شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:19 منتشر شده در مورخ: 1396/10/19 شناسه خبر: 1275836
یادداشت؛
مطالبات مردم به حق است/ مردم منتقد عملکرد مسئولین هستند اما به بیت المال احترام می گذارند
همه قبول دارند اعتراض حق مردم است و اما در چند روز گذشته هم ابتدا مردمی برای مطالبات خود به میدان آمدند اما نتیجه چیزی دیگر شد؛ چرا که عده ای تحت تاثیر منافقین داخلی و خارجی آشوب کردند و این آشوب ها موجب ظلم به مردم شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری ناب نیوز؛ یکی از اهداف انقلاب اسلامی اجرای عدالت و توزیع ثروت در بین همه اقشار جامعه و حل مشکلات معیشتی مردم بوده و هست؛ ماهیت انقلاب اسلامی الهی ست و انگیزه ی مردم هم پیاده کردن حاکمیت دینی بود که از اهداف حاکمیت دینی اجرای عدالت است.

 

مسئولینی که مردم انتخاب می کنند باید خود را متعهد خدمت به مردم بدانند و تلاش خود را انجام دهند تا  اقشار مختلف جامعه در رفاه بوده و از ظلم به محرومان جلوگیری شود. ثروت حاصل از منابع کشور متعلق به همه است و بایستی همه به عدالت از این منابع بهره ببرند، موقعیت در جامعه برای همه برابر باشد و بیت المال از گزند عده ای خاص خارج شده و ویژه خواری صورت نگیرد.

 

مسئولین برای خدا و به خلق خدا خدمت کنند و به مسئولیت به یک موهبت الهی جهت اجرای عدالت بنگرند نه به عنوان موقعیتی جهت منافع شخصی خود؛ که اگر چنین شود مردم حق دارند اعتراض و نقد کنند و مسئولین عالی رتبه نیز باید به ندای اعتراض و مطالبات مردم پاسخ دهند. اگر کسی هم خود را در حد و اندازه ی خدمت به مردم نمی بیند، باید کنار رود تا در پیشگاه خداوند محکوم نشود که سخت است.

 

 همه قبول دارند اعتراض حق مردم است و اما در چند روز گذشته هم ابتدا مردمی برای مطالبات خود به میدان آمدند اما نتیجه چیزی دیگر شد؛ چرا که عده ای تحت تاثیر منافقین داخلی و خارجی آشوب کردند و این آشوب ها موجب ظلم به مردم شد.

 

 اینکه معیشت مردم خوب نیست واضح است و اینکه بیکاری جوانان غوغا می کند و در هر خانه حداقل یک یا دو نفر بیکار وجود دارد امری مسلم است؛ اینکه گرانی مردم را اذیت می کند بر کسی پوشیده نیست و مردم از اینکه قدرت خریدشان روز به روز کمتر می شود معترضند و لکن مردم حاکمیت دینی و نظام اسلامی را دوست دارند.

 

مردم منتقد عملکرد مسئولین هستند اما به بیت المال، اموال و املاک شخصی مردم احترام می گذارند و هرگز خرابکار نیستند؛ پس حساب مردم از خرابکاران جداست! یکی از ظلم هایی که آشوبگران به مردم داشتند این است که مطالبات مردم در این بین فراموش شود. همچنین اینکه بعضی مسئولین راهپیمایی پرشور مردم علیه آشوب گران را به منزله ی رضایت از عملکرد خود بدانند، اشتباه است.خانواده ها منتظرند تا شرایط به گونه ای پیش رود که جوانان آنها شاغل شده و کسب درآمدی داشته باشند، گرانی ها کنترل شود و قدرت خرید مردم بالاتر رود.

 

یکی دیگر از ظلم هایی که آشوبگران داشتند امیدوار کردن دشمن بود. دشمن که خود به کمک منافقین بر هم زننده ی آرامش مردم بوده حال مدعی شده نظام اسلامی حقوق بشر را نادیده گرفته است در حالیکه تعداد آشوبگران محدود و شامل افراد منافق و بعضی فریب خوردگان و جوگیر شده ها بود؛ امااینکه مردم چون سیل خروشان بساط فتنه را جمع کرده و از نظام اسلامی حمایت کرده و می کنند، اصلا در نگاه غربی ها به حساب نمی آید.

 

 خلاصه اتفاقات اخیر بهانه ای شده تا بار دیگر تحریم ها را بیشتر و سنگین تر کند و امیدواریم این درس خوبی برای همه مسئولین باشد تا هم دل به کمک استکبار نبندند و هم با پیاده کردن اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی با منابع داخلی در جهت حل مشکلات مردم بیش از پیش تلاش کنند. ان شاءالله

محمودزارعی

 

انتهای پیام/م

http://dana.ir/1275836
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی