شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 10:17 منتشر شده در مورخ: 1396/08/17 شناسه خبر: 1231747
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس:
بانکهای خصوصی و موسسات مالی، ابرچالش اقتصادی نظام هستند
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بانکهای خصوصی و موسسات مالی اعتباری را ابر چالش اقتصادی نظام معرفی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛امیرخجسته درگفتگو با نافع ، با اشاره به مشکلات پیش آمده در رابطه با موسسات مالی و با بیان اینکه موضوع مالباختگان موسسه آرمان درمجلس شورای اسلامی مورد توجه قرار گرفته است،گفت:در این رابطه؛ سوالاتی ازوزیراقتصاد و دارایی پرسیده شد،ضمن اینکه بنده به شدت با رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیزبرخورد کردم.

 

وی ادامه داد:دراین خصوص بارها به مسئولین مربوطه گوشزد کردیم که بی مبالاتی وعدم نظارت بانک مرکزی سبب گرفتاری مردم شده است و این متولیان بانک مرکزی بودند که با غفلت خود موجب شدند تا"موسسه آرمان" پول مردم را به غارت ببرد.

 

خجسته با بیان اینکه موسسه آرمان، اموال مردم را درتجاری سازی ، خارج از کشور و یا دربلند مرتبه سازی ،به سود خود استفاده کرده،اظهار کرد:امروزسرمایه مردم بی چاره و گاها مستضعف ما ،که با سختی اندوخته ای فراهم آورده بودند ازدسترسشان خارج شده و این نتیجه عدم نظارت بانک مرکزی است.

 

وی با اشاره به اینکه البته وضعیت مالباختگان موسسات اعتباری چون؛ فرشتگان وکاسپین در مجلس مورد بحث قرارگرفته و پرداخت مطالبات مردم در حال انجام است،عنوان کرد:در خصوص "موسسه مالی و اعتباری آرمان" نیز از وزیراقتصاد و داریی سوال کردیم وعنوان شده که به شدت پیگیروصول مطالبات مالباختگان هستند.

 

وی بیان کرد: من به عنوان نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، طی هفته گذشته رییس بانک مرکزی را مورد پرسش قرار دادم و اعلام کردم که شما باید مسئول پاسخگویی به مردم باشید.

 

خجسته اظهارکرد:در پی صحبت های مذکور،مسئولین مربوطه اعلام کردند که فروش املاک بانکها به منظور پرداخت بدهی مردم در دستور کار است.

 

وی با بیان اینکه بانک مرکزی باید پولهایی که دراختیار"موسسه آرمان" است رابه مالباختگان بازگرداند،گفت:متاسفانه مشکل آنجایی است که بانک مرکزی هنوز زیر بار بی مسئولیتی و عدم نظارت خود نرفته است.

 

وی تصریح کرد:باید چنین گفت که"بانک های خصوصی و موسسات اینچنینی ابرچالش اقتصادی برای نظام هستنند چراکه این موسسات و بانکها هم اکنون پول مردم را به غارت برده اند و پاسخ گو نیستند.

 

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1231747
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی