شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:31 منتشر شده در مورخ: 1396/10/24 شناسه خبر: 1279087
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان:
اوقاف هنوز به مرحله‌ کمک به اقتصاد کشور نرسیده است
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان گفت: اگر چه اوقاف در چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته اما هنوز به مرحله‌ای نرسیده است که برای اقتصاد کشور مقرون به صرفه باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛ حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده  در دیدار مدیران، مسؤولان و جمعی از کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان با نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کرمان  وظایف اداره اوقاف را یادآور شد و اظهار داشت: اگر چه اوقاف در چند سال اخیر رشد قابل توجهی داشته اما هنوز به مرحله‌ای نرسیده است که برای اقتصاد کشور مقرون به صرفه باشد.

وی با بیان اینکه سازمان اوقاف در تلاش است تا بتواند این موضوع را رفع کرده و موقوفات را به سمتی ببرد که برای اقتصاد کشور مفید باشد، عنوان کرد: در این سازمان 18 اداره و دفتر نمایندگی وجود دارد که درآمد آن تنها در چند شهرستان بوده و در این زمینه مشکلات خاص خود را داریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با ابراز نارضایتی از کاهش نیروهای این سازمان گفت: سازمان اوقاف باید حدود 4 هزار نیرو داشته باشد اما از 180 نیروی خود تنها 160 نفر در کار خود باقی مانده‌اند.

قاسمی‌زاده به رتبه اول اوقاف کرمان در کشور اشاره و تاکید کرد: استان کرمان چند سال است که به‌صورت پیوسته در زمینه اوقاف در رتبه اول کشور قرار گرفته و در تلاش هستیم این رتبه استان را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه حدود 2 هزار مبلغ را با هزینه خود به بقاع متبرکه اعزام می‌کنیم، گفت: در استان کرمان 3 بیمارستان موقوفه داریم که نوریه، ارجمند و راضیه‌فیروز از جمله آن هستند.

 

انتهای پیام/م

 

http://dana.ir/1279087
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی