شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:52 منتشر شده در مورخ: 1396/08/15 شناسه خبر: 1230603
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص):
چهارخطه کردن صالح‌آباد- مهران اقدامی در راستای خدمت به زائرین اربعین است
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در سفر به استان ایلام از اقدامات این قرارگاه در امر خدمت‌رسانی به زائرین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بازدید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار عبادالله عبداللهی طی سفری یکروزه به استان ایلام از اقدامات صورت‌ گرفته از سوی موسسات این قرارگاه در امر خدمت‌رسانی به زائرین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از جمله پروژه بهسازی جاده صالح آباد- مهران، طرح آبرسانی از بستان تا پایانه مرزی چذابه به طول 28 کیلومتر و موکب‌های برپا شده توسط این قرارگاه بازدید کرد.

 

سردار عبداللهی در بازدید از پروژه بهسازی جاده صالح‌آباد- مهران گفت: پروژه بهسازی صالح‌آباد- مهران در راستای کاهش حجم ترافیک جاده‌ای و کاهش تصادفات، خدمت‌رسانی به منظور تسهیل در آمدوشد زائرین حسینی، کاهش زمان و هزینه سفر از سوی این قرارگاه اجرایی شده است.


وی با بیان اینکه در انجام این پروژه هنوز اعتباری به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) واگذار نشده است، اظهار کرد: این پروژه از طریق اعتبارات داخلی قرارگاه انجام شده است و هدیه این قرارگاه به زائرین حسینی و مردم عزیز مهران و صالح‌آباد می‌باشد.


سردار عبداللهی با بیان اینکه 500 نفر در این پروژه مشغول فعالیت بودند، گفت: طول این پروژه 45 کیلومتر و به صورت چهارخطه است که 30 کیلومتر آن در تعهد قرارگاه بود و با عزم جهادی مجموعه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به صورت شبانه‌روز و در مدت یک سال انجام شد و زیر بار ترافیک رفت و این امر به جهت قولی بود که در سال گذشته و در بازدید از مهران به مردم عزیز دادیم.
وی افزود: عموم دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون شرکت‌های گاز، مخابرات و آب حداکثر همکاری را با ما داشتند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در ادامه گفت: یکی دیگر از پروژه‌هایی که در راستای خدمت به زائرین اربعین توسط قرارگاه صورت گرفت، اجرای طرح آبرسانی از بستان تا پایانه مرزی چذابه به طول 28 کیلومتر خط لوله 12 اینچی می‌باشد.
سردار عبداللهی افزود: در سال‌های گذشته آبرسانی به مرز چذابه در مراسم اربعین از طریق تانکر انجام می‌شد و این وضعیت مشکلات زیادی برای زائرین ایجاد می‌کرد، اما مؤسسه ولیعصر قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) این پروژه را که در بازه زمانی 18 ماهه تعریف شده بود طی 2 ماه به سرانجام رساند.


فرمانده قرارگاه افزود: به منظور رفاه حال زائرین اربعین، این قرارگاه اقدام به برپایی 5 موکب در مکان‌های مختلفی همچون شهر مهران، مرز خسروی، حدفاصل مهران و ایلام، شهر کربلا و شهر نجف نموده است.
سردار عبداللهی در پایان گفت: در این موکب‌ها علاوه بر توزیع آب معدنی و 50 هزار دست غذای گرم در سه وعده، مهیا نمودن مکان بیتوته و استراحت برای زائرین، اقامه نماز، استقرار روحانی برای پاسخگویی به سؤالات شرعی زائرین و توزیع بسته‌های فرهنگی نیز صورت می‌گیرد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1230603
ارسال نظر
نظرات