مردم میانمار جنایت تاریخی است

حجت الاسلام و المسلمین حسن حیدری، امام جمعه شهرستان سیریک در خطبه های نماز جمعه شهرستان در مسجد صاحب الزمان(عج) شهر بندر سیریک گفت: کشتار مردم بی دفاع و مظلوم میانمار که به فجیع ترین شکل ممکن توسط نظامیان و بودائیان صورت می گیرد امروز متاسفانه نه تنها با سکوت مجامع بین المللی و سازمان های مدافع حقوق بشر بلکه در سکوت شرمساری و تاسف کشورهای اسلامی نیز همراه است که این حادثه را دردناکتر و سوزناکتر برای انسان کرده است.

وی اظهار کرد: دشمن امروز با طرح بازرسی از مراکز نظامی ،نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را می خواهد وارد چالش جدید نماید که نه ملت و دولت ما این چنین گستاخی و بی ناموسی آشکار دشمن  را اجازه نخواهند داد .

حیدری با  بیان اینکه هفته آینده همزمان با آغاز هفته گرامیداشت دفاع مقدس  ماه محرم الحرام شروع می شود، ابراز کرد: این ماه ماه حزن و اندوه و درس عزت و آزادگی برای بشریت بویژه انسان های مسلمان و پیرو مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است .

وی یادآور شد: محرم عشق به ایمان و اخلاص حسینی است و جای سیاسی بازی ، قوم و قبله گری و سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب و سود جو برای ریاکاری و خود نمایی نیست محرم فقط جای عشق و ایمان به خدا و درس گرفتن از ایثار و گذشت امام حسین (ع) برای دین و اسلام و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه سیریک خاطرنشان کرد: الحمدلله حرکت های خوبی در راستای اجرای برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و قرآنی در شهرستان با همراهی و همکاری کانون های فرهنگی ، موسسات قرآنی در حال شکل گرفتن است که جای تشکر و حمایت  دستگاهها و ادارات  به منظور شکوفایی بیشتر را می طلبد.

 

جنایات میانمار، نشانه رسوایی مدعیان حقوق بشر است

محمد بارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی در اجتماع باشکوه نمازگزاران در مسجد جامع جوادالائمه علیه السلام بخش توکهور و هشتبندی نسل کشی مسلمانان در میانمار را محکوم کرد و آنرا بزرگترین غم جهان اسلام و ملت های آزاده برشمرد و با ابراز تاسف از عادی شدن کشتار مسلمانان در دنی او سکوت مشکوک مجامع بین المللی اظهار کرد: در این جنایات هزاران نفر جان خودرا از دست دادند و بدن هایی که مُثله و سوزانده شد و  این سکوت نهادهای مدعی حقوق بشر باعث شدت و وقاحت بیشتری در این جنایات شده است.

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی وقوع این فاجعه و جنایت های مشابه در جهان را نشانه رسوایی مدعیان حقوق بشر دانست و گفت: این فجایع در مقابل دیدگان کشورها، دولت های اسلامی، مجامع بین المللی و دولت های ریاکار و دروغگوی مدعی حقوق بشر از سوی دولت بی رحم میانمار در حال رخ دادن است اما دبیرکل سازمان ملل فقط محکوم می کند و شورای ظالم امنیت هم که بابت دستگیری یک مجرم هیاهو به پا می کند در این فاجعه به یک بیانیه بی خاصیت اکتفا میکند.

بارانی، نقش جمهوری اسلامی ایران در این قضایا مهم دانست و تاکیدکرد: این مکتب امام عظیم الشان است که هرکجا صدای مظلومی بلند شد باید جمهوری اسلامی در صف اول دفاع از آنها باشد و حال این نسل کشی به دلیل مسلمان بودن مردم میانمار در حال انجام است و ما شاهد حرکت درخور توجهی از مسئولان کشور نیستیم.

بارانی با اشاره به حمایت تسلیحاتی و اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی از دولت جنایتکار میانمار و ضمن توصیه به تحرک بیشتر مسئولان کشور، تاکیدکرد: جمهوری اسلامی باید این افتخار را برای خود حفظ کند که علیه ظلم در هر نقطه ای از جهان موضع صریح و شجاعانه خودرا اعلام کند.

وی تصریح کرد: دولت باید پیگیر تشکیل جلسه فوری سازمان همکاری های اسلامی باشد و قوه قضائیه هم باید علیه دولت قاتل میانمار اعلام جرم و در مجامع حقوقی بین المللی آنرا پیگیری کند و این کمترین کاری است که میشود برای این مردم مظلوم انجام داد.

امام جمعه توکهور و هشتبندی، نسل کشی مسلمانان توسط سعودی ها در یمن و سایر بلاد اسلامی و این جنایات را با چراغ سبز قدرت های اهریمنی جهان دانست و افزود: عامل همه این بی رحمی ها در میانمار زنی است که در سالهای اخیر جایزه صلح نوبل گرفته است و این از طنزهای تلخ بین المللی است که این زن جلاد و قاتل مُصلِح و رژیم سفاک سعودی هم رییس کمیته حقوق بشر میشود لذا باید این عناوین پوچ و بی خاصیت بین المللی را در تابوت گذاشت و دفن کرد.

بارانی با درخواست از قوای سه گانه برای نشان دادن حساسیت بیشتر بر موضوع میانمار بر  برنامه ریزی برای فشار سیاسی واقتصادی بر دولت میانمار تاکید کرد.

وی ادامه داد: مسئولان ما باید با حمایت از این مردم بی پناه به وظیفه شرعی و انقلابی خود با جدیت بیشتری عمل کرده و به سکوت و بی عملی غیرقابل توجیه خود در برابر این جنایات پایان دهد.

بارانی روز مباهله و همچنین نزول سوره هل اتی را در رابطه با شان والا و جایگاه رفیع پیامبر واهل بیت عصمت وطهارت علیه السلام دانست و با گرامیداشت روز خانواده گفت: خانواده کوچک ترین نهاد اجتماعی و آسیب پذیرترین گروه در برابر آسیب های اجتماعی است و آنچه که میتواند سلامت و سعادت خانوادگی را فراهم کند؛توجه به فرامین دینی در نهاد خانواده است.

وی  ضمن تبریک و توصیه به شوراهای شهر و بخش و شهردار توکهور و هشتبندی، گفت: بدانید که این فرصتِ مسئولیت توفیقی الهی است که باید بهترین استفاده از آنرا در جهت خدمت به مردم بکنید.

بارانی از خدمات و پیگیری های اعضای سابق شورای شهر و بخش هم قدردانی کرد و در ضمن توصیه ای به مسئولان اذعان داشت: سعادت دنیا و آخرت، جلب رضای الهی و عنایت امام زمان ارواحنا فداه در خدمت به مردم است لذادر بین مردم باشید ، درد آنها را لمس و با دلسوزی به دنبال حل مشکلات آنها باشید، محرومان و مستضعفان جامعه را دریابید، تفکرات و دعواهای حزبی و سیاسی را وارد کار خود نکنید و با همدلی و وحدت در جهت خدمت به این مردم شریف حرکت کنید.

 

 

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1193513
ارسال نظر
نظرات