شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 05:52 منتشر شده در مورخ: 1396/09/08 شناسه خبر: 1245666
موج واکنش ها به سخنان عجیب مولوی عبدالحمید؛
از نماینده آشوریان تا عضو فراکسیون اهل سنت مجلس/ افزایش آلام مردم زلزله زده کرمانشاه زیبنده نیست/ خداوند انتقام‌گیر نیست/ مردم را به بی تقوایی متهم نکنید
واکنش جمعی از چهره های سیاسی و نمایندگان مجلس به سخنان اخیر مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل تسنن زاهدان که در کلیپی علت زلزله کرمانشاه را گناه مردم آن منطقه خوانده بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ واکنش جمعی از چهره های سیاسی و نمایندگان مجلس به سخنان اخیر مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل تسنن زاهدان که در کلیپی علت زلزله کرمانشاه را گناه مردم آن منطقه خوانده بود.

نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس:
 
عذاب الهی بودن زلزله را از لحاظ اعتقادات دینی نمی‌پذیرم/خداوند انتقام‌گیر نیست
 
 یوناتن بت کلیا در گفتگویی با اشاره به سخنان و توهین مولوی عبدالحمید به زلزله زدگان کرمانشاه، گفت: من بر این باورم که خداوند انتقام گیر نیست و او همیشه آرامش و منیت را برای مردمانش خواسته است.
 
وی، افزود: خداوند تمام پیامبران و ائمه را در جهت رفاه و آرامش مردم فرستاده و انتقام گرفتن خداوند برخلاف مهربانیت و رحمان بودن او است و این با اعتقادات دینی هیچ مذهبی تطبیق ندارد.
 
نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی، در ادامه تاکید کرد: در تمام دنیا و در جای جای جهان گناه  در حال انجام است و افراد گناهکار وجود دارند اما این مسئله که خداوند کودکانی را که مبرا از هر گونه گناه هستند را گرفتار عذاب خود کنند کاملا نادرست و غیر منطقی است.
 
بت کلیا، تاکید کرد: این مسئله با باورهای دینی شخص من مغایر بوده و انتقام گیری خداوند را از لحاظ دینی نمی پذیرم.
 
وی، ادامه داد: زلزله اتفاق طبیعی و اجتناب ناپذیر است که در شرایط مختلف امکان اتفاق وقوع آن وجود دارد و امروز این اتفاق اسفناک متوجه مردم کرمانشاه شده است.
 
نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اکنون باید همگان با یکدیگر دست در دست هم در جهت تسکین حال زلزله زدگان بکوشیم و مرهمی بر درد دل های زلزله زدگان باشیم.

 

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس:

 
افزایش آلام مردم زلزله زده کرمانشاه زیبنده نیست/ زلزله یک مسئله علمی و تخصصی است
 
بعد از زلزله کرمانشاه عده ای به دنبال انتقام سیاسی برآمدند تا از درد مردم کرمانشاه بهره برداری سیاسی کنند اما در نهایت ناکام ماندند جدیدا هم از سوی برخی افراد مسئله گناه و اینکه زلزله به خاطر گناه برای مردم کرمانشاه نازل شده است باعث ناراحتی مردم کرمانشاه و هموطنان زلزله  زدگان شده است.
 
 
شهرام کوسه غراوی عضو فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در این زمینه در گفتگو با خبرنگار انقلاب نیوز اظهار داشت: ما باید در این زمینه کاملا تخصصی صحبت کنیم ایران روی خط زلزله قرار گرفته است، هر آن احتمال اینکه در هر نقطه از ایران زلزله بیاید وجود دارد، زیرا این یک موضوعی طبیعی ست زیرا روی خط زلزله قرار داریم.
 
زلزله یک بحث تخصصی است
 
وی بیان داشت: ما اگر ساختمان ها را هر چه قدر مقاومتر و مستحکم تر بسازیم قطعا آسیب های مالی کمتر به سازه ایجاد می شود و هم آسیب های جانی کمتر به مردم  وارد می شود و حتی می تواند به صفر هم برسد منتهی باید تمهیدات ویژه ای اندیشیده شود که قبل از وقوع زلزله مقاومت ساختمان ها را بیشتر کنیم، کیفیت ها را بهتر کنیم و همه اینها منجر می شود که اتفاقی برای بنا ها در کل محل های زلزله خیز نخواهد افتاد.
 
کوسه غرواری تصریح کرد: من نمی خواهم ابعاد دیگر را وارد این مسئله تخصصی کنم چرا که زلزله و بررسی زلزله یک کار کارشناسی و تخصصی اس