شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1396/10/04 شناسه خبر: 1265474
مقصودی در گفت‌وگو با دانا:
رای مخالف 15 نماینده به "اعلام قدس به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین" محکوم است/ هیچ دلیلی پذیرفتی نیست
سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه مشخص نیست چه کسانی رای مخالف به قانون حمایت از مردم فلسطین داده اند گفت: رای گیری مجلس به شکل الکترونیکی بوده و به خاطر فضای باز مجلس و دموکراسی حاکم آرای نمایندگان مخفی است اما من به عنوان یکی نماینده رای ندادن این افراد را به شدت محکوم می کنم.

حسین مقصودی، عضو کمیسیون شوراها در گفتکو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص تصویب دو فوریت طرح الحاق یک تبصره به ماده یک قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همه ما مسلمان بوده و به خداوند، قرآن، رسول خدا و ... اعتقاد راسخی داریم تا جایی که در کتب و مبانی دینی از ما به عنوان امت واحده اسلامی یاد می شود.

وی در ادامه گفت: همه کشورهای اسلامی یک امت هستیم و از طرف دیگر شعار امام خمینی به عنوان بنیان گذار انقلاب اسلامی همواره گسترش اسلام و حمایت از هسته های مقاومت در سراسر دنیا به هر شکلی بود که این شعار به عنوان یکی از آرمان های انقلاب اسلامی شناخته می شود.

عضو کمیسیون شوراها در ادامه گفت: سیاست های مقام معظم رهبری و سیاست های مجلس هم در همنی راستا بوده و بارها و بارها مشخص شده است که یکی از خطوط قرمز مجلس و نمایندگان بحث فلسطین بوده و هیچکس اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه مشخص نیست چه کسانی رای مخالف به قانون حمایت از مردم فلسطین داده اند گفت: رای گیری مجلس به شکل الکترونیکی بوده و به خاطر فضای باز مجلس و دموکراسی حاکم آرای نمایندگان مخفی است اما من به عنوان یکی از نماینده ها رای ندادن این افراد را به شدت محکوم می کنم.

مقصودی با بیان اینکه حتی اگر نزدیک ترین همکار من به قانون حمایت از مردم فلسطین رای نداده باشد آن را محکوم می کنم، گفت: بنده به عنوان نماینده مجلس کسانی که این رای منفی را دادند محکوم کرده و به نظر من این افراد اعتقاد عملی به مکتب اسلام و آرمان های انقلاب نداشتند.

وی با تاکید بر لزوم برائت از اسرائیل به هر شکلی گفت: امروز حتی کشورهایی که در کل دنیا در کنار اسرائیل بودند بعد از اقدامات ترامپ با آمریکا و اسرائیل مخالفت کرده و برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین به تظاهرات دست زدند.

عضو کمیسیون شوراها در ادامه خاطرنشان کرد: در کشوری مانند ایران که پرچمدار حمایت از امت اسلامی است، انتظار می رفت مجلس به صورت یکدست با این طرح موافقت کند؛ اما این رای منفی کاری عبث و بیهوده و اشتباه بوده و تلقی مردم از این رای حمایت این نمایندگان از سیاست های ترامپ است هرچند نیت آنها این نباشد.

مقصودی در پایان گفت: امیدواریم این نمایندگان به اشتباه خود پی ببرند و با اتحاد بیشتر در راستای اتحاد مسلمین و حمایت از مردم مظلوم فلسطین حرکت کنند؛ هر علتی که برای این مساله وجود داشته باشد پذیرفتی نیست و ما نمی توانیم دلیل منفی هر کدام از آنها را بررسی کنیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1265474
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی