شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 10:00 منتشر شده در مورخ: 1396/10/19 شناسه خبر: 1275750
ماجرای خط و نشان های مجازی در بین سیاسیون کبودراهنگ چیست؟
در این گزارش تلاش نموده ایم بدون جانبداری از فرد یا جریان خاصی دلایل خط و نشان های مجازی چند روز اخیر برخی افراد سیاسی در شهرستان کبودراهنگ را مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کورنگ ، شهرستان کبودراهنگ با وسعتی حدود 4025کیلومتر مربع بزرگ ترین شهرستان استان همدان از لحاظ وسعت جغرافیایی است و در حال حاضر جمعیتی حدود 160هزار نفری این شهرستان را  در رتبه چهارم جمعیتی شهرستان های استان همدان قرار داده است.

در حالی که حدود هشت ماه از انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا نگذشته و حدود یک سال تا آغاز انتخابات مجلس شورای اسلامی باقی مانده است اما به نظر می رسد فضای انتخاباتی از مدت ها پیش در این شهرستان در بین فعالان سیاسی آغاز گردیده است.

اما برخلاف سنوات گذشته این روزها  تبلیغات و تحرکات انتخاباتی کاندیدهای احتمالی در فضای واقعی و مناظره ای نبوده و به دلیل ظهور و گسترش پدیده ای جدید به نام فضای مجازی این رقابت های سیاسی به شبکه های اجتماعی راه یافته و بعضا شاهد اظهارنظرهای جنجالی این افراد و طرفداران آن ها برعلیه همدیگر در فضای مجازی بوده ایم.

اما نکته قابل تاملی که  ذکر آن در اینجا ضروری به نظر می رسد این است که  چه دلیلی برای حضور غیرقابل انتظار این افراد سیاسی در شبکه های مجازی وجود دارد؟

بیرون گود نشسته و می گویی لنگش کن

محمد علی پورمختار نماینده کنونی مردم شهرستان های بهار و کبودراهنگ که در انتخابات مجلس پیش رو حسین توسلی(فتح الله توسلی)را یکی از رقبای  احتمالی خود و تحرکات انتخاباتی وی در فضای مجازی  را زنگ خطری برای خود می داند در اظهار نظری جنجالی در کانال تلگرامی خود به شدت از توسلی انتقاد می کند و خطاب به او می نویسد:

مرثیه ای برای فتح الله خان توسلی

آقای فتح الله خان بفرمائید در قبال حقوقی که می گیرید چه کاری می کنید؟

شما کارمند دولت هستید ولی روزها تمام وقت خود را در تلگرام می گذرانید،بفرمائید در قبال حقوقی که می گیرید،چه کاری در وزارت خارجه می کنید؟

اگر بیکار هستید بیایید در دفتر بنده در کبودراهنگ مستقر شوید و اندکی کار با مردم را یاد بگیرید.

شما مصداق کسی هستی که کنارگود نشسته و می گوید لنگش کن.
در وزارت خارجه نشستی و به سفرهای مجانی با حقوق دلاری تشریف می بری وعکسهای یادگاری از سفرهای خارجی می گیری و از تهران می خواهی امور مردم را حل بکنی و دائما در حال تمسخر مسؤلین هستی.

این ها خلاصه ای  از اظهارات پورمختار علیه حسین توسلی بود اما چه چیزی باعث شد تا نماینده مجلس این اظهارات را علیه توسلی مطرح نماید؟

دلیل اینکار را فقط می توان به انتشار مطالب گروه تلگرامی صدای کورنگ اشاره کرد گروهی که به اعتقاد سازنده  آن حسین توسلی  برای رفع مشکلات وپیگیری حقوق مردمی راه اندازی شده است اما به اعتقاد نماینده مجلس این گروه در جهت تمسخر مسئولین شهرستان و خدمت ظاهری با رنگ و لعاب جمع آوری رای راه اندازی شده است.

برایم مرثیه می خوانید و تهدید به مرگ می کنید/40 سال است به برکت انقلاب خان و خان زادگی از بین رفته است/بنده رعیت زاده ام

اظهارات نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در کانال تلگرامی خود بلافاصله با واکنش فعال سیاسی و دیپلمات کبودراهنگی در لبنان و کاندیدای انتخابات مجلس دوره قبل همراه بود.

تاجایی که این فعال سیاسی در نامه ای سرگشاده در پاسخ به خط و نشان پورمختار پاسخ داد که گزیده ای از متن پاسخ وی را در ذیل می خوانید:

جناب آقای پورمختار از اینکه صراحتا به مرگ تهدیدم کردید و برایم مرثیه هم خواندید هیچ نمی گویم که جنابعالی به عنوان یک حقوقدان به بار حقوقی و تبعات این تهدید آگاهی دارید.

۴۰سال است که به برکت انقلاب خان و خان زادگی از بین رفته و اکنون دوباره از زبان شما این واژه زنده می شود ،بنده افتخارم این بوده و هست که رعیت بودم و رعیت زاده ام از جمع کوخ نشینان.

گفته اید که بنده در وزرات نشسته ام و سفرهای مجانی با حقوق دلاری می روم کارکنان وزارت خارجه کارشان مشخص است و سفرهایشان ماموریت اداری است مانند سفرهایی که بقیه مسئولین محترم از جمله جنابتان تشریف می برید.

فرموده اید اگر بیکار هستم در دفتر شما در کبودراهنگ مستقر شوم کاش آدرس این دفتر را می دادید تا مردمی که سالهاست  دنبال آدرس این دفتر  هستند مراجعه کنند.

به نظر می رسد این روزها خط و نشان ها و تخریب های تلگرامی معضلی است که باید  اثرات این گونه رفتار ها در بین سیاسیون مورد بحث و بررسی قرار گیرد. 

با این تفاصیل می توان حدس زد که از هم اکنون جنب و جوش انتخاباتی در کبودراهنگ آغاز شده است هرچند به غیر از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی افرادی هم با سفرهای خود به روستاها و شنیدن مشکلات مردمی سعی در مطرح کردن خود دارند اما به نظر می رسد افراد دیگر یا سوابق کاری کمتر هنوز وارد عرصه رقابت  علنی نشده اند و هنوز  مجال بخت آزمایی در این میدان بزرگ نصیب آن ها نشده است.

انتهای پیام/

  • 1515
  • 1515
http://dana.ir/1275750
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی