شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:02 منتشر شده در مورخ: 1396/07/07 شناسه خبر: 1203820
در یادواره شهدای روستای گورچان؛
شهید حججی فرهنگ عاشورا را زنده کرد
استاد حوزه و دانشگاه گفت: شهدای مدافع حرم نمونه‌ای از یاران امام حسین(ع) هستند و عزت امروز در جامعه به برکت فرهنگ حسینی و روحیه شهادت طلبی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فراهان خبر؛ حجت‌الاسلام مهدی محمدی، استاد حوزه و دانشگاه در اولین یادواره شهدای روستای گورچان از توابع بخش خنجین فراهان گفت: بعد از انقلاب اسلامی رویش‌های فراوانی داشتیم که یکی از این رویش‌ها شهید «حججی» بود که این روزها با رشادت و فداکاری خود دنیا را حیرت زده کرد.

وی افزود: ما در تاریخ اسلام درباره فداکاری ائمه اطهار(ع)، امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) بسیار خوانده یا شنیده‌ایم؛ اما در تاریخ انقلاب اسلامی رشادت‌های جوانان را با چشم خود می‌بینیم که شهید حججی نمونه‌ای از آن است.

شهدا؛ چراغ راه نجات و خط و مسیر بصیرت هستند

این استاد حوزه اظهار کرد: اکنون راه و روش امام حسین(ع) و شهدای کربلا سرلوحه مدافعان حرم شده است و شهدای مدافع حرم نمونه‌ای از یاران امام حسین(ع) هستند.

وی بیان کرد: خون شهدا تاریخ و ملت را بیمه می‌کند و شهدای ما چراغ راه نجات و خط و مسیر بصیرت هستند.

شهادت شهید حججی، تداعی‌گر عاشورا بود

محمدی گفت: شهید حججی‌ها سبب جریان فرهنگ شهادت در جامعه می شوند و عزت امروز جامعه به برکت فرهنگ حسینی و روحیه شهادت طلبی است.

این استاد حوزه افزود: امروز فرزندان پاک و غیرتمند این سرزمین با تأسی از روحیه جهادی و ولایی رزمندگان سالهای حماسه و ایثار برای دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) شور حسینی دیگری را به پا کرده‌اند.

وی تصریح کرد: تا شهید حججی‌ها هستند، نهضت حسینی(ع) با جوش و خروش ادامه دارد که این نشأت گرفته از تربیت شدن در مکتب امام حسین(ع) است.

محمدی با اشاره به اینکه شهادت شهید حججی، عاشورا را برای همه تداعی کرد، گفت: اگر امروز شهید حججی برای دفاع از حرمین و اسلام سر خود را فدا می‌کند، به علت این است که پای مکتب امام حسین(ع) تربیت شده است.

این استاد حوزه با بیان اینکه امام حسین(ع) این زمینه را فراهم کرد تا انسان با شهادت به بالاترین جایگاه برسد، اظهار کرد: برای رسیدن به این جایگاه باید انسان آنچه را که دوست دارد در راه خداوند بدهد همانند کاری که امام حسین(ع) کرد.

وی تصریح کرد: فرهنگ ایثار و شهادت از عاشورای حسینی سرچشمه می گیرد و عامل اصلی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز داشتن روحیه ایثار و شهادت در بین مردم ایران بود.

محمدی خاطرنشان کرد: شهدا به ما ثابت کرد که پرچم امام حسین(ع) بر روی زمین نمی‌ماند، امروز شهدای مدافع حرم پرچمدار انسانیت و دفاع از مظلوم هستند و جهاد و مقاومت ادامه دارد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1203820
ارسال نظر
نظرات