شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 17:27 منتشر شده در مورخ: 1396/08/19 شناسه خبر: 1233094
دولت چین به افراد خارجی اجازه می دهد تا بانک های چینی را تملک کنند. در نتیجه ی این اقدام انتظار می رود که سرمایه گذاران خارجی دسترسی بیشتری به بازار بزرگ خدمات مالی چین پیدا کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از Russia Today،  ظرف سه سال آینده چین حدود مالکیت  سهام (از جمله در سرمایه گذاری های مشترک) توسط افراد خارجی را به ۵۱ درصد افزایش می دهد. این در حالی است که در حال حاضر، شرکت های خارجی تنها می توانند تا ۴۹ درصد در بانک های چینی سهم داشته باشند. این امر موجب شده که شرکت های خارجی کنترل کلی بر امور بانکی که در آن سرمایه گذاری کرده اند نداشته باشند. 

 
این تصمیم دولت چین توسط معاون وزیر امور مالی این کشور پس از ملاقات روسای جمهور چین و آمریکا اعلام شده است. در این ملاقات، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا، خواسته بود که دسترسی بهتری به موسسات مالی در چین وجود داشته باشد. در این خصوص کن جرت، رییس اتاق بازرگانی آمریکا در شانگهای چین، گفته است '' افتتاح موسسات مالی بیشتر قطعا در صدر لیست (اولویت های) ما قرار دارد''.
 
همچنین، دونالد ترامپ در دیدار خود با شی جین پینگ رییس جمهور چین این کشور را به تجارت غیر منصفانه ای متهم کرده که برای آمریکا کسری تجاری به همراه داشته است. وی گفته است که ''واقعا باید نگاهی به دسترسی ها، انتقال تکنولوژی اجباری و سرقت مالکیت های فکری بیندازیم که به خودی خود تا الان برای آمریکا و شرکت های موجود در آن حداقل ۳۰۰ میلیارد دلار هزینه داشته است''. ترامپ افزوده است ''اگر چین و آمریکا به زمین بازی اقتصادی ای دست یابند که سطح آن مساوی باشد، هر دو کشور چشم انداز موفق تری خواهند داشت. در حال حاضر، متاسفانه این امر یک طرفه و غیر منصفانه است''.
http://dana.ir/1233094
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی