شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1396/07/20 شناسه خبر: 1212473
کارشناس مسائل خاورمیانه در یزد:
با تجزیه عراق تجزیه کشورهای اسلامی رقم خواهد خورد
استاد دانشگاه یزد با بیان اینکه انقلاب اسلامی با رسیدن به درجه بالای آگاهی تمدنی به دنبال القای آن به دیگر کشورهای اسلامی است خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی دارای ظرفیت های عظیمی بوده و سیاست انقلاب اسلامی در منطقه بیدارکردن کشوهای اسلامی و افزایش آگاهی تمدنی آن هاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛کارشناس مطالعات خاورمیانه در یزد در مصاحبه با یزدرسا؛ با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس جمهور ترکیه  در خصوص ضرورت همبستگی کشورهای اسلامی در موضوع اقلیم کردستان عراق گفت:  امروزه در دنیا شاهد جنگ تمدنی بین تمدن غربی و تمدن اسلامی هستیم چرا که غربی ها معتقدند تنها تمدنی که در مقابل تمدن غرب قد علم کرده و اجازه گسترش تمدن غربی را در دنیا نمی دهد تمدن اسلامی است.

ابراهیم طاهری افزود: جمهوری اسلامی به عنوان پرچمدار تمدن اسلامی در جهان معرفی می شود واز دلایل چالش و درگیری غربی ها با ایران همین رویارویی با فرهنگ غرب است.

استقلال اقلیم کردستان عراق؛ خطر آفرین برای تمامی کشورهای منطقه

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد موضوع استقلال اقلیم کردستان عراق را یک جنگ تمدنی و موضوع خطر آفرین برای تمامی کشورهای منطقه و جهان اسلام دانست و گفت: اگر این تفکر که حاصل تفکر غربی است در عراق پیاده سازی شود باید منتظر گسترش این تفکر در دیگر کشورهای اسلامی و تجزیه آن ها هم باشیم و بازی کردن کردهای عراق در بازی جدید غربی ها در راستای تامین منافع آن ها  خواهد بود.

وی ادامه داد:شرایط امروز منطقه  به گونه ای است که  از یکسو برخی رهبران کشورهای اسلامی از آگاهی تمدنی بالایی برخوردار نیستند و از دیگرسوعربستان  به دنبال قدرت گرفتن در منطقه است بنابراین این دو رویداد سبب شده تا غربی ها  زمینه را برای کنارزدن تفکر اسلامی و جایگزین کردن تفکر غربی مناسب ببینند.

ماجراجویی های عربستان در منطقه ناشی از توهم قدرت

طاهری؛ ماجراجویی های عربستان در منطقه و آلت دست شدن آنان را ناشی از توهم قدرت برشمرد و گفت: سرسپردگی عربستان به غرب به این خاطر است که فکر می کنند غربی ها به آنان اجازه بروز وظهور در منطقه را می دهند در حالی که تجربه نشان داده غربی ها به هیچ تمدنی این اجازه را نداده و تنها به دنبال گشترش تمدن خود در منطقه هستند.

استاد دانشگاه یزد با بیان اینکه انقلاب اسلامی  با رسیدن به درجه بالای آگاهی تمدنی به دنبال القای آن به دیگر کشورهای اسلامی است خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی دارای ظرفیت های عظیمی بوده و سیاست انقلاب اسلامی در منطقه بیدارکردن کشوهای اسلامی و افزایش آگاهی تمدنی آن هاست از این رو رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با اردوغان بر این مهم تاکید دارند و به وی گوشزد می کنند که سیاست جدایی اقلیم کردستان عراق یک سیاست آمریکائی -اسرائیلی است و این خطر بزرگ در آینده  تمامی کشورهای اسلامی از جمله ترکیه را نیز تهدید خواهد کرد و تحقق این توطئه در عراق مسیر را برای تحقق آن در سایر کشورهای اسلامی نیز هموار می کند.

سیاست گسترش مناسبات با ترکیه ؛ سیاستی درست و منطقی

وی ؛سیاست گسترش مناسبات با ترکیه را یک سیاست درست و منطقی ارزیابی کرد و اظهار داشت: هرچند در برخی موارد اختلاف نظرهایی با ترک ها وجود دارد اماباید پذیرفت که در دنیای امروز کشورها تنها به منافع خود فکرمی کنند و اینکه ما در عراق با ترک ها در یک جبهه باشیم  و در سوریه  در مقابل هم قرار بگیریم  به نوع منافع دو کشور بستگی دارد اما آنچه مسلم است این است که حمایت ترک ها از گروه های تندرو منطقه نظیر داعش می تواند در آینده به ضرر خود آن ها تمام شود.

طاهری افزود: انقلاب اسلامی در تلاش است تا سیاست جدیدی را پیش روی ترک ها قرار دهد و آن ها را متقاعد سازد تا به جای حمایت از گروه های تندرو از گروه های میانه رو منطقه حمایت کند و تاکیدات رهبر معظم انقلاب  نیز به دلیل همین رویکرد سیاسی ایران است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1212473
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی