شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:46 منتشر شده در مورخ: 1396/08/17 شناسه خبر: 1232282
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان
مدیریت‌ها دچار رخوت و رکود شده‌اند/ بدنه اجرایی کشور به جوانان سپرده شود
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سن مدیریت کشور آنچنان افزایش پیدا کرده که نوعی رخوت و رکود احساس می‌شود و متاسفانه در کارها دچار رکود شده‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شاخص نیوز؛ محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان عصر امروز در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان قزوین که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار کرد: جوانان یک چهارم جمیعت کل کشور را تشکیل می‌دهند که باید به آن پرداخته شود.

وی افزود: در دنیا هم مدل نگرش به حوزه جوانان تغیر یافته و در سطح وزارتخانه‌ها و سازمان‌های حاکمیتی جایگاه پیدا کرده‌اند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: همه کشورها به این نتیجه رسیدند که اگر بهره قشر جوان توجه نکنند در همه حوزه‌های صنعتی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی فقیر خواهند ماند.

این مسوول عنوان کرد: حوزه‌های علمیه یکی از مشخص ترین تشکل‌های مردمی در ایران هستند و می توانند نقش مهمی در این زمینه دارند.

وی ابراز کرد: اگر خواستار پیشرفت کشور هستیم باید روی سرمایه‌های انسانی که جوانان هستند کار کرده و آن‌ها را در اداره امور توانمند کنیم.

تندگویان با بیان اینکه دولت فقط نقش حمایتی از تشکل‌ها دارد ادامه داد: جوانان را باید در قالب تشکل‌های مجزا از دولت‌ها ببینیم.

این مسوول تصریح کرد: نهادهای مختلف باید تشکل‌های جوانان را باور داشته و به آن‌ها اعتماد کنند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: امروز تشکل‌های مردم نهاد در حوزه‌های مختلف از جمله کارآفرینی ورود کرده و اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

تا پایان امسال به ۳ هزار تشکل مردم نهاد در کشور می‌رسیم 

وی گفت: تا پایان امسال به ۳ هزار تشکل مردم نهاد در کشور می‌رسیم و روند رو به رشد مناسبی در این زمینه در کشور ایجاد شده است.

این مسوول عنوان کرد: دولت در کنار تشکل‌ها تنها وظیفه ای که بر عهده داریم این است که اجازه ندهیم از چارچوب و اهداف نظام جمهوری اسلامی خارج نشوند و در همین چارچوب در هر حوزه‌ای که توانایی دارند فعالیت کنند.

تندگویان خاطرنشان کرد: جوانان در انقلاب اسلامی و پس از پیروزی آن نقش مهمی در شکل گیری حوزه‌های مختلف داشتند اگر جوانان نبودند چیزی از ایران باقی نمی‌ماند.

وی اضافه کرد: امروز هم به نقطه‌ای رسیدیم که باید جوانان وارد میدان شوند زیرا سن مدیریت کشور آنچنان افزایش پیدا کرده که نوعی رخوت و رکود احساس می‌شود و متاسفانه در کارها دچار رکود شده‌ایم و این مسائل را باید باور داشت.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: در شورای شهر در کل کشور اعضایی که انتخاب می‌شوند جوان هستند و این نشان می‌دهد که مردم هم نیاز به مدیریت جوان را احساس کرده‌اند.

وی ادامه داد: این یک هشدار اساسی برای دولت است چراکه اگر دولت با مردم هماهنگ شد ماندگار خواهد در غیر این صورت مردم دیگر چنین دولتی را انتخاب نخواهند کرد.

این مسوول با بیان اینکه بدنه اجرایی کشور باید جوان شود تاکید کرد: مدیریت‌های اجرایی کشور باید جوان شود و مشاوره را باید به افراد متخصص محول کرد.

تندگویان با اشاره به اینکه حاضریم تشکل‌ها را در اختیار هر نهادی قرار دهیم عنوان کرد: نهادهای امنیتی به تشکل‌های مردم نهاد اعتماد و انجام کارهایی را در راستای وظایف خود به آن‌ها بسپارند.

وی تصریح کرد: دستگاه ها در برون سپاری وظایف تشکل‌ها را هم در نظر بگیرند و در استان قزوین حوزه‌های گردشگری را به تشکل‌ها سپرده شود.

این مسوول تاکید کرد: ستادهای انتخاباتی و احزاب در تشکل‌ها هیچ جایگاهی ندارند و باید این مدل نگرش را تغییر داد چراکه ارزش جوانان ما از بازهای سیاسی و جریان‌ها بالاتر است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1232282
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی