شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:30 منتشر شده در مورخ: 1396/08/16 شناسه خبر: 1230800
نامه سرگشاده طلبه کوهبنانی به استاندار کرمان؛
بام فرهنگی استان از لحاظ اقتصادی و معیشتی دچار محرومیت های شدیدی است
محسن طهماسبی طلبه کوهبنانی حوزه علمیه قم در نامه ای سرگشاده به مناسبت حضور استاندار کرمان در کوهبنان محرومیت های شدید این شهرستان را به مسئول دولت در استان متذکر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۷۲عارف متن این نامه به شرح زیر است:

«باسمه تعالی»

جناب آقای رزم حسینی


سلام علیکم

جنابعالی چهار سال است که استاندار کرمان می باشید و هفته گذشته بعد از مدت ها به شهرستان محروم کوهبنان یک سفر رسمی سه ساعته داشتید. در خصوص سفرتان و مشکلات و مسائل کوهبنان، نکاتی است که لازم دانستم به اطلاع تان برسانم:


به احتمال زیاد، این سفر شما برای آگاهی از مشکلات و اوضاع و احوال کوهبنان و اتخاذ تصمیمات لازم جهت حل و فصل کمبودها و مشکلات این شهرستان بوده است. اگر چنین است، لازم بود که قبل از سفرتان در سطح شهرستان اطلاع رسانی خوبی می کردید و مردم عزیز و مظلوم کوهبنان را به یکی از مساجد شهر دعوت می نمودید و پای صحبت ها و درد دل های مردم می نشستید تا از محرومیت ها و مشکلات عدیده این شهر بخوبی آگاه شوید!

 


گفتند: در جلسه اداری شهرستان به همراه هیات همراه تان(برخی از مدیر کل های استان) حضور پیدا کردید و در این جلسه، برخی از مدیرکل ها و مسوولین پایین دست تان، گزارشی مثبت از اقدامات مهم شان! در این شهرستان ارائه نمودند و پیرامون محرومیت های شدید کوهبنان مطلب مهمی مطرح نکردند.


جناب رزم حسینی در اینجا یک سوال به ذهن می آید که جنابعالی اگر قرار بود با مردم کوهبنان دیدار و گفتگو نداشته باشید و صرفا با مسوولین جلسه برگزار کنید، پس چرا به کوهبنان آمدید؟! در این صورت آیا بهتر نبود که در همان کرمان با مسوولین جلسه می گذاشتید؟!


یادمان نمی رود هنگامی که زلزله دلخراش بم اتفاق افتاد، رهبر معظم انقلاب علی رغم این که از یک طرف بخاطر مشغله های زیاد و مهم شان وقت کمی دارند و از طرفی دیگر در خصوص زلزله بم نیز از مسوولین مختلف گزارش دریافت کرده بودند، ولی در آن زمان روزی سرزده به بم تشریف بردند و چندین ساعت در جاهای مختلف شهر به میان مردم رفتند و خیلی خودمانی و راحت با آنها صحبت کردند. ایشان از زبان مردم در جریان وضعیت آنها و نحوه خدمت رسانی سازمان ها به مردم قرار گرفتند. ای کاش شما هم امروز در کوهبنان به تاسی از رهبر معظم انقلاب به میان مردم و بخصوص جوانان می رفتید و پای سفره درد دل هایشان می نشستید. افسوس که چنین نشد!
جناب استاندار! حال که به میان مردم عزیز کوهبنان نرفتید، خوب است بنده بعنوان یک طلبه اهل کوهبنان در این مرقومه اشاره ای به بخشی از مشکلات این شهرستان نمایم:


شما به شهرستانی آمدید که مشکلات اقتصادی و معیشتی مشکل اول آن است و این شهرستان از این لحاظ دچار محرومیت های شدیدی است. کوهبنان یک واحد قابل اعتنای تولیدی و صنعتی ندارد. بخش قابل توجه ای از جوانان مظلوم اینجا برای اشتغال به شهرهایی همچون: یزد، کرمان و کرج مهاجرت نمودند. این شهرستان از لحاظ امکانات بهداشتی و تفریحی بسیار ضعیف است. خوب است بدانید در کوهبنان حتی یک استخر سرپوشیده برای تفریح جوانان مظلومش وجود ندارد.


جنابعالی امروز به شهرستانی رفتید که بیشتر شاغلین آن، کارگران عزیز معادن اطراف کوهبنان هستند. کارگران مظلومی که حقوق ناچیز می گیرند و معمولا این حقوق کم را هم به آنها با تاخیر بعضا چند ماهه پرداخت می کنند. گفتن این حرف چقدر دردناک است که بگوییم مدتی پیش کارگران عزیز معدن، چند ماهی بود که حقوق نگرفته بودند و مجبور به اعتصاب شدند. وقتی اعتصاب شان به نتیجه نرسید، فشار بر خانواده های این عزیزان چنان طاقت فرسا شد که همسران این کارگران در ماه رمضان و با زبان روزه به میان جاده آمده و اعتصاب نمودند. یا عده ای از همین کارگران که چندین ماه حقوق دریافت نکرده بودند، دیگر پولی نداشتند که حتی بتوانند نان بخرند و در نهایت یک نانوایی به آنها نان نسیه می داد. آری نان نسیه! انسان از گفتنش هم شرم می کند که عده ای کارگر بخاطر نگرفتن حق و حقوق شان مجبور به خرید نان بصورت نسیه شوند. در اینجا باید گفت: کجاست عدالت و کجا رفت انسانیت؟!


جناب استاندار! این اتفاقات تلخی را که گفتیم در دوران مسوولیت شما رخ داده و نمی دانم آیا برای حل آن و تکرار نشدنش تدبیری اندیشیده اید؟!


شنیدم در دوران دفاع مقدس یک مرد بزرگ بنام حاج احمد متوسلیان را زیارت کرده بودید. حال در خاتمه سخنم را با یاد احمد متوسلیان به پایان می برم. این مرد بزرگ همیشه در کنار مردم و با مردم بود. دردها و غصه های مردم چنان حاج احمد را بی قرار و بی تاب می کرد که تمام وجود او لبریز از درد می شد. او با همه وجود و توانش، خالصانه هر کاری می توانست برای کمک به مردم مظلوم انجام می داد. او حتی به دشمنان خود نیز کمک و محبت می کرد. باشد که چنین باشیم….

 

محسن طهماسبی


طلبه حوزه علمیه قم

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1230800
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی