شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1396/08/18 شناسه خبر: 1232648
حجت‌الاسلام ذالنور:
پیاده‌روی اربعین نماد وحدت همه مذاهب است
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید از هر حرکتی که با اصول دین در تضاد است اجتناب کنیم و مراقب باشیم حرکتی از ما سر نزند که افراد مذاهب دیگر آن را به عنوان یک نقص برای شیعه تلقی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین ذوالنور ، منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز ، در ارتباط با اهمیت پیاده‌روی اربعین اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند یک حرکت اعتقادی حماسی و در حقیقت نمادین است که در چند سال اخیر راه افتاده و جوانان ما با اهتمام به ارزش معنوی این روز و همچنین تاثیر این حرکت نمادین به‌منظور فرهنگ‌سازی اهل بیت علیهم‌السلام بین انسان‌ها، بزرگ‌ترین حرکت میلیونی روی کره زمین را انجام می‌دهند که یک الهام الهی و توجه خداوند به مردم و کشور ما است.

وی گفت: کسانی که این توفیق را پیدا کردند که با وجود مشکلات متعدد و حتی برخی از آن‌ها کاسبانی هستند که سود این مدت خود را رها کرده و به زیارت قبر نورانی حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام رفتند، خوشا گوارای وجودشان و اما آن کسانی که این توفیق را پیدا نکردند بر اساس این اصل که همه جا کربلاست و همه زمان عاشوراست، می‌توانند این رقبت و اشتیاق خود به امام حسین علیه‌السلام را در حرکت نمادینی که در تهران و ما بقی استان‌ها انجام می‌شوند، نشان دهند.

نماینده مردم استان قم در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که حرکت نمادین که در تهران و سایر استان‌ها برگزار می‌شود اجر و پاداش زیادی دارد، افزود: افرادی که نتوانستند اربعین همراه زوار امام حسین علیه‌السلام باشند، می‌توانند ارتباط معنوی . علاقه خود را با این حرکتی نمادین که در روز اربعین در تهران شبیه‌سازی می‌شود، نشان دهند.

این کارشناس مذهبی مهم‌ترین اصل در پیاده‌روی اربعین را  تقرب به خدا برشمرد و گفت: اهل بیت علیهم‌السلام مانند چراغی هستند که راه رسیدن به خدا را به ما نشان می‌دهند، به همین خاطر برای تقرب به خدا باید پشت سر این بزرگواران حرکت کنیم.

حجت‌الاسلام ذالنور خاطرنشان کرد: اگر حرکت ما برای رضای خدا باشد، پس از هر کاری که خلاف دستور خداوند و دین مبین اسلام است باید پرهیز کنیم که مهم‌ترین آن حق‌الناس می‌باشد، این درحالی است که برخی از افراد خواسته یا ناخواسته مرتکب عملی می‌شود که حق‌الناس است به عنوان مثال نمی‌توان برای زیارت با وسایل غصبی برویم و یا اینکه کاری انجام دهیم که مردم  دچار آزار و اذیت شوند.

وی بیان داشت: ما باید از هر حرکتی که با اصول دین در تضاد است اجتناب کنیم و مراقب باشیم حرکتی از ما سر نزند که افراد مذاهب دیگر آن را به‌عنوان یک نقص برای شیعه تلقی کنند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1232648
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی