شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:20 منتشر شده در مورخ: 1396/08/15 شناسه خبر: 1230420
در راستای نهادینه شدن فرهنگ مبارزه با مواد مخدر:
مردم برای برچیدن اعتیاد و مواد مخدر خود دست به کار شدند
دهیار روستای خان آباد از عزم راسخ مردم این روستا برای مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کورنگ ، مهدی لطفی دهیار روستای خان آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان کبودراهنک و دبیر شورای فرهنگی این روستا اظهارداشت:مردم روستای خان آباد در اقدامی خودجوش در راستای مقابله با اعتیاد و مصرف مواد مخدر در جامعه آستین همت بالا زده و  خود به پای کار آمده اند تا با کمک آن ها ریشه مواد مخدر در جامعه این روستا برچیده شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با رسوخ فرهنگ های فساد انگیز در سطح جوامع اسلامی افزود:امروز بیش از هر زمان دیگر بر ما واجب شده است تا با بروز و رواج فرهنگ مفسده انگیز درسطح جوامع اسلامی مبارزه نمائیم.

لطفی اعتیاد به مواد مخدر را از مهم ترین آسیب های اجتماعی جوامع امروزی دانست و گفت:معضل اعتیاد در جامعه متاسفانه تاثیرات چشمگیری در وضیعت های فرهنگی،ااقتصادی و بهداشتی خواهد داشت.

وی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص آسیب های مواد مخدر در جامعه  و اعتیاد به مواد را پدیده ای شوم و حربه ای از جانب دشمنان نظام علیه جوانان این ملت عنوان کردواضافه داشت:دشمنان نظام راه های مختلفی برای غلبه بر جوانان این مرز و بوم ازموده اند و خوشبختانه به کرار دچار شکست شده اند و امروز برای عملی کردن نیت های شوم خود سعی در ایجاد رخنه و نفوذ از طریق مواد مخدر دارندو

مهدی لطفی مبارزه با این معضل اجتماعی را در در زیرمجموعه اقدامات  آتش به اختیار فرهنگی دانست و تصریح کرد:تاریخ این کشور نشان از این موضوع است که هر وقت ملت ایران خود چیزی را نخواهند هیچ قدرتی و هیچ دولتی قادر به تحمیل آن بر مردم نیست و به نظر بنده برچینی معضل مواد مخدر در جامعه فقط و فقط به دستان خود این مردم اتفاق خواهد افتاد.

وی کمک و بهره گیری از قدرت و ظرفیت نیروها و نهاد های دولتی در حمایت از اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد در جوامع  را مهم شمرد و تاکید کرد:استفاده از ظرفیت فرهنگی و آموزشی در راستای پیشگیری و روشنگری در خصوص آسیب های مواد مخدر در جامعه می تواند کمک شایانی به مردم و متولیان فرهنگی برای ریشه کن کردن این معضل اجتماعی باشد.

دهیار روستای خان آباد در تشریح مرحله اول مبارزه با اعتیاد در این روستا گفت:در مرحله اول  به همت اهالی محترم روستا،اعضای شورای روستا،معتمدین و اعضای شورای فرهنگی روستا  و پایگاه مقاومت بسیج جلسه ای تشکیل و مقرر شد صورتجلسه ای مبنی بر منع فروش و توزیع مواد مخدر در روستا توسط همه اهالی روستا تائیید شود که این مهم با امضای بیش از 90درصد اهالی روستا به تایید رسید.

مهدی لطفی در خصوص تشکیل  جلسه دوم شورای فرهنگی روستا که حدود یک ماه بعد از جلسه اول برگزار شده است بیان کرد:در جلسه دوم که با حضور اعضای خانواده معتادین و فروشندگان مواد مخدر برگزار شد خواسته مردم برای آن ها بازگو و طی ضرب العجلی فوری از آن ها خواسته شد که به این کار خود پایان دهند.

وی همچنین از تشکیل کلاس های مشاوره ای و روشنگری برای خانواده های معتادین به مواد مخدر در سطح روستا خبر داد وافزود:طی برگزاری  کلاس های مختلف مشاوره ای در خصوص اعتیاد و آسیب های آن خوشبختانه تعداد کثیری هم اکنون همکاری های لازم جهت ترک عزیزان خود را انجام داده اند.

وی در پایان در خصوص بازتاب این عملکرد شورای فرهنگی روستا خاطر نشان کرد:به همت اهالی و مسئولین روستا الحمدالله فروشندگان مواد مخدر در این روستا به شدت منزوی شده و تعدادی نیز ترک این کار را کرده اند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1230420
ارسال نظر
نظرات