شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:31 منتشر شده در مورخ: 1396/08/20 شناسه خبر: 1233338
غبار بی توجهی مسئولین بر مزار شهدای گمنام؛
غربت دو شهید گمنام در مرزهای ایران/ ساخت اِلمان شهدای گمنام شهر دوست محمد همچنان بلاتکلیف
پس از گذشت سه سال از خاکسپاری شهدای گمنام شهر دوست محمد تنها تغییرات جزئی در مزار شهدا صورت گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  ندای هیرمند؛ یکی از بزرگترین مسیرهای موفقیت نظام جمهوری اسلامی ایران را، می توان دعای خیر شهدای این مرز و بوم دانست، شهدایی که با افتخار جان خود را تقدیم انقلاب مقدس اسلامی کردند.

با این حال شهدا رفتند و مزار آنها امروزه به آرامشگاه قلوب بازماندگانشان تبدیل شده است،شهدا گرچه دستشان از این دنیا برای حفظ خاک ایران کوتاه مانده است اما به تعبیری آنها زنده اند و نزد خدا روزی می خورند.

شهرستان هیرمند دارای سه مزار شهید گمنام است، که  دو شهید در مرکز شهرستان و یک شهید دیگر در شمال این شهرستان دفن شده اند،دو شهید گمنام مرکز شهرستان در سال 1393 تشییع و تدفین شده اند، که هنوز مسئولین این شهرستان نتوانسته اند المانی در خور آن دو شهید بزرگوار احداث کنند.

در حالی که جمع عظیمی از مردم شهرستان هیرمند مشتاقانه، این دو شهید گران قدر را در سه سال قبل تشییع و تدفین کردند، اما احداث المان آنها هنوز بلاتکلیفی به سر می برد.

 

مهدی پودینه شهردار دوست محمد در مردادماه سال گذشته از کلنگ احداث المان شهدای گمنام شهر دوست محمد خبر داده بود و گفت: شهرستان هیرمند در این سالها میزبان دو شهید گمنام بوده است که در محل عیدگاه این شهرستان به خاک سپرده شده اند، از این رو کلنگ احداث المان این مکان با اعتبار 80 میلیون تومان به زمین زده شد.

پودینه بیان داشت : ساخت این المان توسط شهرداری و با همکاری فرمانداری شهرستان هیرمند و همچنین استانداری اجرا خواهد شد.

گرچه مزار شهدای گمنام در فاصله 50 متری فرمانداری این شهرستان قرار دارد، اما عدم توجه، یک سال است که ساخت المان را در بلاتکفیلی قرار داده است.

با این حال پست های مدیریتی که امروز هر یک از مسئولین بر صندلی ریاست آن تکیه زده اند، به برکت خون همین شهدایی است که امروزه در غربت به سر می برند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1233338
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی املاک موسوی2 سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0497 sec