شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 11:52 منتشر شده در مورخ: 1396/10/23 شناسه خبر: 1278435
گفتگو با فوتسالیست موفق هرمزگانی؛
فهیمه،استعدادی از دل محرومیت/  بیکاری در بشاگرد بیداد می کند
فهیمه زارعی، بانوی بشاگردی تیم ملی فوتسال ایران یکی از تکنیکی ترین بازیکنانی است که دنیا به خود دیده است؛ این بازیکن با گذشتن از سد محرومیت های بشاگرد و با تلاش فراوان توانست به تیم ملی راه یابد و به یکی از تاثیرگذارترین چهره های ورزشی ایران تبدیل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛فهیمه زارعی، بازیکن تیم ملی فوتسال کشورمان در سوم دی ماه 64 در سردشت بشاگرد به دنیا آمد. این بازیکن هرمزگانی تجربه 21 بازی ملی را در کارنامه دارد و در سال 94 توانست به همراه تیم ملی ایران، قهرمانی جام ملت های آسیا را کسب کند.

از افتخارات وی می توان به عنوانی همچون تکنیکی ترین و بهترین بازیکن فوتسال ایران، اشاره کرد و گلی که در مرحله گروهی جام ملت های آسیا در مقابل مالزی به ثمر رساند کاندیدای بهترین گل تاریخ فوتسال شد تا نام این بانوی هرمزگانی را جهانی کند.  

فهمیه زارعی، در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به اینکه از کودکی به فوتبال علاقه ویژه ای داشت، اظهار کرد: از زمانی که به یاد داردم در حال فوتبال بازی کردن با برادر بزرگترم و دیگر اقوامم بودم در ابتدا برادرم به علت خشن بودن بازی پسرها به من اجازه بازی نمی داد اما توانستم خودم را به او ثابت کنم.

ملی پوش هرمزگانی با تاکید بر نقش حمایتی خانواده اش، تصریح کرد: من فوتبال را از برادرم یاد گرفتم و پدرم علی رغم تمام سرزنش های مردم که می گفتند دختر را چه به فوتبال، اجازه داد من به فوتبال ادامه دهم و جایگاه فعلی زندگیم را مدیون طرز فکر پدر و مادرم هستم.

زارعی با بیان اینکه اولین بار 13 ساله بود که به عنوان بازیکن حرفه ای پا در زمین گذاشتم، گفت: دختر خاله ام ساکن میناب بود و به من اطلاع داد تیم فوتبال بانوان میناب شروع به فعالیت کرده  و این مقدمه ای برای فوتبال حرفه ای من بود؛ در مسابقه ای که با تیم بندرعباس داشتیم برای تیم استانی و بعد از آن در مسابقات کشوری به اردوی تیم ملی دعوت شدم.

وی با بیان اینکه دو سال در فوتبال فعالیت کردم و با آسیب دیدگی زانو به فوتسال برگشتم، عنوان کرد: فوتسال بانوان در ایران بسیار پیشرفته است و لیگ ها از جذابیت بالایی برخوردار هستند این در حالی است که فوتبال بانوان هنوز جیگاه حقیقی اش را پیدا نکرده است.

این بانوی ملی پوش هرمزگانی اظهار کرد: به صورت تخصصی بازیکن هجومی هستم اما در همه پست ها بازی می کنم و با توجه به اینکه زمان زیادی است که عضو تیم ملی هستم، نمی دانم چند گل ملی دارم اما گلی که در بازی ایران و مالزی به ثمر رساندم را بیشتر دوست دارم چرا که حاصل یک کار تیمی بی نقص بود.

زارعی با تاکید بر تفاوت های آشکاری که در زمینه رسیدگی به ورزش های آقایان و بانوان در کشور وجود دارد، تصریح کرد: از نظر مالی هنوز به فوتسال بانوان توجه نمی کنند و پرداخت مطالبات بازیکنان در تیم های لیگ برتری با مشکل رو به رو است اما پیش از گذشته برای اردوهای تیم ملی بانوان ارزش قائل هستند.

وی با بیان اینکه استان هرمزگان بازیکنان با استعداد زیادی دارد، گفت: با وجود سطح بالای فنی بازیکنان هرمزگانی ما از داشتن یک تیم هم محرومیم و تنها در تیم فوتبال ساحلی با تلاش های خانم سلطانی به سطح قابل قبولی رسیده ایم و هر سال نیز قهرمان کشور می شویم.

ملی پوش هرمزگانی عنوان کرد: من بازیکن تیم ملی حفاری اهواز فعالیت می کنم و به همین دلیل سال هاست در این شهر زندگی می کنم اما خانواده ام هنوز در بشاگرد هستند و باید گفت شهر من در سال های اخیر پیشرفت های چشم گیری داشته است اما بعضی محرومیت ها خاطر مردم رنج دیده بشاگرد را می آزارد.

زارعی ادامه داد: مشکلات معیشتی و بیکاری جوانان در بشاگرد بیداد می کند و این مسئله باعث مهاجرت آنان به شهرهای دیگر شده است.

وی خاطرنشان کرد: مشکلاتی مثل قطعی مکرر آب بشاگرد حل نشدنی یا توقع زیادی نیست و با اندک توجه مسئولان بر طرف می شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1278435
ارسال نظر
نظرات