شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 11:33 منتشر شده در مورخ: 1396/10/21 شناسه خبر: 1277339
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان:
با اوضاع فعلی درآمدی مردم، سال آتی، افزایش مالیات نخواهیم داشت
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان گفت: به نظر نمی رسد در وضعیت فعلی درامدی مردم، برای سال آینده افزایشی در موضوع مالیات استان داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل ازنافع، مالیات یکی از مؤلفه های درآمدی کشور محسوب می شود که می تواند در تأمین منابع تولید، سرمایه گذاری و افزایش خدمات رفاهی جامعه اثرگذار باشد.

 

اما در عین حال این منبع درآمدی کشور با افزایش رونق اقتصادی قابل اتکا و تحصیل خواهد بود البته در تأمین منابع درآمدی هر استان نیز اثرگذار است.

 

با توجه به اینکه در شرایط تقسیم بودجه ای سال۹۷ قرار داریم تلاش کردیم تا طی گفتگو با معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استانداری همدان از شرایط بودجه  نسبت مالیات استان با این موضوع کسب اطلاع کنیم.

 

اسکندر صیدایی؛ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان در گفتگو با خبرنگار نافع با اشاره به ابلاغ بودجه استانها اظهار کرد: بودجه استان همدان نسبت به سال قبل کاهش چندانی نداشته است و در کل کشور اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای در بودجه سال آتی کاهش دارد اما مستقلا در استان همدان کاهشی در این زمینه نداریم.

 

وی تصریح کرد: جلساتی که روز گذشته در زمینه بودجه در تهران داشتیم نشان می دهد کاهش چشمگیری نداشته ایم گواینکه دستگاهها نیز پیگیر مباحث بودجه ای هستند و تاکنون اعتراضی در این خصوص از مدیران استان مشاهده نشده است.

 

صیدایی به منابع درآمدی استان همدان در تأمین اعتبارات اشاره و بیان کرد: مالیات یکی از منابع درآمدی کل کشور است که می تواند جایگزین مناسبی برای درآمدهای نفتی باشد.

 

وی با بیان اینکه در سقف معین استان برای سال آتی، افزایش خاصی در موضوع مالیات دیده نشده است گفت: مالیات تعریف معینی دارد و درصد مشخصی از درآمد استان به مالیات اختصاص می یابد بنابراین اگر در مجموع درآمدهای استان افزایش یابد مالیات نیز دچار صعود خواهد شد و گرنه نمی توان در شرایط ثابت یا رکود درآمد از مردم انتظار افزایش مالیات داشت.

 

صیدایی همچنین متذکر شد: نسبت مالیات قابل تغییر نیست و چنانچه درآمد استان افزایش یابد به همان نسبت سالهای قبل افزایش مالیات خواهیم داشت که به نظر نمی رسد با این شیوه برای سال آینده افزایشی در موضوع مالیات استان داشته باشیم.

 

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1277339
ارسال نظر
نظرات