شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 14:13 منتشر شده در مورخ: 1396/09/29 شناسه خبر: 1261900
از سوی رئیس کمیته زنان، جوانان و ورزش مجلس مطرح شد
پیشنهاد عجیب خانم نماینده: باید حضور بانوان از سالن‌های والیبال و بسکتبال شروع شود
حضور زنان در ورزشگاه‌ها به مسئله‌ای طویل و پربحث تبدیل شده است که برخی از زنان و مسئولین رفع محدودیت‌ها را ضروری می‌دانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بسیاری از افراد در مورد حضور زنان در ورزشگاه‌ها اظهارنظر کرده‌اند، برخی حضور آنان را بدون مانع می‌دانند و عده‌ای دیگر به‌صورت کلی این موضوع را رد می‌کنند.

حضور تمام بانوان در ورزشگاه‌های ایران پس از انقلاب اسلامی با توجه به سیاست‌ها و اهداف حکومت جمهوری اسلامی ایران منع شد، دیدگاه‌های مختلف مراجع تقلید نیز در این راستا با این سیاست همسو نیست.

اختلاط زن و مرد که باعث زمینه سازی بسیاری از گناه‌ها است یکی از دلایل مخالفان این موضوع است؛ از جانب کارشناسان، صاحب‌نظران و مسئولین در مورد این موضوع صحبت‌هایی شده است که همگی چه با نظر منفی چه مثبت روی حرف خود پافشاری می‌کنند.

طیبه سیاوشی ، رئیس کمیته زنان، جوانان و ورزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر در ارتباط با حضور بانوان به ورزشگاه اظهار داشت: حضور زنان در ورزشگاه یک مطالبه نیست بلکه حق زنان است که باید پیگیری شود.

وی گفت: مدتی است که بحث حضور بانوان در ورزشگاه مطرح‌شده است و عده‌ای موافق و مخالف آن هستند، بلکه این موضوع باید تحقق یابد و هیچ منع قانونی ندارد.

رئیس کمیته زنان، جوانان و ورزش مجلس شورای اسلامی در مورد اصلاح زیرساخت‌های ورزشگاه برای بانوان افزود: اصلاح زیرساخت‌های ورزشگاه‌ها باید برای بانوان انجام شود که در لایحه وزارت ورزش در حال بررسی است؛ مناسب‌سازی در اماکن ورزشی برای حضور زنان به تصویب رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: هیچ قانونی حضور زنان به ورزشگاه را منع نکرده است؛ زیرساخت‌های ورزشگاه در حال آماده‌سازی است تا خانم‌ها باید بتوانند در اماکن ورزشی حضور یابند.

رئیس کمیته زنان، جوانان و ورزش مجلس شورای اسلامی با تأکید بر حضور بانوان در همه ورزشگاه‌ها بیان داشت: باید حضور بانوان از سالن‌های والیبال و بسکتبال شروع شود؛ راه‌های ورود و خروج بانوان به وزرشگاه نیز اگر اصلاح شود بسیاری از مقدمات حضور آنان به این اماکن فراهم‌شده است تا آنان به‌حق خود دست یابند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1261900
ارسال نظر
نظرات
بانو
1396/09/29 - 15:31
پاسخ
خیلی هم ضروری نیست زنها باید دنبال حفظ جایگاه و بالابردن شان خودشون باشن نه اینکه برن ورزشگاه
rateup 0
ratedown 0