شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 18:04 منتشر شده در مورخ: 1396/08/19 شناسه خبر: 1233112
فدراسیون فوتبال به اظهارات اخیر هافبک پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان واکنش نشان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در پی اظهارات علی کریمی در برنامه تلویزیونی شبکه ورزش روابط عمومی فدراسیون فوتبال برای تنویر افکار عمومی توضیحاتی ارائه کرد که در زیر می‌آید:

1- مدیران فدراسیون فوتبال این آمادگی را دارند که نسبت به شفاف‌سازی مبالغ دریافتی‌شان اقدام کنند. ضمن اینکه به اطلاع می‌رساند رئیس فدراسیون فوتبال از این فدراسیون حقوقی دریافت نمی‌کند. گفتنی است که این ادعا برای کلیه دستگاه‌های نظارتی قابل پیگیری است.

2- با جدی‌تر شدن مراحل نظارتی کنفدراسیون فوتبال آسیا بر برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان و شرایط احراز مربوط به حضور تیم‌ها در این مسابقات، بحث تعیین تکلیف مالی جایگاه اصلی را در دو سال اخیر در این مسیر به خود اختصاص داده است. در این باره قابل ذکر است که صدور مجوز حرفه ای از سال 2009 توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا ابلاغ شد و از  همان زمان اعضای فدراسیون فوتبال به جدیت به دنبال انجام مراحل اجرای قانونی آن بودند. از سال 2011 فدراسیون فوتبال ایران این مسیر را آغاز کرد. خوشبختانه این فرآیند در این مدت طی شده  که از جمله آن بحث استاندارسازی در بحث استادیوم‌ها و باشگاه‌هاست.

در این میان سال گذشته و امسال هم سال شفافیت مالی بوده است. براین اساس موضوع پیگیری بحث پرداخت بدهی باشگاه‌ها به بازیکنان از سوی فدراسیون فوتبال، ارتباطی با شکایت آندرانیک تیموریان به کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشته است. خوشبختانه باشگاه‌ها هم در این باره گام‌های خوبی برداشته‌اند که از جمله پرداخت بدهی تراکتورسازی به علی کریمی بوده است. لدا در حال حاضر مراحل تسویه حساب با باشگاه‌ها محسوب می‌شود که این موضوع با جدیت در حال پیگیری است و امیدواریم علی کریمی با اطلاع بیشتری در این باره اظهارنظر کند.

3- درباره بحث بلیت‌فروشی، گفتنی است همان‌طور که بارها اطلاع داده شده، فرآیند فروش بلیت به باشگاه‌ها واگذار شده و باشگاه‌ها هم بلیت‌ها را می‌توانند هم به صورت اینترنتی بفروشند و هم حضوری. هر چند بحث فروش بلیت به شکل اینترنتی جزو الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیاست و دقیقاً همان رویه‌ای است که در موضوع حقوق و پاداش طی می‌شود.

4- به استحضار عموم می‌رساند فیفا هنوز مبلغ 12 میلیون دلار بابت صعود تیم ملی ایران به جام جهانی را به هیچ فدراسیونی پرداخت نکرده است. در صورت پرداخت؛ مراحل قانونی آن برای اختصاص دادن قسمتی از آن به بازیکنان، سرمربی و آماده‌سازی تیم ملی جهت حضور در جام جهانی انجام می‌شود.

5- بارها توسط مسئولان اعلام شده افرادی که اطلاعاتی مبنی بر فساد در فوتبال و هرگونه اطلاعی در این باره دارند به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، بازرسی کل کشور و دیگر نهادهای نظارتی مراجعه و اطلاعات خود را اعلام کنند تا رسیدگی لازم به عمل آید. لذا طرح مباحث بدون سند در رسانه‌ها قطعاً نمی‌تواند کمک حال فوتبال باشد.

http://dana.ir/1233112
ارسال نظر
نظرات