شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 16:40 منتشر شده در مورخ: 1396/08/17 شناسه خبر: 1232215
رئیس امور عشایری کشور:
برای اجرای طرحهای عشایری کشور نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه می شود
کرمعلی قندالی گفت :در سطح کشور 60 هزار کیلومتر راه عشایری وجود دارد که امسال این راهها توسط سازمان امور عشایری از محل اعتبارات ملی و استانی مرمت و ساماندهی شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس سازمان امور عشایری کشور در گفتگو با نوای چالدران گفت : در سطح کشور ۶۰ هزار کیلومتر راه عشایری وجود دارد که امسال این راهها توسط سازمان امور عشایری از محل اعتبارات ملی و استانی مرمت و ساماندهی شده اند که در حال حاضر ۹۵ درصد از عشایر کشور از نعمت راه بهره مند هستند .

 

قندالی خاطر نشان کرد :در بخش تامین آب عشایری به صورت سیار ۴۵۰ تانکر آب تهیه شده که اقدام به آب رسانی عشایری می نمایند و در خصوص اصلاح منابع آبی نیز این سازمان اقدام به ایجاد آبشخور دامی ، اصلاح چشمه ، ایجاد شبکه آبیاری نموده است .

 

وی تصریح کرد : در زمینه تامین سوخت فسیلی نیز علاوه بر تامین کپسول گاز برای اولین بار در کشور اقدام به اجرای طرح انرژی پاک بر اساس تفاهم نامه به عمل آمده با وزرات نیرو نموده که در این راستا در طول ۵ سال آینده ۷۵ هزار خانوار عشایری مجهز به سامانه خورشیدی خواهند شدکه در مجموع برای اجرای این طرحها از محل تملک دارئیهای استان ۱۵۰ میلیارد تومان و از محل جزء یک ، دو و سه ماده ۶۰ قانون برنامه ششم ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1232215
ارسال نظر
نظرات