شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:59 منتشر شده در مورخ: 1396/09/21 شناسه خبر: 1255601
شهردار کمیجان تاکید کرد؛
اهمیت نقش خانواده و زنان در توسعه شهری پایدار/انتخاب مشاور امور بانوان اولویت برنامه‌های مدیریت شهری
شهردار کمیجان بر اهمیت نقش خانواده و زنان در توسعه شهری پایدار تاکید کرد و گفت: می توانیم با کمک گرفتن از اندیشه و تفکرات این قشر از جامعه و حضور در برنامه های مدیریت شهری، تحولی اساسی در این شهرستان ایجاد کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرادی شهردار کمیجان در گفتگو با خبرنگار  سلام کمیجان؛ با تاکید بر نقش خانواده و زنان در توسعه پایدار شهری گفت: در توسعه پایدار شهری خانواده و زنان نقش اثرگذاری دارند. اسلام در چارچوب موازین شرعی هیچ فعالیت اجتماعی را برای این قشر از جامعه محدود نکرده است و آنان می تواند در یک جامعه اسلامی هم‌پای مردان مراحل کمال را بپیمایند.

مرادی افزود: برنامه کاری شهرداری برای رسیدن به توسعه پایدار متوازن در شهر بر پایه فرهنگ تدوین شده است و بانوان سهمی مناسب، با نسبت جمعیتی خود در این برنامه دارند.

وی استعداد و توانمندی بانوان کمیجانی را بی‌نظیر برشمرد و گفت: می توانیم با کمک گرفتن از اندیشه و تفکرات این قشر از جامعه و حضور در برنامه های مدیریت شهری تحولی اساسی در شهرستان ایجاد کنیم.

شهردار کمیجان تصریح کرد: در اولین گام در حوزه زنان، جلسه ای با بانوان فرهیخته شهرستان کمیجان برای شناخت توانمندی ها و استعداد آنان در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و ورزشی برگزار شد.

مرادی انتخاب مشاور خانم در مدیریت شهرداری را یکی از اولویت های برنامه های توسعه پایدار شهری دانست و گفت: در راستای جلب مشارکت حداکثری بانوان در توسعه همه‌جانبه شهرستان و حضور موثر آنان در عرصه مدیریت شهری که نیاز به تشریک مساعی و استفاده از توان متخصصان زن دارد، انتخاب مشاور امور بانوان را در دستور کار شهردار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: پس از انتخاب مشاور خانم و شناخت توانمندی های زنان شهرستان، جشنواره ای از فعالیت های بانوان در راستای افزایش استعداد و توانمندی‌های بانوان شهرستان تا پایان سال برگزار می‌کنیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1255601
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی