شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:25 منتشر شده در مورخ: 1396/08/06 شناسه خبر: 1223889
شهردار کمیجان مطرح کرد؛
اعتماد شهروندان به مدیران شهری؛ مهمترین سرمایه شهرداری‌ها/تدوین برنامه توسعه پنج ساله با مشارکت نمایندگان مردم در شورا
شهردار کمیجان گفت: مهمترین سرمایه برای شهرداری ها اعتماد شهروندان به مدیران شهری است که متاسفانه این سرمایه اصلی در شهر به حداقل ممکن کاهش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود مرادی شهردار جدید کمیجان در گفتگو با سلام کمیجان در تشریح برنامه های شهرداری کمیجان گفت: مهمترین سرمایه برای شهرداری ها اعتماد شهروندان به مدیران شهری است که متاسفانه این سرمایه اصلی در شهر به حداقل ممکن کاهش یافته است.

تدوین برنامه توسعه پنج ساله با مشارکت نمایندگان مردم

وی در ادامه افزود: در گام اول سعی خواهیم کرد ضمن تدوین برنامه توسعه پنج ساله با مشارکت اعضای شورای شهر، روحانیت، دانشگاهیان، فرهیختگان و جوانان مدلی از توسعه پایدار را در معرض دید افکار عمومی قرار دهیم تا به تدریج اعتماد عمومی از دست رفته شهروندان جلب شود.

مرادی بیان کرد: اگر مردم به خادمان خود در شهرداری اعتماد نداشته باشند مشارکتی هم در ساخت شهر از خود نشان نخواهند داد.  

شهردار کمیجان با اشاره به مهم ترین برنامه‌ها در حوزه شهرسازی گفت: در بخش شهرسازی اصلاح طرح جامع شهر، تسهیل در امر صدور مجوزهای ساخت و ساز، نظارت قانونی بر ساخت و سازهای شهری، بسترسازی شفافیت قوانین و مقررات به منظور جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از اهم برنامه ها خواهد بود. 

وی به سیاست های مالی شهرداری اشاره کرد و افزود: کشف منابع درآمد پایدار برای شهر، جذب سرمایه‌گذار در پروژه‌های شهری، انضباط مالی در هزینه‌ها، کاهش هزینه‌های جاری و افزایش سهم عمرانی در بودجه سالیانه از اهم برنامه‌های شهرداری در بخش مدیریت مالی خواهد بود.

احداث پیاده راه با امکان ایجاد محور های مخصوص دوچرخه

مرادی ساماندهی سیما و منظر شهری به ویژه در ورودی های شهر، ساماندهی بهبود عبور و مرور برای سالمندان، کودکان و معلولین، جدول گذاری، آسفالت معابر، ساماندهی پیاده روها، احداث پیاده راه با امکان ایجاد محورهای مخصوص دوچرخه، احداث آبنماهای شهری را از اهم برنامه های عمران شهری دانست.

تقویت مبلمان شهری از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری کمیجان

شهردار کمیجان در حوزه خدمات شهری بیان کرد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا و دفن بهداشتی پسماندهای شهری، نظافت شهر، رفع سد معبر، اصلاح مبلمان شهری، نورپردازی معابر و میادین در دستور کار شهرداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به بسترسازی مناسب در حوزه فضای سبز شهر گفت: در بخش فضای سبز شهری استفاده از گونه‌های بومی منطقه، استفاده از درختان مثمر، توسعه فضای سبز تجهیز شده، ساماندهی پارک های محلی، توسعه پارک های جنگلی از اهم برنامه‌ها  این واحد خواهد بود.

شهردار کمیجان در حوزه ایمنی شهری تصریح کرد: در مقابل خطرات سیلاب‌های شهری به مقاوم سازی اماکن در مقابل زلزله و آتش سوزی با سیاست‌های حمایتی و تجهیز امکانات انسانی و مادی مجموعه شهرداری خواهیم پرداخت.

مرادی با تاکید بر توجه ویژه به میراث فرهنگی شهرستان بیان کرد: در بحث فرهنگی حفاظت از آثار تاریخی، احیاء مراسم های سنتی و توجه به شخصیت های فرهنگی منطقه را در راستای برندسازی شهری به جد پیگیری می‌کنیم.

شهردار کمیجان ارائه گزارش به شهروندان و فراهم کردن بستر مشارکت مردم در تصمیم گیری‌ها، آموزش حقوق و تکالیف شهروندی از دیگر برنامه‌های اجتماعی شهرداری دانست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار داریم در پایان یک دوره چهار ساله شاهد رشد شاخص های توسعه کیفی و کمی شهر باشیم تا مردم لذت خدمت صادقانه را لمس کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1223889
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی