شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 06:14 منتشر شده در مورخ: 1396/07/21 شناسه خبر: 1212788
رونمایی از ابعاد جدید پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان؛
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: وام های کلان به بدهکاران بزرگ بانکی پرداخت شده است/ اسناد میزان خسارت فرهنگیان در ماجرای فساد رخ داده مفقود شده اند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ما به دنبال شفاف سازی موضوعات در ابعادی که انجام شده هستی و اسناد این فساد در مجلس بررسی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد فلاحتی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خاورستان، اظهارکرد: آخرین گزارشی که ازتحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان رسید تخلفات محرزی این صندوق دارد و رقم تخلفات این صندوق به بیش از 13 هزار میلیارد تومان می رسد که یک گره خوردگی به بانک سرمایه دارد.

 
وی افزود: فسادی که درطول چند سال گذشته بوده است عمده آن مبالغی است که متاسفانه وصول نشده و بازگشت سرمایه به صندوق نبوده است.
 
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه ما به دنبال شفاف سازی موضوعات در ابعادی که انجام شده هستیم، افزود: شرکت‌های تعاونی به بازاراقتصادی ورود پیدا کرده و از محل درآمدهای صندوق منافعی را کسب کردند که به دنبال شفاف سازی این منافع هستیم.
 
فلاحتی بیان کرد: دومین عزم مجلس در این خصوص این است که خیلی از این امورات که با شرکت ها با تبانی خانوادگی و مشکلاتی که بین خودشان و شرکت سرمایه گذاری بوده، ایجاد شده و برخی از آنها به شرکت ها وافرادی که بدهکار بانکی بوده اند علی رغم اطلاع، وام های کلان داده شده است؛ را بررسی کند.
 
وی خاطرنشان کرد: هرکدام از منافعی که از  این صندوق برای اشخاص کسب شده، شبهه خاصی دارد و اسنادی به صحن مجلس معرفی می شود که از آنجا به قوه قضائیه اشخاص پرونده ارسال و روند قانونی آن در قوه قضائیه طی و حکم صادر خواهد شد.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه متاسفانه هیچ اسنادی مبنی بر اینکه چقدر از فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان پول آنها تباه شده نیست که این یکی از این ایراد است؛ گفت: فقط خود صندوق است که می تواند میزان پولی که از فرهنگیان اخذ و یا به آنها واریز شده است را مشخص می کند و هیچ اسنادی دردست ما قرار نمی گیرد که این مشکل در بررسی موضوع است.
 
وی بیان کرد: الان مدیریت های بعدی روال کار صندوق ذخیره فرهنگیان را انجام می‌دهند؛ به شکلی رویه های غلطی که در گذشته بود اصلاح شده اما هنوز نیاز به اصلاح ساختاری جدی دارد که اگر اصلاح نشود زمینه برای فساد خواهد بود.
 
انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1212788
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی