شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:03 منتشر شده در مورخ: 1396/10/21 شناسه خبر: 1277139
جهت بهره برداری از انرژی های پاک صورت خواهد گرفت؛
تولید برق بوسیله باد و آفتاب در قلعه گنج
مدیر شبکه برق قلعه گنج از راه اندازی نیروگاه های بادی و خورشیدی جهت استفاده از انرژی های پاک و تولید (برق پاک ) خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جازموریان؛بیژن مجازی مدیر برق شهرستان قلعه گنج گفت : شهرستان قلعه گنج با دارا بودن شرایط جوی و تابش مستقیم نور خورشید منطقه ای مناسب برای تولید برق از انرژی های پاک خوردشید و باد است.

مجازی افزاد : در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جهت استفاده هر چه بیشتر از انرژی های پاک و تجدید پذیر  شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان با شناسایی نقاط مساعد جهت نصب نیروگاههای بادی و خورشیدی اقدام به نصب ایستگاه باد سنجی با استفاده از روش میکرو تایپینگ در دالان باد شهرستان قلعه‌گنج نموده است.

مدیر برق شهرستان قلعه گنج ادامه داد : در همین راستا با نصب دکل  ایستگاه بادسنجی در ارتفاع  ۸۱ متر و نصب ۸ عدد سنسور اطلاعاتی نظیر سرعت باد، جهت باد و میزان تشعشع ورطوبت ازطریق بسترمخابرات وسیم کارت۴G به ستاد شرکت توزیع وسازمان انرژی های پاک (ساتبا) جهت بهره برداری  لازم ارسال میگردد.

وی گفت :  پس از تجزیه و تکمیل داده ها  بوسیله  دکل  نصب شده در دوره‌ای یک ساله بسته سرمایه گذاری  اطلاعات جهت نصب نیروگاه بای در این منطقه آماده و قابل ارائه به سرمایه گذاران خواهد شد.

وی اظهار کرد : در راستای تولید برق با انرژی های پاک، نیروگاه ۴ مگاواتی خورشیدی توسط شرکت صبا از شرکتهای زیرمجموعه بنیاد مستضعفان در شهرستان   در حال انجام می باشد که فاز اول آن که بخش مگاواتی می باشد تا پایان سال جاری  به بهره‌برداری می‌رسد .

بیژن مجازی افزود : در همین راستا نیز قرارداد خرید تضمینی برق از نیروگاههای کوچک خورشیدی ،۵ کیلوواتی توسط شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان و کمیته امداد امام خمینی منعقد شده که ۲۱۰ خانوار روستایی  واجد شرایط جهت نصب صفحات خورشیدی در شهرستان شناسایی شده اند.

وی گفت : این افراد می توانند در محل زندگیشان که  دسترسی به برق سخت و امکان پذیر نمی باشد در پشت بام منازل سیستم خورشیدی را نصب کنند  کمه با یک  قرارداد ۲۰ ساله از از این افراد  اداره برق ،برق تولیدیشان را با نرخ هر کیلووات ساعت حدود ۸۰۰ تومان خریداری خواهد کرد که  روش باعث تولید انرژی پاک و تجدید ناپذیر و درآمد پایدار برای روستاییان خواهد شد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1277139
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی