شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:42 منتشر شده در مورخ: 1396/08/17 شناسه خبر: 1231915
مسئول حوزه بسیج دانشجویی پردیس مرکزی دانشگاه تهران عنوان کرد؛
گلایه از اعمال برخی محدودیت‌ها برای فعالان دانشجویی دانشگاه تهران
مسئول حوزه بسیج دانشجویی پردیس مرکزی دانشگاه تهران گفت: رهبر انقلاب همواره مسئولان را به حمایت از تشکل‌های انقلابی دعوت کردند، اما رفتار مسئولان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران با این تاکیدات بسیار فاصله دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛  مهراد نجفی مسئول حوزه بسیج دانشجویی پردیس مرکزی دانشگاه تهران با اشاره به مشکلات امروز تشکل‌های دانشجویی دانشکده حقوق و‌علوم سیاسی دانشگاه تهران اظهار داشت: در پی اجرای سیاست کلی مقاوم‌سازی دانشکده‌های فرسوده دانشگاه تهران، دانشکده حقوق و علوم سیاسی پیشگام این تغییر و تحولات شد و ۲ دو سال با مسئله بازسازی فضا روبرو بود.

وی با اشاره به حواشی پیش آمده در تحویل اتاق‌های تشکل‌ها به دانشجویان افزود: پس از دو سال سرگردانی تشکل‌ها، علی‌رغم وعده‌های هیئت رئیسه دانشکده مبنی بر بازگرداندن فضای فعالیت به تشکل‌ها با ظرفیت و متراژ قبلی، اما دانشجویان پس از تحویل اتاق‌های بازسازی شده با محدودیت فضای فیزیکی و تغییر محیط مواجه شدند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: در واکنش به خلف وعده مسئولان دانشکده، تشکل‌های دانشجویی تجمع اعتراضی برگزار کردند که البته مورد بی‌توجهی مسئولان دانشکده قرار گرفت.

نجفی با اشاره به نظر مسئولان دانشکده درباره کاهش متراژ محل فعالیت تشکل‌های دانشجویی افزود: مسئولان دانشکده ادعا می‌کنند، فضای کافی برای اختصاص به تشکل‌ها وجود ندارد؛ این در حالی است که طبق گفته دانشجویان بعد از بازسازی دانشکده، فضای اختصاص یافته به بخش‌های دیگر افزایش یافته و این مسئله شائبه رفتار دوگانه با تشکل‌های دانشجویی را مطرح می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به احضار چند تن از اعضای بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به بهانه‌های واهی به حراست دانشکده گفت: این اقدام در تناقض با وعده‌های هیئت رئیسه دانشکده است. متاسفانه شنیده‌ها حاکی از این است که دانشجویان بسیجی این دانشکده هر روز با فشار‌ها و تهدیدهایی مبنی بر ارجاع به دادگاه مواجه‌اند.

این فعال دانشجویی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در حمایت از تشکل‌های انقلابی گفت: رهبر انقلاب همواره مسئولان را به حمایت از تشکل‌های انقلابی دعوت کردند، رفتار مسئولان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران با این تاکیدات بسیار فاصله دارد.

http://dana.ir/1231915
ارسال نظر
نظرات