شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:41 منتشر شده در مورخ: 1396/08/18 شناسه خبر: 1232666
مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه کبودراهنگ:
پیاده روی اربعین مصداق بارز امام شناسی و دشمن شناسی است
مسئول تعلیم تربیت سپاه ناحیه کبودراهنگ گفت:پیاده روی اربعین مصداق بارز امام شناسی و دشمن شناسی و دنباله روی مکتب و روش و سیره ی اهل بیت و مخالفت با دشمنان آنهاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت الاسلام علیرضا علیجانی مسئول تعلیم تربیت سپاه شهرستان کبودراهنگ در گفتگو با خبرنگار کورنگ به مناسبت اربعین حسینی اظهارداشت:در جامعه اسلامی فرهنگ عمومی جامعه باید به گونه ای باشد که روش و سیره ی زندگی اهل بیت عصمت و طهارت و بزرگان دین در آن دنبال شود. 

وی در ادامه با اشاره به تشخیص صحیح اهداف قیام امام حسین و تطابق آن با جامعه امروزی افزود:دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم رسیدگی به حال محرومان جامعه ، تکریم ارباب رجوع  توجه به نظم در همه ابعاد زندگی ، امر به معروف و نهی از منکر ، نفرت عمومی از بزهکاری های بوجود آمده امثال ایجاد مزاحمت های خیابانی، آلودگی به مواد مخدر ، ربا و دریافت سودهای کلان بانک ها و صدها موارد این چنینی باید جزء لا ینفک فرهنگ عاشورایی در جوامع اسلامی باشد.

علیجانی با اشاره به وفاداری و ولایتمداری شهدای کربلا گفت:امروزه در جوامع بشری به ویژه در جوامعی که عاشورا سرلوحه آن جامعه است ، اطاعت از ولایت و رهبری دین ، انس با قرآن ، اهمیت دادن به عبادت و بندگی، اتحاد و همدلی  ، پرهیز از دروغ و غیبت و تهمت و افتراء و دوری از تفرقه باید سرلوحه زندگی انسانها قرار گیرد.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه شهرستان کبودراهنگ با اشاره به اهمیت حرکت چند ساله روز اربعین تاکید کرد:  پیاده روی اربعین مصداق بارز امام شناسی و دشمن شناسی  و دنباله روی مکتب و روش و سیره ی اهل بیت و مخالفت با دشمنان آنهاست. توجه داشته باشیم که این عمل با معرفت واقعی و با نیت خالص انجام شود.

حجت الاسلام علیجانی در پایان زیارت برخی از زائرین اربعین حسینی  به نیابت از شهدا را حرکت بسیار ارزشمندی دانست و خاطر نشان کرد:طرح نایب الشهید یکی از طرح های بسیار ارزشمند است که سال گذشته 300هزار نفر به نیابت از شهدا در مراسم اربعین حضور یافتند که این نشان از ارادت و علاقه مردم به شهداست.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1232666
ارسال نظر
نظرات