شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 20:04 منتشر شده در مورخ: 1396/08/18 شناسه خبر: 1232812
فارن‌پالیسی:
راهبرد ترامپ درباره ایران ممکن است با ضربه‌ای مهلک در سوریه مواجه شود
وبگاه مجله فارن‌پالیسی در تحلیلی نوشته سرنوشت راهبرد دولت آمریکا در قبال ایران، به برنامه‌ریزی واشنگتن در جلوگیری از محقق شدن اهداف ایران در سوریه بستگی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وبگاه یک مجله آمریکایی در تحلیلی نوشته راهبرد جدید «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران ممکن است در سوریه با «ضربه‌ای مهلک» مواجه شود. 

فارن‌پالیسی در این تحلیل به قلم «جان هانا» می‌نویسد: «نکته‌ای خطاب به ترامپ: راهبرد جدید ایران که شما سه هفته پیش اعلام کرده‌اید به تارمویی بسته است و سرنوشت آن ظرف ماه‌های آینده در مرز عراق-سوریه مشخص خواهد شد.»

تحلیلگر فارن‌پالیسی نوشته در صورتی که دولت ترامپ برنامه‌ای برای مقابله با گسترش نفوذ ایران در منطقه نداشته باشد راهبرد تازه اعلام‌شده‌اش، «عقیم خواهد ماند و به نحوی شرم‌آور، ظرف تنها چند ماه پس از رونمایی از آن به زباله‌دان تاریخ خواهد پیوست.»

تحلیل‌گر فارن‌پالیسی ادعا کرده که ایران در حال تلاش برای ایجاد یک کریدور زمینی در امتداد عراق، سوریه و لبنان با هدف اکتساب توانایی بلندمدت جهت تهدید متحدان آمریکا در فلسطین اشغالی، اردن و فراسوی آن است. 

مجله آمریکایی از نیروهای تحت حمایت آمریکا، موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» به عنوان آخرین مانع احتمالی در برابر تحقق اهداف ایران در منطقه یاد کرده اما نوشته است: «سوال بی‌جواب درباره راهبرد ترامپ در سوریه این است که آیا هدف آمریکا از حمایت نظامی از نیروهای دموکراتیک سوریه تنها ناظر به شکست داعش است یا اینکه راهبرد وسیع‌تر ترامپ درباره مقابله با نفوذ روزافزون ایران را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.»

مطابق این گزارش، در صورتی که حالت اول صادق باشد، آمریکا بعد از شکست داعش به مأموریت خود در سوریه پایان خواهد داد و نیروهای خود را از سوریه خارج خواهد کرد. 

فارن‌پالیسی نوشته است: «این البته چیزی است که ایران و متحدانش دارند روی آن حساب باز می‌کنند. آنها متقاعد شده‌اند که دولت ترامپ علی‌رغم رجزخوانی و درشت‌گویی، جرأت رویارویی نظامی ادامه‌دار در سوریه را ندارد.» 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1232812
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی