شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 16:13 منتشر شده در مورخ: 1396/08/19 شناسه خبر: 1233066
مدرس، محقق و پژوهشگر طب اسلامی، ایرانی و سنتی، با توجه به خیل بازگشت زائران اربعین از عراق و احتمال وجود برخی بیماری‌ها، مواردی را توصیه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود قادری پژوهشگر طب سنتی با اشاره به خیل بازگشت زائران اربعین از عراق و احتمال وجود برخی بیماری‌ها، گفت: به منظور جلوگیری از تشدید و حاد شدن وضعیت بیماری، زائران حتی‌المقدور چند روز استراحت کنند و از رفتن به محل کار و یا فعالیت‌های شدید بدنی جلوگیری شود. 

وی گفت: زائران برای رفع سرماخوردگی و خلط سینه از بادکش گرم و خشک در ناحیه کتف و اطراف ستون فقرات یک روز در میان استفاده کنند؛ همچنین پشت بدن و سینه‌ها را هر شب با روغن سیاه‌دانه مالش دهند. 

قادری با اشاره به تقویت بدن در برابر بیماری افزود: سوپ‌های گرم و تقویت‌کننده مانند سوپ ماهیچه، سوپ جو و آب گوشت، همچنین شربت عسل و لیموی تازه و دمنوش آویشن، نعنا و پونه به همراه عسل می‌تواند برای سلامت بدن مفید باشد. 

این محقق و پژوهشگر طب سنتی در مورد بروز بیماری‌های شدید ریوی و دیگر بیماری‌ها گفت: اگر عوارضی از بیماری در بدن فرد مشاهده شد، حتماً باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و اقدامات کلینیکی لازم انجام شود.

وی در پایان توصیه کرد: زائران البسه، چفیه، کوله‌پشتی و... را بلافاصله بعد از بازگشت به وطن شست‌وشو داده و ضدعفونی کنند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1233066
ارسال نظر
نظرات