شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:17 منتشر شده در مورخ: 1396/08/15 شناسه خبر: 1230365
مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین:
پیام‌های واقعی نهضت حسینی در پیاده‌روی اربعین به جهانیان منتقل می‌شود
مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین گفت: امروز پیاده‌روی اربعین برای اسلام موضوعیت دارد و با دارا بودن ویژگی‌هایی خاص از شکل یک مراسم و زیارت صِرف خارج شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام رضا کاظم‌لو در گفت‌وگو با  صبح قزوین، اظهار کرد: یکی از نشانه‌های مومن زیارت اربعین است و این زیارت جزو امتیازات مکتب امام حسین (ع) است.

وی در ادامه افزود: امام حسن عسگری(ع) در روایتی که نشانه‌های مومن را برمی‌شمرند یکی از این علامت‌ها را زیارت اربعین عنوان می‌کنند، یعنی ائمه از قرن‌ها پیش بر پیام‌های این مناسبت عظیم تاکید داشته‌اند.

مدیر حوزه علمیه خواهران قزوین ابراز کرد: امروز پیاده‌روی اربعین برای اسلام موضوعیت دارد و با دارا بودن ویژگی‌هایی خاص از شکل یک مراسم و زیارت صِرف خارج شده است.

وی ادامه داد: حضور میلیونی ملت ایران و اقوام مختلف جهان در پیاده روی اربعین حسینی نشانه عشق وارادت به ائمه معصومین(ع) است و این حضور زمینه ساز شکل گیری یک تمدن بزرگ اسلامی را در جهان نوید می‌دهد.

استاد حوزه علمیه قزوین گفت: زیارت اربعین با پیاده‌روی چند روزه خود با سختی‌ها و کمبود امکانات لازم در کشور عراق همراه است؛ اما این تجمع به مثابه کسب تجربه‌ای عملی برای درک معنای انتظار و سختی‌های آن است.

وی در پایان اذعان کرد: حضور در پیاده روی اربعین باید سال به سال با برنامه ریزی منسجم‌تری گسترش یابد تا پیام‌های واقعی نهضت حسینی به مردم جهان منتقل شود، امروز داعش با ارائه دینی جعلی نگاه ملت‌های جهان را به اسلام تغییر داده است.
انتهای پیام/

http://dana.ir/1230365
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی