شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 15:06 منتشر شده در مورخ: 1396/09/15 شناسه خبر: 1251765
تولد نوزادان ۴ قلو در سردشت
مادر باردار سردشتی ۴ نوزاد با وضعیت عمومی مناسب به دنیا آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ متخصص زنان و زایمان بیمارستان امام خمینی سردشت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار بُلفَت اظهار کرد: راس ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح امروز مادر بارداری که به علت کنترل فشار خون و مسمومیت حاملگی در بیمارستان بستری بوده و در هفته ۲۸ حاملگی قرار داشت دچار اختلالات زایمانی شد.

سعیده رفیعی افزود: بلافاصله به بخش منتقل و پس از شروع دردهای زایمانی و معاینات پزشکی، ختم حاملگی اعلام و تصمیم بر سزارین گرفته شد که چهار نوزاد دختر با وضعیت عمومی مناسب به دنیا آمدند.

وی بیان کرد: وزن اولیه هر یک از نوزادان یک کیلو و ۱۰۰ گرم بوده که دو نوزاد در بخش کودکان و دو نوزاد دیگر در بخش آی سی یو هستند و مادر نوزادان نیز وضعیت جسمانی خوبی دارد.

رفیعی تصریح کرد: مادر نوزادان با ۳۳ سال سن دومین بارداری خود را تجربه می کند که در بارداری اول به صورت طبیعی زایمان کرده است اما این بار به دلیل این که برای چندین سال باردار نشده، تحت درمان داروهای نازایی بوده است.

پدر نوزادان به خبرنگار ما گفت: اهل شهر ربط هستم. هم اکنون در شرایط مالی سختی به سر می برم و بیکار هستم و از مسئولان درخواست همکاری و مساعدت را دارم.

بر اساس گزارش بُلفَت، در ۶ ماهه اول امسال یکهزار و ۱۹۸ زایمان در بیمارستان سردشت با موفقیت انجام شده که از این تعداد ۷۵۸ مورد زایمان طبیعی و ۴۳۴ مورد به صورت سزارین بوده است. و همچنین یکهزار و ۳۲۹ مورد به صورت سرپایی برای زایمان مراجعه کرده اند که یکهزار و ۲۰۱ مورد در بیمارستان سردشت بستری شده اند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1251765
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی