شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:02 منتشر شده در مورخ: 1396/10/20 شناسه خبر: 1276706
حمیدرضا روستا پژوهشگر برتر استان کرمان در بخش کشاورزی
حمیدرضا روستا در سال ۱۳۹۵ و در چهارمین کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه­ای به عنوان رییس انجمن علمی کشت­های بدون خاک ایران انتخاب شد و به کمک اعضای انجمن سمینارها و کارگاههای مختلفی را در جهت آموزش علم نوین هیدروپونیک به شرکت کنندگان و بخصوص تولیدکنندگان محصولات گلخانه­ای، برگزار نمود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دانشجوآزادپروفسور حمیدرضا روستا در ۱۶ فروردین ماه سال ۱۳۵۳ هجری شمسی در شهرستان اراک متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه­ ی خود را در همان شهر گذراند و مدرک دیپلم خود را از مدرسه انقلاب اسلامی شهرستان کرمانشاه اخذ کرد و در سال ۱۳۷۲ در مقطع کارشناسی رشته مهندسی تولیدات گیاهی دانشگاه تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۷۶ فارغ التحصیل شد.

سپس از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۷۹ در مقطع کارشناسی ارشد علوم باغبانی در دانشگاه تربیت مدرس تهران به تحصیل و پژوهش پرداخت. وی در سال ۱۳۸۲ در آزمون اعزام به خارج بورسیه­ی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پذیرفته شد و پس از اخذ پذیرش از دانشگاه کپنهاگ دانمارک دوره دکتری خود را  در رشته تغذیه گیاه در آن دانشگاه سپری کرد.

وی در سال۱۳۸۵ به ایران بازگشت و از فروردین ماه سال ۱۳۸۶ همکاری خود را با دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان آغاز نمود و تاکنون با راهنمایی و مشاوره بیش از۵۰ پایان­نامه دانشجویی، اجرای دو طرح پژوهشی، تالیف دو کتاب تخصصی و تالیف بیش از ۲۰۰ مقاله در خدمت دانشجویان و پژوهشگران محترم بوده است.

پروفسور حمیدرضا روستا سخنرانی­های زیادی را در مجامع ملی و بین­المللی داشته که از جمله آنها به سخنرانی وی در کنگره بین­المللی تغذیه در دانمارک و کنگره بین­المللی باغبانی در ایران در سال جاری می­توان اشاره کرد.

وی تاکنون دو بار به عنوان پژوهشگر برتر استان، چهار بار پژوهشگر برتر دانشکده کشاورزی، دو بار پژوهشگر برتر گروه علوم باغبانی و یک بار استاد برتر گروه علوم باغبانی برگزیده شده است. وی با طراحی و نصب سیستم ایروپونیک و تولید مینی­تیوبر سیب­زمینی در این سیستم و همینطور با طراحی سیستم آکواپونیک و کشت و پرورش توام محصولات باغبانی و ماهی در این سیستم آغازگر پژوهش­های نوین در این حوزه در دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان بوده است.

حمیدرضا روستا در سال ۱۳۹۵ و در چهارمین کنگره ملی هیدروپونیک و تولیدات گلخانه­ای به عنوان رییس انجمن علمی کشت­های بدون خاک ایران انتخاب شد و به کمک اعضای انجمن سمینارها و کارگاههای مختلفی را در جهت آموزش علم نوین هیدروپونیک به شرکت کنندگان و بخصوص تولیدکنندگان محصولات گلخانه­ای، برگزار نمود.

پژوهشگر برتر استان به مدت ۴ سال مدیر گروه علوم باغبانی و دو سال مدیر کل تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوده است. در حال حاضر ایشان دارای کرسی استادی در دانشگاه ولیعصر(عج)رفسنجان بوده و جزو اعضای هیات ممیزه دانشگاه نیز می­باشند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1276706
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی