شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1396/08/06 شناسه خبر: 1224267
مسئول بسیح سازندگی سپاه شهرستان کبودراهنگ:
سم پاشی اماکن دامی در راستای پیشگیری از بیماری های دام
مسئول بسیج سازندگی شهرستان کبودراهنگ گفت:با همکاری و پشتیبانی اداره دامپزشکی شهرستان کبودراهنگ و باتوجه به نزدیک شدن به فصل سرما و اسکان دام در دامداری ها جهت پیشگیری از بیماری های احتمالی طرح سم پاشی اماکن دامی در 12روستای شهرستان اجرا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کورنگ ، سرگرد علیرضا نوروزی مسئول بسیج سازندگی شهرستان کبودراهنگ گفت:با همکاری و پشتیبانی اداره دامپزشکی شهرستان کبودراهنگ و باتوجه به نزدیک شدن به فصل سرما و اسکان دام در دامداری ها جهت پیشگیری از بیماری های احتمالی طرح سم پاشی اماکن دامی در 12روستای شهرستان اجرا شد.

وی افزود:درجهت مقابله با افزایش فعالیت های انگل های خارجی دام از جمله،کنه ها،شپش ها،کک ها و بروز بیماری های مشترک بین انسان و دام این طرح در 12روستای این شهرستان اعم از بخش های گل تپه،شیرین سو و قهورد سفلی با 413جایگاه دامی به متراژ53944مترمربع انجام گرفته است.

وی در خصوص زمان اجرای این طرح گفت:در اجرای این طرح که حدودا 20روز به طول انجامید اماکن نگهداری دام در مناطق محروم توسط اکیپ های متشکل از بسیجیان تحت نظارت دامپزشکی شهرستان سم پاشی و میکروب زدایی شدند.

وی در پایان ضمن تقدیر از  همکاری های دامداران مناطق ذکر شده خاطر نشان کرد:دامداران با همکاری های خود با کارشناسان دامپزشکی و بهداشتی کردن جایگاه های دامی کمک شایانی در کاهش تلفات دام ها بر اثر بیماری های انگلی و افزایش کیفیت گوشت تولید شده خواهند داشت.

انتهای پیام/

  • 1515
  • 151515
  • 1515
http://dana.ir/1224267
ارسال نظر
نظرات