شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 15:49 منتشر شده در مورخ: 1396/08/18 شناسه خبر: 1232729
رئیس پارلمان کاتالونیا قرار است برای رسیدگی به اتهام فتنه و اغتشاش در دادگاه اسپانیا حاضر شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارمی فورکادل 58 ساله رئیس پارلمان کاتالونیا متهم به اغتشاش و فتنه به خاطر اعلام استقلال این منطقه پس از برگزاری همه پرسی جنجالی است و قرار است امروز پنجشنبه در دادگاه اسپانیا حاضر شود.

وی در حالی قصد حضور در جلسه دادگاه را دارد که اعتصاب سراسری در کاتالونیا اختلالاتی را در زندگی روزمره و حمل و نقل عمومی شهروندان این منطقه به وجود آورده است.

فورکادل به همراه 5 مقام دیگر منتخب کاتالونیا در دادگاه عالی اسپانیا حاضر خواهند شد. دادگاه قدرت آن را دارد که درباره این مساله تصمیم گیری کند که آیا این افراد در خصوص شورش، فتنه و اغتشاش مجرم هستند یا نه.

یک قاضی در مادرید هفته گذشته دستور داد تا 8 سیاستمدار جدایی طلب کاتالونیا همچنان در بازداشت به سر برند.

دادگاه مادرید از مقام های بلژیک خواسته است تا کارلس پوجدمونت و 4 نفر دیگر از نزدیکان او را بازداشت کنند. این افراد از عمل به دستور دادگاه اسپانیا برای بازگشت به این کشور خودداری کرده اند. این افراد باید برای پاسخگویی به اتهامات مربوط به اغتشاش و فتنه، سوء استفاده از اموال و منابع دولتی و عمومی، نافرمانی در برابر دادگاه پاسخگو باشند.

رهبر سابق کاتالونیا خواستار تضمین از سوی دولت مادرید شده که با یک محاکمه منصفانه روبرو خواهد شد.

چارلز میشل نخست وزیر بلژیک نیز روز چهارشنبه این گمانه زنی ها را رد کرد که دولت بلژیک به خاطر حضور پوجدمونت در بحران قرار دارد.

اعتصاب سراسری در کاتالونیا در اعتراض به بازداشت رهبران و سیاستمداران این منطقه چهارشنبه برگزار شده و معترضان جاده های کاتالونیا را مسدود کردند.

این اقدام معترضان موجب کند شدن رفت و آمد خودروها به بارسلونا شده و برخی از شرکت های حمل و نقل عمومی نیز خدمات خود را کاهش داده اند.

پوجدمونت که قصد شرکت در انتخابات زودهنگام 21 دسامبر کاتالونیا را دارد، تاکید کرده است که به دستگاه قضایی اسپانیا اعتماد ندارد ولی حاضر است با دادگاه های بلژیک همکاری کند.

اسپانیا با بدترین بحران سیاسی از دهه 1970 میلادی روبرو شده است. بلژیک اکنون 3 ماه فرصت دارد تا در باره بازگرداندن رهبر سابق کاتالونیا به اسپانیا تصمیم گیری کند.

 

http://dana.ir/1232729
ارسال نظر
نظرات