شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:04 منتشر شده در مورخ: 1396/10/05 شناسه خبر: 1266018
پورمختار در باره مخالفت برخی نمایندگان با طرح اعلام قدس به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین گفت:
نمایندگان مخالف معتقد بودند که قبلا قانونی دراین باره وضع شده و احتیاجی به قانون گذاری دوباره نیست
پورمختار دلیل مخالفت برخی نمایندگان مجلس با طرح اعلام قدس به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین را وجود قانون حمایت از انتفاضه می داند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی پورمختار در گفتگو با خبرنگاربهارانه، در پی اقدام رئیس جمهور امریکا در مورد انتقال پایتخت رژیم صهیونستی به بیت المقدس ، طرح اعلام قدس به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین در مجلس شورای اسلامی به رای گذاشته شد و با187 رای موافق، 9 رای ممتنع و 15 رای مخالف به تصویب رسید.

این در حالی است که پیش بینی می شد، این طرح بدون رای مخالف به تصویب برسد. در این باره با محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودراهنگ گفتگویی داشتیم.

پورمختار گفت: تنها کسی که به عنوان مخالف با این طرح صحبت کرد، آقای تابش بود که توجیهش این بود که ما قبلا قانون حمایت از انتفاضه را داشته ایم و در آن این مسئله ذکر شده و نیازی به قانون گذاری جدید در این باره نیست.  

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در مورد اینکه «آیا نمایندگانی که رای مخالف با این طرح دادند را می توان به گونه ای مخالف حمایت از فلسطین خطاب کرد؟»  گفت: نمی توان این مسئله را اینگونه تعبیر کرد ، چرا که این تعبیر بیشتر از آنکه نقد به نمایندگان باشد به نفع اسراییل است.

وی ادامه داد: برخی نمایندگان به دلیل اینکه قبلا قانونی در این باره وجود داشته با این طرح مخالفت کردند و مخالفت آنها دلیل بر مخالفت با فلسطین و یا حمایت از رژیم صهیونیستی نیست. 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1266018
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی