شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1396/10/23 شناسه خبر: 1278362
شهردار کمیجان:
طرح تفکیک زباله از مبدأ در کمیجان اجرا می‌شود/«بسته تشویقی ساخت و ساز» عامل رونق در بخش مسکن
شهردار کمیجان از اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در این شهر خبر داد و گفت: برای این منظور شهرداری سیاست‌های تشویقی در نظر گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرادی شهردار کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان، با اشاره به بودجه مصوب سال ۹۶ شهرداری کمیجان گفت: مبلغ ۲۴ میلیارد ریال بودجه مصوب سال ۹۶ تا پایان آذرماه محقق شد و در سه ماه پایانی سال نیز بایستی مبلغ ۲۶ میلیارد ریال دیگر درآمد داشته باشیم که تا پایان سال بودجه شهرداری به ۵۰ میلیارد ریال برسد.

 وی با بیان اینکه با مساعدت شورای شهر «بسته های تشویقی» برای رونق ساخت و ساز در نظر گرفته شده استف گفت: در بافت‌های فرسوده شهر از جمله محلات «انار» و «عیسی‌آباد» در راستای این بسته‌های تشویقی تا ۸۵ درصد تخفیف لحاظ خواهیم کرد.

مرادی تصریح کرد: منظور از «بسته های تشویقی» شامل تخفیف در عوارض ساخت اعم از مسکونی و تجاری است؛ اگر شهروندان جرائم کمیسیون ماده ۱۰۰ خود را تعیین تکلیف و پرداخت نمایند، ۵۰ درصد عوارض آن ها شامل تخفیف می شود.

شهردار کمیجان بیان کرد: اتکای ۵۰ درصد از بودجه شهرداری از محل درآمد صدور پروانه های ساختمانی و جرائم باید به ۱۰ درصد کاهش یابد و به جای گرفتن عوارض ساخت و ساز بر عوارض نوسازی و سطح شهر تمرکز کنیم.

وی ساماندهی سیما و منظر شهری و نظم دهی به مبلمان شهری را از اولویت برنامه های شهرداری عنوان کرد و گفت: سیاست شهرداری در این دوره جذب سرمایه‌گذار در بخش خصوصی است که برای این منظور بسته های سرمایه گذاری در حال تدوین و ارائه به صحن شورا است.

وی پروژه تفریحی «بام» کمیجان، احداث مرکز معاینه فنی خودرو، احداث کارخانه شن و ماسه، احداث گلخانه، ساخت هتل و مرکز اقامتی، احداث بازار سنتی و بازارچه میوه و تربار را از اهم پروژه های مشارکتی عنوان کرد.

مرادی از اجرای طرح مدیریت پسماند شهری و تفکیک از مبداء در حوزه خدمات شهری خبر داد و تصریح کرد: در خصوص طرح مدیریت پسماند، شهرداری در حال عملیاتی کردن طرحی است که به موجب آن عملیات تفکیک در منزل توسط بانوان خانه‌دار صورت گرفته و شهرداری با ارائه سیاست های تشویقی شهروندان را به گونه‌ای عادت می‌دهد که تا حد ممکن کمتر زباله تولید کنند و اگر زباله ای هم تولید شد آن را تفکیک شده به واحدهای شهرداری تحویل دهند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1278362
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی