شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 23:26 منتشر شده در مورخ: 1396/08/18 شناسه خبر: 1232853
منابع سوری از آزادسازی چند منطقه در حومه حماه و هلاکت بیش از ۱۰۰ تروریست جبهه النصره و گروه‌های تروریستی دیگر خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرماندهی ارتش سوریه رسما در یک بیانیه آزادی شهر البوکمال از اشغال گروه تروریستی داعش را اعلام کرد که آخرین قلعه این گروه در سوریه قلمداد می‌شد.

این در حالی است که نیروهای ارتش و متحدان در حال تعقیب داعشی‌هایی است که از شهر البوکمال گریخته و به سمت بیابان رفته‌اند.

بر اساس این گزارش، نیروهایی که در محور المیادین-البوکمال استقرار دارند، به سمت شهر البوکمال پیشروی خواهند کرد تا به نیروهایی که این شهر را از سمت ایستگاه دوم آزاد کردند،‌بپیوندند.

داعش

همچنین یک منبع میدانی گفت ارتش سوریه از امروز عملیات ورود به منطقه حویجه قاطع در شمال غربی دیرالزور را آغاز کرد تا این منطقه به طور کامل آزاد شود.

در شمال سوریه هم نیروهای ارتش و همپیمانان عملیاتی را در حومه شمالی حماه برای آزادسازی مناطق اطراف جاده بین ‌المللی حلب به حماه و جلوگیری از حملات مکرر تروریست‌ها به آن آغاز کردند که تا کنون توانسته‌اند روستاهای بلیل و ام خزیم را پس از درگیری با تروریست‌های جبهه النصره آزاد کنند،‌همچنین امنیت جاده اثریا به خناصر به عمق 15 کیلومتر به موازات جاده بین المللی حلب-حماه تامین شده است. بر اساس این گزارش،‌درگیری‌ها در این مناطق به هلاکت بیش از 100 تروریست جبهه النصره و گروه‌های تروریستی همپیمان آنها و انهدام استحکامات و جنگ افزارهایی که از حومه ادلب آورده بودند، منجر شده است.

در الحسکه در شرق سوریه، گروه‌های موسوم به سوریه دموکراتیک مورد حمایت آمریکا، از سیطره بر شهرک مرکده و 24 روستای اطراف آن خبر دادند.

در تحولی دیگر، درگیری‌ها میان گروه‌های تروریستی جبهه النصره و گروه نورالدین الزنکی برای سیطره بر حومه غربی حلب پس از شکست تلاش‌های آتش‌بس میان این باندهای تروریستی برای دومین روز پیاپی ادامه دارد. درگیری‌ها میان این دو گروه به محور حومه غربی حلب رسیده است. جبهه‌ النصره، گروه نورالدین الزنکی را متهم کرده است که یکی از عوامل النصره را بازداشت کرده و گروه الزنکی هم النصره را به بازداشت بسیاری از عناصرش در ایست‌های بازرسی خود متهم کرده است. این در حالی است که ناظران بر این باورند که واقعیت امر این است که درگیری روزافزون میان دو گروه تروریستی به مثابه نبرد اثبات این است که کدام یک از آنها به ترکیه وفادارترند تا ترکیه به آنها برای ورود به حومه غربی حلب و حومه‌های ادلب کمک کند.

 

http://dana.ir/1232853
ارسال نظر
نظرات