شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 18:29 منتشر شده در مورخ: 1396/08/16 شناسه خبر: 1231621
مصطفی آجورلو:
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی می‌گوید این باشگاه دیگر بدهی قطعی ندارد و حضورش در لیگ قهرمانان آسیا قطعی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت باشگاه تراکتورسازی، مصطفی آجورلو با اشاره به همراهی و حمایت های پزشکیان و نجفی اضافه کرد: در موقعیتی که هیچ فرصتی برای حل مشکلات و رفع موانع کسب پرونده حرفه ای نداشتیم آقای پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی قول حمایت و همراهی دادند و با تمام وجود به میدان آمدند تا زمینه لازم برای حل مشکلاتی که از گذشته برای باشگاه ایجاد شده فراهم شود. همچنین تشکر می کنم از آقای نجفی شهردار سابق تبریز که حتی پس از پایان دوران مسئولیت خودشان نسبت به تراکتورسازی احساس مسئولیت می کنند و در روزهای گذشته با همه توان به دنبال جلب حمایت برای باشگاه بودند. روز گذشته طبق اعلام مسئولان محترم فدراسیون فوتبال مراحل نهایی کار هم انجام شد و حالا در انتظار اعلام رسمی خبر حضور تراکتورسازی در رقابت های آسیایی هستیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در خصوص پرونده حرفه ای سازی باشگاه و کسب مجوز حضور در رقابت های آسیایی گفت: آماده سازی مدارک و مستندات مورد نیاز در این فرایند از ابتدای سال ٩٦ آغاز شده بود و ما در مهلت تعیین شده بخش اصلی؜ پرونده را تکمیل کرده بودیم که مورد تایید و تحسین فدراسیون فوتبال هم قرار گرفت. محمدرضا ساکت دبیر کل فدراسیون اعلام کرد تراکتورسازی بین تمامی نمایندگان فوتبال ایران در آسیا بهترین و قوی ترین عملکرد را داشته است. ما طبق دستورالعمل پیش رفتیم و از مسئولین و مدیران فدراسیون فوتبال هم تشکر می کنیم که نهایت تعامل و همکاری را در این بخش داشتند.

آجورلو افزود: تمامی فعالیت ها و تکمیل پرونده دقیقا طبق دستورالعمل فدراسیون فوتبال انجام شد و همکاری کاملا نزدیکی بین دو طرف جریان داشت. در همین بخش کلیه پرونده های خارجی می بایست تسویه می شد که اقدامات لازم را در ماه های گذشته انجام دادیم و کلیه بدهی های خارجی را پرداخت کردیم.

وی یادآور شد: تنها مشکل باقیمانده در تکمیل پرونده حرفه ای سازی پرداخت بدهی های داخلی بود که طبیعتا در این مرحله به یاری و کمک مسئولان ورزش کشور همچنین مسئولان استانی نیاز جدی داشتیم. از تمامی کسانی که در این بخش تلاش کردند تشکر می کنم خصوصا ریاست فدراسیون فوتبالو همکارانشان. در نهایت با تمامی نفراتی که از سوی کمیته انضباطی معرفی شده بودند تسویه حساب صورت گرفت و مبالغ اعلام شده پرداخت شد. امروز می توانیم بگوییم با تایید کمیته انضباطی تراکتورسازی دیگر هیچ بدهی قطعی ندارد.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی اضافه کرد: هواداران باید در جریان جزئیات بدهی های باشگاه قرار بگیرند. ما ملزم به تسویه حساب با ٣٠ طلبکار در کوتاه ترین زمان ممکن شدیم در حالی که بیش از ٣ میلیارد بدهی مرتبط با این پرونده ها هیچ ارتباطی به دو فصل اخیر نداشته و به جا مانده از سال های گذشته است. برخی از این اشخاص از قرارداد سال های ٨٧ و ٨٨ خودشان از باشگاه هنوز مطالباتی داشتند و سال ها نتوانستند این مبلغ را دریافت کنند.

آجورلو یادآور شد: احکام صادر شده به پیش از سال ٩٤ مربوط می شود و ما در مهلتی کمتر از دو هفته باید بدهی باقی مانده از ٨ سال گذشته را پرداخت می کردیم. عوامل باشگاه شبانه روز با تمامی این ٣٠ نفر ارتباط برقرار نموده و به دنبال جلب توافق و تفاهم با آنها بودند. نکته عجیب اینجاست که تراکتورسازی در سال های گذشته بودجه و اعتبارات مشخص داشته اما به میزان قابل توجهی از تعهدات عمل نشده است و یک باره چنین فشار مالی سنگینی به ما وارد شده که باید در یک نیم فصل کلیه بدهی های داخلی و خارجی را پرداخت کنیم.

وی گفت: مجموعا در کمتر از یک سال بیش از ٨ میلیارد بدهی پرداخت شد که ٧/٥ میلیارد مطالبات بازیکنان و مربیان خارجی بوده و حالا با ٣ میلیارد بدهی داخلی دیگر مواجه بودیم. برای ما هم عجیب است که چطور این میزان بدهی در سال های گذشته به جا مانده و حالا در شرایطی که یک ریال بودجه و اعتبارات دولتی نداریم پرداخت بیش از ١١ میلیارد بدهی گذشته بر دوش ما افتاد؟ تمامی این مبلغ بدون دریافت یک ریال بودجه دولتی پرداخت شده و باشگاه در تنگنای مالی قرار گرفته است.

آجورلو همچنین گفت: هواداران باید در جریان همه واقعیت ها قرار داشته باشند. باشگاه تراکتورسازی به درستی در مسیر قطع وابستگی به کمک های دولتی و استقلال مالی گام بر می دارد اما این به معنی پرداخت ١١ میلیارد بدهی باقیمانده از گذشته در مدتی کوتاه نیست که طبیعتا چنین امکانی وجود ندارد. همانطور که وعده داده بودیم هزینه های جاری باشگاه از طریق طرح های اقتصادی و حامیان مالی تامین خواهد شد اما نمی توان بدهکاری های ٨ فصل را در یک فصل از این طریق تامین کرد. وعده های خوبی داده شده و دوستان قول دادند با کمک دولت این بدهی های انباشته تسویه می شود ولی هنوز این کمک ها تحقق پیدا نکرده و با توجه به محدودیت زمانی برای پرداخت این بدهی ها به شدت مقروض شدیم. حالا در انتظار دریافت کمک دولت هستیم تا بتوانیم به تعهدات خودمان عمل کنیم.

وی در پایان گفت: از  آقای شربیانی هم تشکر می کنم که مبلغی به باشگاه قرض دادند و امکان پرداخت بخشی از این بدهی را فراهم نمودند. ما حالا متعهد به پرداخت این مبالغ هستیم و همانطور که وعده داده شد امیدواریم به باشگاه کمک شود. من فکر می کنم یک اقدام ارزشمند در این باشگاه صورت گرفته و حالا باید از تیم محبوب و مردمی تراکتورسازی حمایت شود.

http://dana.ir/1231621
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی