شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 17:21 منتشر شده در مورخ: 1396/08/19 شناسه خبر: 1233089
شاخص بورس کشورهای آسیایی در آخرین روز معاملات هفته جاری میلادی کاهش پیدا کرد؛ ضمن اینکه ارزش دلار هم به دلیل بلاتکلیفی از برنامه اجرای اصلاحات مالیاتی بی رمق شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش رویترز، شاخص بورس کشورهای آسیایی در روز جمعه به دلیل بلاتکلیفی در مورد برنامه اصلاحات مالیاتی آمریکا به دنبال رونمایی جمهوری خواهان از برنامه ای که در بنده های اصلی آن با مجلس نمایندگان متفاوت است، کاهش پیدا کرد. از جمله اختلافات موجود بین طرفین شامل تاخیر در اجرای برنامه زمان بندی کاهش مالیات شرکت ها می شود؛ یعنی بین سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی اختلاف نظر وجود دارد.

به نقل از ایبنا، در همین حال میانگین شاخص بورس آسیا - اقیانوسیه در منطقه خارج از ژاپن ۲ دهم درصد کاهش پیدا کرد؛ ضمن اینکه بورس «نیکی» ژاپن هم ۱.۱ درصد روند نزولی داشت و از بیشترین سطح خود در ۲۱ سال اخیر فاصله گرفت؛ این در حالی است که بورس ژاپن طی ۲ ماه اخیر نزیک به ۱۶ درصد رشد داشته است. همچنین در بورس وال استریت آمریکا شاخص «اس اند پی ۵۰۰ »و «نزدک» هر کدام به ترتیب ۰.۳۸ درصد و ۰.۵۸ درصد افت داشتند.

در بازار جهانی ارز، شاخص ارزش دلار آمریکا به دلیل نگرانی از اجرای برنامه اصلاحات مالیاتی با کاهش روبرو شد و هر دلار به ۱۱۳.۲۲ ین رسید؛ اما یورو به ۱.۱۶۴۴ دلار رسید که حاکی از روند رو به رشد این ارز دارد.

بر همین اساس، اوراق بهادر ۱۰ ساله آمریکا هم با روند نزولی روبرو شد و ارزش آن به ۲.۳۴۰ درصد بازگشت. بر پایه این گزارش، اتحادیه اروپا اعلام کرد که رشد اقتصادی این منطقه در سال جاری میلادی به بیشترین سرعت خود در یک دهه اخیر خواهد رسید؛ اما نرخ تورم همچنان پایین است و این موضوع را می توان به تمام قسمت های جهان تعمیم داد.

http://dana.ir/1233089
ارسال نظر
نظرات