شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1396/08/09 شناسه خبر: 1226601
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کبودراهنگ:
صنعت سفال در کبودراهنگ500نفر راصاحب شغل کرده است
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کبودراهنگ گفت:صنعت سفال در دوسال اخیر با پیشرفت و استقبال چشمگیر مردم این شهرستان واقع شده و 500نفر از مردم این شهرستان را صاحب شغل کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ، مهدی غلامی رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان کبودراهنگ درگفتگو با خبرنگار کورنگ ، اظهار داشت:اهمیت و توجه به صنعت گردشگری به ویژه گردشگری روستایی قدم بلندی در راستای جذب سرمایه و ایجاد فرصت های شغلی در این شهرستان است.

وی با اشاره به وجود کارگاه های مختلف صنایع دستی در این شهرستان افزود:سفال و سرامیک،چرم،فرش مهربان،و قلم زنی بر روی مس از مهم ترین صنایع دستی این شهرستان است.

 غلامی با اشاره به تعداد شاغلین صنایع دستی در این شهرستان تصریح کرد:هم اکنون 1100نفر از متقاضیان اشتغال در این شهرستان مشغول فعالیت در کارهای صنایع دستی می باشند.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کبودراهنگ در خصوص ارز آوری این صنایع دستی برای شهرستان گفت:سالانه حدود 15هزار دلار از محل صادارت این صنایه دستی به شهرستان کبودراهنگ وارد می شود.

 

وی در پایان با اشاره به نبود بازار عرضه مستقیم کالا در استان همدان خاطر نشان کرد:متاسفانه صنایع دستی تولیدی این شهرستان از طریق واسطه ها به بازار عرضه می شود و تولید کننده سود چندانی از زحمات خود نمی برد.

انتهای پیام/

  • 15151
  • 1515
http://dana.ir/1226601
ارسال نظر
نظرات