شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 22:54 منتشر شده در مورخ: 1396/08/19 شناسه خبر: 1233160
«اودری ازوله» مدیرکل جدید یونسکو با اشاره به تاثیرپذیری تصمیمات دولت آمریکا از مسائل گوناگون، تاکید کرد خروج این کشور از یونسکو دائمی نخواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آسوشیتدپرس، «اودری ازوله» مدیرکل جدید نهاد علمی، فرهنگی سازمان ملل (یونسکو) که از روز جمعه آغاز به کار کرده، تصمیم دولت ترامپ برای خروج از این نهاد را به باد انتقاد گرفت.

بر این اساس ازوله که پس از تایید از سوی اعضای یونسکو به عنوان مدیرکل جدید این نهاد سخن می گفت یادآور شد: هنوز مشکلاتی در این میان وجود دارد.

به گفته وی دولت آمریکا پس از تصویب عضویت فلسطین در یونسکو و به بهانه اقدامات ضداسرائیلی اعضای آن، همکاری خود را متوقف و کمک های مالی اش به این نهاد را قطع کرده است.

وزیر فرهنگ پیشین فرانسه با این حال تاکید کرد که خروج ایالات متحده از یونسکو دائمی نخواهد بود. به گفته ازوله 45 ساله «سیاست صندلی خالی» آمریکا به خاطر این که تصمیمات این کشور از هر چیزی متاثر می شود، پایدار نمی ماند.

ازوله که قرار است روز دوشنبه رسما برای تصدی سمت مدیرکلی سوگند یاد کند افزود: تصمیم ترامپ برای خروج از یونسکو تعجب برانگیز نبود زیرا این کشور با توجه به سیاست های ترامپ سیاست «اول آمریکا» را در پیش گرفته است.

http://dana.ir/1233160
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی