شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 18:54 منتشر شده در مورخ: 1396/08/18 شناسه خبر: 1232652
رئیس اداره تبلیغات شهرستان ری :
زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) مانند زیارت امام حسین(ع) است
رییس اداره تبلیغات اسلامی ری گفت: امام هادی علیه‌السلام زیارت حضرت عبدالعظیم علیه‌السلام را مانند زیارت امام حسین علیه‌السلام عنوان کردند و قطعاً این حرکتی که در سال‌ها در تهران شکل گرفته موجب آثار و برکات برای جامعه و مردم دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  حجت‌الاسلام والمسلمین علی کنگرلو ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری و کارشناس مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس آیین و اندیشه شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با اهمیت روز اربعین اظهار داشت: با توجه اصل بزرگداشت روز اربعین به‌دلیل مقام بالای  امام حسین علیه‌السلام هم زیارت قبر این امام بزرگوار و هم برپایی مراسم عزاداری برای سید و سالار شهیدان مورد تاکید ائمه معصومین علیهم‌السلام است.

وی گفت: زیارت اربعین یکی از خصوصیات شیعه و مومن است که امام حسن عسکری علیه‌السلام آن را به‌عنوان یکی از نشانه‌های شیعه می‌داند، چه از راه دور . چه از نزدیک مورد تایید و تاکید است به همین دلیل همه افرادی که  توفیق حضور در کربلا و پیاده‌روی اربعین را پیدا نکردند می‌توانند در پیاده‌روی‌های که به این منظور نمادین شکل گرفته شرکت کنند که برکات زیادی دارد.

وی با اشاره به پیاده‌روی مردم تهران از میدان امام حسین علیه‌السلام تا حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام عنوان کرد:  امام هادی علیه‌السلام زیارت حضرت عبدالعظیم را مانند زیارت امام حسین علیه‌السلام عنوان کردند و قطعاً این حرکتی که در سال‌ها در تهران شکل گرفته موجب آثار و برکات برای جامعه و مردم دارد.

این کارشناس مذهبی در خصوص بازتاب پیاده‌روی اربعین این‌گونه گفت: درست است که رسانه‌های استکبار به این پیاده‌روی عظیم نمی‌پردازند ولی در کشورهای مسلمان و شیعه‌نشین بازتاب دارد، علاوه بر این وقتی عملی با اخلاص باشد مطمئنن آثار خود را می‌گذارد.

کنگرلو ادامه داد: زمانی که امام خمینی(ره) حرکت خود را شروع کرد هیچ گونه رسانه‌ای در اختیار نداشت ولی به دلیل اینکه در حرکت خود اخلاص داشت موجب این شد که مردم امام را یاری کنند و قطعن حرکت مخلصانه مردم مسلمان ایران و سایر کشورها با وجود منع خبری از سوی استکبار  آثار و برکاتش را خواهد گذاشت.

وی همچنین در مورد رفتار صحیح شیعیان و مسلمانان در عزاداری امام حسین علیه‌السلام تصریح کرد: با برپای عزاداری صحیح و رفتار درست می‌توانیم یک سنت حسنه در رسانه‌ها ایجاد شود تا هر زمان کسی بخواهد بر روی مذهب تشیع تحقیق کند، شکوه و عظمت شیعه را ببیند.

انتهای پیام/ م

 

http://dana.ir/1232652
ارسال نظر
نظرات