شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1396/10/19 شناسه خبر: 1276017
یادداشت/
دنیای عکس ها و اینستاگرام/تظاهر به زندگی یا زندگی حقیقی
آنچه که مشخص است افراد در اینستاگرام به دنبال این هستند تا از خودشان " بهترین " را به تصویر بکشند و از آنجه که ما فقط شاهد لحظات خوش آن هم در شرایط و امکانات عالی آنها هستیم تصور می کنیم که این افراد زندگی رویایی دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از زنان کویر ، همه ی ما افرادی را می شناسیم که بسیار متمول، با کلاس و خوش تیپ، اهل مطالعه ، خلاق و با شخصیت هستند.لباس های شیک و با برندهای معتبر می پوشند، مرتب و آراسته اند و به مناسبت های مختلف تاریخی توجه خاص دارند و در جشن مختلف حضور دارند.

صبحانه قهوه و آب پرتقال می نوشند و غذاهایشان عموما رنگارنگ و اشتها آور آن هم در جدیدترین ظرف ها و با زیباترین مدل تزیین شده اند.دائم به مسافرت می روند و در سفرهایشان طلوع و غروب خورشید را فراموش نمی کنند.عاشق حیوانات و گیاهان هستند ، همواره لبخند به لب دارند و سلفی هایشان در کافی شاپ آن هم با دوستانشان تمامی ندارد.
 
القصه...
 
زندگی رویایی دارند که همگی ما آرزویش را داریم ، کمی دقت کنیم این آدم ها فقط در اینستاگرام زندگی می کنند!
 
واقعیت این است که زندگی آنها مثل من و شماست،آنها هم درگیر دغدغه های روزانه شان هستند. صبح ها به زور ازخواب پا می شوند و گاهی حتی حال و حوصله ی خوردن صبحانه شان را نیز ندارند،آن قدر گرفتارند که غروب آفتاب را نمی بینند و گاها ژولیده و نامرتب هستند. شاید حتی مجالی نباشد که نهار و یا شام بپزند و در کنار هم میل کنند.
 
تنها فرق ما با آنها این است که این افراد از بهترین و شیک ترین لحظات زندگی شان عکس می گیرند.آنها خوب می دانند که زندگی متفاوت با چاشنی اشرافی و پر از رنگ و لعاب (که اغلب با تقلید از دیگران همراه است) که بی شک افراد بیشتری دنبال او خواهند بود و عکس هایش را نگاه می کنند.
 
اینستاگرام و تظاهر...
 
به واقع این سبک زندگی ما نیست بلکه تظاهر به آنچه هستیم، است.
 
آنچه که مشخص است افراد در اینستاگرام به دنبال این هستند تا از خودشان " بهترین " را به تصویر بکشند و از آنجه که ما فقط شاهد لحظات خوش آن هم در شرایط و امکانات عالی انها هستیم تصور می کنیم که این افراد زندگی رویایی دارند.گاها ممکن است که افراد برای به تصویر کشیدن گوشه ای از زندگی شان ساعت ها وقت خود را به تنظیم و ویرایش عکس خود گذاشته باشد اما دست از تلاش آن هم برای گرفتن لایک و به دست آوردن دنبال کننده ی بیشتر نکشیده است.
 
اینستاگرام، حس تجسس و افسردگی
 
 اینستاگرام با به تصویر کشیدن زندگی افراد نقش بزرگی در حس اجتماعی افراد دارد در گذشته اما این چنین نبود. خانواده ها برای دیدن هم شاید ماهها به انتظار می نشستند و در یک شب در کنار صحبت و درد و دل شاید افراد می توانستند شاهد وسایل لوکس خانه باشند اما به لطف اینستاگرام افراد به راحتی می توانند در خانه ی یکدیگر تجسس کنند هر چند که  افرادی که دارای پیج هستند در پاسخگویی به این حس تجسس کمک شایانی می کنند و با نمایش از مکان های مختلف خانه حتی افراد را تحریک کرده اند و گاها " مولد افسرگی " نیز هستند.
 
باید گفت این پیامدهای منفی از ماهیت یک شبکه اجتماعی ناشی نمی شود بلکه این نحوه ی استفاده از اینستاگرام است که زندگی ما را دستخوش پیامدهای نامناسب کرده است.
 
به هر حال بخواهیم یا نخواهیم، اینستاگرام آمده است تا بماند و همانگونه که منافع بالقوه ای دارد دارای پیامدهای نامیمونی نیز می باشد که بی شک نیاز به نظارت و فرهنگسازی دارد.
 
یادداشت: اعظم پسند
 
انتهای پیام/ 
 

 

http://dana.ir/1276017
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی