شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 14:36 منتشر شده در مورخ: 1396/10/23 شناسه خبر: 1278473
در سایه بی توجهی مسئولان؛
هدر رفت روزانه ده ها مترمکعب آب در شهرکی که آبش جیره بندی است/گلایه اهالی بهمئی از ماه ها هدررفت آب شرب+تصاویر
خط لوله آب شرب شهرک امام خمینی بهمئی ماه هاست که ترکیده، اما با وجود جیره بندی آب این مردم، همچنان شاهد هدر رفت روزانه ده ها متر مکعب آب در شهرک هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازآوای ماغر؛خط لوله آب شرب شهرک امام خمینی بهمئی ماه هاست که ترکیده است اما همچنان شاهد هدر رفت روزانه ده ها متر مکعب آب در شهرک هستیم.

آب شرب این بخش از شهرستان بهمئی از چشمه های گوارای کوه ماغر و سولک تامین می شود که نسبت به آب شرب بقیه نقاط شهرستان از کیفیت بالاتری برخوردار است.
با توجه به کمبود سفره های زیرزمینی و جمعیت بالای تحت پوشش این منابع، این آب گوارا به صورت جیره بندی و هر  دو روز یکبار
توسط آبداران آبفای روستایی شهرستان بهمئی بین مردم تقسیم می شود.
اهالی شهرک امام خمینی بهمئی از هدر رفت روزانه آبی که به صورت جیره بندی به آنها ارائه می شود نگرانند، حتی اهالی بخش شمال و شمال شرقی شهرک  از کمبود شدید آب در ایام ترکیدگی لوله گلایه دارند.
 
به گفته تعدادی از اهالی این شهرک ترکیدگی لوله آب شرب هر دو روز یکبار چشمه ای از وسط روستا تا نزدیکی سه راهی گچ بلند جاری می شود که در کنار هدر رفت ده ها مترمکعب آب و گلایه های کمبود آب در شهرک، منجر به تصادفات جاده ای بر روی جاده اصلی شهر لیکک به تنگه ماغر می شود.
یکی از اهالی شهرک امام خمینی بهمئی با اشاره به اینکه سایز لوله مورد استفاده جوابگوی فشار آب نیست و نزدیک به دو سال است که این لوله هر از گاهی دچار مشکل می شود که منجر به خسارات زیادی به آسفالت جاده ورودی شهرک می شود ؛چند بار به صورت موقتی لوله تعمیر شد اما این بار ماه هاست که با وجود پیگیری اهالی شهرک هیچ مسئولی به فکر تعمیر و یا تعویض لوله نیست.
 
 
سبزه های کنار مسیر آب خود نشان از هدر رفت ماه ها آب شرب این شهرک است که بی توجهی مسئولان آبفای روستایی شهرستان بهمئی به این موضوع جای سوال دارد.
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1278473
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی