شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:06 منتشر شده در مورخ: 1396/08/20 شناسه خبر: 1233331
تاخیر در پرداخت حقوق آتش ستیزان/ آتش نشانان زاهدانی در تنگنای معیشت!
شغل آتش نشانی هر چند در گروه مشاغل سخت و زیان آور قرار دارد که با تاخیر در پرداخت حقوق آتش نشانان زاهدانی این روزها سختی زندگی هم به سختی کار افزوده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، علاقه مهمترین بعد هر حرفه است و آتش‎نشانی به عنوان یک حرفه پرخطر ارتباط مستقیمی با علاقه مندی دارد، بسیاری بر این باورند که آتش نشانی شغل نیست؛ عشق است.

بر کسی پوشیده نیست که آتش نشانان با فداکاری و حضور به موقع حتی از جان خود می گذرند تا جان یک شهروند را نجات دهند در کنار همه این سختی ها اما تاخیر در پرداخت حقوق این افراد باعث می شود مشکلات زندگی نیز بر دوش آنها بیشتر از همیشه سنگینی کند.

در همین خصوص یکی از آتش نشانان زاهدانی ضمن انتقاد از تاخیر در پرداخت حقوق نزدیک به 200 آتش نشان زاهدانی گفت: متاسفانه کلی از حقوق پایان سال95 و نیمی از حقوق شهریور و تمام روزهای ماه مهر تاکنون که به پایان آبان نزدیک می شویم پرداخت نشده است.

وی ضمن تشکر از مدیرعامل آتش نشانی که پیگیری مناسبی برای پرداخت حقوق و معوقات کارکنان آتش نشانی داشته است ادامه داد: متاسفانه بیمه درمانی برخی از همکاران منقضی شده و این افراد به صورت آزاد در حال درمان خانواده خود هستند.

این آتش نشان ادامه داد: مخارج زندگی و در کنار آنها آغاز سال تحصیلی نیز مشکلات آتش نشانان را دو چندان کرده است، امیدواریم مسئولین شهرداری در این خصوص ترتیبی اتخاذ کرده و مشکل حقوق ما را برطرف کنند.

در همین خصوص حسین زیرکی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان در خصوص ادعای برخی از آتش نشانان مبنی بر تاخیر چندماهه در پرداخت حقوق آتش نشانان زاهدانی به عصرهامون گفت: چند ماه نیست فقط حقوق مهرماه این عزیران پرداخت نشده آن به دلیل عدم پرداختی از سوی شهرداری بوده است، البته به دلیل مشکلات مالی شهرداری زاهدان هم تاکنون پرداختی نداشته است.

وی افزود: در سالهای گذشته نیز سابقه تاخیر در حقوق آتش نشانان بوده است اما به دنبال این هستیم که با کمک شهرداری زاهدان این مشکل را مرتفع سازیم.

زیرکی با بیان اینکه آتش نشانی سازمانی درآمدزا نیست بیان کرد: وابستگی زیادی به شهرداری وجود دارد و انصافا تا امروز هم کمک های فراوانی صورت گرفته است اما مشکلات مالی گسترده باعث تاخیر در پرداخت حقوق این عزیران شده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان در پاسخ به این سئوال که آیا نبود شهردار در شهرداری زاهدان باعث تاخیر در پرداختی حقوق آتش نشان شده است نیز گفت: مشکلات مالی شهرداری بسیار زیاد است و تفاوتی ندارد که شهرداری با سرپرست اداره شود یا شهردار، بالاخره همه افراد تلاش می کنند تا مشکل مالی آتش نشانان سریع تر حل شود.

عبدالجلیل شهنوازی رئیس شورای شهر زاهدان با بیان اینکه شورای شهر زاهدان پیگیر موضوع تاخیر پرداخت حقوق آتش نشان است ادامه داد: متاسفانه کمبود اعتبار شهرداری و تاخیر در دستیابی به درآمدها باعث تاخیر در حقوق آتش نشانان شده است.

وی ادامه داد: البته برخی دیگر از ارگان های وابسته به شهرداری نیز با مشکلات مالی روبرو هستند که امیدواریم با برنامه ریزی مناسب این مشکلات در آینده حل شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1233331
ارسال نظر
نظرات