شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1396/08/17 شناسه خبر: 1231854
فعالیت معدن طلای باریکایی سردشت با ۹۰ درصد ظرفیت
رئیس اداره صنعت معدن و تجارت سردشت با اشاره به اینکه ظرفیت برداشت یکسال گذشته معدن طلای باریکایی ۳۰ درصد بود، گفت: این معدن در شرایط حاضر و با افزایش ۹۰ درصدی ظرفیت آن در حال استخراج است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حامد رمضانی در گفت و گو با بُلفَت، اظهار کرد: معدن باریکایی جزو دو معدن فعال سردشت بوده که مجوز برداشت ۲۸هزار تن در سال را دارد و زمینه اشتغال مستقیم برای ۳۰ نفر از اهالی متخصص و غیرمتخصص شهرستان را فراهم کرده است.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت سردشت با اشارە بە اینکە مواد استخراج شدە بە معدن طلای تکاب فرستادە می شود، افزود: صاحب معدن برابر پیگیری و تاکید فرماندار متعهد شده که تا نیمه دوم سال ۹۷ در صورت عدم آمادگی سرمایه گذار بومی، شخصا اقدام به ساخت کارخانه فرآوری خاک به کنستانتره کند و این اداره هم هرگونه همکاری و هماهنگی لازم را در این خصوص انجام می دهد.

وی در رابطه با معدن لاشه و مالون یاسین آباد هم تصریح کرد: برای این معدن نیز پروانه بهره داری با ظرفیت برداشت ۱۳ هزار تن در سال صادر شده که با ظرفیت برداشت ۶۰ درصد در حال فعالیت است.

رمضانی اضافه کرد: این معدن در شرف گرفتن مجوز ساخت کارخانه پودر سنگ و کاغذ است که علیرغم تاثیر مستقیم بر اشتغال و اقتصاد منطقه بر محیط زیست هم اثر مثبتی را خواهد داشت.

به گفته وی، سومین معدن شهرستان برای استخراج سنگ آهن در مسیر جاده روستایی دیوالان است پروانه اکتشافی آن هم در مرحله صدور است.

رمضانی از بازمهندسی شهرستان در حوزه معدن خبر داد و گفت: قرار است در نیمه دوم سال تیمی از وزارتخانه متبوعه در راستای بازبینی و آزادسازی مسیرهایی که توانایی سرمایه گذاری در حوزه معدن در آنها وجود دارد معرفی شوند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1231854
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی